Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Justas Stankevičius. Ar Trumpas teisus dėl ANTIFA?

Tiesos.lt siūlo   2020 m. birželio 15 d. 23:16

4     

    

Justas Stankevičius. Ar Trumpas teisus dėl ANTIFA?

Pro Patria

Šiandien visą Vakarų pasaulį drebina protestai, kurie buvo inspiruoti juodaodžio George’o Floyd’o mirties. Tiesa, šie protestai yra ne tokie, kuriems teisę garantuoja normali demokratinė valstybė. Jie virto žiauriomis riaušėmis bei atviru plėšikavimu. Ieškant kaltųjų išsiskiria dvi šios istorijos versijos: viena teigia, jog protestai yra atsakas baltųjų viršenybės šalininkams („white supremacists“), kiti – kad kraštutinė kairioji organizacija, žinoma kaip ANTIFA. Tarp pastarųjų ir JAV Prezidentas Donaldas Trumpas.

Tačiau Trumpo paskelbta žinutė nėra atsitiktinė jam būdinga provokacija. JAV generalinis prokuroras Williamas Barras JAV teisingumo departamento oficialiame puslapyje paskelbė ilgą tekstą, kuriame teigė, kad „ANTIFA ir kitų panašių grupių sukeltos riaušės ir [jų metu kilęs smurtas] yra vidaus terorizmas ir jis bus atitinkamai traktuojamas“.

Kartais galima išgirsti priekaištų, jog tokios organizacijos kaip Kuklusklanas nėra paskelbtos grėsme nacionaliniam saugumui ir taip yra tik dėl dabartinio JAV prezidento politinių nuostatų. Tačiau ji – praeities šešėlis, šiandien nebeturintis jokios įtakos. Tuo tarpu matome, kad ANTIFA įtaka ir daroma žala JAV visuomenei ir gatvės politikai pavojingai didelė.

JAV jaunimui skirto žurnalo twitteryje teigiama, kad „ANTIFA išauga iš didesnės revoliucinės politikos, kuria siekiama sukurti geresnį pasaulį, tačiau pagrindinė jos motyvacija yra sustabdyti rasistų organizavimąsi.“ Beje, tai taip pat yra žurnalas, kuris save vadina „demokratinio socializmo čempionu“, nes „puoselėja naują jaunų kairiųjų aktyvistų kartą“. Tačiau ne tik šis paauglių žurnalas, bet ir „New York times“ skelbia panašią mintį, kad „ANTIFA nariai rengia kampanijas prieš veiksmus, kuriuos jie laiko autoritariniais, homofobiniais, rasistiniais ar ksenofobiniais“. Iš pirmo žvilgsnio, visi išvardinti dalykai yra blogi ir neturi vietos demokratinėje visuomenėje. „The Washington Post“ teigia, kad problema apskritai yra ne ANTIFA, o Trumpo gąsdinimai [jog ANTIFA yra teroristinė organizacija] yra „dėmesio nukreipimas nuo policijos vykdomo smurto“.

Svarbu pabrėžti, kad Trumpas nėra pirmasis JAV prezidentas, kuris prakalbo apie ANTIFĄ. 2017 m. Obamos prezidentavimo metu Jungtinių Valstijų nacionalinio saugumo departamentas padarė išvadą, kad „kairiosios ANTIFA pajėgos vykdė vidaus terorizmą“. Jei du prezidentai iš skirtingų barikadų pusių skambina pavojaus varpais, galime manyti, jog problema yra tikra ir neturinti nieko bendro nei su vieno, nei su kito prezidento politiniais įsitikinimais.

„Politico“ skelbia, kad dar Obamai esant prezidentu „iki 2016 m. balandžio mėn. valdžios institucijos manė, kad „anarchistiniai ekstremistai“ buvo pagrindiniai smurto kurstytojai viešuose mitinguose prieš įvairius taikinius. Valdžia juos kaltino dėl išpuolių prieš policiją, vyriausybę ir politines institucijas.“

Kada ANTIFA atsirado populiariojoje žiniasklaidoje?

Nuo 2016 m., kuomet JAV prezidentu tapo Donaldas Trumpas, ANTIFA narių gretos pradėjo augti kaip ant mielių. Jau Trumpo inauguracijos dieną protestai peraugo į riaušes ir sprendžiant iš „aprangos kodo“ galime daryti prielaidą, jog protestuotojai yra ta pati ANTIFA grupuotė, kuri gatvėse marširuoja ir šiandien.

