Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Prokuratūra, Specialiosios tarnybos

Ką norėjo pasakyti patriarchas, o ką nutylėjo?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. birželio 21 d. 23:00

36     

    

Ką norėjo pasakyti patriarchas, o ką nutylėjo?

Birželio 20-ąją, antradienį, Vytautas Landsbergis DELFI.lt skiltyje „Politiko akimis“ paskelbė tekstą „Prokurorų tylėjimas“. Ką perskaitys tikrieji šio teksto adresatai, be vargo gliaudantys gausias keliaplanes užuominas ir dar gausesnius nutylėjimus, kažin ar sužinosime. Kitiems beliks tik spėlioti, kokio atsako galima tikėtis iš „teisingumo morgo“, kuriam ir skirtas pagrindinę žinutę pridengiantis retorinis klausimas „ponams prokurorams“: „kokia baimė juos taip ilgai, taip mirtinai kaustanti“, kad jie štai jau dvidešimt metų nesiima tirti Juro Abromavičiaus žūties…

Deja, šį išvardijimą būtų galimą tęsti…

Vytautas Landsbergis. Prokurorų tylėjimas

DELFI.lt | „Politiko akimis“

Nusibaigiantis „Šri Lankos rytas“, vis dar įsivėlęs į aferytę su nusibaigiančia šturvalų kankinio partija, o kartkartėm varginamas rasistinių atavizmų, dar sykį puolė savo įsikalbėtą seną priešą.

Atrodytų, ką jau politiškai bedomina buvusio aukščiausio atkurtos valstybės pareigūno pjudymai, jam nė nesiartinant prie besiartinančių rinkimų. Tempkite, vyručiai, save už plaukų iš raisto, ir pakaks darbo dar jūsų kartų kartoms. Ne, vėl gramdo svilėsius, gardina Audriuko-Rūtelės svajonių užtrinalu ir tepa senojo kenkėjo Landsbergio adresu. (Žr. storąjį ano šeštadienio laikraštį, rašiusį „Lietuvos teroristų paslaptys“ ar panašiai. Eglės Kusaitės šį kartą nėra).

Ten tas amžinas Kačerginės sukilėlis, „Kauno mafijos atstovas“ (viena KGB bei „Respublikos“ versijų), vėl aplaistytas palėpinio Šiaulių provokatoriaus ir nedemokratinio „Darbo“ pavaduotojo žurnalistine produkcija. Kur tos buvusiųjų baimės paslaptis? Nebent jeigu vasaros pabaigoj mūsų šalies iš tikrųjų tyko galima hibridinė „Zad“ invazija, tai laikas pradėti įvairialypę „artpodgotovką“. Taip suprantu dalykus iš savo pensinio kampo.

Nieko nauja, o „Šri Lankos“ tikslas greit paaiškės. Tačiau senam pamazgyne pamačiau vėl tampomą tikrą, o ligi šiol stropiausiai dangstomą, nusikaltimą. Tai Juro Abromavičiaus kerštingas nužudymas 1997 m. sausio pabaigoje. Kaip tik praslinko 20-metis, verta priminti.

Kai Juras Abromavičius, buvęs savanoris ir už nelojalumą saugumo vadams ką tik išmestas Kauno VSD skyriaus bendradarbis, atėjo prislėgtas ir susikrimtęs į veteranų bendravimo vietą VII forte, jo dienos buvo jau suskaičiuotos. Pasipasakojo bičiuliams aptikęs riboto naudojimo kompiuteryje savų saugumiečių mafijinės veiklos pėdsakus – kur kokia kontrabanda plaukia ir kaip iš jos pasisemti.

Pasakoja Jonas Maskvytis:

„Kokią kontrabandą varė, visas Kaunas tada žinojo, ką išdirbinėja Kauno saugumiečiai. Ir mergom prekiavo užsienyje, o apie kontrabandą ten cigarečių ar alkoholio, tai iš viso nekalbėsim, kokie ten milijonai ėjo.“ (Žr. V. Landsbergis. Ilgosios dramos užkampiai. Apie Juro Abromavičiaus žūties tyčinį netyrimą. V., 2012, p. 59).

