Europarlamento rinkimai 2019, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Jurga Lago. Apie kosmonautus, arba Šiandien kas antras vaikas nori būti valstybės tarnautoju

Tiesos.lt redakcija   2019 m. kovo 2 d. 9:13

27     

    

Jurga Lago. Apie kosmonautus, arba Šiandien kas antras vaikas nori būti valstybės tarnautoju

Pažįstu žmogų, kuriam 43 metai ir kuris vasarą laikys ten kažinkokį egzaminą, kad taptų valstybės tarnautoju. Pernai neišlaikė. Pramiegojo egzamino pradžią.

Iki šiol jam nesisekė – gyveno labai taupiai, dirbo tik dvi dienas per savaitę privačioje mokykloje. Daugiau dirbti nenorėjo, nes „nekenčia vaikų“. Ir darbo nekenčia, nes stresas jam akimirksniu sukelia migreną. Pinigų dažnai gaudavo iš mamos. Kuri yra „užgrūdinta“, nes visą gyvenimą arė kaip šuva – mažo verslo savininkas neturi teisės į atostogas, neturi teisės į dekretines (4 vaikai), netekęs darbo neturėjo beveik teisės į jokias išmokas, valstybės mokesčiams atiduodavo daugiau nei viduramžiais kokie nelaisvieji valstiečiai, o ir pensija jos šiandien gana juokinga. Pati turėjo 100% mažiau privilegijų nei jos pačios samdoma vienintelė pardavėja – mažo verslo savininkas juk irgi potencialus kapitalistas – įprato nesirgti, nekristi, net nemirti.

Mama turėjo virš galvos kokius 600 kontroliuojančių institucijų ir už kiekvieną savo klaidą atsakydavo pinigine, todėl moteris šaltų nervų ir į sūnaus „silpnumą“ žiūri taikiai – jis jau iš tos kartos, kuri „augina kates, ne vaikus“. Šiandien – silpnųjų ir mažumų, aukų metas! (Jau rašiau, kad chroniškas buvimas auka yra aukščiausia argesijos forma psichologijoje.)

Šiandien kas antras vaikas nori būti ne kosmonautu, ne. Jis nori būti valstybės tarnautoju. Jeigu protingas. Jeigu kvailas – turėti savo verslą. Dar būti pilotais nori durniai.

Mano minėtas pažįstamas vaikų neturės, nes jo mergina nenori. Ji yra feministė, genderistė ir kažkokia ten antikrikščionė. Jai 42 metai ir ji yra freelancerė-menininkė, rašanti projektus apie moterų teises, kartais gaunanti Europos finansavimą, ir tada ateina šventė ir į jų kiemą!

Kai jos geriausia draugė feministė-rašytoja gavo valstybinę premiją, mergina įsigijo naują BMW! Draugės lėkė laukais, palaidais plaukais ir jį sudaužė. Buvo mėlyno dangaus spalvos!

Aš jiems esu kosmonautė, bet realiai tai kapitalistė.

Todėl žiūri įtariai, ypač kai paprašiau nuo mūsų namo kampo nukabinti raudoną vėliavą su kūju ir pjautuvu, kai jie, pasileidę Mikos „Relax“, šventė ten kažkelintą Markso gimtadienį.

Man jie atleidžia, nes „vargo mačiusi Rytų Europa…“ (Bet mano FB rašyti štai tokius postus uždraustų, jei suprastų. Hate speech be penkių minučių.

Sakysite, šaržuoju? Taip! Kažkiek, bet negaliu nematyti.

