Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Socialinė politika

Jurga Lago. Apie vakarą

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 15 d. 11:48

15     

    

Jurga Lago. Apie vakarą

– Aš negaliu ilgiau pasilikti, man reikia išvesti babą į kiemą, – pareiškė nė nemirktelėjęs mano sūnaus draugelis. Trylikametis paauglys Aleksandras su kaukole ant striukės.

– O tavo tėvai?

– Ką tėvai? Mamai pačiai stogas važiuoja prieš Kalėdas – supirkti dovanas visai giminei yra galvos skausmas! Tėvas vakar pakavo iki pažaliavimo ir keikėsi visą vakarą!

Aleksandrą pažįstu neseniai, bet jis niekuo ypatingas paaugliukas Ispanijoj – čia gyvuoja krikščioniška hierarchija šeimose ir nesvarbu – tikinčios jos ar ne. Nebus nė vieno, kuriam būtų gėda rūpintis seneliais. Rimtai sakau: pirkti pampersus, dantų protezų klijus, vesti juos gatvėse už parankės…

Ir dar – girdėjote tokį „Gerbk savo tėvą ir motiną?“

Tai čia yra meilės pradžiamokslis. Jos ištakos – šie penki žodžiai ištiesina stuburus, pastato vaikus ant kieto tvirto pagrindo, suteikia jiems amžinąją kryptį – rytojui. Nes be pagarbos meilė tik pamušalas nešildančio rūbo.

Tada gyvenimo rytas žada giedrą šiltą dieną, o vakaras ateina tyliai supantis namų kiemo gale, supamajame krėsle, geriant šaltą sangriją!
 
Ispanija visa yra meilės šalis. Jos nereikia mokyti mylėti anei skandinaviškos „pozityvios tėvystės“ kursų, nes ji stovi ant… pagarbos! Ir tokie kursai nepraeitų – po gražiu pavadinimu slepiasi tos senoviškos hierarchijos griovimas.

Čia ne vaikai gimdo tėvus! Teoriškai tėvais tampama, užaugama, išmokstama, bet su sąlyga – vaikas KLAUSO tėvų, o tėvai ĮSIKLAUSO į vaiką. Ne atvirkščiai, nes tokia yra pagarbos ir meilės muzika. Šeimos hierarchija yra jos penklinė, kur rašomos natos, kur augama – nuo mažo link didelio ir seno, išmintingo – sukantis amžinam meilės ir pagarbos ratui vakarop. smile

Todėl vaikai yra laimingi! Matau ir žinau, ką rašau – saugumas tvyro ore, nes už tavęs visada bus tavo mylinti močiutė, baba, senučiukė! O čia yra daugiau, nei devynios valstybinės institucijos kartu sudėjus! smile  Nes tai reiškia, kad už tavęs – meilė pačiu karščiausiu savo pavidalu!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kai nebesimato per savo užmurzintą langą,       2018-12-15 20:41

tai galima pažiūrėti per svetimą.
Gaila, kad tokių tiesų jau reikia mokytis Ispanijoje. Ir vaikus auginti jai.

to Www       2018-12-15 20:16

Ir vėl kiši mums tą superinį konservatorių Paksių švenčių proga, kodėl? Ar žinai, kiek jis partijų perėjo? Pačiam tokie svieto perėjūnai patinka, ane? Jei ne Jurgis su Vagnorka ir Andriuku jo išvis politikoje nebūtų, ar taip?

Www       2018-12-15 20:06

Aš suprantu žmones yra lietuviai pasyvus. Visi galvoja gal man taip neatsitiks. Aš manau grobti vaikus be tėvu žinios tai nusikaltimas prieš seima ir vaiką. Šito nedarė okupantai tik SS lageriuose buvo atiminėjami vaikai. O jus pažiūrėkite ar Lietuva turejo lietuvi aukščiausia vadovą? Paksą  ir ta dvasios apkaltino vos ne Tėvynės išdaviku . Ar nebus paskutine viltis Juozaitis kuris mato Tauta Valstybe?

