Iš informacinio karo frontų. Kada jie mus sušaudys?

Tiesos.lt redakcija   2014 m. vasario 12 d. 15:32

24     

    

Iš informacinio karo frontų. Kada jie mus sušaudys?

Siūlome dar vieną piliečių forumo „Už valstybę be melo“ „apžvalgą“ – be komentarų: viskas jau pasakyta.

Romas Sadauskas-Kvietkevičius | lrytas.lt

Maloniai šnekučiuodamasis su iš pirmo žvilgsnio civilizuotu žmogumi, nespjaudančiu saulėgrąžų lukštų ant kiliminės dangos ir ko gero netgi mokančiu nuleisti tualete vandenį, vis tiek rizikuojate būti kol kas tik žodžiu pasiųstas sušaudyti, jei tik jūsų pašnekovas tapatinasi su tautiškai susipratusia visuomenės dalimi, o jumyse atpažins „kosmopolitinį liberastą“.

Kol jie pasirodydavo viešumoje tik kartą per metus, Kovo 11-ąją, ir pražygiuodavo sostinės gatvėse šiurpindami praeivius Vakarų Europos bei Rusijos neonacius mėgdžiojančia išvaizda bei ksenofobiniais šūkiais, žinojome, kad tai bjauroja mūsų šalies veidą tarsi koks spuogas ant nosies, bet jokio rimtesnio pavojaus nekelia.

Kai į tų jaunuolių gretas stojo vyresni ir gerokai gudresni dėdės, išmokę juos atvirai nedemonstruoti meilės Trečiajam Reichui, agresyvius šūkius pakeisti dviprasmybėmis, o antisemitizmą ir rasizmą pridengti saldžiarūgščiu susirūpinimu dėl lietuvių tautos ateities, vis dar galėjome nekreipti į juos dėmesio. Bent jau tol, kol per rinkimus besiriejančios tarpusavyje kraštutinės dešinės organizacijos surinkdavo mažiau balsų negu bet kuri išvakarėse įkurta partija, pažadėjusi didesnes pensijas ar mažesnes centralizuotai tiekiamos šilumos kainas.

Kai jie susibičiuliavo su stambiaisiais žemvaldžiais, pasivadinusiais žaliaisiais valstiečiais, ir pasiskelbė ketinantys rinkti parašus dėl žemės nepardavimo užsieniečiams, žiniasklaida ir sisteminėmis vadinamos partijos stengėsi to nepastebėti.

Niekas netikėjo, kad 300 000 parašų galėtų surinkti saujelė keistuolių, neturinčių organizuotų struktūrų ir kelių milijonų litų agitatorių darbui apmokėti. Niekas nesiteikė analizuoti kraštutinėje dešinėje vykstančių smulkių neformalių grupių ir bendruomenių vienijimosi procesų, nesidomėjo, ar tikrai parašų rinkėjai aukoja savo laiką ir šąla gatvėje vien iš patriotizmo, ar kažkokie neapskaitomų pinigų srautai ten vis dėl to sruvena.

Ir tik vasario pradžioje vienas TS-LKD ideologų Seimo narys Mantas Adomėnas straipsnyje „Putinas „naudingų idiotų“ ieško dešinėje“, paskelbtame dešiniosios krypties naujienų ir nuomonių portale „Politika.lt“, bene pirmą kartą aiškiai susiejo Rusijos prezidento pastangas tapti „Europos kraštutinės dešinės herojumi“ ir Lietuvoje pastebimas „radikalių bendruomenių kūrimas, poliarizuojantis ir fragmentuojantis daugiausia dešinįjį elektoratą“.

Tik tai veikiau 2012 m. ir 2013 m. pirmojo pusmečio reiškiniai. Rudeniop, įsibėgėjus referendumo parašų rinkimui, ir ypač 2014 m. pradžioje jau galime matyti pastangas apjungti tas radikalias bendruomenes, kuriant jų veiksmus koordinuojančias struktūras.

M.Adomėnas kaip politikas, žinoma, privalo įkvėpti savo partiečiams optimizmo, todėl viliasi, kad TS-LKD pavyks apginti savo pozicijas nuo to, ką jis vadina „putiniškuoju konservatizmu“, nors ir pripažįsta, jog radikalioji dešinė stiprėja nuosaikiosios dešinės sąskaita.