Ispanija. XXI amžius. Red is new red in Europe.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2019-03-4 15:06

TKS rašo teisingai užpakalio proporcijos labai svarbios kosmosui . Suprantu ir jo nusivylimą neišgirdus sau mielo pranešimo „ govorit moskva .. tfu,.. Vilnius !! . Sakyčiau reikėtu jau imti kolonizuoti mėnulį .. jame ‘juozapams ir ievutėms” sukurtume kita tikra Lietuva !! be lansbergiu ..

to spakajykis       2019-03-4 7:41

Sakai, kad “stukalini” toliau?

spakajykis, Milaiti,       2019-03-3 22:49

jau net trečiokai žino koncervų manevrą mojuojant budionovkėm kitus kremlinais šaukti. Geriau pasipasakok sau ir stasiamsjokūbams eilinįkart pasakėlę apie viniuką ir dėdę džo…

to TKS       2019-03-3 14:29

Neturi anūkų? O tai ką turi? Raudonarmiečio budionovkę, ane? Labai pačiam patinka tyčiotis, ane? Gal Kirkilo žentas esi, ką?

TKS       2019-03-3 12:40

norinčių yra, galinčių trūksta.
štai Mūsų Kvaiša - JI tikrai labai norėjo užkariauti kosmosą.
bet,...
į erdvėlaivio kapsulę netilpo.
per stora.
tad apsiribojo audio įrašu mkro palydove.
paleido sveikinimą brangiemslietuvosžmonėms iš kosmoso aukštybių.
tuo persjovė Tėtę, kuris taip ir nesugebėjo pakilti aukščiau Balkonėlio.
gal Anūkas pakils?
broileris juk irgi paukštukas.
tačiau po teisybei, geidžiamiausia orbita yra ta, iš kurios galima nutūpti ES parlamento ar eurokomisijos postuose.
kuo tai susiję su svajonėmis apie kosmosą?
kvailas klausimas.
acakymas tiesiogiai susijęs su kosmosu.
nematyti gali tik spangas.
nes briuselyno krėsluose atlyginimai yra kosminiai.

Kodėl nebenori,       2019-03-3 12:12

kai Amerikos ir Rusijos kosmonautai kartu skraido į tą pačio paminėtą kosmosą ir dalijasi naujausiomis technologijomis?

area 51       2019-03-3 12:07

brangūslietuvosžmonės nebenori būti kosmonautais nes-
jie seniai yra tapę ufonautais

Džeikuti,       2019-03-3 11:47

profesionalumas įgyjamas dirbant, o ne univerkėse. Seime ir vyriausybėje buvo beveik vien profesionalai, mokslų daktarai, gamyklų direktoriai, raikomų sekretoriai, vykdomųjų komitetų pirmininkai, universitetų rektoriai, akademikai kaip Vilks ir kiti, žodžiu, geriausi iš geriausių profesionalų, o gavosi tik šnipštas - Europos uodega. Žinoma, jei nesusirasi kavalierių ar vyrą - turtingesnį užsienietį, nežinai?

to Taikliai       2019-03-3 11:41

O reikėjo palikti okupacinę valdžią - okupacinį režimą su Bolševikų partijos CK sekretoriais, ane? Tada smulkiajam verslui būtų labiau pasisekę? Įdomu už ką tie smulkieji verslininkai balsavo 1992 metais, kaip jie rinko Bolševikų partijos fiurerį Seimo pirmininku, prezidentu ir premjeru? Ką juvelyrė atstovaus ES parlamente? Juvelyrų gildiją? O kaip kitiems, kitoms gildijoms ir samdiniams gyventi? Kaip gyventi traktoristams, kombainininkams, smulkiems ūkininkams ar valytojoms, melžėjoms, mokytojoms, sekretorėms ir pagaliau Bordelio darbuotojoms, tarnautojoms ir savininkėms, motinėlėms - mūsų mieloms plaštakėms, paprastoms Sodų gatvės ir VIP-inėms, be kurių mes niekaip negalime išsiversti, nežinot?

Taikliai       2019-03-3 10:56

Jurga, laba diena. Puikiai pastebėjote , nes viena tokių ’ mamų ” esu ir aš. Tie, kurie pabuvo smulkiame versle-jų istorijos panašios , kaip ir jūsų pasakojime.Ir naujosios kartos siekiai, viltys ir supratimas , kaip “gyventi’ tiksliai pavaizduotos šiame pasakojime. Visos revoliucijos , jos praryja” savo vaikus, ir tuos , kurie patikėjo jos lozūngais. Ne išimtis ir buvusioji, vadinama Sąjūdžiu.

