Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Jūratė Laučiūtė. Už ką ir kieno atsiprašė prezidentas Nausėda?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. sausio 31 d. 1:10

30     

    

Jūratė Laučiūtė. Už ką ir kieno atsiprašė prezidentas Nausėda?

Už ką ir kieno atsiprašė prezidentas Nausėda? Holokauste nužudytųjų giminių dėl to, kad juos įskaudino profesoriaus Rakučio priminimas, jog ir tarp žydų buvo tokių, kurie kolaboravo su nacistais?

Suprasčiau ir prisidėčiau prie atsiprašymo, jei profesorius V. Rakutis būtų paskelbęs tiesos neatitinkantį faktą/faktus? Bet juk tai tiesa, nors ir labai nemaloni…

Bet ar kas, kada nors atsiprašė mūsų, šiandienos lietuvių, už tai, kad dešimtys ir šimtai provokatorių nuolat kaltina lietuvius kaip tautą, „šaudžiusią žydus“, nors žudė ne tauta, o pavieniai žmonės, ir tokių nusikaltėlių buvo mažiau negu žydų gelbėtojų?

Gal mums neskauda? Skauda, ir labai… Jau seniai lietuviai dainuoja: „Sunku akmenėliui, kad ant jo važiuoja, sunkiau našlaitėlei, kad ant jos meluoja“...

Kas mums belieka? Tik – atsiprašyti profesoriaus V. Rakučio, kad demokratinėje, tolerantiškoje, už nuomonių ir žodžio laisvę (iki paskutinio profesoriaus – inteligento) kovojančioje Lietuvoje, jau yra nuomonių, kurias viešai skelbti draudžiama, yra žmonių ir tautų, apie kurias kalbėti tiesą jau yra ne tik draudžiama, bet ir baudžiama…

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Letas Palmaitis vėl       2021-02-3 5:55

Turiu atsiprašyti dėl šiek tiek supaprastinto pagrindinio aiškinimo.
Buvau praleidęs tuos žydus, kurie buvo vietiniai socialdemokratai nuo pat nepriklausomos Lietuvos Respublikos atsiradimo. Klausimas: ar tai buvo susiję su jų tautybe? Teoriškai neturėjo būti, nes politinės pažiūros nuo tautybės nepriklauso. Tačiau istoriškai matome, kad ne Lietuvoje, bet apskritai Europoje žydų indėlis į socialdemokratiją tikrai nemenkas. Naivu klausti, kodėl. Nuo pat prancūzų revoliucijos negi žydai galėjo būti kokie nors rojalistai, rėmę monarchiją, per šimtmečius susietą su žydų diskriminavimu, apiplėšimu, varinėjimu iš šalies į šalį? Nors pats Marksas neatstovavo jokiems žydams (buvo “vykrestas”, per vedybas susigiminiavęs su vokiečių aristokratais, o jo interesų sritis buvo ekonominė teorija, kuria domėjosi toli gražu ne vien žydai), pats jau dalykas, kad jis bandė spręsti išnaudojimo klausimą tikriausiai buvo paveiktas jo protėvių kilmės iš valdžios skriaudžiamųjų. Kapitalizmas neišvengiamai sulygino visų sluoksnių pilietines teises, bet idėjinėje plotmėje žydams daugiausiai tiko arba tradicinė tikybinė sritis, arba, jei jau ateistai - revoliucinė socialdemokratinė, o neturint savos valstybės - nacionalinė socialdemokratinė, t.y. Bundas.
Iš Rytų (Rusijos), ar iš Vakarų (Lenkijos, Vokietijos) žydų socialdemokratai neišvengiamai radosi ir Lietuvoje. Nepriklausomoje Lietuvoje šių socialdemokratų reikšmė vargu ar galėjo būti pastebima iki rusų bolševizmo “internacionalinio” suaktyvėjimo, panašaus ir į KGB-FSB aktyvumą jau mūsų laikais. Nereikia abejoti ano meto Lietuvos komjaunuolių nuoširdumu, nes jie “žinojo”, kad Rytuose jų neva draugai kuria šviesią ateitį visai žmonijai. Suprantama, būta tos pačios orientacijos ir lietuvių socialdemokratų. Lietuvą užgrobus sovietams, jiems teko žemesnio rango vykdytojų vaidmuo. Ar tai buvo “talkininkavimas” okupantams? Ne, tai buvo sąmoninga priešiška veikla, iki sovietinio įsiveržimo prasidėjusi net ir rizikuojant gyvybe. Be to, ne tautinė, bet politinė veikla. Tautinė žydų dauguma nieko bendro su jais neturėjo. Užtat okupantai buvo suinteresuoti antisemitizmu (lygiai kaip ir dabar kažkas tuo suinteresuotas): vykdant vežimus, tyčia buvo panaudojami žydų komjaunuoliai, kad matytųsi. Kas be ko, tarp tokių “revoliucionierių” (faktiškai dirbusių SSSR naudai) būta ir stambių Lietuvos priešų, kaip draugas Zimanas, bet vėlgi, tai politikos, bet ne tautybės klausimas. Apie jokį tautinį “talkininkavimą” negali būti kalbos. “Talkininkavimas” - kai ateina priešas ir tu persimeti į jo pusę dėl naudos sumetimų. O tie internacionalistai buvo priešai ir liko priešai, ne tautiniai, bet politiniai. Jų svajonė, kaip teigė Majakovskis, “bez rossij bez latvij žytj jedinym čelovečjim obšežytjem”. Tada nepavyko, nes darė kvailiai. Gal dabar pavyks, kai daro 1% visų 99% planetos išteklių savininkai (o kad pvz., “visi kinai yra žydai”, tai čia su maniakais anksčiau išsiaiškinta).