Jonas Maskvytis paliudijo apie šias aplinkybes ir specialiajai Seimo komisijai, pirmininkė L. Graužinienė turėjo būti skaičiusi; stenogramos viešos:

„Jis saugume atliko tokias pareigas – sekė kontrabandą: spiritą, cigaretes, bet kokią kontrabandą. Jis sekdavo tą kontrabandą, o kai reikėdavo „imti“ kontrabandininkus, tas „fūras“, į tą visą paėmimą jo neimdavo. Į tą, taip sakant, kur suėmei, konfiskavai, pasodinai. Į tą dalyką jo [Juro Abromavičiaus] visiškai nepriimdavo. Ir jisai norėjo, matyt, ištirti šitą dalyką.

Jis lindo, jis pats pasakojo taip, čia jo žodžiai. Jis lindo į duomenų bazę kompiuteryje, ten kažkokius dokumentus tikrino, ir jį užtiko. Jis atvažiavęs į Septintąjį fortą ne man vienam – daugiau buvo žmonių – skundėsi: sako, mane pagavo lendant į tas jų duomenų bazes. Jis ieškojo tų mašinų, kurios turėjo būti konfiskuotos, daug dirbo, ir jų nerado. O ten buvo baisūs pinigai. Jeigu tu nekonfiskuoji, neatimi, nepasodini, tai tu paimi daug pinigų. Ir jis sekė [nusikaltėlius]. Jis sako: dabar nežinau, kas bus. Jau dabar nežinau kas, nes sako, mane pagavo tą dalyką tiriant.“ (Ten pat, p. 58).

J. Abromavičius nežinojo, kas jam už tai bus; o buvo labai greit, ir mes tai žinom, bet veidmainiaujam.

Kartoju, ši istorija vieša, iš Seimo komisijos oficialios stenogramos, bet niekam nereikalinga. Ligi šiol! Kad nereiktų teisininkams vartyti stenogramų, mano paskelbta patogiose dokumentų knygelėse 2008 ir 2012 metais. Platinta. Įteikta, ir ne sykį, Generalinei prokuratūrai. Vaizdas, regis, toks baisus, kad naujai gautų duomenų netyrimas – prokurorų tylėjimas! – tęsiasi vėl 10 metų. Teisingumo morgas.

O juk norim, kad Lietuva savimi pasitikėtų, nebėgtų pati iš savęs į teisingesnes ir drąsesnes šalis, ir kad sąjungininkai pasitikėtų Lietuva. Tad pirmiausiai tepasako ponai prokurorai, kokia baimė juos taip ilgai, taip mirtinai kausto.

delfi.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

skaitykit tarp eilučių       2017-06-26 11:03

Atpraskite tiesmukai suprasti tekstą. Čia gi politika, intrigos! O jau kur spec. tarnybos susipynusios su korupcija ir didžiaja politika, tai visai. Kažkas, susijęs su tais įvykiais, daro kažkokius judesius, Senelis atsako ėjimu. Tuometiniai saugumiečiai ne kažin ką bendro teturi su VSD, bet jie patogiai sutupę ministerijose, versle, advokatūroje, prokuratūroje. Galima karpyti ausimis ir nieko nesuprsti, o galima palaukti ir paiūrėti kas bus toliau. O gal tai atsakas odioziniam Sakalui į jo kažkokį straipsnį Delfi apie nepriklausomą prokuratūrą?

Zosė Jadzei       2017-06-23 19:09

Žinai, kūma, mintiju kad būsi teisi- man irgi Tatos nuoroda ing Kusaitės bylą pasirodė grafke prisegta. Nesiplėsiu kodėl, ale man gana navatnai pasirodė ir   kitas dalykělis: mažne kūm dą pameni vieną tokį daržo “fruktą”? Atsimeni tą ” daržovinį”? Tai va, a tau kūm neatrodo, jog vėl girdisi tas pats paplonintas balselis, a? Šneka būtų apie tokį tarnybinį moliūgą, kuriam Papunio rokaunės dideliai dyvinai “fantastiškai” sklandžios išrodo. O dabar kūm- pabandyk suvesti dvie iš pažiūros skirtingų šniūrelių galus. Pagauni mintį?
Du lyg ir atskiri straipsniai, ale Valdyba komentuoti músų utaravones ne smulkų kadrą siunčia. Kažin kokia proga? Mislyčiau, jog be Dėdulės bezdalų ir seno garbėtroškos rūpestėlių, visokių rūsčių  tarnybų namuose, kažkokie dalykai po kilimine danga dedasi. Kaip manai kas čia sirpsta? Ką dviejuose straipsnių komentarų skiltyse bando pridengti majoras-pomidoras?