Dzeikas       2019-03-3 10:49

Dar: stai stasys meta uzuominas (nes tiesiai minciu jis neformuluoja, tipiska miglos puteju taktika) esa seimoj be tevo augo, tai ir niekdariu svajoja but.
Cia ne seimos problemos, cia baudziavines tvarkos problemos. Lietuvos valstybei is esmes NEREIKIA profesionalu.Reikia PAKLUSNIU, o profesionalizmas pageidaujamas, bet nebutinas. Kartais net nepageidaujamas, nes bukas virsininkas visisku kelmu greta taves atrodo.
Sati tautiska kariuomene. 2006m atvykes Lietuvos kariuomenes kontingentas Bagdado aerouoste Irako policijos reikalavimus atiduoda ginklus (!!!) patikrai. Po to policininkai tyciodamiesi ju neatiduoda. Vienzo lietuvaiciai slapiom nugaromis (karstis) lauke kol atvyko US Military Police, ateme is Irako policijos ginklus ir grazino Lietuvos “kariams”.Atvejis aprasytas “Lietuvos Ryte”, pasikelkite archyva uz 2006m. Tai sakykite, ar garbingas zmogus tarnaus sitam panaudotam kondomui vadinamam “Lietuvos Kariuomene”?
Ne. garbingas zmogus eis tarnauti i Prancuzijos Svetimsaliu Legiona. Beje, ten buvau sutikes net AT 1991m gyneju (Sarunas Uzusienis). Suprato vyrai kas prie ko.

Dzeikas       2019-03-3 10:33

Patiko kap “Joe ir Winnie pyksta” ivardijo situacija - tiksliai.
Stai pavyzdys: atsiduriau JAV, ir po salto dusho, - doleriaiant medzia neauga, -ismokau sunkvezimi vairuot, ir po keliu metu (po 7, jei nemeluot) jau buvau viliojamas i kita kompanija, nes geras vairuotuojas svarbus sraigtelis prekybos istaigose. Atvykau ant Lietuvos. Issilaikiau teises. Kad neprarast igudziu, susiradau darba sudfirmej. Sudfirmes sunkvezimis sugedo. Vezu. Dispeceris dave klaidingas koordinates. Uzmusiau 4 val. laiko , adresa radau. Grizes paprasiau 100 lito uz firmos klaida ir savo sugaista laika. Nebedirbu.
Tai man bepig, kai tu shudinu lituku nereikia, nes amerikines santaupos leidzia skersa ant Lietuvos det. O jeigu ju nera? Tai esi cholopas ir darysi, jei valgyt nori, - kas liepta.
Dabar sakykite, tai cia ES diktato Lietuvai pasekme, kaip cia tiesa.lt mums suprakaitavus paiso? Jei negaleciau pabegt, na tai sakes butu. Ar tauta jau pamirso, kai IKI stojimo i ES Vilniaus “Pergales”(kostiumus siuva, ne triusikus) siuvejos atsiprasau, nusimyzt galejo ne daugiau 2k per diena ir turedavo meistres nuzemintai rakto i tualeta prasyt? Dabar neiseina, nes siuveja Vokietijoj darba ras per 5 minutes. Ma ji galas, nemoki vokieciu kalbes su tavimi angliskai. Tai tautiski darbdaviai maloninagi leido vaiksciot tualetan be leidimo.
Dabar toks Juozaitis pasieks savo, blokuos emigracija. Ka vel norite pagal komanda i tualeta darbe vaikscioti?
Kai TOKIA TVARKA, tikrai - tik durnus gali noret isigyt profesija ir dirbt privaciam verslui. Todel keist reikia tvarka, o ne naryste ES.