tiek       2021-02-2 22:03

Nausėda, žinok už mane atsiprašinėt tavęs jokiu būdu nesu įgaliojęs.

> autorei        2021-02-1 21:37

Ką jūsų judenratas atrinko sušaudymui, tą vokiečiai ir sušaudė. Na ir lietuviai tų skundikių žydelkų kmsomolkų negailėjo, kurios skundė lietuvius okupantams. O dėl gelbėjimo. Kodėl jus turi gelbėti lietuviai, rizikuodami savo šeimomis ir gyvybėmis? Na, paaiškink, kodėl jūs, judėjai, pasyviai, kaip avys nesipriešindami leidotės žudomi, atrinkinėdami mažiau vertus iš savųjų ir juos atidavinėdami sušaudymui? Kur jūsų sąžinė? Gailėkis ir melsk savo dievo atleidimo, niekingai talkinęs naikinant savo artimus, judėjau

Ipolitas       2021-02-1 14:07

Kokiais nežmoniškais būdais dorojo prieškaryje gojus už nepritarimų stot į SSSR, į komunistų gaują, ir viskam vadovavo savi komunistai ir atvykėliai iš SSSR žydai. Prasidėjus karui, viskas apsivertė. Tada kiti okupantai darė savo tvarką. Nukentėję gojai keršto vedini prisidėjo prie naujų okupantų. Vėl grįžus po karo komisarams žydams buvo tęsiamas karas su gojais.  Nuo tiesos nepasislėpsi.

Letas Palmaitis dėl prozelito       2021-01-31 23:38

Mesijinis judaizmas neturi prozelitų, nes tai ne konfesija, bet laisvas, religiškai neįformintas žydų sąjūdis, siekiantis atkurti apaštalinį Šv. Jaakovo Surinkimą (hebr. Qehilla, gr. Ekklesija). Nežydai gali būti priimami į žydų bendruomenes laikantis Jerūšalaimo Apaštalinio Susirinkimo principų ir to meto praktikos.
Skaityti http://www.messianic.lt kol d,ar yra.

T0mas J.       2021-01-31 22:58

“nostalgijos prieškario Lietuvai, kurioje karo pradžioje būta toli
gražu ne vien žydų gelbėtojų, vargu ar beturėjo daugelis iš išlikusiųjų žydų”
(Palmaitis)

.

Įdomus mastymas - neapsisprendžia žmogus ar apie prieškarį, ar apie karą kalbėt nori..
Aš skirstau taip: prieškaris baigėsi iškart, kai prasidėjo karas.

