Visuomenės pokyčių analizė

Jurga Lago: Mes iš Lietuvos

Tiesos.lt redakcija   2019 m. spalio 3 d. 12:31

19     

    

Jurga Lago: Mes iš Lietuvos

Išmintis būna visokia. Kartais bijau, kokia ji bus, kai ateis metas ją išsitraukti iš užančio mūsų vaikams. Ir žinote, ką? Jie yra apsaugoti! Mūsų vaikai, nes daugeliu atveju jie dar mūsų, mylinčių močiučių, orių senelių...

Ne valstybės. Abejoju, ar gali būti ispanai durniausia Europos tauta, bet vaikai, besimokantys intensyviai 15 metų anglų kalbos, angliškai išmoksta ...pasisveikinti. Ispanų istorijos nemoka, literatūra primityvi, o knygos…

Vaikams čia privaloma MOKYTIS nuo 3–4 metų.

Kai aš savo trimetį pirmąkart atvedžiau „a la escuela“, jie pasibaisėjo: vaikas nesėdėjo suole, nenorėjo pildyti pratybų. Jis lakstė po klasę, judėjo, šokinėjo, klausinėjo, ilgai kabodavo man ant kaklo. Valgyti sauso lauknešėlio 13.00 aš jam neduodavau, tik priešpiečių dėželę, nes maniau, kad tokio amžiaus vaikas turi pietums valgyti gerą, šiltą maistą – parsivesdavau mažytį pietų į namus. Pamokos baigiasi 14.00… Kažkaip stebuklingai derinau motinystę ir darbą.

Trimečiai, lyg sugauti paukščiai, tupėdavo suoluose. MOKĖSI rašyti, skaičiuoti, kalbų. Jų vaikystės slenkstis buvo ties trečiuoju gimtadieniu. Maniškis užmigdavo suole, nes buvo įpratęs miegoti pietų miego.

Kai nupiešė mišką danguje, o debesis ant žemės, direktorius - barzdotas melancholiškas dėdė - mus pasikvietė.
– Iš kur jūs?
– iš Lietuvos.
– Aš maniau, kad iš miško, – numykė kiek suirzęs. Man jis buvo panašus į Karlą Marksą.

* * *

Sūnus susirgo plaučių uždegimu. Grįžom į Lietuvą: čia piešė miškus danguje, į darželį eidavo gana laisvu grafiku, miegojo pietų miego, skaitė apie plėšiką Hocenplocą, valgė šiltus pietus. Čia žiemos buvo ilgos ir snieguotos, vasaros – su seneliais. Vaikystė ilga ir pašėlusi, bet kai 7 metų pravėrėme mokyklos duris, mokėjom ne tik skaityti ir rašyti, bet ir skusti bulves, valyti batus, padėti seneliui pjauti žolę...

Ispaniukai tuo tarpu MOKĖSI jau 4 metai…

Gyvenimas kartais iškrečia pokštų.

Vėliau reikalai pasisuko taip, kad svarstėme galimybę 12 klasę baigti Ispanijoje. Vėl ta pati mokykla. Tos pačios sienos – barzdotasis direktorius pats sėdėjo, kol sūnus pildė testus.

Man atėjus, žilabarzdis įsmeigė akis:
– Iš kur jūs?
– Kodėl klausiate?
– Berniukas galėtų mokytis universitete – kokiam antrame kurse, anglų pats galėtų mums dėstyti, ispanų kalba puiki, labai apsiskaitęs.
– Mes iš Lietuvos. Ten kalbama viena seniausių pasaulio kalbų. Dar mokam prancūzų. Lietuva toks miškingas kraštas…

Dangų karpė kregždės, buvo karšta. Grįžom ramia įlanka, kirtom centrinę aikštę, pakeliui suvalgėm po šviežią kruasaną. Juokėmės ir abu žinojom – į Lietuvą!

