Dienos aktualija, Geopolitika, Europa, Šiaurės Amerika

Ką nuo galimos Rusijos agresijos gintų keturių NATO valstybių piliečiai?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gegužės 7 d. 7:59

6     

    

Ką nuo galimos Rusijos agresijos gintų keturių NATO valstybių piliečiai?

Kad NATO yra ir bus svarbiausia ir veiksmingiausia kolektyvinės gynybos sistema, užtikrinanti Šiaurės Atlanto erdvės saugumą, galimos agresijos efektyvų atgrasymą, abejonių nė nekyla – tik sutelktas atsakas gali atremti globalius iššūkius. Tačiau akivaizdu ir kitka – politikų kalbos apie solidarumą išmušus valandai X nebeskamba taip įtikinamai. 

Kad esama pagrindo manyti, jog keičiasi ir gyventojų nuotaikos, patvirtina ir naujausia „YouGov“, tarptautinės interneto rinkos tyrimų ir duomenų analizės įmonės, kovo 13–27 dienomis atlikta apklausa, išryškinusi skirtingas keturių NATO valstybių – Vokietijos, Prancūzijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Jungtinės Karalystės – visuomenių nuostatas galimos Rusijos agresijos atžvilgiu ir bendrai solidarumo su partnerėmis klausimais.

Gyventojų tiesiai klausta, kurias iš išvardytų šalių jie pasiruošę ginti nuo Rusijos agresijos, kaip kad derėtų laikantis įsipareigojimų pagal NATO sutartį? Ar jie pritartų bendram atkirčiui, jei ši agresija būtų nukreipta prieš Kroatiją, Suomiją, Prancūziją, Vokietiją, Graikiją, Latviją, Lenkiją, Rumuniją, Švediją*, Turkiją, Jungtinę Karalystę, Ukrainą* (* pažymėtos šalys nėra NATO narės)?

Kviečiame susipažinti su žemėlapiais, kuriais vizualizuojami šių šalių, be kurių solidarumo neįsivaizduojama Šiaurės Atlanto erdvės, tarp jų ir – ir Lietuvos, saugumui užtikrinti sukurta kolektyvinės gynybos sistema, atsakymai.

Kaip teigia politologas Šarūnas Legatas, savo „Veidaknygės“ paskyroje atkreipęs dėmesį į šio išties įdomaus tyrimo rezultatus, „skirtumai tarp Putino-Merkel-Macrono pakto dalyvių ir Brexit-Trumpo anglosaksiškųjų visuomenių akivaizdūs“.

Trumpai apie žemėlapio spalvas: juoda spalva žymi tą šalį, kurios visuomenės apklausos duomenys yra pateikiami; žalia spalva žymimos tos šalys, kurias apklausiamos šalies dauguma būtų labiau linkusi ginti nei neginti, geltona spalva pažymėtos šalys, dėl kurių gynybos nuomonės pasidalijusios perpus, o ciklamenų spalva žymi tas NATO sąjungininkes ar partneres, kurių gynybai didžioji visuomenės dalis nepritartų; apie pilka spalva pažymėtas šalis nebuvo klausiama.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ah1       2019-05-8 21:49

Niekas nieko negins dėl NATO 5 straipsnio - R.J. seniai demaskavo; panaudotas sunaikinimo - neutralizavimo mechanizmas paminėtas Hitlerio veikale “Mano kova”

beje       2019-05-7 19:31

“not asked about” reikėtų versti “tos, apie apie kurias nebuvo klausiama”. Nes klausiama buvo juodai pažymėtų šalių atstovų apie šalis, kurios, atsižvelgiant į apklaustųjų (juodos šalies gyventojų) atsakymus yra pažymimos žaliai arba “ciklamenų” spalva.
Nepaisant vertimo netikslumų, įdomus straipsnelis. Malonu sužinoti, kad mus net vokiečiai ar prancūzai gintų.