Al. Palmaičiui       2021-01-31 18:43

Taip, gal būt jis išsireiškė ne tiksliai. Gal buvo šiek tiek šališkas. Bet tiesa ta, kad abiejose tautose buvo asmenų nusikaltusių žmoniškumui. O kiek to fakto bešališkų komentarų galetumėm surasti iš žydų pusės? Ypač oficialių vadovų, kunigų, diplomatų ir t.t.? Faktai filtruojamai kryptingai, sudarant vaizdą, kad būtent lietuviai kalti dėl ,,Galutinio žydų klausimo sprendimo”. Bet man atrodo, kad 40-tais buvo priimtas ,,Galutinis sprendimas” dėl lietuvių.

Prozelitui Palmaičiui       2021-01-31 18:15

Žodžiai iš jūsų komentaro:”..nei per 2000 „krikščionybės“ metų įprasta antisemitų neapykanta..” Galima būtų atsakyti žodžiais:” Šios klaidos verčia įtarti net sąmoningą (ar posąmoninį) Leto Palmaičio prisitaikymą prie tam tikrų jėgų, tyčia kurstančių Lietuvoje antikrikščionybę.”

O kada       2021-01-31 18:03

prezidentas atsiprašys lietuvių tautos?

> 17:50       2021-01-31 17:58

O koks tavo reikalas? Įpareigotas rinkti duomenis?

Al.       2021-01-31 17:50

Keistu atsitiktinumu, skatinantys rietenas komentarai parašomi net be susigalvoto slapyvardžio. Juk kaip patogu, ar ne? Panašiai, kaip kviečiant ,,užeiti” į Kapitolijų.

> 15:30       2021-01-31 15:38

Vadinasi, masiškai naikinti negalima tik dėl tautybės? O visais kitais motyvais ne tik galima, bet ir reikia? Na, tu ir padugnė. Ačiū, kad atskleidei tikrąjį savo veidelį. Naikink gojų, ar ne? Tai ko stebiesi ir piktiniesi dėl holokausto? Tokie kaip tu ir buvo turbūt pagrindinė jo priežastis.