Kai vakar ant gretimo baro durų pamačiau ispanišką plakatą – „valdžia priklauso proletariatui!“, kur rimtas Marksas laikė apkabinęs mažus vaikus, prisiminiau šitą istoriją. Dar prisiminiau šelmio savo draugo italo Andrėjos žodžius: „Žinok, šiandien yra kitaip – kuo turtingesnė, didesnė „gerovės valstybė“, tuo jos bus daugiau tavo namuose! Ji gviešis vaikų. Ateityje didele prabanga gali tapti laisvė! Ją turės tik turtingi arba gudrūs!“

P.S. Linkėjimai kukuraičiams ir šakalienėms. Lietuviai visada buvo gudrūs. O ir Marksas, apkabinęs vaikus, mūsuose jau praeitis.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2019-10-5 15:28

Zodzio laisvei:
1) Taip.Kad vaikai amerikoje kalbetu lietuviskai seima turi buti susiklausiusi , galima sakyt ideali, tiksliausias apibudinimas Dievuje. Tada vaikus ismokins kalbeti lietuviskai, jie mielai kalbes ir jaus prieraisuma Lietuvai. Ir tai…Gerose seimose kalba issaugoma iki 3 kartos Amerikoje. Toliau jau ... Zinau tik viena toki atveja, tai rusu kunigaiksciu pabegusiu nuo Spalio perversmo 1917-18mm palikuonys JAV 4 kartos. Kalba tiek angliskai, tiek svaria rusu kalba. Bet tai KUNIGAIKSCIU vaikai su auksciausios prabos isauklejimu ir morale.
2) Gerai ,kad tamsta rupinates Lietuva, taciau isaiskinkite PATS SAU, tai kas geriau - kad valstybe klestetu, ar kad zmones ISGYVENTU ir netaptu tuo, kuo juos vercia Lietuvos valstybe - gyvuliais tesirupinanciais laiku gauti “pajoka”. Kolizija kuria sprende Jeruzales valdovas apgulus Saladinui miesta. Nepaisant inirtingo visu galinciu nulaikyti ginkla mobilizacijos ir pasipriesinimo, - zmones prarado baimes jausma, nes zinojo, kad pasigailejimo jiems nebus(nuo zodzio “visiskai”)ir kovesi su pasmerktuju drasa, - arabai apturejo didziulius nuostuolius ir kiekviena kart miestieciai atmusdavo puolima. Nepaisant TO, persvara buvo tokia, kad paklojus 10 uz 1, ar 20 Jeruzale visvien butu paimta. Bet ir Pyro pergales sau leist Saladinas negalejo. Teko siust derybininkus. Pasiule miestieciams pasiimt manta kiek pakels ir palikt miesta. Garantavo sauguma iki artimiausio uosto. Jeruzales karalius pasitarime tada pastate klausima taip: Tai kas mums brangiau: akmenys tegul ir sventieji, ar zmones?
Miestieciai paliko Jeruzale, Saladinas istesejo zodi ir praleido juos.
Na zinau viena “patriota” is Amerikos. Nagingas meistras, pats jau nebedirbo, o tik kontroliavo kitu darbo kokybe. Primygo matai Lietuvon grizt, vaikai “ble , lietuviskai kalbet nenori”.
Grizo. Santaupas isleido, apgavo daug kur “amerikieti” , pamirso skirtuma tarp amerikietiskos teisesaugos ir lietuviskos “teosesaugos”. Dirba gastarbaiteriu Skandinavijoje (meistriskumo nepragersi) uz 1/4(+ nemokamas valgis) to ka gavo Amerikoje. Vaikai angliskai nebekalba. Kalba lietuviskai, keikiasi rusiskai.
Jus TAI norite pasiulyti emigrantams??? Geriau tegu ju vakai valkatos Lietuvoj buna, negu normalus zmones Amerikoje, tegul ir nekalbantys lietuviskai?

