Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės

Justas Sakavičius. Kas kitas, jei ne Lietuvos advokatai turėtų imtis šios nelengvos iniciatyvos ginti žmogaus teises?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 23 d. 7:10

7     

    

Justas Sakavičius. Kas kitas, jei ne Lietuvos advokatai turėtų imtis šios nelengvos iniciatyvos ginti žmogaus teises?

Bet kokios problemos sprendimas prasideda nuo jos įvardijimo.

Būtent tą padarė savo kalboje Lietuvos advokatūros pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė.

Panašu, kad šių dienų didžiausia bėda tampa nebe Covid 19 ligos suvaldymas, tačiau galimai nepagrįsti ir neteisėti žmogaus teisių ir laisvių ribojimai. Šiuos ribojimus, prisidengdami valdžios mandatu ir žmonių stichine baime, kuriame patys, o vėliau patys nuo jų siekiame vaduotis. Bijodami būsimų „uždarymų“, siekdami „įgyti“ valdžios apribotas ir mūsų anksčiau turėtas teises sutinkame su mums primetamu savo teisės į privatų gyvenimą ir kitų teisių bei laisvių praradimu. Esame priversti skiepytis, testuotis apriboti kitas savo teises, ne dėl to, kad taip manome esant teisinga ir reikalinga mūsų ar visuomenės sveikatos atžvilgiu, bet dėl to, kad tiesiog neturime kito pasirinkimo.

Šiuo metu Lietuvoje žmogaus teisių apsaugą turėtų vykdyti Seimo kontrolieriai, Lygių galimybių kontrolierius, Vaiko teisių kontrolierius, Žurnalistų etikos inspektorius, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija. Šioje srityje turėtų dirbti Seimo Žmogaus teisių komitetas, įvairius žmogaus teisių aspektus įgyvendinančios ministerijos. Lietuvoje taip pat aktyviai veikia per 50 nevyriausybinių organizacijų turinčių dirbti šioje srityje. Tačiau nei iš vienos iš šių institucijų neišgirdome jokio komentaro šiandieninių žmogaus teisių ribojimų klausimais.

Todėl kas kitas, jei ne Lietuvos advokatai turėtų imtis šios nelengvos iniciatyvos ginti žmogaus teises? Tai yra advokato teisė ir pareiga, nepaisant to, kad už tai gali tapti, švelniai tariant „nepopuliarus“.

Pabaigai primenu advokato priesaikos tekstą, kuris šiomis dienomis aktualus, kaip niekada:

„Aš, advokatas (-ė) (vardas, pavardė),prisiekiu būti ištikimas (-a) Lietuvos Respublikai, laikytis jos Konstitucijos ir įstatymų, padėti ginti žmogaus teises, laisves ir teisėtus interesus, dorai ir sąžiningai atlikti advokato pareigas, saugoti profesines paslaptis ir savo elgesiu nepakenkti advokato vardui. Tepadeda man Dievas“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ah1       2021-08-23 14:02

mu tep, tep. Bo sunaikinus valstybes per valstybių  konstitucijų sunaikinimą sunaikinant žmogaus teises nebus ką ginti - žmogaus teisų ir laisvių tiesiog neliks. Ži0rėkit filmą “Knyga Elajaus” kas būna kai nebūna valstybių - apie gaujų  tvarkas ir miestus kur tatiruotieji valgo žmones o netatiruoti nevalgo žmonių ir kur nėra jokių advokatų.

visada būna ko nors pradžia       2021-08-23 9:36

antai, žmogiukai respublikos portale striūbauja “liepė darbdavys ir nuėjau eutanazintis, o ką daryti, juk reikia šeimą išmaitinti”.
Na turint internetą gi taaaaaaip be galo sunku atsiversti kad ir tiesos portalą, kuriame A. Mozeris duoda gatavą įrankį prieš tokius nupušusius darbdavius, o kituose portaluose, kuriuos chunta vadina “marginaliniais”, gi taaaip bjauru (ką žmonės pagalvos…) pasiskaityti kitų advokatų tekstus apie tai, kad prievartinis “skiepyjimas” yra nusikaltimas. Netgi pasidaryti praktines išvadas iš Igno Vėgėlės kalbos,pasklebtos toje pačioje respublikoje, apart bukų šūksmų “valio, pritariu” na niekaip niekaip nesigauna.
Štai todėl visų dorų tiesos portalo skaitytojų užduotis yra padėti bent jau savo aplinkos žmonėms, giminėms, draugams, pažįstamiems padėti įveikti laaaabai sudėtingą veiksmą, - išaiškinti jiems, kad 2 x 2 yra 4.
Smaugia darbdavys, nusispjovęsant konstitucijos ir konvencijų, - imk Mozerio šabloną, kalk darbdaviui į ragus. Vis tiek spardosi, toliau pažeisdamas tavo konstitucines pamatines žmogaus teises, - rašyk pareiškimą darbo ginčų komisijai. Pripjovė grybodarbo ginčų komisija? - eik pas Justą Sakavičių, eik pas Saulių Dambrauską, eik pas šimtus kitų advokatų, - gi visi iki vieno mato, kaip šlykščiai ir atvirai koncervlirberastai pažeidinėja žmonių teises tiesiog kasdien.
Ar geriau pavirkauti respublikose kaip tūlas antanas, - ajai, šiurpstu nuo minties, kiek reikės pinigų advokatui…
Na, jeigu tavo gyvenimas, sveikata, gyvybė neverti pusės-vienos-pusantros mėnesio algos, tada belieka pabučiuoti “rūpestingam” darbdaviui ranką ir tekinom į skiepobusą. Avims atvirsti žmonėmis gal ir išties per sudėtinga.

>žodžio laisvei       2021-08-23 9:16

aha, vermachto maršalams ir generolams pažeidinėti visas įmanomas konvencijas žmogaus teisių klausimais irgi atrodė naudinga karjeroms ir finansiškai.
Jie niekada net nesapnavo, kad kabės kartuvėse, kaip viduramžių Britanijos pakelių valkatos plėšikai.
Džiūlzai, nesivargink be reikalo manęs taisyti apie tai, kad Niurnbergas buvo nugalėtojų, teisiančių nugalėtuosius, farsas. Haga 2023/2024 nebus.

Pastabus       2021-08-23 9:05

Pritariu gerb. Justo Sakavičiaus išsakytoms mintims šiame straipsnyje. Taip, pirmiausia reikia įvardinti PROBLEMĄ, įžvelgti PRIEŽASTIS kodėl tokia mūsų visuomenė tapo “alergiška” politikams… Daugiau padorumo, teisingumo ir viskas susitvarkys natūraliai…ir pagarba prof dr.I. Vėgėlei.

Žodžio laisvė...       2021-08-23 9:05

Tai kad pažeidinėti Žmogaus teises yra naudinga .Finansiškai. Iš to pelnosi tamsiosios jėgos.

habilitās       2021-08-23 8:40

Padorumas niekada ir nebuvo populiarus, ypač kai valdžioje degeneratai.
Padėkime patys sau, neleiskime mūsų bauginti, tada ir Dievas mums padės.

Visaip       2021-08-23 8:34

slepiama,kad tie,kurie pasiskiepinę,gauna Skiepų sertifikatą ir jis galioja visoje Europoje,taip ir Lietuvoje.Kas jį turi Galimybių pasas nereikalingas.Tai kam tada tas Galimybių pasas?Persekiojimams?

Rekomenduojame

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.