Tarabilda Fantastiškai       2017-06-23 11:24

Ar norėjote paskyti, kad V. Landsbergis yra Doras Žmogus iš didžiosios raidės? nebūčiau toks tikras, kad ten tarp tokio rango politikų yra dorų žmonių.

Jadzei       2017-06-23 10:46

Kusaitė “prisegta” labai natūraliai, nes komtiesa tuo pačiu stiliumi, ir dažnai tų pačių kuizinaičių su vyšniauskaitėmis rašė ir apie “teroristų partiją”, ir apie teroristą Petrusevičių, ir apie disidentus - Eglės Kusaitės palaikytojus: “terorizmo palaikytojai tarp mūsų”, juos siedami su konservais. Viskas nuoseklu, jokio dirbtinumo tame nėra.

$+$       2017-06-23 9:52

Ar verta užduoti tokius klausimus, jei skaitai V. Landsbergio 2017-05-25 straipsnį “Santykis yra viskas” (Lietuvos žinios). Regis jis ten nieko nebenutylejo, gal net šiek tiek perdaug “išsisakė”.

Fantastiškas       2017-06-23 9:39

straipsnis, patiesęs “vienu smūgiu devynis”, o priedo švariai avansu aplošęs dar ir visą etatinę šios svetainės šunaują.
Įsidėmėkit, skirtumą tarp komentarų ir standartinio plūdimo (lojimo) mato net aklieji. O jie yra Dori Žmonės.

Dzeikas       2017-06-23 7:44

Man nesuprantamas epitetas ko ne oficialiai kabinamas siam zmogui - “patriarchas”.
Patriarchas pas mus vienas - daktaras Basanavicius.
O sitas atsizymejusio Lietuvos istorijoje zmogaus vardo nesiotojas - sutinku.Zmogus irodes , ir istoriniu momentu tai dares, kad moka eiti Va Bank - sutinku.Tautos isrinktuju atstatyti valstybes nepriklausomybe vadovas - sutinku.
Taciau “patriarchas”...?
Na cia jis pats ir jo kamarile gal sau plaka toki renomee, tipo iki pamelynavimo sauksime “chalva!” gal burnoj saldu pasidarys.
Noreciau netgi lyginti su Winstonu Churchilliu, manau paraleles yra - papiginta Britanijos politikos bulldogo kopija.Tik Churchillis su visa britu pagarba “patriarcho” titulo neturi.Kodel Landsbergis tada “patriarchas”?
Papleksnot per peti reiktu.Signatare, gauni islaikyma iki gyvos galvos - tikrai nusipelnei, taciau nesok auksciau bambos. Tavo politiniai cypavimai ir inkstimai, myzciojimai ir tylus bezdejimas valstybes vidaus politikoje neleidzia apsigauti - nesi brandus Patriarcho vardui.Gal kitame gyvenyme, jeigu stengsies , pasakytu budistai.
Nes jei mes tyciosimes is zodzio “patriarchas” tai patycia skambes ir zodis “valstybe” greta Lietuvos pavadinimo.

klebonas       2017-06-23 7:12

Kazkada Landsbergis pranasavo, kad Zuokui bus galas, kad priejo rubikona, bet Zuokas nekvailys, jis suprato, kad Lietuvoje vienu metu negalima buti ir didvyriu ir nusikalteliu ir dare viska , kad atrodyti didvyriu. Taip pat pas mus negali buti vienu metu ir bankininkas ir iskrypelis, negali buti teisejas Tailando papludimiu megeju, negali buti prezidentas agentu.

Tarabilda       2017-06-22 22:54

Tema labai verta gilesnės analizės jau vien todėl, kad Vytautas Landsbergis toli gražu nėra tik Ezopo kalba nušnekantis senelis, Tai kytras veikėjas, turintis labai didelę politinę galią. Ir dar klausimas, ar ne didesnę, veikiant iš už kulisų, nei Matrioškėlė.

