Užsienio politika, Europa, Ukraina, Rusija

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 9 d. 20:18

15     

    

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Įdomi nauja patirtis - buvau pakviestas pakomentuoti Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu TV Polonia (Lenkijos LRT) angliškoje programoje. Programa transliuojama visai Europai ir JAV, tad kaip ir tikslinė auditorija pastaboms išsakyti smile aptarėme, kad:
- sankcijos didesnės nei pačios Vakarų šalys norėtų taikyti;
- jos turbūt suveiks, bet dar negreit;
- todėl daug svarbiau karinė pagalba Ukrainai, o ne sankcijų taikymas;
- labai blogai, kad ta pagalba tokia lėta ir atsargi (ir kodėl ji tokia);
- kad teritorinės nuolaidos greitesnei taikai pasiekti yra didžiausia klaida - tiek moralinė, nes reikalauja kitos šalies kapituliacijos, kad Europoje nepritrūktų šildymo, tiek geopolitinė, nes Rusiją tai tik paskatintų tolesniems puolimams;
- NES - ir čia visko esmė - Rusija supranta visų pirma tik jėgą ir silpnumą, nieko daugiau, visa kita tėra retorika ir išvestinės veiksmams pateisinti. Nuolaidos Rusijai yra silpnumas ir paskata pulti toliau.
- tad gana nuolaidų, Ukraina pati nori kariauti iki pergalės, o kadangi kovoja ir už mus, NATO šalis, mūsų pareiga jai padėti viskuo, kuo galime.

Būtų gerai, kad taip sklandžiai būtų išėję tą pasakyti smile

Jau po laidos pamačiau, kad Europos Komisija Lenkijai pritaikė 35 milijardų vertės sankcijas (neskiria tokio dydžio paramos) už tai, kad nepertvarko savo teisminės sistemos pagal EK reikalavimus. Labai ironiška ir kartu baisu, kai tą Lenkijos sankcijų sumą palygini su ES sankcijų Rusijai kaina. Kur teismų reforma, o kur karo nusikaltimai. Būčiau žinojęs, būtinai būčiau paminėjęs.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

yellow Z.O.V.marine       2022-08-14 23:38

stebiuosi, kaip ta juokinga radžvilo sinica su ekstremaliu narcisizmo kompleksu , dar nesprogo nuo susireikšminimo smile))) jei tas kretiniukas mano, jog tą tv poloniją angliškai žiūri kažkas kitas, nei visokie pornitologai ir atskiri polonofilai, tai tegul mano toliau, klounas iš šizolitchūanijos kaimo smile))  - ir tą patį gali daryti tuo atveju, jei galvoja, kad lenkijoj, tarp 20 milijonų, yra bent menkiausias deficitas tokių debilavotų rusofobų , kurie veržiasi “prie mikrofono ir kameros“ kaip moškės į ugnį smile))) - o kas dėl konservatų uzurpuotos lrt-delfidės, tai čia sena, sunki, ir labai ilga kalba, kurią reikėjo iš pagrindų pradėti dar prieš 20 metų, ir kurios, visokios fragmentiškai atsibundančios sinicos niekaip nepradės smile)))))))))

irgi       2022-08-12 19:53

Svarsčiau, kad gal lenkų TVP galėtų padėti pralaužti melasklaidos blokadą mūsų  tikriesiems dešiniesiems ir nacionalistams, nes juk tai jie yra Lenkijos valdžios rėmėjai, o ne dabartinė Lietuvą į katastrofą tempianti administracija

KREIPIMASIS I P.BINGELIENE       2022-08-10 18:23

....kad Bingeliene dirbo nuo ikurimo nereiskia,kad veliau ji tapo NS zmogum..Cia kazkam su logika nelabai.Arba durnas nuo prigimties.