Net šališka ir į politinę kairę linkusi „BBC“ teigė, kad „ANTIFA nevengia karingų protesto būdų, įskaitant turto sunaikinimą ir kartais fizinį smurtą.“ Nepaisant, kad pati ANTIFA apibrėžia save kaip „antifašistus“, ,,BBC” teigia, kad ji yra „antivyriausybinė ir antikapitalistinė organizacija, [kurios priemonės] dažnai suvokiamos kaip labiau suderintos su anarchistais nei klasikine politine kaire.“

Kai kurie autoriai teigia, kad ANTIFA nėra organizacija, nes joje nėra jokios centralizuotos valdžios ar hierarchijos, tad jos struktūra yra pernelyg amorfiška. Tačiau „Politico“ atskleidžia, kad nors ANTIFA „teigia neturintys lyderio ir jokios hierarchijos, tačiau juos stebinčios institucijos tiki, kad jos organizuojamos per decentralizuotus ląstelių tinklus, kurie koordinuoja vieni kitus.” Kitaip sakant, teigiama, kad vadinti ANTIFA organizacija yra tikslu.

JAV žurnalistas Andy Ngô, daugybę metų tyrinėjantis ANTIFĄ, rašė, kad „ANTIFA yra „horizontaliai“ organizuota, vadinasi, neturinti politinių figūrų ar vadovų. Tai jų ideologijos dalis: neturėtų būti valdžios ar valstybės. Klaidinga manyti, kad tai reiškia, kad jie neturi organizacijos. Tai yra kitokia organizacinė struktūra, prie kurios žiniasklaida nėra pripratusi”.

Svarbu atkreipti dėmesį, jog pats Andy Ngô buvo sumuštas viename iš ANTIFA protestų.  Ironiška, jog ANTIFA būdama atvira ir tolerantiška, pasauliui primušė šį homoseksualų vietnamiečių tautybės žurnalistą. Tai tik dar kartą įrodo, jog ANTIFA yra smurtinė organizacija, kuri net idėjiškai neturi nieko bendro su demokratinėmis vertybėmis.

Žiūrint iš JAV įstatymų pusės, ANTIFA neįprasta organizacinė struktūra visiškai negelbėja jos nuo JAV įstatymų raidės. Pasak JAV įstatymus terminas „vidaus terorizmas“ visiškai atitinka ANTIFA elgesį: elgesys, kuris yra pavojingas žmogaus gyvybei, kuriuo siekiama įbauginti civilius gyventojus, bei elgesys, siekiantis paveikti vyriausybės politiką.

Rasizmu prieš rasizmą, smurtu prieš smurtą

Objektyviai ANTIFA yra nusikalstama organizacija. Pirma, ANTIFA riaušininkai atvirai pasisako už policijos panaikinimą ar net skatina rasizmą prieš baltaodžius. „Kam rūpi, jei baltasis žmogus miršta?“ - rimtu veidu klausia protesto dalyvė Švedijoje, tokiu būdu primindama mums apie baltaodžių kaltės pasaką, kurioje baltieji yra kaltinami išnaudojimu ir vergija visose šalyse, net jei ta šalis niekada neprisidėjo prie juodaodžių vergijos. ANTIFA riaušininkai vieną rasizmo ir neapykantos formą bando pakeisti kita.

2016 m. atliktame socialiniame eksperimente yra tiesiog puikiai parodyta, kaip juodaodžiai skirtingai vertina pasisakymus „Black Lives Matter“ ir „All Lives Matter“. Tiesą sakant matome, kad „All Lives Matter“ potencialiai yra net pavojingas gyvybei dėl agresyviai nusiteikusių juodaodžių. Vertinant principiniu lygmeniu, šūkis „Black Lives Matter“ mažai skiriasi nuo nacių arijų viršenybės kitų tautų ir rasių atžvilgiu idėjos. Vienos gyvybės ir rasės viršesnės ir vertesnės už kitas.

Remiantis oficialia statistika, 2019 m. JAV juodaodžių populiacija sudarė 13.4% visos populiacijos JAV ir tai yra sąlyginai nedaug. Tačiau ši mažuma 2018 m. JAV įvykdė 54.9% visų žmogžudysčių.