Jadzė Zosei       2017-06-22 22:48

Ar nekrito į akis, kaip dirbtinai tata prisega Kusaitės reikaliuką? Užuomina beveik aiški, kad VSD, fabrikavęs kartu su FSB teroristę, viena vertus, supraskit, yra priedangos padalinys, kuris pro pirštus žiūri į pasirodantį kompromatą.

Tarabilda daktarui Ram.       2017-06-22 20:54

Jūsų tą klausimą dėl rinkimų įstatymomes jau seniai išsiaiškinom, kol jūs puvote ekspertai.eu. O jūs čia ateinate ir grojate bet kuria tema lyg iš užstrigusios plokštelės. Eikit ūžt galvą valstiečiams, kad pakeistų rinkimų įstatymą. Mes čia ne Seimas ir įstatymų neleidžiame. Ne tą pasirinkote adresatą su savo litanijom.

Zosė Jadzei       2017-06-22 20:38

Žynocia ponia, labai gražiai rokavojate. Dėdulės Kche-Kche intencijas dailiai surikiavote. Bet ar poniai neatrodo, jog Papunėlis iš senatvinio marazmo nebeatvokia ką šneka. Tiksliau nekontroliuoja kad per daug išsiplepa. Nu, mano manymu, tai Patriarcho utaravonėje prasimuša labai nekokio smoko seniai sklandantys įtarimai apie mūsų tarnybų nešvarius darbelius varant kontrabandas ešalonais. Ale net ne tame šuva pakavotas. Šuva pakastas tame, kad kontrabanda eina iš Ruskijos ir Bulbašijos. O tose šalelěse visa kontrabanda yra kė ge bė rukose. O jeigu mūsų tarnybiniai varo kontrabandą podraug su fsb/kgb- nu tai ir šlapiu maišu trenktam aišku kas ką yra už kankolų pakabinę ir kas kam dirb.
Nu va, iš to pareina atsakymai kas užsakinėjo, o kas vykdė ir šmugelius darė V. Pociūno žudymo ir Garliavos košmaro bylose.
Susidaro įspūdis jog Tėtušis pučia žandus ir ryja apmaudą, jog jis Dašą į olimpą už rankelės atvedė, o ta seniui į barzdą spjovė ir pati sau Ponia ir Valdove patapo, diedui vietoj padėkos susklusią geldą numetė. Abidna.
Seną išdavikėlį jaunesnė išdavikėlė ablapošijo lyg koks benderis tūlą korobejnikovą. Bet tiek to šunų tarpusavio rietenas. Bala nematė. Daug prasčiau yra jog Lietuva yra giliai po rusiško kerzinio padu, o aplink naujųjų kolaborantų taip pripėduota, jog mús žemelė patapus dyka lyg asfaltas.
Išdavystės radioaktyvi kegebernobylio žemė po kurią ropoja vien mutantai ir zombiai. Teritorija nesuderinama su gyvybinių funkcijų palaikymu.
Užtat ir evakuojasi kas gali.
Nes niekas nenori mirti.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2017-06-22 20:33

Citata: “Atrodytų, ką jau politiškai bedomina buvusio aukščiausio atkurtos valstybės pareigūno pjudymai, jam nė nesiartinant prie besiartinančių rinkimų.”


Pjudyti yra tikrai negražu ir nereikia. Tačiau UŽSIMERKTI irgi nereikia. Reikia tiktai atsiversti 1992-07-09 Seimo rinkimų įstatymą ir pabandyti suprasti kas jame UŽPROGRAMUOTA. Ir kas tą programą priėmė ir pasirašė?

Palengvinsiu užduotį: priėmė signatarai, o pasirašė prof. V.Landsbegis.
Būtinai patikrinkite ar teisybę sakau, niekuo nepatikrinę nepasistikėkite. O kai patikrinsite, tada papildomai paskaitykite ką reiškia tas Seimo rinkimų įstatymas. Jo esmė atskleista 2016-9-11 straipsnyje “Ultimatumas Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo”, 2017-03-11 straipsnyje “Okupuota nepriklausomybė”, ir kt. str. kaip antai “Politikos liūto blūdai”. “Bulvarinis rinkimų balaganas” na ir t.t. ir t.t.