Va, klausaisi       2019-03-3 9:49

per dezi LRT neosovietikų deziuko ir supranti, kaip jiems nepatinka, kai jie praranda runkelių ir “babuškų” kvailinimo monopolį ir norėtų, kad nebūtų Facebook, interneto, YouTube, kad negalėtų ubagėliai pasakyti savo nuomonės ir demaskuoti neosovietikų, eks-bolševikų, apskritai, Hegemono melo. Aiškina dezistai, kad Juozaitis atstovauja kraštutinę dešinę. O, “dožilis”, pasakytų Gorbis. Kaip dezistai mėgsta marginalizuoti, niekinti, žeminti oponentus. Jiems nacionalizmas blogis, o internacizas - amžinas gėris, patvarkęs virš 66 milijonų aukų buvusioje carinės Rusijos imperijos teritorijoje.

...       2019-03-3 2:06

Pamatai i koki posta zmogus taikosi ,iskarto juo nebetiki,jokie rasineliai nebeguodzia.Kalbeti daug kas moka,o kazka nuveikti apart rasinelio,neiseina.Lago turbut nori i ES,SAKALIENES HEBRA NORI 300 MLN,o mes norime,kad kazkas susitvarkytu su BARNEVERNETO projektu,kad zmones negyventu baimeje.Vienintelis zmogus liko gerb.Puidokas,kas nori buti seimoje nepersekiojamas,kas pritaria tradicinems vertybems,tas tikrai pasirinks teisingai.Radzvilas raso,Lago raso,Rusteikis raso,bet aciu,rasineliai jau nusibodo,reikia darbais irodyti,ko esate verti.

kaimietis atsako jums O KOKS       2019-03-3 0:35

Rimtas darbas tai kai sukuriama TIKRA materialinė ar dvasinė VERTYBĖ o ne abejotinos pramogos, kurios siurbia iš žmogaus pinigus ir protą.

O koks       2019-03-2 16:41

tas rimtas darbas pagal Jus?

kaimietis       2019-03-2 16:03

Dar neparašėte kad merginos nori būti MODELIAIS ir DAININYKĖMIS, jaunuoliai- KOMPIUTERISTAIS na gal dar VADYBININKAIS ,rimto darbo dirbti niekas nenori.

Rytoj       2019-03-2 14:38

lėksit rink merus tiesiogiai ir rinksite ką? Vietinius mafijozus, kunigaikštukus, uspaskius, paksius, asų fūkerius, ką rinksite? Padorių juk nerinksite, tiesa? Padorūs Jums gi parazitai, nenaudėliai, išlaikytiniai, o va liberoidiniai brazauskiniai kaip tik, ane?

Ypač patiko       2019-03-2 14:16

Ištrauka iš str. “Šiandien kas antras vaikas nori būti ne kosmonautu, ne. Jis nori būti valstybės tarnautoju.Jeigu protingas. Jeigu kvailas – turėti savo verslą. Dar būti pilotais nori durniai.” _________________________________________Nėra ką ir pridurti. Kažkodėl visas jaunimėlis nori būti “pramogų pasaulio atstovais” arba “valdininku” būti. Visi kiti, jiems kitokie, “žemesnės rasės” , na kaip indėnai iš Dakotos.

to ah1       2019-03-2 13:49

Sakai nereik išvis biurokratų, ane? Nežinai, kas be jų nutiktų, a? Reikalingi sąžiningi, tautai dirbantys biurokratai, o ne Bankui, ne vergvaldžiams.

ah1       2019-03-2 13:23

derėjo parašyti tiesiai ir aiškiai - nori būti parazitu.

ah1       2019-03-2 13:20

nori būti parazitais, parazitais ant darbininko kūno, nes biudžetininkai praktiškai nieko neuždirba - jų algos iš biudžeto į kurį pinigus mokesčių pavidalu suneša “vargo bitės”

