Propagandos ir ideologijos analizė, Žmogaus teisės

Jurga Lago. Kodėl aš nesu feministė

Tiesos.lt redakcija   2019 m. kovo 8 d. 21:03

9     

    

Jurga Lago. Kodėl aš nesu feministė

„Man moteris – stipriausia būtybė žemėje! O kai ji virsta gležna gėlele, prasideda senas, kaip pasaulis žaidimas“, – sako mano knygos herojė Liucija.
.
1. Todėl, kad daug laiko praleidžiu Ispanijoje, o Lietuva, kaip žinia, kiek „atsilieka nuo Vakarų“, todėl matau, į ką išvirs ši moterų kova „prieš smurtą ir už lygias teises“ po kokių poros metų.

2. Todėl, kad ši „kova“ neskaidri ir vagianti dėmesį ir dar šį tą – vien Andalūzijos regione 800 milijonų Eurų per metus (straipsnį su duomenimis prisegu žemiau)! Ne, ne ligoniams, ne vaikams – „moteriškai kovai“, nes ten – tūkstančiai asociacijų ir reikaliukų, spausdinančių skrajutes.

3. Todėl, kad pati turiu verslą – puikų 20 žmonių kolektyvą. Ir žinau – jeigu tikrai moterys dirbtų „geriau už mažiau“, vyrai seniai būtų likę be darbo. Taip veikia verslas.

4. Norime „lygių teisių“ darbe? Kokiame? Parlamente, bankuose, vyriausybėje? O kaip su moterimis elektrikėmis, santechnikėmis, gaisrininkėmis, gatvių darbininkėmis –- čia nekovojama? Nelygybė – akivaizdi.

5. Todėl, kad iš principo manau, jog mes visi lygūs – vyrai ir moterys. Ir mūsų kovos gali būti vienodai kvailos, o kvailybei ribų nėra – šiandien, kovo 8-ąją, Huelvos miesto mokykloje įsisuko policija, nes… mokyklos vadovė nusprendė „parodyti visiems berniukams, kas yra diskriminacija“ – jiems draudžiama žaisti per pertraukas, eiti į kiemą ir dar šis tas. (Straipsnis žemiau).

6. Todėl, kad teismai patiria didžiulį spaudimą ir jau tampa šališki.

7. Todėl, kad „mano teisę balsuoti“ iškovojusių feminisčių vardui seniai traukia debesį trečioji jų banga, paskelbusi karą... vyrams. Nori „padėti“ moterims? Važiuoji „kovoti“ į Bangladešą, Afganistaną. Bet ten nėra gerai apmokamų nuleftėjusios ES prOjektų.

O kare, kaip kare, patys suprantate – su „chroniškos aukos“ sindomu (aukščiausia agresijos forma psichologijoje) nelaimėsi. smile Tad nenustebčiau, jei tą teisę balsuoti bobos ims šiandien ir praras. smile

8. Todėl, kad Madride šiandien kabo plakatai už 800000 Eur – su komunistiniu raudonu kumščiu – kur maždaug parašyta „mes nesiimsime jėgos, nes šiandien jėga – feminizmas!“ Tokiame fone mažam berniukui turi darytis nebejauku.

9. Todėl, kad šiandien tai – genderizmo dalis, sakanti, jog „moterimi negimstama – biologija nieko nelemia – ja tampa bet kas“ ir stumiama į valdiškas mokslo įstaigas.

10. Last but not least: tai yra judėjimas su komunistinėmis šaknimis. Gili jo esmė, jau vėl matoma plika akimi šiandien – nukreipta prieš „buržuazinę šeimą“ anuomet ir tęsianti kovą „už visi vienodi, visi lygūs šiandien“. Todėl jas dar vadina leftistėmis – Markso užveista ideologija, sunokinusi visai vislius vaisius…
Užtenka tik poros istorinių knygų ir frazės: „seksualinė laisvė ir moters teisės – kaip priešprieša buržuazinei šventeiviškai moralei“. (Reminiscences of Lenin, 1934: Clara Zetkin, Lenin on the woman question)

Išmintis skiria žmogų nuo gyvūno, nes instinktus lipti vieni kitiems per galvas turi ir vieni, ir kiti.

