Europa, Ukraina, Rusija

Jūratė Sofija Laučiūtė. Kieno veidą nori išsaugoti E. Macronas?

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 15 d. 21:39

5     

    

Jūratė Sofija Laučiūtė. Kieno veidą nori išsaugoti E. Macronas?

Autorė yra kalbininkė, humanitarinių mokslų daktarė, Nacionalinio susivienijimo tarybos narė

ki šiol laisvojo pasaulio politologai ir juodą nuo balto dar skiriantys žmonės tebekomentuoja – su neigiama konotacija – kai kurių Europos lyderių susirūpinimą išsaugoti kruviniausio XXI amžiaus diktatoriaus, Rusijos valdovo Vladimiro Putino veidą.

Žinoma, galima spėlioti apie priežastis, pagimdžiusias šį susirūpinimą, galima ironizuoti iki pamėlynavimo, kol „nepakibs“ vaizduotė. Pavyzdžiui, gal Vakarų lyderiai bijo, kad, nesustabdžius triuškinančio Putino pralaimėjimo, Europai gali pritrūkti muilo ir kitų skalbiklių, norint išbalinti diktatoriaus išpurvintą, iškruvintą paskutiniosios Europos imperijos istoriją ir geopolitiką?

Gal bijo, kad neišsaugojus veido Putinui, jis imsis šantažo, paskelbs kokį nors kompromatą, savo ruožtu galintį išpurvinti kai kurių didžiųjų Vakarų valstybių lyderių  išpuoselėtas fizionomijas (mažųjų valstybių lyderiai nesiskaito, nes jų biografijos ar veido „švara“ mažai kam terūpi šitame rinkai parsidavusiame pasaulyje)?

Beje, gali būti, kad priežasčių yra ne viena, o visa puokštė, kartu su čia suminėtomis. Bet yra dar viena, nepadoriai asmeniška, individualistinė, nes surišta ne su globaliosios istorijos raida, o su lyderio persona ar keliomis personomis (nes, kaip žinia, kvailos ambicijos yra užkrečiamos, kaip kokie covido virusai).

Ir čia žvilgsnis iškart nukrypsta į Prancūzijos lyderį Emanuelį Macroną. Ne todėl, kad Prancūzija vaidintų svarbiausią vaidmenį ES bendrijoje, o todėl, kad šis prezidentas neslepia turįs ambicijų tokį – svarbiausią – vaidmenį vaidinti asmeniškai.

Galime prisiminti ne vieną kartą jo išsakytas pretenzijas NATO ir ketinimus steigti/kurti savarankišką ES karinę struktūrą, kuri galėtų veikti nepriklausomai nuo nerangios NATO.

Galime prisiminti jo pomėgį nuolat skambinėti Rusijos carui (čia ne ironija, tai realybė, kurią sukūrė pats Putinas, nuolat lygindamas save su kokiu nors Rusijos caru, o pastarosiomis dienomis – su žemiečiu–peterburgiečiu, caru Petru Pirmuoju).

Galima tęsti prisiminimų grandinėlę. Bet skaitytojai tą gali padaryti kiekvienas savarankiškai. O aš skubu pasidalinti, kaip man atrodo, su dar viena svarbia (o gal svarbiausia?) priežastimi, kodėl Macronas šoko rūpintis Putino veidu: todėl, kad, tiesą sakant, jam parūpo kitas veidas,  tas, kuris jam svarbiausias, brangiausias: SAVASIS, Emanuelio Macrono veidas.

Taigi, niekam ne paslaptis jo ambicijos tapti pirmuoju Europos lyderiu. Ir šiandien, Vokietijos kancleriu vietoj Europą žavėjusios Angelos Merkel tapus beveidžiam ir bestuburiam Olafui Scholzui, Italijai ar Ispanijos iki šiol taip ir neišugdžius kokio nors ryškesnio lyderio (juk ryškiu lyderiu nelaikysime suktojo, kriminalinio kvapelio lydimo buvusio premjero Silvio Berlusconio?), o Putinui visiškai susikompromitavusiam nusikaltimais Ukrainoje, po sėkmingų prezidentinių rinkimų Macronui jo svajonė ėmė atrodyti ranka pasiekiama.

