Žmogaus teisės, Prokuratūra, Specialiosios tarnybos

Kaetana Leontjeva-Numavičienė: „Vakar buvo įteisinta policinė valstybė“

Tiesos.lt siūlo   2016 m. birželio 22 d. 21:01

20     

    

Kaetana Leontjeva-Numavičienė: „Vakar buvo įteisinta policinė valstybė“

Veidaknygė

Seimas tęsia „tradiciją“ pavasario sesijos pabaigoje priiminėti orveliškus įstatymus. Lygiai prieš metus buvo įteisintas bankų sąskaitų sekimas, o vakar buldozeriu – be diskusijų – tiesiog, per 3 minutes – įteisintas žmonių telefonų ir kitų elektroninių ryšių turinio sekimas be teismo nutarties. Sekti be teismo nutarties galės ne tik žvalgyba, bet ir ikiteisminio tyrimo įstaigos: policija, STT, FNTT, muitinė, Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir tt. Sėkmingai nukreipus visų dėmesį į naują Darbo kodeksą, vakar buvo įteisinta policinė valstybė. Turbūt jau nieko nenustebins, kad už leidimą be teismo nutarties policijai ir kitoms įstaigoms sekti telefonų pokalbius balsavo visos partijos – ir socdemai, ir konservatoriai, ir liberalai (susilaikė vos šeši Seimo nariai, beje, vienas jų – Algirdas Sysas). O gal reikia referendumu atsiklaust žmonių nuomonės, ar jie sutinka būti be savo žinios šnipinėjami visų šių institucijų?

Balsavimo rezultatai

facebook.com

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Naglis Puteikis       2016-06-29 17:58

Oligarcho žmona, ilgametė Laisvosios (laukinės) rinkos instituto vadovė suklydo.
Gal jai persidavė bendrasis oligarchų nerimas, kad spec. tarnybos iššifravo daugumą korporacijų viceprezidentų, kurių paskirtis - nešioti partijų vadams kyšius?
Dabar apie šio įstatymo pataisos esmę - pabandysiu aiškinti supaprastintai. Jau senai daugelyje LT įstatymų yra nustatyta tokia sekimo ir pasiklausymo tvarka - norint tai daryti visais atvejais reikia teismo leidimo.
Tačiau jei yra nedarbo laikas, išeiginė ar naktis, o mirtinai reikia sekti ar pasiklausyti -  tada būtina prokuroro sankcija ir po to ne vėliau kaip per vieną arba tris paras būtina gauti teismo palaiminimą. Jei teismas nepalaimina, visa medžiaga nedelsiant sunaikinama.
Į teismą būtina kreiptis iškart, jei yra darbo dienos darbo laikas. Jei tai išeiginė, ar naktis, tada prokuroro sankcija ir iš ryto iškart į teismą palaiminimo.
Jei yra tiriama baudžiamoji byla, tai dėl įtariamųjų sekimo/pasiklausymo, jei tai reikėjo ekstra atveju ne darbo metu, tai po to per tris dienas reikia gauti teismo leidimą, o jei bylos nėra, o tik kažkam kilo pagrįstų įtarimų, ar gavo pagrįstos informacijos, ir sekti/pasiklausyti reikia ne darbo metu, tai po to reikia gauti teismo leidimą per vieną dieną. Jei tokie būtinumai iškyla darbo metu- iškart reikia gauti teismo leidimą.
Ši tvarka yra vakarietiška, kitose ES ir JAV yra l.panašiai, Žmogaus teisių konvencijas atitinka.
Seimas šios tvarkos nekeitė. Tik papildė spec.tarnybų, kurios turi teisę gauti iš telefonų operatorių ir kt.elektr.ryšio teikėjų informaciją pagal aukščiau nustatytą tvarką, sąrašą, prie policijos, STT, FNTT ir pan.prirašydami ir žvalgybą  (VSD) bei kontržvalgybą (“antrukus”), kuri veikia užsienyje arba seka užsienio piliečius. Tik tiek.
Gerb.kolegos, tie, kas kyšių neima, tiems ir bijoti nėra ko.