Dzeikas       2019-05-7 17:45

Lietuva turetu daryti isvadas, kad ziureti Vokietijai burnon neprotinga.
NATO deja skyla, tiksliau nusimate tokios tendencijos i principinius totalitarizmo priesininkus ir oportunistus pamirsusius Lenino posaki “jie mums patys parduos virve ant kurios mes juos ir pakarsime”. Pirmieji tai JAV ir Didzioji Britanija(pastaroji laikosi nuo Europos nuosaliai, bet ir 53 JAV valstija netaps. Anglu toks charakteris:jie ne su niekuo, jie su savimi).
Todel Lenkija visiskai teisingai elgiasi bandydama tapti JAV kariniu forpostu paverzusi sia privelegija is Vokietijos. Ir jai tas pavyks tuo geriau, kuo labiau ja siame reikale palaikys kaimynai: Ideale gautusi naujasis NATO Nuo Baltijos iki Adrijos ir Juodosios juros.
Ispanijos , italijos ir visokios graikijos su Vokietija nera suinteresuotos stot karinen akystaton su Rusija - rytu europieciais uzsidengt kaip tai patogiau. Tegul jie ir sekina savo biudzetus ginklavimos varzybomis - neissakyta mintis.

stasys        2019-05-7 17:12

Marius > Prablaivėjus sunku suprasti ta faktą kad pasaulyje už dyka būna tik trintukas ..pataisantis nelabai reikšminga svetima tekstą. smile Skaitau spauda , pasirodo Irano ekonomika šiais metais trauksis dar 6 proc. ir tai šalis kuri eksportuoja nemažais kiekiais nafta .. turi užnugari Šanchajaus formatu ..su nepasotinama Kinija šalia ..o išgyventi negali . Kaip manote ka Amerika užčiuopė sankcijomis kas ta šalį baigia parklupdyti ant keliu ..? R.Paulausko „mastančiam“ neturėtu būti sunku atsakyti .

Marius       2019-05-7 14:13

Chorvatija. Būtent toks pavadinimas lietuvių kalboje nuo seno. Lietuviai vartojantys pavadinimą Kroatija yra primityvūs bezdžioniautojai, nes naudoja angliškai-vokišką pavadinimą.
P.S. Na o tai kad pačią JAV mažai kas gins iš sajungininkų, tai patys amerikonai ir kalti. JAV - viena didžiausių valstybių-niekšų žmonijos istorijoje. Primenu, tai kol kas vienintelė (tikiuos ir paskutinė) valstybė kuri yra panaudojusi atominį ginklą miestams sunaikinti. Valstybė, kuri užsimerkia prieš savo sąjungininkų Izraelio ir Saudo Arabijos siautėjimą. Izraelis gali laisvai nusikariauti sau teritoriją, išvyti gyventojus, likusius terorizuoti ir… JAV taip pripažins! Neseniai JAV tyliai nutylėjo Saudo Arabijos žurnalisto nužudymą ir sukapojimą į gabalus, ir tai įvyko NATO šalies teritorijoje. Baisu įsivaizduoti, koks triukšmas būtų buvęs jei, tarkime Rusija, būtų sukapojusi į gabalus savo žurnalistą. Parodykik kokie tavo draugai - pasakysiu kas toks. Blaiviai mąstantys žmonės vsiame pasaulyje puikiai supranta, kad JAV - veidmainiškumo ir dvigubų standartų įsikūnijimas.

stasys        2019-05-7 11:26

... ta nesunku nuspėti tik pasižiūrėjus kaip keitėsi išlaidos gynybai nuo BVP per paskutinius dešimt metu NATO aljanse . Ir tie kas kalba kad reikia palaikyti Vyšegrado šaliu formatą elementariai nesusigaudo kaip ir kieno rankomis perbraižoma Europa. smile  Vokietija netgi bandė 2017 m. pakeisti 2 pr. išlaidose reikalavimą .

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.