Tautininkams 0,5 procento rinkėjų balsų žadantis Rimvydas Valatka straipsnyje „Paskutinės tautininkų ašaros – referendumas dėl karbauskių žemių reikalo“, mano supratimu, nors ir itin vaizdingai, bet nepagrįstai nuvertina jų galimybes konkuruoti su mažiau radikaliais tradicionalistais iš kitų partijų.

Taip, jų gretose dar sunku įžvelgti būsimą fiurerį, o dabartiniai jų vadai vis dar „apaugę pelėsiais ir kerpėm, tokie nuobodylos ir pikti“. Bet jeigu V.Putinas nori, kad jie užimtų dešinę Lietuvos politinių jėgų spektro dalį ir negailės tam nei lėšų, nei viešųjų ryšių metodologinių konsultacijų, tai pelėsiai ir kerpės greitai bus nugramdyti, o nerišliai veblenantys nuobodylos išmoks malti liežuviu geriau už tiesioginės rinkodaros įmonių pardavimo vadybininkus.

2012-ųjų vasarą rašiau, kad Rusija finansiškai pajėgi nulemti referendumo dėl Visagino atominės elektrinės statybos rezultatus, jei tik nusprendė, kad jai to reikia. Jeigu šiandien jai labai prireikė sąjungininkų Lietuvos politikos dešinėje, tai ji juos nusipirks, o buvę politikos autsaideriai vienas per kito galvas veršis pasinaudoti galimybe užimti atsilaisvinusią nišą.

Sekmadienį Lietuvos medicinos bibliotekos salėje surengta konferencija „Už valstybę be melo“ kaip tik ir buvo šviežiausias bandymas artėjančių Prezidento ir Europos Parlamento rinkimų akivaizdoje vienyti čia jau minėtas radikalias bendruomenes.

„Privalome nustatyta tvarka paskelbti referendumą dėl valstybės valdymo sistemos pakeitimo ir Seimo paleidimo, respublikos Prezidento apkaltos, Konstitucinio Teismo paleidimo ar sudėties pakeitimo,“ – kalbėjo ten signataras Zigmas Vaišvila.

Visus iš karto atleidus, iš veikiančių valdžios institucijų liktų tik savivaldybės ir Europos Komisija. Gal visai ne blogas sprendimas, tik tautinės valstybės mylėtojams gali nepatikti. O jei rimtai, tai keisti viską iš eilės kraštutiniams dešiniesiems prireikė ne šiaip sau. Po tokio valstybės užvaldymo būtinai privalės prasidėti tautos priešais apskelbtų kitaminčių persekiojimai ir teroras.

Iš liberalų į tradicionalistus jau senokai atsivertęs profesorius Algirdas Degutis, socialiniame tinkle „Facebook“ diskutuojant apie „Lrytas.lt“ publikuotą Arnoldo Lukošiaus straipsnį „Audra veltinyje pavadinimu „Už valstybę be melo“, prasitarė, kur neišvengiamai atves nacionalizmo ideologija.

„Ne visi išdavikai yra liberalai, bet visi liberalai yra išdavikai. Taip, išdavikus reikia bausti aukščiausia bausme,“ – parašė A.Degutis, pažadėjęs ir mane įrašyti į tautos priešų sąrašą „pirmu numeriu“.

V.Putinas ploja atsistojęs. Nedaug trūksta ir lietuviai 24-aisiais laisvės metais už pažiūras pradės šaudyti vieni kitus.

Valdančiosios koalicijos partijoms prarandant dalies savo rinkėjų simpatijas, opozicinių liberalų ir konservatorių populiarumas beveik nedidėja. Nuo „Drąsos kelio“ pabėgo beveik 100 000 jo sekėjų. Ir kol kas niekas negali įvardinti, kam atiteks šitie pakibę nežinioje balsai.

Skaičių parodyti negaliu, bet sutinku sočiai gyvų pavyzdžių, kaip buityje daugmaž racionaliai sugebantys elgtis žmonės, apie 2008-uosius buvę konservatorių rinkėjais ir netgi TS-LKD partijos nariais, o prieš metus atsargiai žavėjęsi Neringa Venckiene, dabar kuo nuoširdžiausiai cituoja Pranciškaus Šliužo ir Juliaus Pankos pasisakymus apie tautą ir žemę.

lrytas.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Joana       2014-02-14 0:35

Ar nebūtų galima neskelbti šito ponaičio rašliavos? Juk yra tam kitų vietų..