Pagarba Jurgai ..       2019-10-5 10:24

Už visuomeniškumą, garbingą, kilnų elgesį ir veiklas Tėvynės ir artimo labui…

Dzeikas       2019-10-5 9:28

Apsedimui:
Taip tycia Lietuvoje “apsedimo” nera , nes “issivystimo lygis” nepriklauso aukstesniems?
Nesipurtykite, as jums tuoj rozinius akinius nuimsiu.
Teisingai, Lietuvoje , valdzia paemusiu virsuniniu lasteliu, pederastijos (homoseksualizmo, jo “normalumo” koncepcija) ir nezabotos imigracijos (nors cia jau yra jos lobby, nes ES itakos deka vergai issilaksto ir del ju trukumo ima rastis toks lobby) virusas neliecia. Jie ta koncepcija stumia tiek,kiek juos Briuselis lauzia. Panasiai kaip sovietu okupacijoje stume komunizmo pergales ideja: ai, raudomas veliavikes iskele, Lenina(plakata 3x3m) sulipde del “otmazkes”, ant statybiniu medziagu kombinato stogo suki “Partija - musu vedlys!”, sovietinis hitlerjugendas mokykloje su raudonom skarutemis privalejo vaikscioti ir to per akis pakako. Toliau rusai nesikiso. Toliau galejai daryt ir issidirbinet kaip norejai IKI rezonansines ribos.Todel jeigu sakykim Vidurines azijos kunigaikstukai su vos ne oficialius haremus steigdavo ir vaikus versdavo dirbt medvilnes laukuose, tai Lietuvos elgesi europietiskiau. Nes jeigu darysi “bezprediela” vietiniu tradiciju poziuriu busi iskustas rusams ir sie nepraleis progos “nuleisti” koki saika praradusi vietini feodala.Imperines tradicijos.
Briuseliniai elgiasi kiek kitaip. Bent jau bando realiai diegti savo politika. Deja tolima rytu uzkampi pasiekt jiems rankos trumpos(problemu per akis centre, o kas europos subinej dedasi - kol Lietuvos “aromatai” iki Briuselio neateina , jie nieko ir nesako).
Grizkime prie vietiniu feodalu. Apart dalies ju lytinio potraukio vaikams su Briuselio leftizmu nieko bendra jie neturi, todel greitu laiku tokios gresmes Lietuvoje nera. Pas vietinius feodalus kitas “bzykas” alinti vietinius vergus iki plintuso. Nualinai - meti lauk, randi kita.
Va dabar radosi kolizija su Briuseliu. Nes protingesni pabego ir pasijuto dugnas - resursu stoka. Galima butu didziasaliu bomzus nuvaryti i medvilnes laukus , bet pas mus salta, o kitkam gamint ES naudojimui bomzo panaudot neiseis + Briuselis priverte moket atlyginimus krovinius vezantiems vergams, autotraukiniu vairuotuojams.
Va dabar cypiantis patriotai gali gaut palaikyma is vietiniu feodalu, cia Briuselis eme minti ant realiu Lietuvos valdovu interesu.
Tad pons “apsedime” nuimkite gaza, vezys Lietuvoje yra, tik kitokios rusies. Net ne vezys, o virusines kilmes kepenu ceroze.Tai Briuselio vezys to viruso bijodamas ir nekerta Lietuvos lasteliu.

Jebakavone       2019-10-4 20:32

Visi Jūs pagėrę, todėl imsiu vaikus ir išvažiuosiu į Naująją Zelandiją.

Apsėdimas       2019-10-4 11:35

Ir kaip ne keista, prasideda ten kur aukštesnis išsivystimo lygis, panašus į vėžį procesas, ląsteles išsigimsta ir naikina patį organizmą, ir baisu proocesas sunkiai sustabdomas.

Tačiau Lietuvoje        2019-10-4 11:25

yra kita bėda.Niekas taip neatgraso turėti vaikų,kaip neprieinama medicina.

Visas pasaulis venio apsėstas       2019-10-3 19:27

Neseniai daugiau nei 600 tūkst. meksikiečių išėjo į gatves protestuodami prieš radikalią valdžios stumiamą abortų ir genderizmo ideologiją.

Žygį organizavo Nacionalinis šeimos frontas – daugiau nei 1 tūkst. Meksikos organizacijų vienijanti sąjunga.

Sąjungos prezidentas Rodrigo Iván Cortés teigė, kad žygiu siekiama ginti gyvybę, šeimą ir pamatines laisves: „Norime suteikti balsą tiems, kurie dabar jo neturi […] norime aiškiai pasakyti „Nei vienu meksikiečiu mažiau.“

R. I. Cortés pridūrė, kad jo šalis kenčia nuo organizuotų narkotikų kartelių ir „mirties kultūros“, išskiriančios šeimas. „Ironiška, kad mūsų politikai nori pasunkinti narkotikų kartelių vykdomus nusikaltimus legalizuodami abortus.“

Sąjungos prezidento teigimu, Meksikos politikai nori pakeisti santuokos ir šeimos sampratą reikalaudami genderizmo ideologijos tiek mokyklose, tiek kituose viešuosiuose forumuose. „Jie to siekia varžydami žodžio laisvę ir nuomonių skirtumus“, – paaiškino R. I. Cortés. Vyro teigimu, „Demokratija bus įmanoma tik tada, kai bus gerbiamos pamatinės sąžinės ir įsitikinimų laisvės, taip pat tėvų teisė ugdyti savo vaikus.“

Jis taip pat pridūrė, kad Meksikos Seksualinės įvairovės biuras ir valdančioji partija Nacionalinis atgimimo judėjimas siūlo įstatymus, kurie šalyje dekriminalizuotų abortus ir uždraustų konsultuoti tuos, kurie nori atsisakyti potraukio tos pačios lyties asmenims.

