Sveikatos apsaugos politika, Žmogaus teisės

Kada valdžia liausis TAIP stebinusi?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 28 d. 0:31

28     

    

Kada valdžia liausis TAIP stebinusi?

Be komentarų.

Dalia Jazukevičiūtė. Valdžia nesiliauja manęs stebinti

Veidaknygė | Vasario 23 d.

Valdžia nesiliauja manęs stebinti. Prieš metus man žmonės paaukojo 7781 eurą – kolegos, draugai, žurnalistai, rašytojai, poetai, draugai graudžių ir gerų žodžių parašė, po keletą eurų gydytis. Nes visi mes ubagėliai. Nes nesigydo ligos sunkios, kai nėra tų pin.

Ir sekėsi, ir nesisekė, ir daug reikia pirkti nekompensuojamų, nes vieną ligą lydi dar kitos, ne mažiau niekšiškos, ir tas reikia gesinti, kad alsuoti būtų ramiau…

Bet procesas buvo sustabdytas, kraujas neberodė ligos, net 4 mėn. Aš taip nudžiugau – basta, aš laimėjau…

Per šiuos Naujuosius metus gavau puikią žinią iš Santariškių – ji grįžo. Ir tuoj pat dar vieną puikią žinią – iš Mokesčių inspekcijos. Sako: mokėkit, ponia, nuo dovanos pajamų mokestį skubiai, metai praėjo. 1200… Už ką? – subliuvau pakraupus. Už tą, kad jūs valstybėje gyvenate… Įstatymas virš visko. T.y. virš manęs tai jau tikrai…

Iš pradžių persigandau, paskui puoliau į kojas bankui – paskolino, sumokėjau. Ramu taip dabar ant širdies. Pareiga valstybei įvykdyta. „Myliu“ savo valstybę, kaip Levas Tolstojus „Uždraustoje knygoje“, negaliu kitaip. Duoda mizerną pensijėlę „ant išlikimo“, pasiveja ir dar duoda – per galvą... Tokia gera valdžia… „Veidus snaigės bučiuoja… Man taip gera širdy, o kodėl nežinau“.

* * *

Algimantas Rusteika. Tik kodėl, kai apie tai galvoju, jaučiuosi kaip įlipęs į karvės blyną?

Veidaknygė | Vasario 26 d.

Žmogus, moteris, poetė, rašytoja. Suserga baisia liga. Na taip, ta. Valdžia gydo, bet gydymas standartinis. Reikia, kaip ir visiems mirtingiesiems, jei jie ne AMB žentai ar šiaip artimi imperatoriui individai, nekompensuojamų. Žinot, girdėjot tą valdžios maldelę – pinigiukų nėr.

Valdžia neturi – suaukoja draugai, pažįstami, gerbėjai, šiaip žmonės. Po kiek kas gali, po eurą. Liga laikinai pasitraukia.

Ir valdžia, kuri pinigų vaistams neturi, tave prisimena ir ateina. Nagi, ponia, susimokėkit mokesčius – 15 proc. nuo gautų pajamų! Moteris išsigandusi ima paskolą ir susimoka, nes jau liga vėl grįžo, tai dar visai nebegydys.

Žodžiu, jei mes neturim pinigų tavęs normaliai pagydyti, tai normalu. O jei pats pasigydai už draugų suaukotus pinigus – pasidalink jais dar ir su valstybe. Padarei tą, kam jie neturi pinigų, tai dar jiems ir susimokėk už tai, kad tau paaukojo, kad gyventum. Jau visus gydymui išleidai – nesvarbu, nesusimokėsi, atsiųsim antstolę su 240 farų.

Taip, viskas pagal įstatymus, teisėta ir bla bla bla. Tik kodėl, kai apie tai galvoju, jaučiuosi kaip įlipęs į karvės blyną?

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

e >>> Algimantui       2017-03-2 22:09

Reiškia, apie niekšus reikia dažniau rasyti ir daugiau viešinti.

