Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Šeimos politika, Žmogaus teisės, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Jurga Lago. Ar tikrai mes esam vienintelė karta per Lietuvos istoriją, kuri nebesugeba išauginti savo vaikų be Šakalienės

Tiesos.lt siūlo   2018 m. lapkričio 19 d. 20:30

6     

    

Jurga Lago. Ar tikrai mes esam vienintelė karta per Lietuvos istoriją, kuri nebesugeba išauginti savo vaikų be Šakalienės

Pro Patria

Juvelyrės ir rašytojos Jurgos Lago kalba (ir jos vaizdo įrašas) spalio 30 dieną prie Seimo vykusiame mitinge prieš Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, įteisinusį masinį vaikų atiminėjimą Lietuvoje.

Aš esu Jurga, dviejų vaikų mama.

To visada užteko mūsų žemėje – mūsų mamos ir tėvai išaugino Lietuvą iki XXI amžiaus sveiką ir tokią stiprią, kad net būdama mažytė, ji išliko per visus karus, išgyveno sovietų genocidą ir pasitiko šiandieną. Ar tikrai mes esam vienintelė karta per Lietuvos istoriją, kuri nebesugeba išauginti savo vaikų be Šakalienės pagalbos? Nebeturime to, ką visa žmonija turėjo tūkstančius metų ir mes, vargšai lietuviai, mylim savo vaikus mažiau?

Atiduodami liūto dalį savo mokesčių valstybei, o savo gyvenimo – darbui, kad ją išlaikytume, mes tapome nebepatikimais tėvais?

Mes, šiandieninė tėvų karta, auginanti vaikus Lietuvai, esame kitokie, nei kairėn krypstanti dalis Europos. Jie šiandien suka ten, iš kur mes jau grįžtam ir todėl esam pranašesni: mes dar matėm komunizmo siaubą! Mes matėm tą raudoną šmėklą, iššiepusią dantis į šeimą, nes šeima buvo blogio, buržuazijos lizdas – ten tėvai savo turtą perduodavo vaikams, ten kaupėsi privatus kapitalas iš kartos į kartą, ten buvo skiepijamas tikėjimas, ten buvo kalbama tėvų kalba, kol dar motina buvo Motina, ne proletarė darbininkė, kurią valstybė išvarydavo dirbti, kad galėtų vaikus auklėti pati – nuo lopšelio, savaitinio darželio, o tėvai virsdavo alkoholikais.

Mes ateinam jau pamatę tą sistemą, jos norą lįsti gilyn į šeimas, jos ilgus nagus, sukištus giliai į sovietines komunalkes – be privatumo, be teisės į gyvenimą. Kai kontrolė, vienas kito skundimas, baimė ir valstybės terorizmas pavertė mūsų šalį baimės namais. Todėl mus sunku apgauti – mes ne tokie naivūs ir pūkuoti, kaip daugelis šiandienos europiečių, mes dar užgrūdinti ir dar turim atmintį. Nesvarbu, iš kurios pusės ateitų diktatūra, nesvarbu kokia uniforma apsivilusi, nesvarbu, kokiais gražiais žodžiais apie teises, laisves ir nesmurtą ji bandytų prisidengti – mes esam seni vilkai.

Man į Facebook’ą moterys rašė: „Bet juk teismas“, „Bet juk Konstitucija“, „Bet juk aš nemušu savo vaikų“. Bet šiandien Kaune prie stalo valgys vakarienę viena lietuvių šeima, kuri galėjo paskęsti amžiname išskyrimo skausme ir Lietuvoj, šitame ežerų krašte, būtų dar vienu daugiau – motinos ašarų ežeru. Ir joks teismas, jokia Konstitucija, jokie pažadai ir net tėvų meilė ir vaikų klykimas nebūtų padėję, jei ne MES. Jei ne didelė minia lietuvių – kaimynų, draugų, nepažįstamųjų, kurių išsigando visa šakališka sistema. Nes jie jau apmokyti pastumti verkiančius tėvus (yra mokytojų liudijimų apie mūsų pedagogams mokyklose skaitomus kursus, mokančius skųsti tėvus „Vaikų teisėms“. Taip, be skrupulų – už dukters pavadinimą „čiauškute“, už sūnaus mėlynes, likusias po futbolo treniruočių).

Jie ateina ne padėti mūsų vaikams, nes sistema, negalinti padėti pati sau – negali padėti nė rudam lietuviškos žemės vabalui.

Ar yra nors vienas iš Jūsų, kuris savo darbe ar gyvenime neatsako už savo klaidas? Atsakome savo galva, finansais, o šiandien – ir savo gyvenimu – vaikais, bet ne valdininkai. Šitie neatsako už nieką, todėl jų klaidos, kaip ilgi šešėliai, didesnės už žmogų.

Jie tik nori daugiau, nes mes jiems leidžiam, nes mes JUOS prastai auklėjam, o ne savo vaikus. Taip, nes valdžią auklėja tauta. Kai nors vienas iš šitos šakalų gaujos atsakys už savo klaidas, aš patikėsiu, kad jis gali auklėti nors savo atžalas, o kol kas žmogus be atsakomybės turėtų būti pirmas netinkamų visom prasmėm sąrašuose.