Vyciukas>Kvitkauskui       2014-02-13 22:22

O aš nepabėgau - nepavyko manęs apkvailinti - esą aš „patvorinis”. Deja,...

Liepa       2014-02-13 21:35

Na ir kliedesiai. Keista, kažin kodėl negavau jokio užmokesčio dėl balsavimo referendume… Matyt, straipsnio autorius tikrai gavo.

arvis       2014-02-13 19:19

labai šaunu,kad tokie veikėjai rašo..kuo daugiau jie rašys,tuo greičiau Lietuvos žmonės užsimanys tapti piliečiais su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis-teisę į laisvę,Tėvynę,kalbą,su pareiga ginti save ir savo vaikus…
bunda Tauta,o kvietkeles,vynopypkes,adomėnus,lukošius iš tikro kanalizacija nuplaus,kokie veikėjai-tokio vandenio ir teverti…

sistemai       2014-02-13 16:02

nekaltinkite Rusijos nebutais dalykais, jau atsibodo girdeti ta pacia plokstele. Geriau pagalvokite, kodel jusu (sisteminiu) valdymas privede Lietuva prie to, kad ji dabar pirmauja Europos sajungoje pagal korupcijos, savizudybiu, emigracijos, sacialines atskirties lygi, kodel Lietuvoje pensijos maziausios o dirbantys zmones is algos nepajegia pragyventi? Nors minutei nusileiskite is savo aukstybiu ir pasistenkite saziningai atsakyti i si klausima.

Negi manote, kad tauta turi kenteti jusu cinizma, pazeminima, arogancija?

Pensininkas       2014-02-13 13:52

Skaitau straipsnį ir vis galvoju, kad kapstomės šimto metų senumo politikos šiukšlyne.

pagrauzk sadauskai       2014-02-13 10:45

riebia, lasininga, taukais aptekejusia konservatoriska desra, gal atsikratysi stribisku kosmaru apie susaudymus. Uzjauciu tave, bet vandens nuleidimo tualete, jusu chebrai, jau nepavyks isvengti. Gal todel jus visi pastaruoju metu kazkokie neadekvatus.

Oho       2014-02-13 10:28

Kokia panika jų pozicijose! Pasirodomiš visų pusių puola kraujo ištroškę priešai. Siūlau išeitį visokiems “vinokurams” - krautis lagaminus ir varyt vakarų kryptim.

Irena       2014-02-13 9:46

Anksciau niekur negirdejau, kad ir referenduma del AE “nupirko” rusai.Tai, as taip suprantu, kad pagal autoriu rinkimus i Seima finansavo rusai, nes ir referendumas vyko per rinkimus i Seima?Dar viena kuznecovaite atsirado.Ir is kur lietrytis juos traukia?Ten tu tikrai krastutiniu raseivu daug, bet gaila tik ne Lietuvos zmoniu naudai.

tikrai neramu       2014-02-12 23:13

Kvietkevičių dar baravykais kas užmėtys smile

Autoriui       2014-02-12 23:03

Atsiprasau,bet esi kvailys!

Vytautas       2014-02-12 22:30

  Kažkur aš tą tekstą jau skaičiau, gal aš vėl į “Delfį” patekau?
Man tik įdomu ar jis iš įsitikinimo rašo ar pataikauja valdančiųjų klanui?
Tą patį per tą patį.

kam laukti       2014-02-12 21:14

Nebelauk ,pasiimk durų rankeną ir nusišauk… ,Užsigerdamas rusiška vodke, šaipaisi iš tų  naivių,patikėjusių tavo rašliava.

Pirmiausiai       2014-02-12 21:06

sis zmogenas tegu pasirenka tevo pavarde.O gal nezino ?

Ale       2014-02-12 21:02

tai atviras neapykantos kurstymas; gaila žmogaus, geriau patylėtų, jei tik tiek tesugeba.