2015 metais Meksikos Aukščiausiasis Teismas priėmė sprendimą, kad santuokos kaip vyro ir moters sąjungos apibrėžimas yra diskriminacinis ir antikonstitucinis. Savo sprendime teismas konstatavo, kad „prokreacija“ nėra santuokos tikslas, o leidimas sudaryti santuoką tik heteroseksualioms poroms diskriminuoja vienalytes poras.

R. I. Cortés pridūrė, kad abortų skatinimo pastangas Meksikoje finansuoja Tarptautinė planuotos tėvystės federacija, tokie jos filialai šalyje kaip Meksikos šeimos planavimo fondas bei George‘o Soroso Atviros visuomenės fondas.

Žygio dalyvių deklaracijoje skelbiama: „Meksikai nereikia daugiau mirties kultūros. Visi turime ne tik siekti sustabdyti organizuoto nusikalstamumo beprotybę visomis jos išraiškomis, bet ir kurti autentišką gyvybės kultūrą… Tam būtina pradėti nuo šeimos – pagrindinės visuomenės ląstelės, kurioje gyvybė ne tik sukuriama, bet ir turi būti sutikta, puoselėjama visą jos gyvenimo ciklą ir nuolat stiprinama gero išsilavinimo keliu.“

Dokumentas ragina valdžią puoselėti kiekvieno piliečio teises, „pradedant pačiais pažeidžiamiausiais meksikiečiais. Jeigu negalime garantuoti gyvybės, tikrai negalime garantuoti ir kitų pamatinių vertybių“. Deklaracija smerkia bet kokio pobūdžio „teisėtą ar toleruojamą nusikalstamą smurtą, pavyzdžiui, žmogžudystę iki gimimo, ir tokius nusikaltimus kaip turto prievartavimas, pagrobimai ir tūkstančių žmonių žmogžudystės.“

Po žygio deklaracija buvo įteikta Meksikos prezidento Andrés Manuel López Obrador kanceliarijai.

klausimas       2019-10-3 19:26

Pavardė Lago iš Afrikos ar iš kur kitur?

Dzeikas       2019-10-3 18:12

90-uju pradzios Lietuvai nereikejo aukstosios technologijos imoniu, juk pvz. uzstumk metalo apdirbimo stakles su ESM programavimu tai Lenkijos “skupkes” mokedavo iki $1.5/kg, o dar is elektronikos kiek spalvotuju metalu budavo gaunama isgaut. Gaudavosi uz 1 stakles ar ne 3-13 darbininku menesinis atlyginimas. Ir jokiu tau rupesciu gamyba organizuot, rinkas surast, technologijas sukontroliuot, specialistu tom staklemis dirbt ir aptarnaut surast ir susitart - grynieji, cia ir dabar!
Tai jeigu techniniu specialistu nereikejo, tai aukstojo meno zmoniu reikejo nebent banditams pasitycioti, kad kokias rusiska pop dainuskas is “Laskovyj Maj” repertuaro padainuotu.
G.Apanaviciute “isdave” Lietuva, o patriotas Valinskas - prisitaike https://images.app.goo.gl/Ey4eJyVs44sqfNge8
Lietuvai dykaduoniu nereikia. Jusu teise rinktis.

Mirė operos       2019-10-3 17:00

solistė G.Apanavičiūtė.1991 emigravo į JAV,nes pasijuto Lietuvai nereikalinga…

stasys        2019-10-3 16:57

Įsivaizduokite tipiška lietuvį autorės vietoje.. aimanos ir snargliai batus namuose pasiektu , o va tik duris pravėrei lekia Europos laukais kaip žalmargis bėris .

Dzeikas       2019-10-3 16:09

PS: O situacija Lietuvoje butent tokia.Neturekite iliuziju kas valdzioje.

