Propagandos ir ideologijos analizė

Justas Stankevičius. „Black Lives Matter“ ir Kinijos komunistų partija

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugsėjo 29 d. 6:48

11     

    

Justas Stankevičius. „Black Lives Matter“ ir Kinijos komunistų partija

propatria.lt

 „Black Lives Matter“ - save progresyviu laikantis judėjimas teigiantis, jog kovoja už juodaodžių teises JAV. Tačiau ši „kova“ dažniau pasireiškia riaušėmis, rasizmu prieš baltaodžius bei atviru priešiškumu rinkos ekonomikai ir nusistovėjusiai Vakarų valstybių santvarkai.

Viena iš „Black Lives Matter“ įkūrėjų yra Alicia Garza, kuri taip pat valdo „Black Future Lab“ projektą. Šio projekto uždavinys, kaip teigia oficialus puslapis yra „juodaodžių bendruomenes paversti rinkimų bendruomenėmis tokiu būdu pakeisti valdžios veikimą vietiniu ir valstybės mastu”. Ironiška, tačiau norint paaukoti šiam projektui lėšų oficialus puslapis pats teigia, kad „Black Future Lab“ yra remiamas Kinijos pažangiosios asociacijos projektas“. Be to, kaip rašo „New York Post“  Alicia Garza dirba su prokiniškomis organizacijomis. 

Kas yra Kinijos pažangiosios asociacijos projektas?

Stanfordo universiteto mokslinis tekstas teigia, kad „Kinijos progresyviosios asociacijos projektas prasidėjo kaip kairiųjų organizacija, palaikanti Kinijos Liaudies Respubliką. Jos uždavinys yra skatinti suvokimą apie žemyninės Kinijos revoliucinę mintį ir darbuotojų teises“.  Kitaip sakant, tai yra projektas skleidžiantis Kinijai palankų naratyvą JAV. 

Tačiau ši asociacija dirba kartu su Kinijos valdžia. Kaip teigia „The Daily Signal“  iki šiol, Kinijos pažangiosios asociacijos projekto Bostono skyrius išlieka reikšmingu Kinijos komunistų partijos partneriu JAV. Be to, pabrėžtina, kad prieš tris metus šis projektas agitavo už tai, jog Kinijos piliečiai atsinaujintų savo pasus Bostone. Tai žinoma sulaukė daug palaikymo iš Kinijos komunistų partijos kontroliuojamos medijos. Akivaizdu, kad Kinija naudojasi tokiomis organizacijomis siekiant skaldyti JAV piliečius per vadinamą jautriosios galios naudojimą JAV. Šiuo atveju yra pagrindo manyti, kad komunistinė Kinija palaiko „Black Lives Matter“ judėjimą bei jos vieną įkūrėją – Alicia Garza. 

Alicia Garza: mes esame apmokyti marksistai

Ši „Black Lives Matter“ įkūrėja 2015 m. interviu teigė, kad ji bei jos aplinka yra „apmokyti  marksistai“. Smalsu pastebėti, kad ji yra ir „the movement for Black Lives Matter“ įkūrėja – dar vienas judėjimas, kuris skaldo JAV visuomenę. „The movement for Black Lives Matter“ savo oficialiame puslapyje pabrėžia, jog „esame nusistatę prieš kapitalizmą. Mes tikime ir suprantame, kad juodaodžiai niekada nepasieks išsilaisvinimo šioje globalioje rasistinėje kapitalistinėje sistemoje“. 

Kadangi praėjęs JAV prezidentas buvo juodaodis šis teiginys skamba nepagrįstai. Dar keisčiau atrodo marksizmo laikymas santvarka, kurioje rasinių mažumų teisės bus geriau atstovaujamos. 
Judant toliau, kyla klausimas ar tie veiksmai, kurių ėmėsi ši organizacija iš tiesų kaip nors prisidėjo prie viešojo saugumo juodaodžių bendruomenėse? Žinoma, kad ne. „Black Lives Matter“ protestų metu buvo suniokotas tiek viešasis tiek privatus turtas. Iš to matome, kad šis ir kiti paraleliniai judėjimai taip tik ženkliai pablogino viešojo saugumo situaciją.