Sakysite – negalima mušti vaikų ir mesti juos į šulinius? Kiek iš jūsų įmetėte savo vaikus į šulinį? Nė vienas? Taip, nes taip daro nusikaltėliai, o nusikaltėliai yra mažuma visose valstybėse – koks 0,00001 %? Tai kodėl mes turime gyventi pagal mažumoms ir nusikaltėliams pritaikytus įstatymus?

Jeigu vaiko „kepštelėjimas“ prilygintas jo metimui į šulinį ir už tai išdraskoma šeima, tai automobilio parkavimas ne vietoje, turėtų užtraukti kalėjimą iki gyvos galvos? Adekvati bausmė, nes sukėlei pavojų kitų saugumui.

Nerūpi jiems mūsų vaikai, nerūpim ir mes.

Tik noriu pasakyti, kad taip, kaip susitvarko visame civilizuotame pasaulyje kitos tautos, pastatydamos į vietą sau tarnaujančius, priversdamos pirmiausia saugoti savo vaikus už mūsų sumokėtus mokesčius policiją, gaisrinę, gerai rūpintis medicinos sistemą, mokyklas ir darželius, o jau tada – galų gale – gali mus auklėti, kalbėti apie mūsų „tėvystės modernizavimą“.

Prisiminkim, kad esam lietuviai, kad dar turim atmintį, kad ateinam iš ten, kur Europa, deja, bet vėl susiruošė – iš komunizmo. Būkim reiklūs, būkim vieningi. Būkim atsakingais tėvais ir motinom savo vaikams šiandien, kad užaugę jie galėtų pasirūpinti mumis – kad nusipelnytume jų meilės, kad nesakytų, jog buvom slunkiai, mėmės ir žioplos.

Neapgynei manęs, tėti? Mama, verkei, bet neapgynei – užaugau niekieno, užaugau be tavo rankų, be tavęs, be Lietuvos. Esu niekas.

Už mūsų Lietuvą. Be prievartos – už mūsų vaikų gyvenimą!

Kalbos vaizdo įrašas (autorius – Arvydas Daunys), socialiniuose tinkluose peržiūrėtas 250 000 žmonių.

propatria.lt

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ne kepštelėjimas       2018-11-20 17:29

O nuplakimas diržu, nuplakimas ranka, rykšte..Taip, prieš vaiką tai-nusikaltimas.

ana       2018-11-20 14:27

Šaunuolė JURGA. Kaip smagu, kad Lietuvoje yra drąsių, protingų ir tokių visapusiškai gražių jaunų moterų

2100 metai       2018-11-20 13:57

Skelbimas
Atliekant archeologinius kasinėjimus buvusiame Laptėvų jūros žuvų apdirbimo ceche, amžinajame įšale rasti trys kūnai. Pagal rastas tatuiruotes ant kaktų, Šalava, Žopienė ir Šikalienė įtarta, kad tai Durnių laivo pakeleivių kūnai, kuriuos čia 2030 metais ištrėmė VTAĮ tarnybų, amžiaus pradžioje iš tėvų atimti Lietuvos vaikai.

Kaipui       2018-11-20 13:00

Labai teisingai pastebėjote - mes privalome leisti valstiečių propagandos skleidėjai “komentatorei” Agnei leisti netrukdomai šlovinti vaikagrobių valdžią.
Tada bus tikra demokratija. Nes lig šiol po komentarų rašymo laukeliu kabantis perspėjimas, jog redakcija šalins propagandinius komentarus yra tik dėl dekoracijos. Reikia tiesiog nekreipti dėmesio į tą nieko nereiškiantį užrašą.
Tolerastinė nuostata leisti čia varyti režimo propagandą laisvai ir netrukdomai, yra be galo svarbi vertybininkams. Redakcija dar galėtų išsiųsti pakvietimą Pikasui, nes koncervų propaganda mums irgi labai praverstų.

AČIŪ JURGAI       2018-11-20 9:35

Kalbėjo širdis.Džiaugiuos,kad Lietuvoja turi tokių jaunų žmonių.vadinas ir tai išgyvens.

Kaip        2018-11-20 8:56

toks menkysta drista draikytis viesoje erdveje.Redakcija turietu atkreipti demesi i tokius izeidinejimus.Juk tai psichopatas, kuris diskredituoja si portala.Toks niekselis tiri buti blokuojmas.Siuo atveju zodzio laisve yra niekalas.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Pagaliau. Vygantas Malinauskas. Katalikų jaunuoliai neleido nugriauti šv. Junipero Serra statulos Kalifornijoje

Ramūnas Aušrotas. Hipsteriai, į Seimą!

Česlovas Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos

Iš propagandos frontų: LRT atsiskaito visuomenei: birželio 29 d. 16 h per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt. rengia spec. laidą, kviečia klausti

Ne juokas. Tadas Skukas vilniečių vardu: mere Š., pasitikrink sveikatą!

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (I)

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Heraklio beieškant

Gedimino Jankaus kreipimasis į TS-LKD atstovus Vilniaus Taryboje: Kodėl jūs veidmainiaujate, kolaboruojate su mankurtais?

Algimantas Rusteika. Riba, kurią peržengus jūsų neišgelbės jokia jėga, policija ar vandens patrankos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Nebūkime aukos

Nida Vasiliauskaitė. Miesto valdžios akimis esate infantilūs buzzwordais valdomi pampersiniai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.