Nuotraukoje – aš ir Liucija – išmintingiausia mano sutikta moteris!

Atsakymas kelioms piktoms boboms-feministėms (gana tikslus man šis žodžių junginys), rašinėjančioms man, kad „esu nesolidari“ ir kad „man reikėtų parodyti: uždrausti mano tekstus, paskambinti klientams ir… užsienio spaudai, kad nespausdintų“. Taigi. Smurtas prieš moteris – galimas, jeigu jos nėra feministės.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Levukas       2019-03-17 10:45

Didžiulis ažiotažas kilo,kai S.S. Vyriausybėje moterų neliko.Nemanau,kad mus peikti galima už tai,kad dešimtmetį valstybei sėkmingai “raudonoji Dalia”(anot R.Janutienės) vadovauja,gaila tik, kad Įstatymai neleidžia jai toliau kandidatuoti.Neperseniai didžioji feministė V.Blinkevičiūtė per radiją garsiai paskelbė,kad Singapūro vyriausybėje nė vienos moters nėra.
Tai ką dabar daryt?Kiek išmanau apie gyvenimą,Singapūre piliečiai neblogai gyvena,išeina,kad po šio V.B.pareiškimo toji pažangi valstybė su jos dvasisškai ir pinigiškai pasiturinčiais gyventojai bankrotan garmėti pradės,kol bent vieną paną vyriausybėn nepaskirs?
O premjeras Saulius Skvernelis,vadinasi,didžiausias mūsų šalies antifeministas,jeigu kultūros ministrę nušalino,net priežasčių nepaaiškinęs.
Na,dar pamėginkim surasti gyvenimo sritis,kur moterys diskriminuojamos ir
įsivaizduokim,kaip atrodo moterys tokioje veikloje:anglių kasykloje,akmenų skaldykloje,malkas skaldančias,autoservisuose mašinėles remontuojančias,kalvėje kūju mosuojančias,į aukštos įtampos stulpus laipiojančias.Čia turėtų būti rašomna:ir t.t.
Padėkit susigaudyti-yra vyriški ir moteriški darbai, ar ne?Plačiai šnekama
apie lyties keitimo operacijas,tegul tai chirurgiškai įmanoma,tačiau kaip gimdys įpėdinius vyriškis,moterimi tapes,o kaip paskui krūtimi maitins savo vaikelį?
Tiek jau to,nuo feminizmo reikalų,berods,nuklydau.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pagarba JURGOS išminčiai ir vertybiškumui...       2019-03-11 15:22

Gražiai ir argumentuotai demaskuoja ir inteligentiškai pajuokia marksizmo priešakinį  būrelį-feministes. Klasių kovą jos pakeičia lyčių kova ir jovalu ...
Tokia,pavyzdžiui,  išsigimusi ,su blaiviu protu nuolat besigrumianti povilienių-šakalienių kompanija….

stasys        2019-03-9 20:36

Malonu skaityti straipsnį jei ji rašo žmogus matęs problema visais kampais , tada ir argumentai ne šabloniški ir mintys ne radikalizuoto įsivajojusio poeto su vienu galvos pusrutuliu . Nereikia čia ir seilėtis meniškai .. ir lieti kartėlį kaip ta visuomenė irkluoja į nulį ir nieką .Trumpai ir aiškiai , tai ko per daug ? tampa akmeniu , tiesa ir ta Lietuva ne Ispanija ..šalto klimato juosta žmones veikia lėčiau ,norint atvėsti irgi reikia laiko daugiau, tai ne pietietiškas temperamentas .Čia moterys sėslesnės , bet tempas gyvenimo kur kas didesnis .. bananai neauga gatvėse !! Valdžia ir ta labiau linkusi galvoti prieš ka nors darant toks stumk trauk derinukas ..tai padeda piliečiams varinėti kraują ..tiesa gana šalta . Grįžtant į tema tai ka galima buvo su tuo femin padaryti jau padaryta .. Turime dešimt metu šalies Prezidente kuri neieško žodžiu kišenėje ir namo skuba ne barščių virti ..ar dar buvo tokiu palankiu išgyvenimo sąlygų ???  Mes tas molis kuriame galima bandyti daryti atžimas , bet tas provincializmas tiesiog užmušantis ...