Vaidai Vaidai       2016-06-25 17:43

Apsėdimas - kai pradedi urantyti.

VaidasVDS       2016-06-25 8:43

Letai, Letai,
ar tau nenusibodo vis tas pačias pasakas sekti ir protingus žmones balamūtinti?
Kaip taip galima baisiai Dievą žmonėms pristatyti?
Atrodo, kad Dievas turėtų būti tikras sadistas. Perdavė neva Jonui labai svarbią informaciją apie lustus, pinigų panaikinimą, baisiausius žvėries skaičius ir paliko žmoniją du tūkstančius metų kankintis spėliojant, na kada pagaliau visa tai bus įgyvendinta.
Ir štai išlenda “pranašas” Palmaitis ir sako: va, pagaliau, įgyvendinama.
Ir, kas baisiausia, gana protingi žmonės tuo vis dar tiki ir to tikisi.
Iki kokio žemo lygio turi kristi tikėjimas, kada tikima jau ne Dievu, o absurdais…
Na o dabar varyk apie apsėdimus, nes šitą argumentą visada turėsi…

Letas Palmaitis vienykitėsui       2016-06-24 16:37

Taip taip, priekyje su trispalve žengs Sinica Tautos ginti. Iš paskos tripens Radžvilas su Šopausku giedodami apie kapuose miegančius didvyrius. Po pirmųjų šūvių jie didvyriškai užmigs kapuose, virš kurių iškils paminklai su mokslinių publikacijų sąrašais.

Visi Lietuvos šakių turėtojai vienykitės!!!       2016-06-24 7:26

Priimsim ir tuos kas turi bet kokį šaunamajį. Čia nesvarbu ar trofejinis ar pirktas Gariūnuose.

s.m.agu       2016-06-23 20:11

kad Ir Letas čia, ir Juozapas pagaliau atsikrikštyjo atgal grin
Prisimenu kažkada ne taip seniai vienas jaunas advokatas rašė, o ir čia buvo paviešinta apie tai, kad Europos Teisingumo teismas konkrečioje byloje yra nokautavęs tą banditišką šnipinėjimo direktyvą... Gailiuosi tuokart neišsaugojęs šaltinio. Gal kartais kas turi tą straipsnį? Toliau būtų labai nesudėtinga ar tas sprendimas virto kūnu.
Perskaičius bereiktų patikrinti eurlex’e ar dar tebegyvuoja ta enkavedinė direktyva, ar daroma Briuselyje kas nors išvis, kad jos nebeliktų.
Galima būtų mestelt temą mūsų briuseliečiams. Gal kuris bent pasipiarinimo tikslu išjudintų apsamanojusį akmenį...

Juozapas --- Letui       2016-06-23 14:50

Kails brangus Bičiuli.
Pritariu Tamstos papildymui.
Beje, labai dėkui už tuos darbus kuriuos paskutinį pusmetį čia nudirbote.
Labai daug svarbių dalykų parašėte. Aišku, kol kas suvokia tik kas dešimtas, kas dvidešimtas, bet…
Lašas po lašo ir akmenį pratašo.
Sveikatos!

LP: taisymas       2016-06-23 14:10

Turi būti:
Vis dėlto mūsų tarybųvaldžia

Letas Juozapui       2016-06-23 14:05

Ačiū už palaikymą. Tačiau šis žingsnis tikrai yra ribinis, nes orvelizmas pagaliau pripažintas oficialiai: privatumo nebėra. Deja, tai ne vien mūsiškos “tarybųvaldžios” klausimas, bet globalinis. Vis mūsiškoji tarybųvaldžia dar sovietmečiu perimtu cholujišku paslaugumu užbėgdama savo ponams už akių, kad ją pagirtų ir pridėtų geidžiamų “reitingų” (plg. žaibišką ruskijos paskelbimą teroristine valstybe vos tik Merkel spėjus pasisakyti prieš ruskiją ir jos chaną Australijoje).