Griežtai pasisakau prieš bet kokį pjudymą, tačiau pasisakau už TIESĄ. Tuose straipsniuose Jūs rasite tiesą. Lietuva yra okupuota antikonstitucinių jėgų.

Jadzė       2017-06-22 19:01

Bet čia ir dundukai renkasi. Klausiama, kas tekstu norėta pasakyti, o jūs čia liejate seną “otrabotkę”- a la tata turi vilą Šveicarijoj. Gatvės lygio pliurpalai, kurie nieko nepasako ir jokios analizės neprisileidžia. Tatai, švelniai tariant, tai kai vanduo nuo žąsies. Nusišvilpt ant tokių pliurpalų ir jūsų.
Iš tikrųjų, juk klausimas yra adresuotas Dašai, Ir jo prasmė maždaug tokia: “Sarafane, ar gali pagaliau sutvarkyt savo valdomą prokurvatūrą, kad sutramdytų liettrydį ir išbalintų mano švarką.” Ir dar pirštu parodama ką ir kokia kryptimi reikia tirti.

Nepasirašysiu       2017-06-22 17:17

Teko girdėti apie Landsbergio būk tai pasisavintą Norvegijos žmonių Lietuvai suaukotą daugiamilijoninį fondą ir galimas banko sąskaitas Šveicarijoje. Tiesa?

Koncervų patriarchas kaip Mozė       2017-06-22 15:40

pravedė visus KGBešnykus į valdžią kol Tauta giedojo.

Kokia baime       2017-06-22 15:29

Uzvalde partijas del bylos zudikes ir pogromo Garliavoje? Del lyberiu aisku. Jie be baimes (ar is baimes?) vare buldozeriu… Niu o konservai kodel palindo po medziu?

Agnė       2017-06-22 15:16

Ačiū Raigerdui! Tai tikra mūsų tautos nelaimė, kai paskui ,,tatą,, susiropštė visi ištroškę ne laisvės o turto.

klebonas       2017-06-22 15:10

Atsimenu bego Landsbergis pas Adamku, kad atleistu generalini, pajudinusi rubikona.

KGB veikimo algoritmas       2017-06-22 14:40

Supraskim , kad KGB visose šalyse , kurios gavo, “atkovojo” nepriklausomybę”, veikė pagal vieną šabloną; Lenkijoje akivaizdus Valensos šablonas, kuris tik atėjus į valdžią daugiau mažiau apsivaliusiai partijai, atsiskleidė visa savo esme;kgb užverbuotas agentas, solidaruomo lyderis, po to dviejų kadencijų prezidentas štai kokiu kilimu vaikščiojo KGB agentas. O kitose šalyse tokiems paruoštiems šablonams irgi gerai sekasi… Sekasi , kol valdžia iš esmės nepasikeičia- radikaliai. Tada ir pasirodo , kad karalius nuogas.