Algimantas Rusteika       2017-03-2 14:43

Pasirodo, kažką galima padaryti. Pasidalinom Feisbuke, parašė Tiesos.lt, perskaitė per radiją. Ir štai, poetei VMI pinigus grąžina. Šiandien perskaičiau jos feisbuko paskyroje.

žmogaus teisėms       2017-03-2 0:00

stebitės? O ar labai nustebsite, kad ta pati kontora sugeba apmokestinti net ne pajamas, o išlaidas? Žinau tokį atvejį.
Kai biednas žmogelis varganam butukui po brolio mirties suremontuoti neturintis centų, betgi nenorėjęs skubiai pusvelčiui parduoti, įleido pažįstamą šeimą pusmečiui pagyventi kaip sakoma “už komunalinių susimokėjimą”... Ir ką sau galvojate?
Partinė žinomos “ekonomistų” partijos plūgo rankena, išsikvietęs net ne buto savininką, o tik naudotoją, su GB tardytojo rūstybe bandė nokautuoti “argumentais”, - aha, tik komunalinius reiškias mokate? Reiškia šeiminykas jųjų nemoka. Reiškia tiek, kiek jūs sumokate komunalinių, tiek anas sutaupo. APMOKESTINT GĖPĖEMU, AIMAN !!!
Padorūs buto naudotojai nepuolė nuo savęs iešmų nukreipinėti į geradarį, juos tik už komunalinių susimokėjimą apgyvendinusį.
Abu kartu susimetė nežymią kapeikėlę advokatui, kuris prieš tai tris valandas garsiai išsijuokęs vos ne iki spazmų, per kelias minutes brūkštelėjo uoliam kretinui nuorodą į įstatymą, kad bet kokius mokėjimus, susijusius su daikto naudojimu ir išlaikymu (komunalinius, pėvėzė) susimoka naudotojas. Ir kad tai yra naudotojo išlaidos, bet ne savininko pajamos.
Kai partinės ar švogerinės “kompetencijos” pagrindu valdymo aparate susodinti šimtai, jeigu ne tūkstančiai, tokių proto guzų (apie Lubiankos užduotis atliekančius kenkėjus atskira kalba), taip ir velkamės visuose Europos reitinguose kažkur tarp rumunijų-bulgarijų...

Žmogaus Teisės...       2017-03-1 23:20

Jei reikalauja susimokėti už paaukotas lėšas,vadinasi kėsinasi į žmogaus gyvybę.
Naujam Lietuvos Respublikos Seimui nedelsiant būtina priimti įstatymo pataisą,kad
būtent žmogaus gydymuisi suaukoti pinigai neturi būti apmokestinami jokiais mokes-
čiais.Kokie niekšai išniekino šitokiu įstatymu žmogaus teisę į gyvybę?Tai nežmoniš-
ka.Nedelsiant,nedelsiant taisyti su žmoniškumu nieko bendro neturinį įstatymą,o jau
sumokėtus žmogaus tokius pinigus VMI grąžinti žmogui ir atsiprašyti.

ežiukas Tarabildai       2017-03-1 21:21

Sutinku. Ta proga būtų neblogai viešai išnarstyti tūlo junkerso meseršmitinius “pasiūlymus”. Pavojų tuose penkiuose variantuose yra nemažai, Eurofederelastų bobikai (pvz. bolśevikėlis Komisaras andriukaitis), Lietuvoje be abejo puolė uoliai remti patį blogiausią - penktąjį “variantą”. O koks variantas turi būti siekiant, kad Lietuva išliktų? Matrioškinė valdżia savo nuomonės neturi, nes net nesuvokia ko Lietuvai reikia.
O ar mes, piliečiai suvokiame, ar turime savo šeštajį, o gal septintąjį variantą geopolitinio vinigreto akivaruose?