Algimantas       2019-03-9 18:32

Esu užkietėjęs feministas. Vyrais šlykščiuosi. O štai visas moteris myliu. Ne tas kur bobos, ne tas kurios nukrypusios nuo gamtos, bet tikras moteris.

Jules       2019-03-9 14:23

Lyg ir gerai parašyta, ir galima su daug kuo čia galima sutikti, bet yra vienas bet.  Taip veikia ne tik verslas, bet ir pasaulis, jo galingieji, galabijantys konkurentus – tai yra geriau ir atsakingai dirbančius, ir šiaip padorius žmones ir neskaitlingas tautas kaip mes, lietuviai. Tie, kas turi daugiau vyriausybėms nepavaldžių privačių bankų, daugiau kariuomenės ir atominių bombačkų konkuruoja daug lengviau arba išvis nedirbdami. Štai ir visa tokios konkurencijos esmė ir stipriojo Pirmos nakties teisė į pralaimėjusiojo karą ar praradusį darbą žmogaus dukrą jos vestuvių dieną su monopolinėje rinkoje nelaiminčiu vyrioku visai dėl ne nuo jo priklausančių priežasčių, aplinkybių, o nuo A-bombačkos. Konkurencija, varžybos gerai, bet tik jei jos sąžiningos ir be privilegijų, ir protekcijų, be konkurento ar silpnesnio nugalabijimo ar galabijimo. Žinot daug, bet ne viską, o kitką tiesiog nuslepiate ar nenorite sužlugdyti savo verslo ir Tiesos nesakote – dar palauksite ir pažiūrėsite, kas gausis Europoje?  Beje, Ispanijoje dar yra Katalonija, kuri dirba geriau ir yra kur kas konkurencingesnė, o Ispanija per daug jau įsismarkavo, ir apskritai, kaip ten reikaliukai su Franco ir jo antisemitizmu? A, jo antisemitizmu neapkaltinsi taip, kaip čia, Lietuvoje, galima apkaltinti tuos pralaimėjusiuosius per AMBalo prichvatizaciją ir neradusius turtingos žmonos Ispanijoje ar Italijoje bele kuo vyriokus. Lengvai gali mesti pirmiausia iš darbo eilinius eks-sąjūdistus, paprastus Gorbio perestroikininkus, tiesa? Mes lygūs, bet nelygiaviniai, Madame, taigi. Ne visos lietuvaitės rinkosi užsieniečius vyrus, nors aš nieko prieš juos neturiu, bet faktas lieka faktu toje konkurencinėje kovoje – esu už Europos Tautų Sąjungą, o ne už Federaciją, vadinasi, už Radžvilą ir jus taip pat, bet va, mano suvokimas štai toks – šiek tiek kitoks. Tai ką mums daryti? Laikas pradėti „sakyti Tiesą ir gėdinti Velnią“, ispanams taip pat. Būtent stambūs bankai, stambieji kapitalistai pasauliui suvairavo Bolševikų rūmų perversmą 1917 metais, atplukdė draugą L.Trockį iš Niujorko į Petrapilį su užsienietišku pasu iš Prezidento rankų, jeigu kas. Suplanavo, suorganizavo ir suvairavo mums Sovietiją, vėliau jos paveldėtoją Federaciją ir iš jos išplaukiančias visas dabartines Former Bolsheviks‘ų privilegijas ir viršenybes bei kitas šunybes, kurie mums jas krečia visą parą – grasina, zombina ir dezuoja, ir kaltina viskuo, kuo tik jų laki fantazija leidžia ar jų meilužės užsimano.

ačiū!       2019-03-9 9:52

Ačiū Jurgai,kad rašo tiesiai ir tiksliai.Mano nuomonė paprasta:būkit,kuo norit - feministėm,lesbietėm,mazochistėm,bet neprimeskit kitom gyventi kaip nori.Dalyvavau moterų teisių tema seminaruose,visur kišamas feminizmas ir moterų teisės.Bet pastebėjau tokį dalyką:čia kaip ir dėl vaikų *ėmimo* - nieko asmeniško,tik pinigai.Kas galėtų paneigti paramos teikimą/gavimą/ abiem atvejais?

