Nerasta rubrikos

Jurga Lago. Pagiriamasis žodis ne sau

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 26 d. 7:33

12     

    

Jurga Lago. Pagiriamasis žodis ne sau

Kažkur perskaičiau, kaip jau dabar ne madoj ruošti pietus didelei šeimynai, gaminti 12 patiekalų Kūčių vakarą, bėgioti po parduotuves, vargti ir stengtis.

Rita, mano anyta, jau savaitę ruošiasi: kažka raugina, sūdo, marinuoja. Užsakė pas vietinius gamintojus pyragą su kapotais kalmarais juodame savo rašale, nusipirko pas Pepę aštuonkojį iš vietinės įlankos, jį užšaldė, nes taip paskui išverda neguminis, prisiskynė savo apelsinų, obuolių sangrijai, susiplanavo visą meniu – šeima didelė, susirinks visi – vaikai ir anūkai! Rytais jiems bus prikepta šviežių bandelių su cinamonu ir kakava…

Eiti į restoraną? Nevargti?

Rita jau tikra senjora. Taip, ji pasiskundžia, kad pavargo, kad skauda kojas, kad aštuonkojis jos „neklauso“, kad radija sugedo prieš šventes ir kad į šeimą „buvo įsimetęs veganizmo virusas“, kad bulvės šiemet prastos, kad vynas rūgštokas, bet ji tvirta lyg uola – prie ilgo Kūčių prosenelės stalo susirenka šeima. Ir tas vakaras yra nauja pradžia, naujas tėvų palaiminimas ateinantiems metams.

„Taip buvo šimtus metų Ispanijoj ir motinos rankomis pagamintas maistas programuoja šeimą meilei – kol senoji „vargti nebijanti“ motinų karta gyva, tol vaikai jaus meilę, žinos, kur jų žemė, kalbės mūsų kalba, saugos prosenelių namus ir didelis pasaulis jų nesuvalgys! Ir taip jie bus turtingi! Tik taip!“, – šypsosi Rita.

Ir kiekvienais metais, artėjant Kūčioms, kur bebūtų jos vaikai ar vaikaičiai, jie rankose jau laiko bilietus NAMO. O ten, prosenelių namuose, kartu puošia didelę eglę. Labai didelę.

Aš vis dar mokausi. Šeimos.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Per visus       2018-12-26 21:12

masinės kultūros žiniasklaidos kanalus,tarsi paspaudus mygtuką,praqsidėjo propaganda už pabėgėlius.Sutapo su Maroko paktu.Užuot sudarius sąlygas patogiai šeimoms susilaukti lietuvių vaikų.Korporacijos meta didelius pinigus.

stasys        2018-12-26 20:58

čia vis dar skrajoja dvasios “paskausk minusa stasiui, AČIU ”  Gal laikas skelbti nauja mitiu .. tik ši karta gelbėjam Tiesa.lt nuo ja užplūdusios blogos karmos . smile)  Te neįsižeidžia putino ‘pavaikis’ ! ka pasėji ta ir pjauni..

negerbiamam stasiui       2018-12-26 19:56

Ką čia nori irodyti?Kas nepatinka? Kad motinos laukia savo vaikų?Kad vaikai susėda prie sotaus MAMOS stalo? Važiuok į briuselį ir sodink prie stalo ; vargšelius papėgėlius; pabaige valgyti tau tikrai ;padėkos ; t y suvarys peili į pilvą.

stasys       2018-12-26 17:18

s.m. Neparduosite to ko neturite smile . Jei negirdėjote tai priminsiu, - išsipildo tik nuoširdus palinkėjimai !!.. ir kad jau būtu visiškai aišku privalu tuo ir man patikėti .smile))) .. apsimetėliu duru rankenos visada raudonos .. ( gyli filosofinė mintis ) .

s.m. <nejūlius i tamsele stasi>       2018-12-26 16:29

su šv. Kalėdom, su ne jūsų švente, darbštuolėli tu mūsų. Kad Dievulis gimusis protą nušviestų, kad gerumas į sužeistą sielą sugrįžtų, - linkiu, kaip sesuo Nijolė jūsiškiams andai linkėdavo…

stasys        2018-12-26 15:40

pilvus kimšti tradicijomis nesudėtinga. Taip, kai kam tai irgi vertinga , bet šventinio stalo serviravimas turėtu priklausyti nuo to kokie žmonės apie jį renkasi ir sėda . Gerai jei tie nesvetimi žmonės grįžta ne tik baltos mišrainės palapnoti ar gražiam self-ui su šokančiu keptu aštuonkoju…  Kada nors praeis tas madingas savęs gainiojimas po tradicijas ir vėl iš naujo svarstysime o kas yra vertinga tam kad čia grįžti . ? .. tikra šeima tai ne tik aukos tam tradicijų aukurui . Mokytis suprasti reikia ne šeimos tradicijas , o to kodėl artimi žmonės tave myli ir laukia grįžtant., tada bus lengva apsieiti ir be baltos mišrainės bliudo ... ar bent jas papildant ..savomis .smile unique .

Gražiai       2018-12-26 15:23

surašyta.

"pažanga"       2018-12-26 14:04

Seniau Šv. Kalėdos būdavo šeimos šventė.
Dabar dauguma gyvena “sumetę skudurus”,
tad tradicija mutavo į sugyventinių pasisėdėjimą.
Švente to vadinti negalima nes gyvenimas Nuodėmėje išties jokia šventė.