Juokdarys       2022-08-10 17:28

“Lenkija gautu teisę kreiptis į Europos teisingumo teismą” Tas pats,kas ukrainiečiai kreiptųsi pas rusus paramos ir pagalbos.Ar Lietuva prie sovietų į Maskvą prašyti pagalbos ir teisingumo:)

stasys        2022-08-10 16:43

Lenkijai tik sustabdė išmokas bet neatėmė iki galo. Jei taip nutiktu Lenkija gautu teisę kreiptis į Europos teisingumo teismą atskira bylą ir čia jau balai žino kaip visa tai baigtųsi . Xuilo draugas Orbanas irgi pradžioje rodė ožius , gyrėsi esąs bene vienintelis kuris žino ko nori Vengru tauta .. bet laikas parodė jog tokie ‘ožiai’ tik politinis vaipymasis siekiant sau gauti daugiau dėmesio ir bonusų kitose derybose su ES ir visai kitais , ne žmogaus teisiu, klausimais. Tas Orbanas tik paprasčiausias ‘targašas-ukininkas’ kurio supratimas apie žmogaus teises gana tolimos nuo tos pačios Lenkijos supratimo .

> Kreipimasis i p.BINGELIENE        2022-08-10 14:41

ar atidžiai skaitei komentarus vakardienos, pvz. 20:50?
šis portalas gyvuoja 10 metų, užgrobimas įvyko pernai rudenį.
Asociacija “Tiesos.lt” įregistruota 2021-11-30
asociacijos pirmininkė Ramutė Bingelienė.
Ką tai sako? Ogi sako kad Bingelienė užgrobėjų patikimas asmuo.

Liūdnas, nes blaivus       2022-08-10 10:55

Neblogai pasirodė Sinica. Nuo savęs pridėčiau vieną dalyką - Vakarai elgiasi savižudiškai, kariaudami karą prieš anglį ir kliedėdami apie “žaliąją energetiką”, pateisindami tai neegzistuojančia “klimato krize”. Geriausias būdas nuskausminti visokius putinus iš neftetobolskų yra sava, Vakarų, energija (branduolinė, dujų, anglies, hidro), naftą savo irgi išgaut būtina. Tai ne tik užtikrintų nepriklausomybę nuo visokių iranų ir venesuelų su rusijomis, tačiau ir numuštų energijos išteklių kainas pasaulinėse rinkose ir labai greitai nusodintų tuos paminėtuosius. Ironiška ir tai, kad pati Lenkija, turėdama milžiniškus lengvai prieinamus anglies išteklius, jų nenaudoja, o importuoja iš Australijos ar naftą iš tos pačios Rusijos (netiesiogiai).

Kreipimasis i p.RADZVILA,p.SINICA       2022-08-10 9:06

Prasom pasiaiskinti,ponai.Kaip ir kokiu budu jus tapote portalo seimininkais…Prasom netylet,antraip lieka daug erdves visokiems,gal ir nepagristiems,pamastymams.Laukiame jusu zodziu..

Kreipimasis i p.BINGELIENE       2022-08-10 9:00

Tiesu skaitytojai praso paaiskinti portalo admino uzvaldymo aplinkybes.Kodel jus tylite..Negi neberupi..O gal esat ibauginta..O gal papirkta…PRASOM ATSILIEPTI IR PASISAKYT.

Tomai Jakuti       2022-08-9 21:39

..pagarba tamstai.Paviesinai ir paryskinai siek tiek portalo uzgrobimo aplinkybes.Dar labiau ryskeja NS veidas.Nors vadint ji ‘susivienijimu’ nebesinori.Ot,yla vistik lenda is maiso.Dekui,Tomai,kad nepatingejai,maniau,siaip erzeliuoji.Idomu,ka atsakys Sinica,gi paskaito ir komentus.Saunuolis,Tomai.

