Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Partijos

Jūratė Laučiūtė. Jaunimas ateina ir ... išeina ...

Tiesos.lt siūlo   2018 m. kovo 3 d. 9:02

10     

    

Jūratė Laučiūtė. Jaunimas ateina ir ... išeina ...

Skaitau Andriaus Tapino svarstymus Tado Langaičio tema „Smulki jaunojo konservatoriaus niekšybė Lietuvai“ ir, prisipažinsiu, nedovanotinai krizenu.

„Nedovanotinai“ todėl, kad esu to jaunikaičio (Langaičio, ne Tapino) bendrapartietė, ir iš partinio solidarumo man labiau pritiktų liūdėti, kad štai Seime sunkiai triūsianti TS-LKD frakcija praranda tokį daug žadėjusį kadrą. Bet neliūdžiu. Kai nesijuokiu, dar ir pykstu, kad „kadras“ nepateisino į jį sudėtų lūkesčių, ir sprunka nuo sunkumų, kaip nesubrendėlis, o gal ir kaip paprasčiausias bailys.

O A. Tapinas kerta ir kapoja: „Tadas Langaitis gal net nesupranta, kokią smulkią niekšybę iškrėtė Seimui ir apskritai Lietuvos politiniam laukui. Juk konservatoriai į 2016 metų rinkimus ėjo su labai aiškia atsinaujinančios politikos linija. Jaunas lyderis. Jauni lyderiukai. Traukitės iš kelio, karšinčiai, duokite mums kelią. Naujos galimybės Lietuvai. Ėjo taip stipriai, kad net pačios partijos veteranai pradėjo už kiekvieno kampo matyti paruoštas rogutes, kuriomis partijos jaunimas juos veš į mišką. Neabejoju, kad panašios strategijos partija planavo laikytis ir 2019 metų savivaldos, ir 2020 metų Seimo rinkimuose.“

Vaje, kas dabar bus?  Jei sprunka pirštinėtasis jaunimas, tai kas mus, karšinčius, veš į mišką? Nejaugi reikės patiems kulniuoti pėstute, nepaisant visų nuopelnų Partijai ir Tėvynei? Net negalime, kaip kokios šakalienės, žvalgytis į kitas partijas, nes aistra jaunimui, jauniesiems kadrams, liberalų pavyzdžiu, yra užsiliepsnojusios visos partijos, neišskiriant nė solidžiųjų socialdemokratų, tačiau ir jos, vienos greičiau, kitos vangiau, ima nusivilti savo jaunimėliu…

Štai jaunojo socialdemokratų partijos lyderio broliukas, Danas Paluckas, išrinktas į Palangos miesto savivaldybės Tarybą, skubiai traukiasi iš jos, paaiškėjus, jog nuslėpė intymius santykius su Italijos Temide. Buvo tie santykiai, ar ne,  paaiškės su laiku, o dabar Palangos meras, jaunasis konservatorius Šarūnas Vaitkus, matyt, labai sugraudintas išsiskyrimo, apdovanojo jau buvusį kolegą Palangos miesto vėliava. Gal gėdai pridengti? Juk reputacija vis tiek jau sugadinta ir, maža to, meta šešėlį ir didžiajam broliui, socialdemokratų partijos pirmininkui.

O juk aplink netrūksta tikrai veiklaus, protingo, netgi sąžiningo jaunimo, kuris vienok nenori susisaistyti su jokia partija (o gal todėl, kad nedaro politinės karjeros per partiją, tas mano pažįstamas jaunimas ir džiugina savo niekuo – net baltomis pirštinėmis –  nesuteptomis rankomis?) ir dėl to jam kartais priekaištauja pernokę partiniai ideologai.

O gal pačioms partijoms tokie švarūs nereikalingi?

Atsakymas į tą klausimą reikalauja rimtesnio tyrimo. O kad partijos praktiškai nekelia ateinančiam jaunimui moralinių kartelių ir atveria savo svetingą glėbį, švelniai tariant, jauniems žmonėms, žaviems nebent savo veržlumu, idėjų originalumu (juk originaliu būti ypač lengva, kai galva neapsunkinta žiniomis ir gyvenimo patirtimi…), tačiau nesubrendusiems rimtam, dažnai nedėkingam partiniam darbui, ne kartą krito į akis net „karšinčiams“, tik iš tolo stebintiems, kaip verda gyvenimas partijų centrinėse būstinėse…

Prisimenu, kaip, sužinoję, jog partija pasipildė Tado Langaičio „švariomis pirštinėmis“, gūžčiojo pečiais partijos senbuviai ir kažką šnekėjo apie ne visai švarias gal jo, gal kito jauno kadro rankas, baimindamiesi, jog gali ateiti juoda diena ir „kadrui“, ir jo suteptai partijai. Bet jų niekas neklausė ir tuo labiau, neklausė... Jaunystės vėjai taip siautė partijos viršūnėlių galvose, jog išpūtė „nafig“ ir tradicines, ir krikščioniškas, ir humanitarines vertybes, palikę tik liberalius blėnis apie modernizmą,  toleranciją visiems ir viskam bei panieką tradicijoms ir jų įsikibusiems seniams…

O juk jie, tie vyresnieji, tiek yra sukaupę išminties, tiek dvasios stiprybės, kad jos užtektų prikelti, atgaivinti ir keliskart didesnei tautai!