Kalbant apie skaičių JAV nusikaltėlių, kurie yra nušaunami policininkų, statistika ANTIFA melui taip nenaudinga: net šališka ir JAV prezidento atvirai nemėgstanti žiniasklaidos priemonė CNN teigia, kad baltaodžiai yra vidutiškai du kartus dažniau nušaunami policininkų nei juodaodžiai, nepaisant to, kad procentaliai jie padaro mažiau žmogžudysčių.

ANTIFA ir Lietuvoje

ANTIFA Lietuvoje nėra naujiena. Tai liudija kurį laiką egzistuojantis „Antifa Lietuva“ Facebook puslapis, kurį pamėgę kiti radikalūs kairieji judėjimai.

Viena iš garsiausių ANTIFA smurto protrūkių  įvykdytas 2011 m., kuomet ANTIFA nariai buvo pripažinti kaltais už  VDU kultūros tyrimų centro doktoranto Tado Kavolio sumušimą.

Galų gale po šių metų ANTIFA protesto, Lietuvos ANTIFA puslapis Lietuvos patriotus įvardina kaip „pasimetusius piliečius“ ir išreiškia padėką proteste dalyvavusiems nariams. Bet ar įmanomas ANTIFA protestas be aukų?

Šio protesto metu buvo užpultas Kęstutis J. Tamašauskas, laikęs plakatą prieš JAV teroristine organizacija pripažintą ANTIFĄ. Žinoma, kad užpuolikas fizinės prievartos ėmėsi be jokių klausimų ar įspėjimų. Ar tai nėra pakankamai geras pagrindas Lietuvos Respublikos tarnyboms susidomėti šios organizacijos veikla ypač turint omeny, jog apie ją pavojaus varpais skambina mums ypač svarbi sąjungininkė?

Be to, nacionaliniam saugumui grėsmę kelia ne tik keletas smurto proveržių, tačiau ir naudojamos propagandos priemonės. Pagal LR nacionalinio saugumo pagrindų įstatymą, nacionalinį saugumą užtikrina piliečiai saugodami tautines vertybes. ANTIFA judėjimo nariai taip pat planuoja kurti savo TV kanalą ir skleidžia šios organizacijos idėjas, kurios, kaip matome iš JAV patirties yra priešiškos nacionaliniam saugumui.

Sukilimas prieš civilizaciją?

Trumpas yra visiškai teisus teigdamas, kad ANTIFA yra teroristinė organizacija ir faktai yra prezidento pusėje. Tai sukuria puikų pagrindą įvertinti ANTIFA grėsmę mūsų pačių saugumui.

Galų gale turime paklausti savęs, kodėl progresyviais save vadinantys asmenys turi teisę sukilti prieš pamatines civilizuotos valstybės institucijas (policija, teismai), skatinti neapykantą ir diskriminaciją rasiniais pagrindais? Negana to, visa tai pagrindžiama tik keletu tragiškų policijos klaidų, kurių rasistinė motyvacija nėra iki galo įrodyta.

Minėtas smurtininkas Lietuvos ANTIFA protesto metu yra puikus pavyzdys, kuomet nesutinkantys asmenys yra nutildomi fiziniu ar psichologiniu smurtu. Tai tiesiogiai pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstitucijoje nuostatą, kuri teigia, kad bet kas gali turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti.

Galų gale akivaizdu, kad civilizuota diskusija ir debatai yra neįmanomi, jei kitokia nuomonė yra sutinkama smurtu ar cenzūra. Todėl tai dar kartą diskredituoja šią organizaciją ir rodo, jog ji fundamentaliai nesiskiria nuo jokios kitos teroristinės organizacijos: aiški dogma ir jokių civilizuotų kalbų, tik smurtas. Galų gale dabartiniai įvykiai JAV, kuriuose ANTIFA smurtauja siekiant sukelti chaosą ir paveikti politiką, tik dar kartą leidžia šią organizaciją įvardinti kaip teroristinę. Tai savo ruožtu leidžia daryti pagrįstą prielaidą, jog su ja susitvarkyti turi būti taikomi tokie patys metodai kaip ir bet kokiai kitai teroristinei organizacijai.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-06-16 7:41