Tarabilda       2017-03-1 19:04

Jokios sutarties be REFERENDUMO. Jokio REFERENDUMO be viešo ir nuodugnaus išsiaiškinimo. Jokios kalbos apie NATO silpninimą. Jokių nuolaidų vokiečiams dėl 2 procentų gynybai į NATO biudžetą.

Na o,       2017-03-1 1:22

Kalbant apie Rezidentūros planus, derėtų nepamiršti ir kito aktyvaus “darbo” - vyksta plataus mąsto finansinių - ekonominių galių perēmimas.
Iš otososaldomkratų atiminējami visi forpostai- iš vmi bradausko sūnelis- poßol von, geležinkelių viršūnėlės- von, žemėtvarka, urėdijos, kelių asfaltavimo biznio direkcija- “reorganizuojamos”. Visi brazauskinės kalvės kadrai šluojami lauk.
Nes brazauskiniai nebetinka Šeimininko kremliuje planams.
O planai paišosi labai įdomūs.
Kokie?
Atskira ir ilga šneka.
Labai įdomių detalių yra dėlionėje.
Tik Lietuvai nieko gero.
Ar mus “rūsai puls”?
Tiesiogiai vargu ar kada artimoje perspektyvoje okupuos.
Bet triukšmo ir dūmų aplink Lietuvą bus daug ir dar ilgai.
Juokingiausia, kad putlerio ir es junkersųvplanai ir tikslai daug kur sutampa.
Ir mums dėl šio sutapimo juokinga vargu bau ar bus.
Ko išstambių dalykų sulauksime artimiausiais metais?
Visų pirma stiprėjančios orwelistinės kontrolės.
Gana greitai neteksime grynųjų pinigų.
Ir viskas vardan “mūsų” saugumo bei skaidrumo.
Nuobodu nebus.
Geriau jau būtų nuobodu…

"Jeigu tai"       2017-03-1 0:54

Ne “jeigu”, o taip. Rezidentinis scenarijus.
Ar pastebėjote, kai pasiuntė švelnų ženklą Skverniniui?
Komanda “fas” ir matrioškinės masmedijos, palylė šiek tiek drumzlių ant premjeriuko.
Bet tai tik bendro žaidimo dalis. Panašu, jog planas toks: žioplą kolūkieį suspardo ir išvolioja mėšle. Po ponios “greta gretos” išpošolvoninimo ir paties frakcijos vado viešo linčiavimo, likusieji valstiečiai, kurių dauguma politikoje visiški naujokai,  iš baimės vos kvėpuoja.
Tuo metu paraleliai buvo stiprinamas infiltrantinis “branduolys” kurio centre expolicajus. Planas- karbauckį ir jam likusių ištikimųjų saujelę nukanalizuos.
Vietoj nuskelto karbauckinio gabalėlio, prie koalicijos priklijuos koncervatnykus su idiotu Broileriu.
Matrioškai nereikia valdančios koalicijos sudėtyje stiprių lyderių. Poniai reikia paklusnių buratinų.
Anie du tokie ir bus.
Policajus, kaip statutinis, aplamai yra įpratęs būti įsakymų vykdytoju.
O Broileris yra patogus kaip natūralus kretinas.
O fasadui papudruoti labai tiks naivių adilėlių, t.y. balsuotojų entuziazmas per rinkimus ir “visuomenės palaikymas” naujai valdżiai.
Nors karbauckininkų neliks, bet tiek frakcija, tiek koalicija bus pristatomi kaip ta pati “piarmajnū” koalicija. Tik kad nežlugtų po karbauckininkų kracho, koalicija bus “pastiprinta” Broilerio koncervais.
Ir viskas bus “vardan Tos”.
Lietuvos?
(Cha, juokaujate?:)

Tarabilda Džeikui       2017-03-1 0:27

Man yra nesuprantama, kodėl mūsų ” komsamolinis isteblišmentas” vis dėlto daro statymus ant visiškai beviltiško pacano su fiureriuko užmojais. Ar nebus čia tik iš Kremliaus pametėtas scenarijukas galutinai sunaikinti Lietuvos politinį audinį, kurio buvo tik menkos užuomazgos?
Jei tai Prezidentinio scenarijaus dalis, tuomet viskas stojasi į savo vietas. KGB dirba teisinga linkme ir gana sėkmingai.