Jules       2019-03-2 13:14

Madame Lago, sakykite, jūs ruošiatės į ES parlamentą, tad ką ten žadate veikti, ką atstovauti, kieno interesus? Atstovauti save, savo verslo sluoksnio žmones, gimines, draugus ir apskritai kapitalistų klasę, kaip išsireiškėte, o gal ir tų interesus, kurie dabar užribyje, kuriems nesiseka dėl objektyvių istorinių, okupacinių priežasčių ir patirtų traumų, dėl ambalinės prichvatizacijos ar tik triuškinti konkurentus? Na, sakykime, taip kaip kelios Vakarų didžiosios imperijos vieną, tiksliau, Vokietiją kadais? Ką Jūs ir Jūsų tėvai veikė okupacijos sąlygomis, kaip jai priešinosi ir ar patyrė kokią tai diskriminaciją, žlugdymą, gal į cypę buvo pasodinti už antitarybinę(antisovietinę) veiklą, už Lietuvių kalbos gynimą ir kontrrevoliuciją Klaipėdoje, dabartiniu supratimu, už kontrideologiją? Ar buvo okupantų ir okupacinės administracijos persekiojami, baudžiami, skriaudžiami? Koks Jūsų požiūris į aprašytą Norman G.Finkelstein “Holokausto industriją? Juk minėjote, kad ubagystė, skurdas, tiksliau, aukos sindromas yra agresijos forma, tiesa? Ar Lietuvių tauta yra auka ar tik anglų ir ispanų tautos yra aukos, praradusios savo milžiniškas jūrines imperijas - savo Lebensraum’us? Norėtume gauti Jūsų aiškų atsakymą, logišką atsakymą be išvedžiojimų ir demagogijos, be dezi propagandinių triukų. Ar lietuvių padėtį ir istoriją galima lyginti su anglų ir ispanų tautų istorija? Su istorija, žinoma, o ne su mitologija.

Klausimas       2019-03-2 12:30

Iš pradžių galvojau, kad rašo apie Lietuvą. Gale straispnio pamačiau Ispaniją. Gal kas gali patikslinti, ar apie Lietuva, ar apie Ispaniją, ar apie abi kartu. Šiaip Jurga moka pavaryti. Judėjimui reikia ir Jurgos ir Rusteikos, kad į reikalus pažiūrėtų kitu kampu.

Jules       2019-03-2 11:31

Jūs sakote, “kad chroniškas buvimas auka yra aukščiausia argesijos forma psichologijoje” - tai ką Jūs čia turėjote omenyje? Holocaust’ą ir išgyvenusius jį ar šiaip išgyvenusius karą ir tremtį Sibiran, konclagerin ar dar kur? Prašom patikslinti.

Joe ir Winnie pyksta       2019-03-2 11:24

Nenori būti žiauriai raudonųjų oligarchų išnaudojami, todėl ir nori būt tarnautojais, o kas nenori? Va, kiek norinčių būt seimūnais, ministeriais, ES parlamento nariais, merais, teisėjais, prokurorais, advokatais, antstoliais, svarbu, kad nereiktų ko nors kurti, gaminti, užsiiminėti inžinerija ir tiksliaisiais mokslais. Taip mes prieisime galą, jei nesustabdysime korumpatorių ir dezinformatorių, Former Bolsheviks’ų siautėjimo - dezi propagandistų. Kol nebus pravesta rimta desovietizacija, derusifikacija, depolonizacija - mes nunykimo nesustabdysime. Mes patys nelabai jau ką ir begalime, jei prezidentais, ministeriais, merais ir seimūnais renkame CK sekretorius, jų vaikaičius su buvusiu bufetu ir autoūkiu.

stasys        2019-03-2 11:01

Įdomios pastabos iš REAL gyvenimo . Taip nutinka kai vaikai auga ir nemato tėvo , o Jis kaip povas grįžta karta per mėnesį pavargęs bet su įspūdžiais .smile)) . Juk jei valdžia leistu ir Lietuvoje , tik iš pykčio, dalis jos piliečiu mielai paminėtu ir Stalino gimtadienį .. su raudonomis vėliavomis . Liuks pasakyta :“ Jau rašiau, kad chroniškas buvimas auka yra aukščiausia argesijos forma psichologijoje.“. į kuri čia pirštu pirma parodyti .?? Juokauju ..smile)


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.