Raigerdas       2017-06-22 13:55

Labai geras “Nuomonės” komentaras, tačiau ir “Tarabilda” iškėlė gana įdomią šerlokoholmsišką versiją: “Visur čia kažkaim kyšo susimazgiusios KGB -VSD kiškio ausys. Ir gali užuosti, kad toliau tęsiasi tatos - A.Butkevičiaus sena kolizija”.
Mane tai stebina V. Landsbergio pozicija. Įsivaizduokite dailininką (ne muzikantą, bet dailininką), kuris nupiešė paveikslą ir pats jį kritikuoja, lyg ne jis būtų šito paveikslo autorius. Šia tema galima parašyti neblogą scenarijų ir jis galėtų turėti didesnę sėkmę, nei du dešimtmečius Oskaro Koršunovo ir Juozo Budraičio brandinta idėja – spektaklis pagal airių dramaturgo Samuelio Becketto pjesę „Paskutinė Krepo juosta“. Čia tokia gera satyra gautųsi, kad tokį  spektaklį galima būtų vaidinti iki pat tatos evoliucijos pabaigos. Pati tatos evoliucija yra gana įdomi: nuo marksizmo-leninizmo dėstytojo iki pilnai netapusio valstybės vadovo. Pats jis turėjo visas galimybes sukurti pažangią Lietuvos valstybę su ta sąlyga, jeigu būtų ne marksizmą dėstęs, o labiau Vydūną skaitęs. Vydūnas yra kur kas protingesnis nei Marksas ir jo nupiešta valstybė yra gana tobulas kūrinys. Daug tobulesnis, nei tai padarė Platonas, daug tobulesnis, nei apie tai kalbėjo Aristotelis, bet mes neturime tokių lyderių, kurie būtų pajėgūs suprasti Vydūną. Deja,mes turime tik Landsbergius, marksizmo-leninizmo dėstytojus, kurie, atsiradus permainoms, labai vikriai ir landžiai, prasibrovė į aukščiausius valdžios postus. Kokias žinias jie turėjo valdydami valstybę? Marksizmą-leninizmą, kurį pakeitė į krikščionybę. Kodėl? Nagi todėl, kad marksizmas-leninizmas tapo nebemadingas. Štai su tokiu ubagišku žinių kraiteliu, apgaunant Sąjūdį, apgaunant visus, kurie stovėjo Baltijos kelyje, ir atsistojo žmogus valdyti valstybės. O ten jau, kaip išeis. Svarbu buvo pakeisti LIETUVOJE DOMINAVUSIĄ IDEOLOGIJĄ Į NAUJĄ “LAISVOS RINKOS IDEOLOGIJĄ”. Kas tai yra, V. Landsbergis dorai nežino net iki pat šiandien. Bet ar jam tai problema? Tikrai ne, nes marksizmas-leninizmas savo pamatais yra labai panašus į laisvos rinkos pamatus, nes pirma yra materija, o jau ta sąmonė, tai jau tikrai 2-a ar ten kelinta. Nors Vydūnas aiškiai visur pabrėžia apie SĄMONINGUMĄ ir apie SĄMONĘ ir tuos dalykus jis statė į pirmą vietą. Bet tai netiko marksizmo dėstytojui, nes materija jam yra svarbiau. Šiandien jis ta materija yra apsirūpinęs pakankamai. Taigi, Markso materializmas Lietuvoje nugalėjo, kaip niekur kitur. Laisva, NEPRIKLAUSOMA PROKŪRATŪRA? Tai, jeigu ji NEPRIKLAUSOMA, tai iš kur jūs žinote, kad tai Lietuvai tarnaujanti PROKURATŪRA? Nepriklausoma nuo ko? Čia toks vaikų darželis gaunasi, kad imkis už galvos, nes tikrai norisi įamžinti tuos klounus, ištroškusius valdžios, pinigų ir šlovės. Landsbergis! Landsbergis! Landsbergis!

Kol Europa neatsivers       2017-06-22 13:37

į krikščionybę bent tiek,kad balansas būtų teigiamas jai ,tol bus joje terorizmas ir rusų pavojus.Ir ne tik pavojus.

Klausimas       2017-06-22 13:18

Ar ne per daug šventųjų priviso: saugumietis Abromavičius, komnunistų kunigėlis Vasiliauskas, tėvas Stanislovas, kolekcionierius-milijonierius Mikutavičius. Anksčiau buvau susidaręs nuomonę, kad Abromavičius šnipinėjo savanorius, nes buvo VSDešnikas, dabar tata nori įrodyti, kad jis domėjosi saviškių kontrabanda. Kas kaip nori, tas taip šneka. Kadangi tata gina Abromavičių, tai dar labiau kyla įtarimas, kad jis buvo nešvarus. Ir atvirkščiai, tata apie Pociūną patyli.

Senelis       2017-06-22 13:08

spjaudo į savo lizdą. Protelis susisuko. Dar galėtų padejuoti, kad televizija ir Delfis (kuris pirmas spausdina jo pavapėjimus) komunistų užvaldyti. Pats yra marksistas iki kaulų smegenų kaip anūkėlis ar laborantas K.

Yra Lietuvoje labai silpnų vietų,       2017-06-22 13:05

todėl ir rusų lėktuvai atklysta.Su morale prasti reikalai.Krikščioniškumas išnaikintas.