Tačiau o bet tačiau – Europoje ir pasaulyje ėmė skambėti naujo lyderio vardas, Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio vardas, keliantis susižavėjimą ne tik Senajame, bet ir Naujajame pasaulyje (JAV šmaikštaujama, jog jei V. Zelenskis iškeltų savo kandidatūrą į JAV prezidentus, jis laimėtų su triuškinančia persvara).

Nekartosiu čia įvairių gražių atsiliepimų apie Ukrainos prezidentą, beje, kontrastuojančių su ta skeptiška nuomone, kuri buvo jo nedraugų platinama iškart po jo išrinkimo. Kiekvienas šiandien turime galimybę jį matyti TV ekranuose, klausytis jo emociškai sodrių, politiškai įžvalgių kalbų ir replikų. Pagaliau, jo asmeninė drąsa pavojingiausiomis aplinkybėmis, meilė savo šaliai ir jos žmonėms ir kančia dėl jų kančių verčia prisiminti seną, laiko patikrintą apibūdinimą:  Ecce homo!

Ir kas šalia tokio lyderio E. Macronas? Ne kažkas…

O jei Ukrainai nepavyktų atsilaikyti, jei kažkas (kas?) priverstų Ukrainos valdžią su Zelenskiu priešakyje vardan taikos padaryti Rusijai tam tikrų teritorinių nuolaidų, jei ponui Macronui po to dėkinga Europa uždėtų svarbiausiojo taikdario vainiką (o kas gi šiandien nenori taikos?) – kas po to pretendentų į Europos lyderius eilutėje užimtų pirmąją vietą?

Atsakymas aiškus. Bet man ranka nekyla jį čia paskelbti.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

hmm..        2022-06-17 15:39

apsivalyt pirmiausia reikia Europai nuo tokiu puliniu kaip Sorosas…

.>bijūnėlis       2022-06-16 20:09

Nuo kada politikai atleisti nuo moralinės atsakomybės?Jie irgi žmonės.

bijūnėlis       2022-06-16 16:55

Liūdna kai kalbininkas tampa politiku.Labai liūdna.

Tiesai       2022-06-16 8:54

kalbet apie mus kaip valstybe yr juokinga.Ka tie’valdantieji’pliauskia ir daro,nebesvarbu.Mes esam nebemes,nes nesugebejom iveikt menku niekingu vidiniu okupantu,taigi,esam nieko verti.Tai ne saviplaka,o realybe.Gelbekites kaip kas isgali.

Iš tiesų       2022-06-16 7:25

karą laimi ne ginklai,o dvasios jėga ir tikėjimas.Nes be Kūrėjo pagalbos karo laimėti neįmanomaVakarų .Europa Dievą atstūmė,meldžiasi stabams,todėl silpna kaip niekada.Ar rytų Europai užteks išminties tai suprasti ir jos lyderiams,Lietuvos politikams ar užteks drąsos ir ryžto vakarų lyderiams prieštarauti ir dabar,būtent dabar, ginti tiesos,taikos,ištikimybės idealams,garbingumo,orumo…šventą reikalą iki galo.Jei dabar rytų Europa išsigąs macronų ,šolcų,drągių,tai Putinui   beliks ją ateiti ir pasiimti.Ginklų vaidmuo bus antraeilis. Ukrainai dabar reikia,kad ir neturint ginklų parodyti,kad ji eis iki galo .Ir to gal net neprireiks.Svarbiausia neisigąsti.“Jūs pajusite suspaudimą,bet būkite drąsūs,-Aš nugalėjau pasaulį”,-pasakyta Evangelijose.Tikroji kova ir išbandymas vyksta dar neprasidėjus karui.Ar Lietuva turės tiek tvirtybės dabar,kad nereiktų kariauti paskui.Stoti į Anglijos siūlomą aljansą ir būti už tai pasmerktai Macrono.Ar išsigąs Lietuva?

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.