Juozapas       2016-06-23 12:48

Nesąmonė. Tai kad priėmė įstatymą yra vien formalumų sutvarkymas.
Pavyzdžiui mano telsfono yra klausomasi jau 12 metų be jokios pertraukos.
Klausosi tuo pačiu mano šeimos narių. Nuolat laužiasi į mano kompiuterius, lenda į el. paštą. Žinau, nes pridėlioju spąstų. Visada matau, kad buvo prikišti nagai.
Ar kada nors buvo, yra toks įstatymas jog galima būtų taip grubiai šnipinėti nekaltą pilietį? Sankcija galioja 3 mėn, po to gali pratęsti kažkiek.
Bet ne 12 metų! Aš ne banditas, ne teroristas, ne kontrabandininkas- nesu kriminalinis elementas.
Mano “kaltė” tik tokia, kad nemyliu tarybų valdžios ir kalbu apie tai garsiai.
Tai kas dabar vyksta yra jau tik žiedeliai.
Viso šito totalitaraus brudo šaknys yra įleisos jau seniai.
Todėl vienareikšmiškai pritariu Letui.
Ne vienas čia mėgsta ir pasišaipyti iš Leto Palmaičio, bet…
Nenoriu čia nieko bauginti, tačiau nenumaldomai artėja tas laikas, kai šaipūnų šypsenėles veiduose pakeis skausmingos grimasos.
Te padeda mums Dievas.

Nieko naujo        2016-06-23 12:23

Tai, kad seniai jau įrašinėjami pokalbiai ir reikalui esant perklausomi. Tik dabar bus realiai online klausomasi. Nieko kai pakabins pačių socdemų ir konservų šūlus, tai tada supras ką priėmė. Žinant pareigūnų korupcijos lygį vadinasi dar ne to išgirsime. Bus nutekintos pikantiškos ir intymios detalės, kurios pareigūnams nereikalingos, o šantažui tinkamos.

Stasys       2016-06-23 10:36

Gal būt, pastarieji įstatymai priimami kaip akstinas, kad dar labiau ištuštėtų ta mūsų Lietuvėlė ?

Drenis        2016-06-23 10:02

Nieko panašaus. Suderinti tarpusavyje JAU GALIOJANTYS įstatymai ir tiek. Iki šiol buvo paradoksali situacija, kai žvalgybos institucija turi teisę reikalauti iš ūkio subjekto, teikiančio elektroninių ryšių paslaugas, pateikti duomenis, bet šis neprivalėjo jų suteikti pagal galiojantį ELEKTRONINIŲ RYŠIŲ ĮSTATYMĄ, kuris ir papildomas. Dėl sekimo be teismo sankcijos: “Kai yra motyvuota teismo nutartis (papildyta: arba kitas įstatymuose numatytas teisinis pagrindas)...” Tas kitas teisinis pagrindas (prokuroro sankcija) jau numatytas Kriminalinės žvalgybos įstatyme: “Lietuvos Respublikos kriminalinės žvalgybos įstatymo 10 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad neatidėliotinais atvejais, kai iškyla pavojus žmogaus gyvybei, sveikatai, nuosavybei, visuomenės ar valstybės saugumui, leidžiama atlikti šio straipsnio 1 dalyje nurodytus veiksmus vadovaujantis prokuroro nutarimu. Tokiu atveju prokuroras, priėmęs šį nutarimą, per 24 valandas šio straipsnio 1 dalyje nurodytam teisėjui pateikia teikimą dėl veiksmų teisėtumo ar pagrįstumo patvirtinimo motyvuota nutartimi”.

kokio       2016-06-23 9:39

Kokio velnio jūs juos renkate į seimą?