Dzeikas       2017-02-28 23:33

Tarabildai pamastymai:
O kaip padaroma, kad valdininkai ar politikai, vienzo tie kurie vairuoja , tie kurie sudaro personalini turini to, ka mes ivardijame zodziu “valdzia”, elgtusi kaip liaudies priesai? Juk ateis naujas zmogus i valdzia , ziurek netycia dar zmonems tarnaut ims, “nesuprates partijos politikos”.
O stai sitoj vietoj isijungia neigiamos atrankos mechanizmas.Nepraeis net genijus jei bus nors krislas sazines(jis ne tik nepraeis - jis net nepriartes prie Olimpo).Kas idomu, rusai statydavo filtra “bezpredielui”, t.y. krantu nejauciancius nusodindavo komjaunimo komitetuose.Na zinai, jauni ,izulus ant ausu visus statantys galvodavo surikiuos visus.Tai va tokius “auksciau stovintys draugai” i politbiura karjeros daryt neleisdavo - palikdavo komjaunimo komitetuose iki zilo plauko. O partine karjera jau darydavo tie, kurie antrajame eselone komjanime stovejo. Va toks paradoksas (Gorbis isimtis, ir desninga kad jis tapo PASKUTINIU TSRS vadovu).
AMB bande islaikyti panasia kadru politika , bet tai ne jo jegoms pasirode. Lietuva kaip papiginta TSRS kopija tuos rusiskus pontus, kaip “bezpredielo” filtrus atmete. Anukas gi kaip tankas ant Patriarcho sprando atsisedes lenda.Manau izuliai pralistu pernai i MP - butu pagal pasekmes Lietuvos Gorbis.Bando manieromis uzmaskuoti fakta, kad jis bukas ir izulus (tupas ir naglas) kaip kerzinis aukstaaulis.

žaliaskvernis negulintis policininkas       2017-02-28 21:30

Valstybė kiekvieną dieną susiduria su dalies piliečių kenkėjiška veikla- yra ” piliečių kurie vietoje to kad dirbtų ir augintų bvp, tam tikri elementai…serga.
Serga? Ne- sabotuoja! Vykdo ardomąją veiklą. O kaip kitaip pavadinti tūlą ar tūlę kurie vietoje to, kad pildytų valdžios iždą, atvirkščiai- tą mūsų iždą tuština? A? Juk sabotažninkų gydymas kainuoja valstyyybei. Daug!
Na ir kas kad didele dalimi tas gydymas yra apmokestintas ir visos pilietisų gydymo naštos jungo valdžiai nereikia nešti. Bet ir tai, kiek tenka išleist dažnai beviltiškiems ligonisams gydyti- ta suma milijardais gula ant gležnų valdžios pečių.

Šią ydingą antivalsybinių, priešiškų valdžios gerovei elementų finansavimo praktiką privalu užbaigti!
Vyriausybė artimiausiu metu teiks seimui Įstatymo projektą, kuriuo būtų siūloma visus ligonius skelbti tyčiniais kenkėjais ir bausti juos taikant administracinę atsakomybę.
Susirgai- mokėk baudą!
Nepasveiksti? Dviguba bauda su turto konfiskavimu!
Po keleto mėnesių bemat tapsime sveikiausia tauta europose.
Ne mažiau.

Tarabilda Džeikui       2017-02-28 20:56

Labai įdomią pamėtėjai mintį su nutylėjimu. Logika labai aiški. Jei ši valdžiukė per ketvirtį amžiaus sugebėjo sukurti tokią valstybę, kur žmogui gyvenimas tampa nebepakeliama kančia, vadinas tokį darbą galėjo nudirbti tik Lietuvos priešai.Mes puikiausiai žinom, kas yra Lietuvos priešai, kurie suinteresuoti, kad Lietuva kaip valstybė žlugtų.Rusija. TAIGI IŠ TO KAS PASAKYTA, darytina išvada - mūsų valdžia tarnavo Rusijos interesams ir tebetarnauja. Visa.