Protestai ir smurtas
 
Galime savęs paklausti, ar policijos atšaukimas autonominėje protestuotojų zonoje taip tik nesukėlė smurto ir nusikalstamumo protrūkio? Prisimenant atvejį, kuomet minėtoje zonoje filmuojančiam žurnalistui iškėlė grėsmė gyvybei atsakymas tampa aiškus. 
Panašu, kad šis judėjimas nekelia klausimų apie karo prieš narkotikus politiką, kurio eigoje daugybė juodaodžių atsiduria kalėjimuose ir priklausomybėse nuo narkotinių medžiagų. Galų gale matant šio judėjimo protestus bei turint omeny patį jų pavadinimą akivaizdu, kad „Black Lives Matter“ manipuliuoja visuomene taip, tarsi viena jos grupė nusipelno privilegijų tik dėl jos odos spalvos, o ne dėl pastangų. 
Matant visą tai darosi aišku, kad šios organizacijos kova už juodaodžių teises nėra tiek pat efektyvi kaip komunistų partijų kova dėl darbininkų klasės gerovės, kurios metu būtent paprasti žmonės buvo labiausiai išnaudojami brutalių totalitarinių sistemų.

Alicia Garza: tikslas bus pasiektas tada, kai bus sunaikintas kapitalizmas

Tuo tarpu vienoje savo kalboje Alicia Garza pabrėžia, jog „Black Lives Matter“ judėjimo tikslai gali būti pasiekti tik tada, jei bus sunaikintas kapitalizmas. Ar ši retorika bei toks kuriamas naratyvas nėra naudingas komunistinei Kinijai? Pasak „Daily Signal“ atsakymas yra aiškus. Jie teigia „akivaizdu, kad Kinijos pažangiosios asociacijos projektas  dirba su Kinijos komunistine valdžia skleidžiant jų naratyvą JAV. Iš šios perspektyvos yra aišku, kodėl Kinijos pažangiosios asociacijos projektas remia Alicia Garza: Jie palaiko tą patį pasaulinio komunizmo troškimą“. Savo oficialiame puslapyje „Black Lives Matter“ aiškiai pasako, jog „mes esame prieš kapitalizmą. Juodaodžiai niekada nebus išlaisvinti, kol gyvensime kapitalistinėje sistemoje”. Šio tikslo kontekste degantys pastatai bei revoliuciniai šūkiai nebeskamba taip netikėtai.

Ar marksizmas - etiketė? 

„Black Lives Matter“ nariai patys pasisako esantys marksistai, todėl yra visiškai aiškus pagrindas, kodėl šią organizaciją galime įvardinti kaip tokią. Antra, „Black Lives Matter“ organizacijos per Kinijos projektus vienaip ar kitaip yra susijusios su Kinija - šalimi, kuri yra įvardinama kaip nacionalinio saugumo grėsmė ne tik JAV, bet ir Lietuvoje.  Turint visą tai galvoje darosi aišku, jog „Black Lives Matter“ kovoja už marksizmą, o ne juodaodžiams svarbiausius ekonominius ir socialinius sunkumus - kaip ir daugelis marksistinių organizacijų, jų „pagalba“ nuskriaustiesiems virsta cinišku visuomenės išnaudojimu politinės galios tikslams pasiekti.
  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to Diedui vėl maniakas Jules,       2020-10-2 17:01

kompleksuojantis neturįs aukštojo išsilavinimo, ane?

to Pasipiktines autoriumi       2020-09-30 10:52

Gal Wall Street’as suvairavo?

mykolas       2020-09-30 7:54

Pas mus nėra daužančių ir plėšiančių parduotuves. Užtat Delfije įsigalėjo stribų anūkai, savo keiksmais ir oponentų įžeidinėjimais sumenkinančiais šį portalą.

to Diedui       2020-09-30 4:52

Manai Šveicarija būtų įveikusi Banko konkurentę Vokietiją, ane? Pats gal prapiesorius, akademikas? Na, toks kaip akademikas Vilks ir panašiai, kadais vijęs lauk iš salės Gorbio perestroikininkus.