Studentai susirinko       2016-06-23 9:19

prie vyriausybės ir nesitrauks,o jei dar Britanija išstostų,tada valdžiai tai būtų pirtis.Dėl Britanijos išstojimo labiausiai skiedžia valdžia.Parazitavusi kitų šalių sąskaita.

naudinga maximai       2016-06-23 6:34

gal net maxima ir rėmė, kad toks įstatymas būtų priimtas.

Letas Palmaitis: klystate!       2016-06-22 23:03

Klystate, Kaetana Leontjeva-Numavičiene!
Klystate visi išminčiai, čia nuo ryto iki vakaro svaičiodami savo sufantazuota “visų valdžia” - “visų lygybės” demokratija, kurios istorijoje nėra buvę ir kurios niekas nėra matęs.
Klystate tuščiagalviai, neva policinė valstybė įteisinta vakar.
Žinoma, tegu svolačiai kelia man bylą - esu recidyvistas ir tuo džiaugiuosi: kiekvienam, kuris vakar eilinį kartą šitaip balsavo, reikia kelių gramų švino į pakaušį!
Ne, policinė valstybė buvo idiotų, niekšų ir išdavikų įsteigta NE VAKAR, o 2006 metais, kada seimas VIENBALSIAI įvedė Lietuvoje bilderberginio Europos Parlamento po 911 feiko pagamintą “orvelinę” direktyvą 2006/24/EC, kuri ir įteisino spectarnybos, o logine grandine - ir visų kitų tarnybų nuo bankų, mokesčių inspekcijos tt. “laisvų” piliečių piniginių perlaidų, kelionių lėktuvais ir, suprantama, kitu transportu vadinamojoje “Europoje be sienų”, interneto lankymo t.t. elektroninį sekimą “kovai su tarptautiniu terorizmu”, nors dabar toji kova visaaai nebeminima (matyt, po skandalo su Gatajevais ir Kusaite VSD nesurizikavo dar ir susprogdinti poros Maximų kokių nors apmulkintų arabų rankomis). Tiesiog duoda per galvą durniams, tarsi Orvelo Fermos gyvulėliams, kurie nėra lygesni už kitus.
Prarijote 2006/24/EC direktyvą ir 10 metų tylėjote, tarsi nieko nebūta. Dabar per vėlu virtualiomis rankomis virtualiai mosikuoti. Orvelinė “asmens laisvė” pasirodė visu grožiu, sugrįžome į tą pačią diktatūrą, tik jau daug tobulesnę ir totalesnę: nebe purvinų Ordos kiaulių, bet švaručių orvelinių šėtonų.
Dabar laukite grynųjų pinigų panaikinimo ir “tiesioginių sancijų” per visus lustus tiems, kurie “asocialūs” sąskaitomis ir mintimis, kurie “našta Visuomenėslabui”, kaip pvz. nenorintys eutanazijos ligoniai ir pensininkai. Tebūnie prakeikta ši Antikristo tvarka!
Ateik, Viešpatie Mesijau! Tavo vyskupai išdavė Tavo Laisvę, tyliai pritarę biometrinių sekimo “pasų” su Žvėries skaičiumi įvedimui - ateik ir sutraiškyk visus savo priešus! Tegyvuoja Tavo Tūkstantmetė Karalystė! Maranata!

Nieko naujo:)       2016-06-22 22:25

Lietuva jau seniai yra policine valstybe:) Garliavos istorija parode,kad Lietuvoje nei vienas zmogus neturi teises pasipriesinti neteisingumui!!!!

Irena       2016-06-22 21:43

Jie puikiai zino, kad bus isrinkti, todel istatymus priimineja tokius, kokie jiems reikalingi, kad galetu ramiai daryti tai, kas jiems naudinga be jokiu trukdziu.KAS JIEMS NAUDINGA, o ne mums.

Emigrantas       2016-06-22 21:16

Be zodziu. Afigiet. Gerai, kad ne Lietuvoje gyvename. Pipiec.

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.