šikalienė       2017-02-28 20:43

Sunkių ligų gydymas tikrai yra nepakeliama finansinė našta didžiulį gyventojų pasitikėjimą turinčiai vyriausybei.
O ir patiems, privačiai savo gydymą apmokantiems pacientams sunku įpirkti brangias gydymo paslaugas.
Todėl, stengsiuosi kartu su gausiu būriu bendraminčių, kuo skubiau parengti įstatymo projektą dėl privalomos eutazazijos taikymo nerentabiliems ligoniams.
Darna bus!

 

s.m.       2017-02-28 17:56

eilinė proga prisminti šv.Augustiną:
valstybė be teisingumo, tai tik pakelės plėšikų gauja.

apie vagis       2017-02-28 14:23

čia tai dar nieko - Lietuvoje suformuota praktika - mokyklos direktorius pavagia iš pavaldinio tašės telefoną pririša prie jo šniūrą,  susideda su šniūru ant kalo žymes apkltina smaugimo žymėmis policijoje ir atiminėja iš pavaldinio turtą kartu su policininkais, prokurorais, teisėjais

Išrinkot MENTĄ,kuris šturmavo TAIKIUS piliečius       2017-02-28 13:33

Džiaukitės.Bus dar blogiau.
Nėjote į Žemės Referendumą,būtumėte turėję VĖZDĄ.
Pozdno,batia.

Per visas TV       2017-02-28 13:27

Skelbia, prašo padėti vaiko gydymui, žmogui atsitukus nelaimei. Ne visada, bet kai kada sųsdavau SMS tai vienam, tai dviem jevrikams. Po šio aprašyto įvykio daviau sau žodį - ni ni. Tegul tie svoločiai iš mokesčių inspekcijos paspringsta.

Kažkas pasakė       2017-02-28 13:17

Žmonija išnyks, jeigu nustos stebėtis. Lietuvai tai negresia

žiauru       2017-02-28 13:10

kai įstatymas prasilenkia su logika ir žmogiškumu, tai kam toks įstatymas
o gal vykdytojai pernelyg pareigingi kur nereikia

Kad jau ir greitosios       2017-02-28 12:20

negalima kviesti.O daktarai tuoj internetu vaistus išrašinės.Elektroninės technologijos leidžia taupyti iki begalybės,tik ar neprataupysim žmogų.

albina       2017-02-28 10:17

Tai pavyzdys,kad elgdamasis sąžiningai nukenti.Jeigu būtų aukota į vokelį,nė lapė nebūtų sulojusi.BET juk žmonių aukoti pinigai jau kartą apmokestinti!Ir ta neteisybė suponuoja pyktį ir neviltį.Kaip ir euru padidėjusios pajamos varo iš socialinio būsto vos ant kojų stojantį buvusį bedarbį.O juk taip norėtųsi mylėti savo valstybę ir didžiuotis ja.

G.P.       2017-02-28 9:09

Skamba kraupiai. Bet moralas paprastas: tegul aukoja grynais…
Kol dar globalistai grynųjų neuždraudė.

kada?       2017-02-28 9:01

tada kai patrupinsim langus.

