Emigracija, imigracija, demografija

Justas Mundeikis. 2019-02 tarptautinė migracija

Tiesos.lt siūlo   2019 m. kovo 22 d. 22:36

11     

    

Justas Mundeikis. 2019-02 tarptautinė migracija

lithuanian-economy.net

Iš vienos pusės sutinku, didėja imigracijos srautai į Lietuvą, tad neto migracija po truputi tampa teigiamą, tačiau, ar gali politikai kalbėti apie tai, jog gerėja padėtis Lietuvoje, nepaaiškindami, kodėl emigracijos srautai iš Lietuvos neslopsta?

Naujausiais (preliminariais) Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2019 metų vasario mėnesio migracijos srautai:

• imigracija 3225
• emigracija 2924
• neto migracija 301

Ar gali politikai kalbėti, kokia yra atsigaunanti Lietuvos ekonomika, kai iš 2018 metų visų imigrantų, tik 57% sudarė Lietuvos piliečiai (re-emigrantai)? Deja nėra detalios statistikos, galbūt tiesiog grįžta Lietuviai, su užsienio pilietybę turinčiais sutuoktiniais / partneriais… Tačiau 2 pagal žemumą rodiklis per paskutinius 14 metų?

Kadangi LSD šiandien paskelbė ir daugiau statistikos, artimiausiu metu labiau apžvelgsiu 2018 metų migracijos rodiklius.

Per dvejus metus į Lietuvą nuolatiniam gyvenimui imigravo >10.000 ukrainiečių. Ar mes užtikrinamų šių asmenų integraciją, darbo teises, jeigu jie atvyksta su vaikais, vaikų integracija mūsų švietimo sistemoje?
Į šią statistiką nepatenka asmenys, kurie atvyksta su leidimais dirbti Lietuvoje iki 12 mėn. Kurių skaičius žino tik Migracijos departamentas. Klausti reiktų ko gero Užimtumo tarnybos /  profesinių sąjungų atstovų.

lithuanian-economy.net

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2019-03-24 8:17

Pabandyk autoriau statistikos pagrindu realiame gyvenime pagyventi ? Taip ir čia ka tos lentelės gali rodyti ? tendencijas kuriu pagrindu vėliau šlypsuoti dėdulės ir verksmingos moterys grąžo rankas mitinguose ir rodo kur Lietuva ritasi . O pats ar žinai kaip veikia darbo rinkos pagrindai ? ir kokios tendencijos Lietuvos laukia rytoj .? O jei nebūtum tingėjęs paimti užpraeitu ar dar vėlesniu metu lenku lenteles ..kiek jos pasakytu ko Lietuviams laukti rytoj .?

>Dzeikui...       2019-03-23 17:52

Visi taškai,kableliai,paukščiukai ir nosinės,marš į savo vietas ! ! !

Dzeikas       2019-03-23 14:45

Apie ka jus cia gincyjates? Apie priverstine rusifikacija LTSR laikais? Tais laikais sistema buvo totalitarine ir tokie dalykai buvo reguliuojami valdzios. Nes net koskai valdiski buvo.
Dabar gi autorius pasivargino pakelti saltinius, pravesti kazkokia ju analize - ir uz tai aciu. Ai, cia ne kurie patriotai kipieza kelia, kad is anglu k. neisversta?
Tai prievartos nera: nepatinka - neskaitai. Avizos pas arkli nevaiksto.
Be to nesuprantantys anglu kalbos dar maziau supras statistikos subtilybes.Gal jus nesivarginkite del vertimo.
Galiu apibendrinti: pagerejus bendrajai pasaulio ukio buklei ir tapus ES ismokoms stabilesnems stabilizavosi EKONOMINE padetis ir Lietuvoje. Taciau neissprestos (ir nesprendziamos) socialines problemos kombinuoja dvilypi efekta: migracinis saldo tapo minimaliai teigiamas/neigiamas(raktinis zodis “minimaliai”), bet deka ne reemigracijos, o Imigracijos is dar labiau nuskurdusiu saliu.
Patriotams nereiktu del to pergyventi, kad jie pakeis etnine Lietuvos sudeti. Apsile kojas, ir paragave lietuvisko teisingumo jie isemigruos toliau i ES. Tiesa gudrus tautisku istatymu kurejai pasuko juos taip, kad Lietuva kaip tramplynas suoliui i ES sunkiai panaudojamas. T.y. atvykeli laikys laikinojo rezidento statuse KOL JIS neismoks kalbos ir neislaikys tam tikru egzaminu. Iki tol ji melzia kaip pienine karve vien uz popieriuko gyvent pratesima(net pazymos kad blusu neturi reikia).Ir tik gaves pastovaus rezidento statusa gali ciuozt kur nori i ES.
Vienzo Lietuva vaidina tam tikra nusodinimo filtra.Profesionalus, ambicingi zmones toliau migruoja i civilizuotas ES valstybes, prisitaikeliai, pereme lietuviska padu laizymo tradicija - pasilieka.

Jules       2019-03-23 14:29

Oho, na ir duodate. Kai kur buvo, bet daugumoje nebuvo.

asmuo       2019-03-23 14:02

to Jules - kam kalbėti netiesą? Vilniaus gamyklose visa raštvedyba buvo vedama dviem kalbomis.

asmuo       2019-03-23 14:00

Tikra tiesa. Tarybiniais laikais niekas nevertė kalbėti ar rašyti rusiškai. Visose aukštosiose mokyklose lietuviai mokėsi lietuviu kalba. Bet buvo fakultetai rusų kalba ir lenkų kalba. Kaip ir mokyklos: rusų, lenkų, žydų. Bet keliaujant po visą Tarybų sąjungą žinoma, kad susikalbėti, reikėjo mokėti rusų kalbą.

tai kad       2019-03-23 12:02

tai kad niekas nevertė TSRS laikais kalbėti rusiškai nei Lietuvoje nei Sibire - ir ten ir ten tekę gyventi

Nusigyvenome       2019-03-23 9:24

Džiaugiamės slavų importu, nes negrai dar baisiau. Kad mažiau skaudėtų vienoje virtoje, reikia suteikti didesnį skausmą kitoje vietoje. Taip mus gydo tata.

Jules       2019-03-23 8:25

Vilniaus gamyklose reikėjo kalbėti rusiškai ir raštvedyba buvo rusiškai, o “babuškos” turėjo KGB telefono numerį “na vsiaki sluči”, taigi. Jei papurkštaudavai - iškart skambindavo tuo KGB telefono numeriu. Tad nereikia tyčia meluoti, gerai? Dabar vyksta planinga invazija į Europą - labai gerai organizuota ir kredituota.

<autoriau>>>>>       2019-03-23 7:37

pragyvenau as tuos tarybinius laikus,bet manes niekas neverte kalbeti ir rasyti rusiskai,taip,kad nematei tu geru laiku tai nekliedek

>Autoriui...       2019-03-22 23:31

Kada Lietuvoje lietuvių kalba taps tikra šeimininke ir bus gerbiama?Jei sovietmečiu visi buvome priversti rašyti ir kalbėti darbe tik rusiškai,tai dabar beždžionės beždžioniauja angliškai.Lietuvi,ar neturi savo prigimtinės kalbos???

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.