...       2019-03-9 0:23

Ir dar karta atsiprasau gerb, LAGO,KAI BUVO MOMENTAS,kai bandziau ja netiketi (del BARNEVERNETO projekto).Maniau,kad ji tik raso,o nieko nedaro.Del moteru teisiu (akiplesu),joms rupi antro galo problemos,kaip jas itvirtinti,bet deka tokiu kaip LAGO ir kitu,sansu visokios STAMBULO KONVENCIJOS NETURI.Povilioniene,kaip vyrai sako sena tarka,zygiuoja kovo 8 d.su visais tradicines seimos negerbianciais individais.(cia kalba vyru,kurie vengia tokiu bobu.)Kovokime,esame maza,nuostabi salis,kad tokiu ale vertybiu nebutu.Tokiu mazuma,jie naglai lipa per galvas,todel ir mes sugebekime akiplesiskai laikytis savo prigimtiniu teisiu.

man gėda dėl feminisčių       2019-03-8 21:52

Aš taip pat ne feministė. Gyvename drauge su vyru santuokoje 50 metų. Man skaudu, kad vyrai kalti jau todėl, kad vyrai. Gal moterys visus darbus dirbs ir neskirstys į vyriškus? Beje, man atrodo, kad kovotojos prieš vyrus yra daugumoje neturinčio savo antrosios pusės merginos.

Kažkodėl Lietuvos       2019-03-8 21:46

feministės toliau Vilniaus neišvažiuoja,rajonų nelanko.O ten pamatytų daug įdomaus ir svarbaus.Bet kokia joms iš to nauda?


Rekomenduojame

Tautos forumo reikalavimas dėl patyčių iš valstybinės vėliavos, laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimo

Robertas Čerškus. Apie neužmirštuolės žiedelius

Vidmantas Valiušaitis. 1944 m. sausio 9 d. tragiškai žuvo gaisre prezidentas Antanas Smetona

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Robertas Grigas. Jei iš LRT diktorių atsirastų...

Grėsmės lygių nebeliko. Įsigaliojo naujas Vaiko situacijos vertinimo tvarkos aprašas

Tomas Baranauskas. Atmintinos dienos ir Kazys Škirpa

Vincentas Vobolevičius. ES direktyvos: kas jos ir ką jos gali?

Vidas Rachlevičius. Mes vėl pralaimim neiššovę...

Advokatas Remigijus Merkevičius neįžvelgia jokio moters nusikaltimo: jos sulaikymui pagrindo nebuvo

Liudvikas Jakimavičius. Atsako belaukiant: jis bus žiaurus ir visiškai kitoks nei prognozuojama

„Meilės krantų“ autorius Gitenis Umbrasas: Jausmas, lyg kas ranką pjautų

Nuo bačkos. LRT: mums dera nulenkti galvas prieš tas jaunas policijos pareigūnes, operatyviai radusias argumentų, kodėl gi reikia sulaikyti asmenį

Algimantas Rusteika. Trys išvados

Policinės valstybės sentencijos

Tomas Baranauskas. Tokia policija – grėsmė nacionaliniam saugumui

Audriaus Bačiulio replika apie naująją tvarką „Šimašiaus okupuotame Vilniuje“

Buitinė trauma ar policininkų smurtas? arba Popierius viską pakenčia, o lietuvis?

Vygantas Malinauskas. Kai liberalizmas tampa vyraujančia ideologija

Algimantas Rusteika. Pasaka ne pasaka apie tai, kas visada skęsta, o kas tik paviršiumi plaukioja

Geroji Naujiena: Kad Dievo išmintis apsigyventų ir mūsų tautoje

Susipažinkime: Dievo tarnaitė Elena Spirgevičiūtė

Liudvikas Jakimavičius: Pagaliau supratau

Raimondas Navickas. Čia Šimašiaus Vilnius ar Sobianino Maskva?

Vytautas Radžvilas. Taip – tai dar vieno „bananų baliaus“ repeticija

Nida Vasiliauskaitė. Išsilavinusių žmonių Lietuvai nereikia

Algimantas Rusteika. Šį rytą atsibudome nebe Lietuvoj. Back in USSR

Rasa Čepaitienė. Pamiškė

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Patyčių mokyklose aukas atims iš tėvų?

Algimantas Rusteika. Kaip jiems pinigų trūksta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.