Dzeikas       2017-02-28 9:01

Hau, ne ten ieskai, del to ir nesupranti:
Valstybe (t.y. valdininkai ta valstybe atstovaujantys.Sukonkretinkim) gviesiasi atsiriekti zmogaus palikima ne del to, kad ji vadovautusi teisingumo ar moralumo logika, o del to, kad ta padaryti yra lengviausia ir isvengti sunkiausia,
Moralumo ar teisingumo kriterijus Lietuvos “valstybe” nesvarsto.

hau       2017-02-28 8:04

Niekaip nesuprantu, kod4l valstybė gviešiasi atsikąati 15 proc., kai pvz. žmogus parduoda savo turtą ar gauna palikimą. Kur čia valstybės indėlis?

taip,taip       2017-02-28 7:54

Man atrodo,kad tai dvigubas apmokestinimas,nes tie suaukoti pinigeliai jau buvo apmokestinti

Dzeikas       2017-02-28 7:32

Klausimas retorinis , nes atsakyma jus visi zinote. Neivardiju, nes atsakymo igarsinimas baustinas pagal sios valdzios sukurptus istatymus. Ar dera doram zmogui dalyvauti sioje veikoje.Ziurint kas geschefto organizatorius. Jei Rusija - tai ne.

yra kurie nusipelnę gyventi geriau       2017-02-28 6:28

yra klanas, kurie po milijoną pasivogę.
jiems vis dar maža.
reikia tuos runkelius išgręžti, kad dar po milijoną turėtų.
——-
(tie, kurie virš milijono iš mūsų pasivogę - tikrai mokesčių nemoka)
komunistai…


Rekomenduojame

Kodėl ignoruojamas ar net šmeižiamas 1941 m. Birželio sukilimas, jo lyderis Kazys Škirpa? Dovilo Petkaus interviu su Vidmantu Valiušaičiu

Nida Vasiliauskaitė. Laisvės propaganda

Andrius Švarplys rekomenduoja: putiniškos Rusijos disidento Andrejaus Ilarionovo analizė dėl Kapitolijaus įvykių

Socialinis tinklas GAB atkūrė JAV prezidento Donaldo Trumpo įrašus iš „Twitter“ paskyros

Geroji Naujiena: „Ateikite ir pažiūrėkite, kur aš gyvenu!“ – kviečia Kristus

Andrius Švarplys. Apie ateities Lietuvą, švietimą ir ateities universitetą

Egidijus Šileikis. Manipuliacijos siekiant nekeisti Konstitucinio Teismo pirmininko

Liudvikas Jakimavičius. Ne už kalnų diena…

„Parler“ direktorius sulaukė grasinimų mirtimi

Verta pažiūrėti. „Kapitolijaus šturmas“ garsiojo prokuroro ir buvusio Niujorko mero Rudolfo Džulianio akimis

Andrius Švarplys. Viena replika apie Laimos Kreivytės pranešimą Santaros Šviesos Vilniaus klubo diskusijoje apie ateities Lietuvą

Vytautas Sinica apie socialinių tinklų cenzūrą: pasirodo, viskas yra dar blogiau

„Nacionalinis susivienijimas“ reikalauja teisingumo reformos ir beda pirštu į rezonansines bylas

Andrius Švarplys. Didžiausias JAV demokratijos išbandymas vyksta dabar – po rinkimų ir Kapitolijaus užėmimo

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Malda Sausio 13-ąją

Kastytis Braziulis. Bolševizmo mūsuose vis dar yra likę labai daug

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dar kartą „vienų vieni“?

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Aleksandras Nemunaitis. Kaip man nebuvo leista sudalyvauti viešame Vilniaus savivaldybės Ekonomikos komiteto posėdyje

Ramūnas Aušrotas. Įdomu, ką čia Žmogaus teisių komitetas sugalvojo?

Algimantas Rusteika. Mes laimėjom

Raimondas Navickas: Mes jų nepamiršome. Papasakokime apie juos savo vaikams ir anūkams

„Iš savo varpinės“: Ar vyksta socialinių tinklų revoliucija?

Vytautas Radžvilas: Laisvės kova niekada nebaigta

OpTV: Mantas Varaška meta iššūkį iš nelaimės parazituojančiai žiniasklaidai ir kolegoms: žmonių kantrybė senka!

Laima Malinauskaitė. Sausio 13-ąją prisimenant

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.