Tarabilda       2017-06-22 12:28

Visas šis patriarcho opusas atrakinamas gana paprastai. Kalba juk iš tikrųjų apie tuos du maišus KGB dokumentų, kurie pateko į Tautos Pažangos Judėjimo nagus. Iš tų maišų (apdegusio čemodano) R.J. ir rašė savo knygelę apie patriarcho reikaliukus ir ryšius su KGB. Matėme tą žaidimėlį, tatos sužaistą su Audriaus Butkevičiaus pasodinimu. Šiame, pilname užuominų tatos tekstelyje tas žaidimėlis ir tęsiamas. Dabar jau siekiant, kad prokurorai pagaliau sutvarkytų tą “bezpredielą”, kai vėl viešumoje pakedenami popierėliai iš tų dviejų maišų.
Tame kontekste tikriausiai yra uodegų ir su Abromavičium, ir su Pakaunės įvykiais, ir su V. Pociūnu. Visur čia kažkaim kyšo susimazgiusios KGB -VSD kiškio ausys. Ir gali užuosti, kad toliau tęsiasi tatos - A.Butkevičiaus sena kolizija

Kur žiūri VSD       2017-06-22 12:06

Taigi čia aižkus valstybes pamatų griovymas, skleitžiant nepasitykėjimą prokuratūra, kaip viena pamatynių teisėsaugos grantžių. Prokuratūra - “Teisingumo morgas”!  Aiškiai mėgynama žaisti išorinės nedraugiyškos jiegos žaidimus, klibinant valstybės institucinius pamatus, skleidžiant nepasitykėjimą teisėsauga ir pačią valstybe. O dar derinant su greitai aplink vyksiančiais kariniais žaidimais ZAD, tai jau visas klastingas Landsbergio eskaluojamas hibridinis karas prieš Lietuvą yra kaip ant dialno. To nematiti gali tik beretyniai fanatykai.

Mataušas       2017-06-22 11:52

Seimo komisija Abromavičiaus nužudymo aplinkybėms tirti buvo staiga sudaryta po V.Pociūno žūties siekiant prigąsdinti “teroristinę partiją” (konservus), kad ji nesiimtų kurti komisijos pulk. V.Pociūno nužudymo aplinkybėms išaiškinti. Jei jūs mums Pociūną, tai mes jums Abromavičių.
Dar prieš tai (2006) teroristų medžiotojas Arūnas Paukštė gyrėsi, kad jo vyrukai išaiškinę, kas nužudė Abromavičių: pats A. Paukštė grąsino “įtariamiesiems” juos uždaryti kardomajan suėmimui, kur bus išgaidinti (A. Paukštės žodynas), ir dukras atiduoti Kauno mafijai, privertė Petrusevičių su Zalančkausku “prisipažinti”, pagal saugumiečių pasiūlytą versiją: esą jie girdėjo, kaip žuvęs jų bendražygis Grybauskas yra jiems sakęs, kad tai jis susidorojo su Abromavičium.
“Nusišovus” Arūnui Paukštei, Šri Lankos ryto Kuizinaitė  vėl pradėjo lieti graudžias ašaras, kad keistomis aplinkybėmis žuvo erelis, kuris labai daug kam stovėjo kelyje, nes lipo teroristams ant kulnų. Vėl ir vėl žydrieji albinai taikė įkąsti konservams.

Rutai ir Nuomonei       2017-06-22 11:13

Ta “komsomolkė” neturi ką naujo parašyti, tai vis ištraukia pačių sukurptas nesąmones, jas kartoja tūkstančius kartų. O gal kas nors ims ir užkibs? Nepavyks - tai jau tikrai! Kam įdomi tiesa, o ne nesąmonės, skaitys Seimo Tyrimo komisijos stenogramas (originalus) arba jau prof. Landsbergio surinktas ir išleistas dokumentų knygelėse. Taigi, nesistenkite, mieli komentatoriai, Ruta ir Nuomone. Jumis jau niekas nepatikės. Būkite ramūs. Jūsų laikas jau toli praeityje.