Anfisa       2014-02-12 20:35

Ale bukas straipsnis.O apie “Putino norus” isvis neturiu zodziu..Autorius kazkoks aiskiaregis.Siulau jam isijungti koki nors rusijos tele kanala ir pasiziureti i Putino “norus”.Pagal autoriu,tai Putinas neturi kitu problemu,tik kad sedeti diena nakti ir galvoti,kaip cia pekenkti Lietuvai..Labai apgailetinas veikalas.

Ne tas       2014-02-12 20:05

labai negražu būtų šaudyti nevispročius. Tegul ir toliau reiškiasi,- daugeliui atsivers akys.

sigitas       2014-02-12 19:48

Man taip ir neaisku ar sis zmogas visiskai nuzmogejes uz pinigus ar tiki tuo ka raso?Bet kuriuo atveju matosi kad tikrai pateisina priesakiniu komjaunimo tiesos kovotoju varda, auksciausios prabos brudas ir tiek…

vargeta       2014-02-12 19:01

Liaudyje sakoma ,kad vargsas yra tas, kuris neturi pro kur atlikti savo gamtiniu reikalu. Tai to isdava butu,kad viskas tamstai sukilo i smegenis. Vien tai ,ka tamsta cia porini rodo pacio vidine bjaurasti ,nes zmogus kitame zmoguje NEGALI pamatyti to ,ko pats savyje neturetu. Maudotes pats savo srutyne ir vaizduojaties kovotoju. Nekabinekite kitiems savo dvokianciu” AKINIU” Jus pats jau save susisaudete ,nes niekas negali zmogui pakenkti labiau,nei jo paties zodziai - kulkos. Tai suvokiant , man tik gaila jusu ,nes pats sau susikuret minu lauka - erdve. Atsitokekite pagaliau .Ka cia vapate ?

Idėja       2014-02-12 18:58

“Valdančiosios koalicijos partijoms prarandant dalies savo rinkėjų simpatijas, opozicinių liberalų ir konservatorių populiarumas beveik nedidėja. Nuo „Drąsos kelio“ pabėgo beveik 100 000 jo sekėjų. Ir kol kas niekas negali įvardinti, kam atiteks šitie pakibę nežinioje balsai.“Esant tokiai padėčiai,gal vertėtų jums,autoriau,kaip viską puikiai išmanančiam,įkurti partiją“Rusai puola”?

klaida       2014-02-12 18:12

na ir sutirština spalvas dar vienas “Komjaunimo tiesos” šauklys. šaudyti? gal nebent perkeltine prasme - tą tai reikėtų padaryt. Didžiausia klaida buvo atgavus nepriklausomybę, kad nešaudėme komunistų ir komjaunuolių. kaip tai buvo padaryta Estijoje. perkeltine prasme, žinoma - jų per patrankos šūvį prie valdžios neprileido. O mes “nešaudėme”. Ir ką gi turime? Ogi labiausiai išvogtą (komunistas nevogti negali)ir atsilikusią ES valstybę. dabar tie komunistpalaikiai baisiai bijo nevagiančių, tieisos norinčių. Klykia apie šaudymus. patiems mat šaudymas stribiškuose genuose, taigi kitaip ir neįsivaizduoja

tikras komunistas (stribas)        2014-02-12 17:38

autorius - senas komunistas, tikras stribo vaikas. Toks jis gimė, tokiu ir svolačium ir numirs.

Romai Sadauskai-Kvietkevičiau       2014-02-12 17:10

skubiai vaziuok i Druskininkus, pas pona Malinauska, tiksliai susizinosi kur ir kada tamsta susaudys, nors, kaip “civilizuota žmogu, nespjaudanti saulėgrąžų lukštų ant kiliminės dangos ir ko gero netgi mokanti nuleisti tualete vandenį”, pasigailes ir pasodins uz grotu.

gailestis       2014-02-12 16:06

Priešų nereikia ieškoti kitose šalyse, jų prisiveisė čia, mūsų žemėje. Ir užaugino juos lietuvės motinos ir lietuviai tėvai, kurie savo atžalom sugebėjo įskiepyti nemeilę savo gentainiams, nemeilę savo kraštui, savo kalbai, kultūrai. Teisingiau būtų - visai negimdyti tokių palikuonių.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.