Letas Palmaitis       2021-01-31 15:30

Valdo Rakučio
Holokausto aukų atminimo dienos proga paskelbta publikacija sukėlė neproporcingai didelę reakciją grėsmingai stiprėjančio karantino fone.
Štai žodžiai, sukėlę tokią reakciją:
„Holokausto vykdytojų netrūko ir pačių žydų tarpe, ypač getų savivaldos struktūrose“ -
- jau sakyta, kad reikia skirti beviltišką situaciją, kada vienintelė išeitis yra išgelbėti bent mažą dalį žmonių, todėl bet kuria galimybe, be abejo, reikiia naudotis, ir visai kitokia koloborantų nežydų situaciją, kada niekas negrasina mirtimi už nekoloboravimą, net netrūksta ir galimybių išsigelbėti per išdavystę. Getose net ir tokios galimybės nebuvo, nes koloboravusių vadovų likimas buvo tas pats, naikinimas atidėtas tik kuriam laikui. Jei kas iš jų išsigelbėjo, tai ne dėl koloboravimo, bet dėl nenumatytų aplinkybių, kaip ir bet kurio paprasto kalinio atveju.
Visai kitas klausimas - apie žydų bendradarbiavimą su sovietų valdžia. Čia Valdas Rakutis maišo skirtingus dalykus:
atėjus sovietams, siaubingas sunaikinimo dėl tautybės pavojus staiga išnyko: kokie bebūtų buvę bolševikai, jie bent atvirai už tautybę nieko nesiųsdavo miriop, o nostalgijos prieškario Lietuvai, kurioje karo pradžioje būta toli gražu ne vien žydų gelbėtojų, vargu ar beturėjo daugelis iš išlikusiųjų žydų. Vis dėlto šie žydai niekaip negali būti asocijuojami su tarnavimu sovietams - tai buvo dar anos prieškarinės Laisvės žmonės. Jie pagaliau gavo galimybę išvykti jau į savo išsvajotą laisvą valstybę.
Greičiau galima buvo rasti nemažai sovietams tarnavusių žydų tarp tų, kurie po karo atvyko iš sovietijos. Tokie daugiausiai buvo žydai tik dėl galimo įrašo dokumentuose. Daugelis buvo „tarybiniai žmonės“, jau visomis įmanomomis priemonėmis perdirbti pagal sovietinę ideologiją, todėl nėra skirtumo, ar šie “sovietų talkininkai” buvo žydų ar nežydų kilmės. Valdas Rakutis to neminėjo ir todėl padarė dar vieną neteisėtą lygybės ženklą dėl vienokio ir kitokio žydų ir nežydų talkininkavimo.
Šios klaidos verčia įtarti net sąmoningą (ar posąmoninį) Valdo Rakučio prisitaikymą prie tam tikrų jėgų, tyčia kurstančių Lietuvoje antisemitizmą - geriausias tam įrodymas šis tiesos.lt portalas, leidžiantis publikuoti neapykantą žydams platinančius komentarus, nepašalinant net pačius juodžiausius, prie kurių visada auga dešimtys pritarimų. Gėda ir šlykštu.
Ir visiška gėda ir šlykštynė - su Lietuvos sąjūdžio emblema parašytas kreipimasis, kuris paniekina kažkada gerbtus vardus, kaip L. Kirosiejus ir kt. Jame su „pirmu smuiku“ paminėtas E. Zingeris viso labo tik atkreipė dėmesį į čia išvardytus dalykus. Todėl aš asmeniškai atsiriboju ne tik nuo šio sąjūdžio, bet apgailestauju dėl savo paties dalyvavimą jame, kai K. Uokos patartas kalbėjau sąjūdžio vardu Kaliningrado srityje. Nebeturiu su šia šlykštyne nieko bendro. Esu mesijinis judėjas, visiškai nepriimtinas tradiciniam žydų rabinizmui, kuriam plintantis žydų mesianizmas net pavojingesnis nei per 2000 „krikščionybės“ metų įprasta antisemitų neapykanta, nes paneigia 2000 metų žydų tradiciją grįždamas prie šv. Jaakovo Jerūšalaimo bendruomenės. Vis dėlto, man tas rabinizmas be galo mielesnis nei antisemituojantys tiesos.lt ir panašūs patriotai. Būtų dabar gyvas Algirdas Patackas, jis dabar irgi būtų pasisakęs tik panašiai.

Vadinasi,       2021-01-31 15:29

Nausėda nemoka skaityti? Arba jam neleidžiama mokėti skaityti. Štai ką reiškia, kai prezidentu išrenkamas televizinis abrozdėlis. Išsivaduosime nebent tada, kai susiburs komanda drąsių vyrukų ir sudaužys visus televizorius visuose namuose. Juokauju, žinoma, bet kaip išvaduoti žmones iš informacinės nelaisvės?

Į ką jie panašūs        2021-01-31 15:22

Galvoju, kokie žmonės galėjo šaudyti žydus arba talkinti kitiems žudikams? Dauguma buvo suvaryti prievarta. Jei ir buvo tokių, kurie tam ryžosi neverčiami, tai tikriausiai jie buvo labai panašūs į  suskubusius žeminti ir smerkti profesorių  Valdą Rakutį,į tuos, kurie visada žino, kam reikia nusilenkti, kam reikia įtikti ar įsiteikti, visada žino, iš kur vėjas pučia, pavardžių gal nereikia…

Brazauskas atsiprašė, Nausėda atsprašo       2021-01-31 15:02

greičiausiai atsprašymais neatsipirksim,greičiausiai vėl reikalaus pinigais sumokėti.Všystko naspšedaš kaip lenkai sako.Versli tauta.