"pagarba, pagarba, stiprybės, stiprybės":)       2018-12-15 19:52

O Pasvalio gestapas sunkiai sergančią mergaitę išplėšė iš namų kai rūpestinga močiutė neatsargiai paprašė valdžios paramos brangiems vaistams

...       2018-12-15 19:33

Skubekite paskaityti EKSPERTAI.EU,yra straipsnis,kaip mergaite 10 m.musu vaiku teises paima is globejos ir tuoj perduos i NAUJAJA ZELANDIJA.Jie ta musu lietuvos mergaite isirinko is nuotrauku,o musu teises vaiku skuba tvarkyti dokumentus.Skaitykite ir gelbekite ta vaika.

ona       2018-12-15 19:19

jurgai sirdingiausi linkejimai,ji nuostabi menininke,moteris ,mama,zmona,labai gaila ,kad ji isvyko,buvau ir as Ispanijoje,teisybe-ten zmones labai silti,vienas kita gerbia,jeigu buciau likusi gyventi,buciau isiliejusi i sali jau uz trejeto dienu.

Matai, Paranoja,       2018-12-15 17:43

kaip patį saugo, net siunčia pas nykštukus. Gerai, kad ne spec.tarnyboms aiduoda - rezervistams dar neperduoda.  Pačio būkštavimai nepagrįsti-neturi pagrindo nerimauti. Juozaitis bus prezidentu.

to Paranoja       2018-12-15 16:32

Ką gali žinoti, gal po lova ar ant lovos Stalino šnipė O.Čechova su SNO įkūrėju Alger Hiss(Bolshevik spy) arba net pats “Dušegubkės” išradėjas, ką manai?

AČIŪ,       2018-12-15 16:01

miela Jurga. Aš savo mamą atsiėmiau iš slaugos ligoninės po savaitės, nes jaučiau, kad ten mirs. Dabar pati ja rūpinuosi, o Dievas man padeda. Svarbu, kaip pažiūrėsi į tą būtiną atlikti pareigą.

isejus        2018-12-15 15:29

i Alkas.lt yra video su Jurgos Lago kalba mitinge. Video apacioj uzrasyta kalba Evaldas Lasys ...ten ir Jurgos Lago kalba, stipriausia kalba

Brūkšninį apsimetėlį "katalikai stipresni" 14:49       2018-12-15 14:12

reiktų trinti kaip šiukšlintoją ir neapykantos kurstytoją. Tai tas pats LJP.

Paranoja       2018-12-15 13:58

Puikus,išmintingas rašinys.Net Grina interviu kalba apie vidines grėsmes:atėmė 100 vaikų,kiek neapykantos pasklis iš to vaiko aplinkos?Dauginkim bent iš 10.Kam reikalinga neapykanta valstybei? Kam tai naudinga?Už klaikią norvegišką kopiją balsavo vienbalsiai!Ko siekia rinkėjų atstovai seime?Mes ne vieningi net tokioj skaudžioj akivaizdoj.Juozaitis kategoriškai prieš šį įstatymą,bet kažkas susirango po jo lova ir mato,kaip Jis…vergauja žmonai.Nei juoktis,nei verkt.

katalikai stipresni už protestantus       2018-12-15 13:49
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
patiko       2018-12-15 13:14

Puikiai . Rašinys -lyg himnas ar alfabetas harmoningiems Tėvų ir vaikų santykiams.

Teisinga klausti, kas ir ko auklėjo auklėtojus       2018-12-15 13:07

“Pozityvioji tėvystė” - dar yra ir pigus verslo planas (ne tik psichologams pasipiningauti), kaip, išsunkus iš žmogaus jo darbo jėgas, trumpinti likusius metelius (atribojant nuo sūnų, dukrų, jų būtinosios pagalbos). Tuomet ir valstybės išlaidos jo išlaikymui, gydymui būtų kuo mažesnės. Ciniškiems neolibams ar neokonams nesvarbu, kad žmogus pats užsidirbo bent kukliai pensijai.
Vis dėlto esminga yra tai, kad tėvai gimdo ir augina vaikus, jiems skirdami geriausius savo gyvenimo metus, tikrai ne darbo rinkai (globaliam turgui) juos ruošdami, bet žmogaus gyvenimo pilnatvei (šeimoje), artimųjų amžinybės perspektyvai.
Akivaizdžiai sekuliaristinis “pozityviosio tėvystės” mokymas, kuris nesuderinamas su prigimtiniu įstatymu, su krikščioniška šeimos samprata, kuris dar yra ir prievartinis (antikonstitucinis) tėvų perauklėjimas, yra tironija (”švelniosiomis galiomis”), ir, krikščioniškuoju požiūriu, sunki nuodėmė, ypač jo sumanytojams. Eschatologiškai - tai šeimos slėpinio antikristinio puolimo forma.
********************************************************************************
Atsiprašau, kad šio komentaro žanras nedera prie grakštaus Jurgos stiliaus. NK

Birute       2018-12-15 12:00

Tiesa.Aciu.