Apgailestauju,       2020-09-29 23:11

bet man black kibeni mater…

Diedui       2020-09-29 14:24

viskas čia logiška. Komunizmo “ekonomika” - ne kuriantis, bet parazituojantis ir nuostolingas darinys, todėl komunistai visada savo modelį stengėsi primesti išsivysčiusioms šalims. Leninas labai rimtai svarstė pradėti ne nuo Rusijos (ji XX am. pradžioje buvo viena sparčiausiai augančių ekonomikų pasaulyje, beje), o nuo Šveicarijos.

Kis       2020-09-29 13:29

negra negru jau nebevadink,dirbti nepriversi,gyvena Afrikos gyvenima,bet Amerikoje.Gal kartais jiems pasiulyti sugrizti i Tevyne ir ten pameginti komunizma pastatyti,nes kai kur ten jau beveik komunizmas.O Amerikoje pardon kapitalizmas ir zmogus be narkotiku privalo dirbti kapitalistui.Furinkite atgal,velniams jus jau olabai reikalingi.As tokius gyvulius supudyciau kalejime uz turto niokiojima apsimetus durneliu,sitaip kai kam ir pas mus neblogai sekasi

Diedas       2020-09-29 11:20

Pusgalviai negyvenę už spygliuotos vielos ir nedirbę už puslitrį vodkės per gieną agituoja už komunizmą. Sėdi viskuo aptekę Amerikoje ir dar nepatenkinti.
Kuba šalia, ten komunistinė ubagystė tebeklesti, kelias atviras.

Pasipiktines autoriumi       2020-09-29 10:34

Žmogelį, nebludyk ir neapsimetinek, kad nežinai, kas ta tokia Kinija arba Sovietija(Rusija) pasauliui su vairavo?

Al.       2020-09-29 9:47

Mintys teisingos, bet kalba tokia tragiška, lyg automatinis guglės vertimas. Ir kalbiniai štampai. ,,Rinkos ekonomika” - nėra jokios rinkos ekonomikos, yra laisvas ūkis. Kodėl ,,progresyvus”, o ne pažangus ?  ,, tai yra projektas skleidžiantis Kinijai palankų naratyvą JAV” - ar dabar viską vadinsim projektais ? Tuoj tur būt ir žmonės bus nebe žmonės, o projektai - kodėl organizacijos nebetinka vadinti organizacija ? ir kodėl skleidžiantis ,,naratyvą”, o ne propagandą ? Ar tam, kad politiškas mandagumas pridengtų begėdišką smegenų krušimą ? Dėl marksizmo. Vien per XX amžių marksistiniai režimai nužudė 300 milijonų civilių vien savo šalyse. Ar to dar neužtenka, kad laisvajame pasaulyje marksizmas turi būti uždraustas, kaip ir nacionalsocializmas ? Bet turbūt šita sudėtinga mintis Vakarų protams yra kol kas neįveikiama.

Pastebėjimas       2020-09-29 8:34

Lietuvoje lyg ir Kinijos komunistų nėra, tačiau seime 30 metų sėdi tie patys. Kaip atnaujinti parlamentą. Mūsų valstybėje senelis anūkui dovanoja visą partiją. Teisėjų taryboje ir teismo vadovai sėdi 30 metų. Gydymo įstaigose vadovai vadovauja net po 40 metų. Ar Jūs nesijaučiate juodaodžiais?


Rekomenduojame

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.