Deivis        2021-01-31 13:41

Oho kaip stipriai reiškiasi neobolševikinis gaivalas (komentaras apačioje)

autorei       2021-01-31 13:15

Miela panelė, dvi pastabos… Rašai, kad:
1…profesorius V. Rakutis paskelbė tiesą, nors ir labai nemaloni…
Dar nemaloniau žinoti, kad žydus žudė savanoriai (!)lietuviai, žydų kaimynai. . Juos nevertė vaikytis paskui žydelkas, vaikus ir senius. Ir šaudyti nevertė... Ir ne vien brūdas šaudė žydus, o mokytojai, teisininkai, tarnautojai… santykiu 8 lietuviai ir vienas vokietis. Matyt, turėjo malonumą ir galėjo prisiplėšti… Lietuviai žiaurumą demonstravo ir kapodami kūnus; taupė šovinius, tai daužė naugimius…
Kodėl profesorius nepanagrinėtų Europos čempionų dalyvavimą žudyme? Tiesa būtų gana gėdinga.   
2… nors žudė ne tauta, o pavieniai žmonės, ir tokių nusikaltėlių buvo mažiau negu žydų gelbėtojų?
Jei būtų daug gelbėtojų, nebūtų išnaikinę žydų bendruomenę. Žudikų 10000 - 20000, o gelbėtojų vos 1000. Visi kiti matė (kai kurie net varė biznį), bet tylėjo.
Martinas Lutheris Kingas:
„Didžiausia nelaimė – ne tai, kad blogi žmonės savivaliauja ir engia kitus, o kad geri žmonės šitai matydami tyli“.
MN

Deivis       2021-01-31 12:56

Gritėno snukis tai bolševiko snukis. Grybauskaitės snukis tai bolševiko snukis (tuoj istrins nes tiesos Lt bijo žydiško ir bolševikinio velnio)

Kis        2021-01-31 11:54

pakol turime tokia valdzia,tol mus ir prievartaus ne tik gejai su lesbemis,bet ir zydai,nes pasakyti tiesa apie zyda jau tampa nusikaltimu?Gal po tos baimes,kad ir jus nesate sventieji,jus taip baimina?Siulau nueiti i rusiskaji joutube ir pasidometi pirmos po revoliucines vyriausybes tautybemis
  Jeigu tingite,tai pasakysiu-beveik vieni zydai,o ka jie isdirbinejo?Juk ju vadas VL sugebejo isskersti caro seima.Kaip toki poelgi vertina zudu tauta?Ir tokiu niuansiuku aibes,gal jus ir zude uz tokius nuopenus,beje Adikas is mamos puses irgi zydas,nes is mamos puses,berods skaitoma tikras zydas?Ko mes taip bijome tokiu “nekaltu"istoriniu faktu?Toliau perdaug nesiplesiu,mano amziaus zmonems ,tai nera jokia naujiena.Del valdziu man paprasciausiai geda.Kada atsipraso,lai tai daro savo vardu,nereikia menkinti tautos?

stasiau       2021-01-31 11:34

Pilnatis buvo prieš 5 dienas. Pasekmės jau turėjo baigtis. Ar raminantys pasibaigė?

stasys       2021-01-31 11:23

habilitās  2021-01-31 8:56 ..kodėl Jums pačiam tiesiai šviesiai nepasakyti jog pabodo valstybės vadovai atsiprašinėjantis istoriniam faktui ? Kur tie Prezidentai D.Trump-ai mokantis ir galintis leisti sau bet ką ..

kažkaip nejauku       2021-01-31 11:22

vis vienas klausimas neduoda ramybės-kokiu būdu tik baigęs mokslus jaunuolis stažuojasi Vakarų Vokietijoje

stasys       2021-01-31 10:31

Valstybės vyrai tarnauja įvaizdžiui ir jie neturi teisės į asmenine nuomone .
Skamba žiauriai ir nokautuojančiai bet tiesa tokia , nori tarnauti visuomenei negali griauti tik panorėjus .Tu privalai surasti toki sprendimą kuris leistu visuomenės neuždaryti vidaus problemose . Suprantu autorės priekaištus Prezidentui G.Nausėdai , bet ar ji supranta G.Nausėda kaip žmogu ir pilietį ? Abejoju . Mes jau matėme kas nutinka kai Amerikos Prezidentas pasijaučia ‘dydis’ ir viska galintis .Pabandykime rasti tuos diskusiju ‘trendus’ kurie leistu nekoncervuoti tu problemu ir nesutarimu istorijos klausimais . V.Valiušaičio ir prof.V.Rakučio atsistadinimas parodė problemos kryptį ..