Keisti laikai.       2018-12-26 13:57

Taip sutapo,kad per šias šventes teko nemažai pabendrauti.Vienur atvažiavo jauni žmonės,kurie kuria gyvenimą kartu Vilniuje,nesusituokę,žinoma,ir atsivežė į svečius kačiuką.O kitur atvažiavo jauna nesusituokusi pora iš Kauno ir atsivežė į svečius šuniuką.Kuris lanko dresiruotojo būrelį.Nieko asmeniško,tik jaunimas labai nesaugus šiais laikais?

E951       2018-12-26 11:08

tai normalūs žmonės taip ir švenčia, Ispanijoj, pas mus ar kitur, o ne “Žinomi žmonės papasakojo apie savo šventes: tradicinę Kūčių vakarienę iškeičia į SPA ar kelionę” DELFI Veidai>Lietuvos įžymybės 2018 m. gruodžio 25 d

 

albina       2018-12-26 10:09

Yra,ačiū Dievui,ir mūsuose ir ilgas stalas,ant kurio po prašmatnia staltiese simboliškas šienelis,yra dvylika patiekalų,naminiai kūčiukai,aguonpienis,susėda kelios kartos.Bet kodėl prekybos centrai groja ne lietuviškas dainas? Yra nuostabiai gražių Kalėdinių dainų,jas,esu tikra,mielai klausytų grįžę šventėms emigrantai.Kodėl pas mus tokia *meilė*angliškom dainom?

Todėl ir užsimota       2018-12-26 9:08

prieš mamas,moteris,močiutes.Mamos tapo nemokančiomis auklėti vaikų,seneles į slaugą numirti,o moteris padaryta preke.Kad netrukdytų vartoti.


Rekomenduojame

Williamas S. Lindas. Politinio korektiškumo ištakos

Vytautas Sinica. Dabar bus tikrasis išbandymas

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir Vėtros pamokos (video)

Gintaras Aleknonis. Duoną pažinsi iš plutos, žmogų – iš valdžios

Povilas Gylys. Dvaras telkia visas pajėgas

A. Juozaitis pasirinktinių kandidatų debatus vadina žmonių mulkinimu ir kviečia į protesto akciją

„Kokie mes turtingi Smetonos palikimu“... Kandidatas į LR prezidentus Arvydas Juozaitis dalijasi savo įžvalgomis apie Prezidento A.Smetonos palikimą

Algimantas Rusteika. Turim atrasti ne tik tikrą kelią, bet ir vienas kitą

Geroji Naujiena. Kad mylėtume, kaip Dievas mus myli

Arvydas Juozaitis. Pabėgėliai stumia Europą į pražūtį

Irena Vasinauskaitė. Ar Šiaulių rajono savivaldybė pritaria Meškuičių gimnazijos socialinės pedagogės savivalei? [4]

Algimantas Rusteika. Ir tuomet niekas nesvajojo, kad kas nors gali pasikeisti, nors to norėjo visi

Vytautas Sinica. Generolui Vėtrai trečiojo varianto jie nepalieka

J.Kadžionis-Bėda: „Sakykime tiesą, tiesoje gyvenkime, tiesą ginkime – tai vienintelis ginklas išsivaduoti ir išbristi iš okupacinių raistų ir sutemų“

Neskundžiama nutartimi atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Mariaus Ivaškevičiaus romano „Žali“

Stasys Jakeliūnas. Išsamiau apie Lietuvos banko vadovybės požiūrį į parlamentinį krizės tyrimą ir VILBOR skandalą (vaizdo įrašas)

Nebeliko dėl ko tartis…

Andrius Gaidamavičius. Draustiniai ne kolūkiai, jų griauti nereikėjo

Arvydas Juozaitis ir judėjimo „Lietuva yra čia“ atstovai Bundestage ieškojo atsakymo, kaip apsaugoti Europos vertybes nuo neoliberaliojo globalizmo

Rokas Masiulis: Mokytojai buvo teisūs

Dažniausi klausimai Vytautui Radžvilui ir jo vardo rinkiminio komiteto nariams

Krescencijus Stoškus. Kas tai? Lyčių unifikavimo komedija lyg ir baigiasi?

Kunigui Alfonsui Lipniūnui skirtas atminimo vakaras (įrašas)

Algimantas Rusteika. Priešrinkiminis, arba Kaip miršta valstybės

Pastabos paraštėse. Andrius Švarplys: „Briuselis žiauriai klysta: atėjo ne populistų, atėjo idiotų laikas“

Vitas Vasiliauskas: „Galėjo dar paklausti, o kas nužudė JFK bei kur paslėpta Vytauto Didžiojo karūna“

Stasys Jakeliūnas. Tad iki pasimatymo teisme, Gitanai

Rasa Čepaitienė.  „Stebėtina, kokius lobius galima rasti laiko dulkes nupūtus“

Dainius Tirūnas. Gal Lietuvai vertėtų pasimokyti ne iš Norvegijos, o iš Šveicarijos?

Algirdas Endriukaitis. Nigerijos rašytojo Ben Okri mintys apie pasakojimus: ką galėtų išgirsti ir Nacionalinės premijos laureatas Marius Ivaškevičius?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.