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

katalikai stipresni už protestantus       2018-12-15 13:49

vaikai, iškrypėliai ir imigracija
——
katalikiškos šalys: Ispanija, Italija, Vengrija, Lenkija kur kas tvirtesnės už protestantiškas Vokietiją, Švediją, Norvegiją ir kitas.
——
mūsų komunistėliai (nomenklatūra) linkę vergauti kitiems: jiems etalonas yra juozaitis, kuris vergauja slaviškai moteriai.


Rekomenduojame

Williamas S. Lindas. Politinio korektiškumo ištakos

Vytautas Sinica. Dabar bus tikrasis išbandymas

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir Vėtros pamokos (video)

Gintaras Aleknonis. Duoną pažinsi iš plutos, žmogų – iš valdžios

Povilas Gylys. Dvaras telkia visas pajėgas

A. Juozaitis pasirinktinių kandidatų debatus vadina žmonių mulkinimu ir kviečia į protesto akciją

„Kokie mes turtingi Smetonos palikimu“... Kandidatas į LR prezidentus Arvydas Juozaitis dalijasi savo įžvalgomis apie Prezidento A.Smetonos palikimą

Algimantas Rusteika. Turim atrasti ne tik tikrą kelią, bet ir vienas kitą

Geroji Naujiena. Kad mylėtume, kaip Dievas mus myli

Arvydas Juozaitis. Pabėgėliai stumia Europą į pražūtį

Irena Vasinauskaitė. Ar Šiaulių rajono savivaldybė pritaria Meškuičių gimnazijos socialinės pedagogės savivalei? [4]

Algimantas Rusteika. Ir tuomet niekas nesvajojo, kad kas nors gali pasikeisti, nors to norėjo visi

Vytautas Sinica. Generolui Vėtrai trečiojo varianto jie nepalieka

J.Kadžionis-Bėda: „Sakykime tiesą, tiesoje gyvenkime, tiesą ginkime – tai vienintelis ginklas išsivaduoti ir išbristi iš okupacinių raistų ir sutemų“

Neskundžiama nutartimi atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Mariaus Ivaškevičiaus romano „Žali“

Stasys Jakeliūnas. Išsamiau apie Lietuvos banko vadovybės požiūrį į parlamentinį krizės tyrimą ir VILBOR skandalą (vaizdo įrašas)

Nebeliko dėl ko tartis…

Andrius Gaidamavičius. Draustiniai ne kolūkiai, jų griauti nereikėjo

Arvydas Juozaitis ir judėjimo „Lietuva yra čia“ atstovai Bundestage ieškojo atsakymo, kaip apsaugoti Europos vertybes nuo neoliberaliojo globalizmo

Rokas Masiulis: Mokytojai buvo teisūs

Dažniausi klausimai Vytautui Radžvilui ir jo vardo rinkiminio komiteto nariams

Krescencijus Stoškus. Kas tai? Lyčių unifikavimo komedija lyg ir baigiasi?

Kunigui Alfonsui Lipniūnui skirtas atminimo vakaras (įrašas)

Algimantas Rusteika. Priešrinkiminis, arba Kaip miršta valstybės

Pastabos paraštėse. Andrius Švarplys: „Briuselis žiauriai klysta: atėjo ne populistų, atėjo idiotų laikas“

Vitas Vasiliauskas: „Galėjo dar paklausti, o kas nužudė JFK bei kur paslėpta Vytauto Didžiojo karūna“

Stasys Jakeliūnas. Tad iki pasimatymo teisme, Gitanai

Rasa Čepaitienė.  „Stebėtina, kokius lobius galima rasti laiko dulkes nupūtus“

Dainius Tirūnas. Gal Lietuvai vertėtų pasimokyti ne iš Norvegijos, o iš Šveicarijos?

Algirdas Endriukaitis. Nigerijos rašytojo Ben Okri mintys apie pasakojimus: ką galėtų išgirsti ir Nacionalinės premijos laureatas Marius Ivaškevičius?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.