AAA       2021-01-31 10:14

Okupantų pakalikai ir jų vaikai toliau “šokdina” Lietuvą? O mums trūksta išdidumo pastatyti juos į vietą?

Papa Borgia       2021-01-31 9:52

Prezidentas akivaizdžiai parodė, kas Lietuvoje šeimininkas. Lietuvoje nebuvo deokupacijos, desovietizacijos, todėl kitaip ir būt negali - mūsų viršininkas Pasaulio Kunigaikštis (Hegemonas arba kitaip - Troikė). Vokietija neturi suvereniteto - tai ko norėt dėl Lietuvos, kad ji galėtų ką tai turėti, ypač teturėdama du milijonus vienokių ar kitokių lietuvaičių, ypač linkusių į išdavystes, skundimą ir beribę korupciją.

Ponios       2021-01-31 9:49

moralinis storžieviškumas nepateisinamas šiuo atveju…

prezidentas       2021-01-31 9:27

atsiprašė parazitų, isterišku melu apraizgiusių vakarų pasaulį, už prasprūdusią tiesą Lietuvoje jų atžvilgiu. Gal tai dar vienas žingsnelis jo kuriamos gerovės valstybės link?

habilitās       2021-01-31 8:56

Pono prezidento postringavimai kelia klausimą, o kokios tautybės jis pats yra ir ką atstovauja šioje teritorijoje?
Tokią dieną lietuvių tauta lenkėsi prieš Kaniūkų, Pravieniškių, Rainių aukas, o ne prieš pinigų melžimo industrialistus, sugalvojusius specialų terminą ir dar iš didžiosios raidės, nors visi puikiai žino, kad masiškai buvo žudomi ir čigonai, ir homoseksualai, ir komunistai.
Deja, nei vienos, iš tų minėtų grupių, tame žodyje, dėl kurio lankstėsi prezidentas, nėra. O juk tai veidmainystė arba jam čigono tautybė ir gyvybė menkesnė, nekalbant jau apie tuos, kurie buvo kitokie ar išpažino kitokią ideologiją.
P.S.
Verta pagalvoti, gal profesorius V. Rakutis būtų tinkamesnis Prezidentas?!

Nuomonė       2021-01-31 8:09

Pritariu gerbiamos autorės išsakytoms mintims.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai penkioliktoji (rugsėjo 26 diena)

JAV nevyriausybinės organizacijos finansuoja Vengrijos opoziciją

Tai šokiruoja: ES Komisijos Pirmininkė grasina Italijai, kad Briuselis turi „instrumentus“ tam atvejui, jei rinkimuose laimės netinkamos partijos

Karas Ukrainoje. Du šimtai keturioliktoji (rugsėjo 25 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Visų blogybių šaknis – XXVI eilinis sekmadienis

Almantas Stankūnas. Ar interpeliacija Dainiui Kreiviui – tik imitacija?

Marius Parčiauskas. Kaip mobilizacija paveiks karo eigą?

Paskutinis verdiktas Albinui Kentrai ir „Miško broliams“

Sergejus Loznica stato Valstybiniame jaunimo teatre atvirai antiukrainietišką spektaklį

Karas Ukrainoje. Du šimtai tryliktoji (rugsėjo 24 diena)

ES tarnyba nekontroliuojama propaguoja LGBTQIA+ dienotvarkę

Patriotiškiausias Lietuvos jaunimo metų renginys Kaune. Konferencija „Labiau negu merginą? Meilė Lietuvai XXI amžiuje“

E. Macronas siūlo naują imigracijos politiką: migrantus siųs iš miestų į provinciją

Raimundas Kaminskas. Biografijos puslapiai – Juozas Albinas Lukša-Daumantas 1940–1941

Mobilizacinis patriarcho Kirilo pamokslas (pažintiniais tikslais)

Karas Ukrainoje. Du šimtai dvyliktoji (rugsėjo 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ką prasitarė valdančiųjų atstovai apie elektros sektorių?

Algirdas Endriukaitis. Kas skolingas ir kam priklauso istorijos kraujo šluostymas?

Dovilas Petkus. Kurios partijos išduoda savo rinkėją?

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.