Kaip per knygų mugę savo knygos „Lituanistika Lietuvos akivaizdoje“ kalbėjo profesorė Viktorija Daujotytė, „mūsų dvasia negali ramiai paklusti jokiai tokiai išorinei tvarkai, nes be galo pasitikime vidinėmis dvasinėmis struktūromis. Ir tuos, kurie įgyja šį pasitikėjimą, sutvarkyti sunku.“

O gal būtent dėl to, kad tokius „sutvarkyti sunku“, ir norima „tokius“ pakeisti sukalbamesniu, principų nesivaikančiu jaunimu?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

copy/paste       2018-03-4 19:16

Gerb Jūrate, gerai, kad aiškiai ir neišsisukinėdama pasmerkėte savo partijos liberalų, karjeristinį jaunimėlį, kurie ištaškė, išmetė kaip muses iš barščių vyresnius partiečius. Kam reikalingi “seniai” besilaikantys šeimos, kalbos, tautos tradicijų ir vertybių? trukdo žengti į Europos glėbį. Panelė Radvilė atrodė tokia jau patriotė, nors prie širdies dėk, gaudama labai didelius pinigus, pavaikščiojo Briuselio koridoriais ir grįžo jau europietė, kam tos vertybės - nebent jas prisimena “kabindama makaronus” tremtiniams.
Tikrai, o ką Jūs veikiate toje suliberalėjusioje partijoje? Jau galvojome, kad seniai esate laisva nuo jaunojo pirmininko ir kubilininkų veidmainystės. Kaip ten bebūtų - ačiū už šį kitus tautiškus straipsnius, kurie nesutampa su oficialia partijos linija.

Labai       2018-03-4 12:56

gerbiu ir visada skaitau p. Jūratės straipsnius. Čia ji korektiškai pastatė į vietą kon ir kitokį jaunimėlį, kuriam aukšti moraliniai principai - ne šio pasaulio dimensija. Lauksiu su nekantrumu autorės minčių ir apie “karšinčius”, kurie tarnystę KGB štai jau beveik 30 metų “gražiai” derina su patriotinėmis kalbomis ir nepatriotiniais darbais, jau nekalbant apie visas kitas jų ne šio pasaulio dimensijas. Tokių visur yra, bet gi pas “didžiuosius patriotus"konservatorius daugiausia. Kur šaknys?  Juk vienas kitas padorus žmogus ten, atrodo,jau nieko nebepakeis.

KO reikia Lietuvai?       2018-03-4 12:40

Lietuvai reikia konservatorių, reikia socialdemokratų, reikia tautininkų, reikia centristų. Tikrų. Tik tiek. Kur jie? Aū-ū-ū-ū-ū...

Politiniu atžvilgiu:       2018-03-4 10:39

kuo skiriasi Langaičio vertybės nuo Tapino vertybių?

"Pikc"-ai       2018-03-3 18:04

O kaip gali Tamsta, save gerbiantis žmogau, klausti p. Jūratės Laučiūtės, kaip ji gali “būti tos dvokiančios kloakos šutvėje?” O kokią šutvę Tamsta mylite, gerbiate, palaikote? Nors Jūs šiais žodžiais, pirmiausiai, tik ir pasisakote apie save. P. Jūrate, nekreipkite dėmesio į tokius nepraustaburnius komentatorius.

Pikc       2018-03-3 16:06

“esu to jaunikaičio (Langaičio, ne Tapino) bendrapartietė” - pala, KAIP gali save gerbiantis žmogus būti tos dvokiančios kloakos šutvėje? Ne, aš suprantu, kai kalba sukasi apie postus, įtaką, finansinę naudą... Bet tiems, kas deklaruoja, kad jie “idėjiniai”... Na nežinau - mano galva, čia panašiai, kaip aiškinti, kad “širdy aš - patriotas, tik pagal bilietą - komunistas”. wink

albina       2018-03-3 14:42

Gerb.Zolubas,Laučiūtė,gal dar keli padorūs konservatoriai.Jūsų kas nors paklauso?Jus išgirsta?Kaip dera liberalizmas,genderizmas ir krikščioniškos vertybės?Kažkada taikliai avinų banda buvo pavadinta tauta,bet tradicinė partija,skambiu pavadinimu,yra tikras avinų bandos pavyzdys:demonstruojama drausmė yra tik baimė neįtikti.

Kiekviename rajone turėtų       2018-03-3 14:39

būti senelių namai ir gimdymo namai,kad vyktų kartų kaita.Leisti ligoninėms,kurios pasiruošusios ,teikti akušerijos paslaugas.Tokių ligoninių yra,kurios tyliai laukia.O vyresni vis labiau su nerimu laukia,kaip čia reikės pasitikti gyvenimo žiemą.Visus kankina nesaugumo jausmas,nes nėra meilės artimui valstybėje ,šeimos išardytos emigracijos.Kam tai gali rūpėti?

Eilinis       2018-03-3 10:57

Bla bla bla… Matom, kur seni partiečiai nudreifavo. O jaunimėlis tik mokosi iš senių, prisiplaklti, kur pinigėlių galima greitai prisikrauti pilnus krepšius, karjerą padaryti, su geru “stogu”.

Viskas tiksliai       2018-03-3 10:45

įvardyta.Sunku įsivaizduoti visuomenę be įvairaus amžiaus kartų.Netgi ir tie,kurie jau tėvelius palaidojo,ieško dvasiškai artimo vyresnio žmogaus-Mokytojo,kad galėtų atsiremti į jo išmintį.Visuomenė be vyresnių žmonių tampa dvasiškai skurdi,nors ir pilna jauno grožio.


Rekomenduojame

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.