Dzeikas       2019-10-3 16:05

>>Saunuolei Jurgai Lago:
Na pakeisk: https://youtu.be/azgVaeYOlkw

>Šaunuolė Jurga Lago       2019-10-3 14:42

Jurga iš tiesų šaunuolė. O mes turime sugalvoti būdą, kaip tokios šaunuolės ir šaunuoliai galėtų pakeisti visokius kukuraičius su jakavonienėm, karbauskius su verygom ir gabrieliais. Va tada ir mes būtume šaunuoliai…

Dzeikas       2019-10-3 14:03

Autore teisi. Bet isleidzia is akiu stai ka:
1) Ji ir jos seima(pagarba jai) ne eiline ir turedama susiklausiusia ir mylincia gimine gali atsilaikyti labai daugeliui neigiamu faktoriu.Tokie zmones gali plaukti pries srove arba mazu maziausia neplaukt ten kur nesa srove.
2) Jeigu jus Laisvajame pasaulyje apeisite tas neigiamas itakas, nepasiduosite ju pagundoms ir pasieksite TO KO REIKIA - busite tu paciu “leftistu” nesiojamas ant ranku. Kaip profesorius Preobrazenskis is “Suns sirdies” buvo nesiojamas bolsheviku ant ranku, nors keike juos paskutiniais zodziais. Kodel? Todel,kad veneriniu ligu gydymo specialistas ir dabar, o tada YPAC buvo daznai vienintele galimybe isgyventi susirgus.O bolshevikai buvo mirtingi zmones is partines nomenklaturos nuo palaido gyvenymo susilaikydavo tik Feliksas Dzerzinskis ir tie ,kurie nebeturejo tam jegu. Todel profesorius kalbejo ka norejo ir ka galvojo. Panasiai ir Laisvajame pasaulyje.
Lietuvoje gi, kuri temoka gaminti backas ir vezimus sienui vezt tokiu specialistu nereikia. Baik tu Oksforda su Yeliu galesi panages ponams valyt su gera alga , net $1500. O imsi murmet gausi spyri zemiau nugaros ir vietoj tave Morta su Kauno Medicinos technikumo diplomu ta pati darys. Labai Venckienei nepriekaistinga reputacija ir kvalifikacija padejo?
———————————————————-
Dar pavyzdelis. Burgis sukure puikia mokykla ir edukacine programa. Bet tik pabande pastatyt istatyma auksciau valdzios…kur atsidure? Tai jeigu madam Lago slovina Lietuvos eduakcine sistema, kodel nepaslovina vergijos? Na jo, pyuikiai vergus paruosia, aukstos kvalifikacijos.

Žodžio laisvė...       2019-10-3 13:19

Mano anūkei jau septyneri.Nuo užgimimo gyvena prie Atlanto.Į mokyklą nuėjo nuo ketverių.Ko ją ten išmokė tai ir nesupratau.
Aišku, mokykloje kalbėjo ne lietuviškai.Tik šią vasarą sugebėjau su ja susikalbėti lietuviškai,o iki to nieko nesuprasdavau
ką ji kalba.Tai šiandieninių bobučių tragedija.Daug galėtume perduoti savo žinių ir patirties,tačiau atstumai yra pražūtingi
Lietuvai ir patiems vaikams.Lietuviai,išvažiuodami iš Lietuvos jūs sulaužote savo vaikams gyvenimus.Tai mano jums tvirtas
žodis.Iš patirties.Gerai pagalvokite prieš padarydami lemtingą žingsnį išvažiuodami.Ir atsiminkite,kad tuščia vieta ilgai
nebūna.Iš YouTubo sužinojau,kad rusai jau supirkinėja žemes ir sodybas net ir kaimuose su visais verslais.Na va,Suslovo
žodžiai tvirtinasi.Lietuva be lietuvių atiteks ir be mūšio Rusijai.

Šaunuolė Jurga Lago       2019-10-3 13:17

Štai tokių žmonių ir jų pasisakymų mums reikia kuo daugiau.

jakabybonienė       2019-10-3 12:54

Dovilka, niapergyvenk, daugeu nepražiopsosim- atimsim anūkus!
Aš jau padalinau zadanijas tarnyboms akylai stebėti situaciją ir būti padoruošusiems.

šikalienė       2019-10-3 12:51

Ot zaraza ta Jurga - praslydo.
Nespėjom vaiko atimti, jau per didelis… Ech,...
Apmaudu!

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.