Tai čia skaitosi       2017-06-22 10:53

lyg tai Lansbergis “verčia skūrą” į kitą pusę, bet tas vertimas niekinis su jo padarytomis aferomis.

ruta       2017-06-22 9:52

..kazkada spaudoje rase , kad ir V. Pociunas pries mirti kalbejosi su tarybiniu profesoriumi ,  marksizmo -leninizmo katedros destytoju ,politiniu egoistu , intrigantu V.Landsbergiu ..Kalba ejo ne tik apie zydrus albinus ,energetika , parsidavusius politikus , bet ir apie Baltarusijos opozicijos pinigus is JAV , kurios ‘priglaude’ JAV lietuviu atstovai kartu su musu politikais/ ar ne konservatoriu partija ?/ ..

nuomonė       2017-06-22 8:15

Ką jis čia berašinėtų, tai tik tuščias laiko gaišinimas. Pats gerai viską žino: kas nužudė Jurą Abramavičių, kas norėjo susprogdinti tiltą per Bražuolę, kaip ir dėl ko iškrito Vytautas Pociūnas per langą Baltarusijoje ir t.t., nes V. Landsbergis buvo visų politinių įvykių epicentre, labai įtakingas, galėjęs pakreipti Lietuvos gyvenimą pažangos kryptimi. Deja, pasirinko kiek kitokį kelią: uždaro, pilno pagiežos, nepasitikėjimo ir neapykantos Lietuvos žmonėmis kelią... Ir nereikia šiandien rašinėti su klaustukais ar šauktukais, paistyti niekus, sukti burbulus ir dar labiau drumsti žmonių protus. Tie, kurie pastoviai gyvename Lietuvoje, sekame politinius įvykius, mums tokie V. Landsbergio sukti straipsniai, su dar suktesnėmis užuominomis ir “paaiškinimais” nieko naujo nepasako. Kaltinti šiandien tik prokurorus būtų neteisinga ir keista.
Istorija įvertins jo nuopelnus ir visus juodus darbus ir pasvers: ar šis žmogus, būdamas labai įtakingas, savo valstybę stiprino, kūrė, ar ...griovė iš vidaus?

Dzeikas       2017-06-22 8:01

Buvo toks rusiskas filmas-alegorija.Siuzetas mazdaug toks:
Vienos karalystes valdovas sumane incognito po karalyste pasivaikscioti, o sosta, nepasitikedamas ministrais, patikejo ...savo seseliui.Dvaro magas zinojo priesakines technologijas.Pradzioj viskas buvo puiku.Karalius nuostabiai pailsedavo pakeites aplinka ir incognito linksmindamasis mieste. Kol karta grizus seselis pasake, kad jam labai patinka sostas ir kodel jis turetu ji palikti.
Karalius bando kelt alarma, taciau dvariskiams is esmes dzyn, juo labiau seselis juos jau “pakabino” ir palesino izdo saskaita. Na tipo kuriam komisija , o ji jau isnagrinejusi irodymus…Nes isoriskai skirtumas tai nedidelis, kas ten zino kas is jusu seselis…
Dvaro magas pasiule paskutine priemone.Jis galis uzkeikimo pagalba paverst seseli seseliu, bet tik 1 minutei ir tik 1 karta. Bando. Seselis pakilo nuo sosto ir stojo savo vieton, t.y. tapo karaliaus seseliu(iki tol sis vaikstinejo be seselio). VISKAS TAPO AKIVAIZDU.Taciau dvariskiu reakcijos jokios. Pasimetimas, kas dabar bus. Po minutes seselis vel atsiskyre ir grizo sostan. Pasigirdo dziugus klegesys. Nesusipratimas issisprende. O karaliu, sita ramybes drumsteja - budeliui i rankas.Tegul nukerta galva, kad daugiau nebedrumstu.
taip ir su Abromaviuciumi.Reikalas akivaizdus.Soste apsisaukeliai neturintys jokios TEISES ji uzimti. Taciau svita tenkina esama situacija. Ir nosimi atsireme i fakta jie jo NEMATO.

O kaip Dalia?       2017-06-22 6:56

Taigi Landsbergis Lietuvai suteikė “dalią”. Kuri berods ir gano tuos visus prokurorus. Ką tai reiškia? Ar kad Dalia jų jau nesuvaldo, ar kad Dalia iš tikro yra prokurorų, o ne Landsbergio ir ne Lietuvos?

prokurorai nieko nebijo       2017-06-22 6:20

nes jiems vadovauja visagalė KGB

Skaitytojas       2017-06-22 5:40

Geras smūgis. Bet panašu, jog “Kreivų langų karalystėje” nėra sugebančių tirti savo karalystės bajorų biznio, varyto su “čekistais” ir su politikais, nusipelniusiais gyventi geriau.

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.