Antikonstituciniu būdu sulindusių į seimą ir beveik tris dešimtmečius veikusiųjų (nusikalstamų) partinių gaujų labai sunkių padarinių tvarkymui, NS bendraminčių svarbiausių siekių bei veiksmų sąraše turėtų būti:
***
1. Seimo rinkimų įstatymo keitimas (nes esamasis nedera su konstitucija, nes sąrašinių negali būti seime). Jau 7 seimai yra antikonstituciniai ir visos seimo partijos turi būti išjungtos (išformuotos, ...) už (nusikalstamą) antikonstitucinę veiklą. Tokio tikslo įgyvendinimui, tartis su dr. Jonu Ramanausku. Jo el paštas - .(JavaScript must be enabled to view this email address)
***
2. 47 konstitucijos straipsnio pirminio pavidalo patvirtinimas (atstatymas). Žemė piliečiams, o ne užsieniečiams. Tai padaryti labai lengva, paskelbus Tautai apie 7-ių antikonstitucinių (neteisėtų) seimų veiklą;
***
3. Tautos budelių komunistų išjungimas (iš politikos iš verslo darymo), pasmerkiant komunistų partiją. Partizanų tikslas buvo: išjungti komunistus. Kai nepavyko mums padaryti to iki šiol, tai ir vargstam. NS kandidatams į seimą draudžima būti buvusiems komunistams (parašyti taip ir NS dokumentuose).
#/Kai komunistė Dalia Grybauskaitė užsirioglina ant NATO tanko bei su vandalu Mariumi Ivaškevičiumi išniekina partizanus ir Gitanui Nausėdai tylint, tai - labai didelis pavojus Tautai bei Lietuvai./
***
4. Pavojaus (ypatingosios nepaprastosios) padėties paskelbimas (Tautai telkti), sunaikinto ūkio tvarkymui (lito susigrąžinimui, ...).
***
5. Okupuoto Karaliaučiaus (Tvankstės) krašto padėties keitimas su rusų kariuomenės išprašymu bei administravimo perėmimu iš Rusijos (remiantis okupantų Molotovo Ribentropo paktu, bei kitais istoriniais šaltiniais). Jei būtų buvęs išprašytas okupantas iš Kristijono Donelaičio (Martyno Mažvydo, ...) gimtinės, iš Karaliaučiaus krašto, tai nebūtų buvęs okupuotas Ukrainos Krymas. Visuotinis nepakantumas okupantams.
_____________________________________
Sukilimas

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-06-16 7:41

Apsiraminkit ir n_e_g_a_i_š_i_n_k_i_t žmonių su tokiom temom.
Naikindami Lietuvą, neišjungtieji komunistai (kgb’istai, stribvaikiai, liberalkomunistai, ...) jau bemaž milijoną (pusę visų!) darbinunkų išvarė iš Lietuvos. Du mėnesiai ir 15 dienų registruotas a_n_t_i_k_o_m_u_n_i_s_t_i_n_i_s NS - nematomas Tautai (!!!). Kiek dar bus tokių ir panačių rašliavų - p_i_s_t protą patriotiškiems žmonėms su tekstais apie pasaulines “problemas”.
Komunistpalaikių užvaldyta Lrt reik susigrąžinti, Tautą telkti reikia kovai prieš komunistpalaikius.
- Vado žodžio reik.
- Kur vadas?
- Dingo vadas?
- Renkam kitą vadą.
_________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių.
2020 birželio 16

DDD       2020-06-16 6:14

Teisingai, naudojama terminija daug ką pasako. “Fašistų” gaudytojų daug konservatorių tarpe - Adomėnas, Valantinavičius, Gailius, Oželytė ir t.t.

Dzeikas       2020-06-16 6:01

Tai kad toli eiti net nereikia. Antifa pavadinime raktinis zodis “fasizmas"jau pats savaime nurodo is kur ausys kyso. Savo priesininkams ir pagrindiniams oponentams butent “raudonasis gaivalas” klijuoja “fasistu” etiketes. Ir butent jie principialiai nacius vadina taip.
Paradoksalu, bet tai rusinis pozymis ,  kurio jie negali, o gal ir nenori slepti.
Paradoksas taip pat tame, kad Laisvasis pasaulis negali (vel lietuviu kalbos skurdumas, nes “galeti” pernelyg daugiaprasmis kalbeti juridiniais terminais) naudoti Raudonojo gaivalo metodu susidoroti su jais nes rizikuoja pats tapti tuo gaivalu.Kaip pvz. Vokietija tapo nacistine pasukusi siuo keliu.
T.y. su Antifa reikia susidoroti NEATSISAKANT teises primato.


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.