T0mas J., cituoju susijaudinusį Egidijų       2022-08-9 21:14

http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/nuo-backos.-gabrielius-landsbergis-lietuvoje-30-metu-vyko-gijimas-ir-mes-pa
Egidijus     2021-10-16 18:50
Sveikinu skaitytojus, portalas tiesis.lt perimtas. Jį perėmė Nacionalinis susivienikimas. Dabar čia nstysite Sinicą, Radžvilą, Šopauską, Nemunaitį ir kitus NS autorius. Kitų konkurentų, ypač Šeimų Sąjūdžio autorių, nebenatysit niekada.
Portalas įkurtas 2012, iki 2015 m.priklausė Lietuvos sąrašui. Po to paverstas visuomeniniu, jį nemokamu, kasdieniu darbu “vežė” redaktorė Ramutė Bingelienė. Laisvūnas Šopauskas praktiškai niekuo neprisidėjo,  tačiau turėjo administratoriaus teises.
Ir štai, spalio 8 dieną Laisvūnas su nuekuo nuekaip nepasitaręs, slapčia visą redakcinę kolegiją pašalino, prieigą prie tinklalapio panaikino. Pažiūrėkit į skyrelį Redakcija, ten baltas lapas. Taip veikia “nacionalinis susivienijimas”, tapęs svetimų tinkkalapių ir įdėto darbo vagimi.
Kol Šopausjas šį komentarą pastebės ir ištrins, prašyčiau jį nukopijuoti ir dalintis po visais įrašais komentaruose.
Žmonės turi žinoti, jas vyksta.

T0mas J., cituoju tiesos.lt medžiagą       2022-08-9 21:06

Redaktoriaus žodis
Laisvūnas Šopauskas   2012 m. rugpjūčio 29 d. 8:56
Sulaukęs Daukanto aikštės bičiulių bei Lietuvos Sąrašo partijos aktyvistų pritarimo, ėmiausi darbo – steigti tiesos.lt svetainę.
Pagal sumanymą, tiesos.lt yra neįprastos partijos – Lietuvos Sąrašo – neįprasta svetainė. Panašiai kaip Lietuvos Sąrašas nėra partija, skirta narius prastumti į valdžią, tiesos.lt svetainė nėra skirta populiarinti partiečius. Ši svetainė yra atvira įvairių pažiūrų autoriams ir jėgoms, sutariantiems dėl būtinybės kovoti už demokratinės Respublikos atkūrimą. Svetainė sieks skatinti piliečių ir bendruomenių diskusijas bei tarimąsi visais Lietuvos Respublikai svarbiais klausimais. Svetainėje laukiami straipsniai, informaciniai pranešimai, politiniai komentarai, skelbimai apie renginius ir vaizdinė medžiaga. Bendradarbiauti kviečiami autoriai iš didžiųjų miestų ir regionų. Informacinei blokadai ir dezinformacijai televizijoje ši svetainė priešinsis Aikštės TV laidomis.
Nepretendavau tapti kuo nors daugiau negu svetainės kūrėju ir administratoriumi, bet bendražygių įkalbėtas pasiskelbiau redaktoriumi. Šiandien buvo sudaryta redakcinė kolegija, kurioje sutiko dalyvauti Darius Kuolys, Saulė Matulevičienė, Liudvikas Jakimavičius, Ramutė Bingelienė. Tikiuosi, kad pirmąkart susirinkusi ši kolegija išsirinks naują redaktorių.

T0mas J.       2022-08-9 20:50

Papasakokit, Nacionalistai Susivieniję, kaip jums atiteko portalas Tiesos.lt?
Įkurtas 2012 metais, kai partija Nacionalinis Susivienijimas dar nebuvo gimusi.
https://rekvizitai.vz.lt/imone/tiesos_lt/ pateikia informaciją, kad egzistuoja tokia įmonė
Asociacija “Tiesos.lt”
įregistruota 2021-11-30 adresu: Vilnius, Vydūno g. 12-23
asociacijos pirmininkė Ramutė Bingelienė, telefonas +37061573934, įm. kodas 305946178
Nurodoma, kad įmonės tinklapis yra štai toks: https://tiesoslt.com/
Tinklapis neveikia.
Paaiškinkite, kaip tiesos.lt tinklapis pakeitė savininką ir kodėl neveikia tinklapyje esanti nuoroda “REDAKCIJA”? Kam slėpti informaciją, jei viskas įvyko švariai, skaidriai ir teisėtai?
Neaiškumai gimdo įtarimus.

Klausimėlis       2022-08-9 20:42

Ar verta leisti pinigus LRT išlaikyti, jei ji ne mums tarnauja? Juolab, kad iš valstybės biudžeto apmokame PL televizijos kanalų grupės, apimančios jau 70% LT teritorijos su 66% LT gyventojų transliacijas?   

 

Kukis       2022-08-9 20:29

Sitas kremliaus sudzius galetu papasakoti apie tai , kaip Landsbergis maidana Ukrainoje organizavo.

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.