Šeimos politika, Žiniasklaida, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 20 d. 22:36

23     

    

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Autorė yra kalbininkė, humanitarinių mokslų daktarė, Nacionalinio susivienijimo tarybos narė

Atsitiko taip, kad feisbuko prižiūrėtojas užblokavo mane, aiškindamas: „Negalite skelbti įrašų ir komentuoti 3 d. Pakartotinai pažeidus bendruomenės standartus paskyrai gali būti taikomi papildomi apribojimai“.

Kad man neliktų neaiškumų, už ką esu nubausta, „prižiūrėtojas“ paslaugiai pacitavo mano tekstą, kuris susilaukė tokio „aukšto“ įvertinimo.

Cituoju jį ir aš, kad ir kitiems skaitytojams nebeliktų neaiškumų:

„Susidomėjusi ir šiek tiek nustebusi skaičiau pirmąją šio straipsnio dalį, atpažindama joje tą L.Pociūnienę, kurią kažkada gerbiau, bet kuri pastaraisiais metais neatpažįstamai pasikeitė.

Deja, pasirodė, jog intelektuali pradžia buvo tik gudrus ėjimas privilioti skaitytoją tam, kad įbruktų jam eilinę porciją agitacinio, propagandinio kratinio vardan netradicinės šeimos įteisinimo. Betgi aiškėja, jog net ir tokiai miklialiežuvei, kaip L. Pociūnienė, sunku buvo surasti bent kiek logiškesnius argumentus pagrįsti tam, kas svetima SVEIKAI žmogaus prigimčiai. Politikė mėgina įpiršti skaitytojui „geros homoseksualios šeimos“ idėją, remdamasis tuo, kad… toli gražu ne visos heteroseksualios šeimos yra tobulos, ir kad heteroseksualioje šeimoje užaugo rusiškieji monstrai, šiandien siautėjantys Ukrainoje. Tačiau nereikia būti nei „akademiku“, nei egzistencijos problemose ne vieną pūdą druskos sugraužusiu filosofu. Pakanka būti tikrąsias vertybes nuoširdžiai išpažįstančiu žmogumi, kad į panašias spekuliacijas šeimos klausimais atsakytum paprastu klausimu: „Madam, o kokiose šeimose užaugo tie didvyriai, tie narsumo ir pasiaukojimo stebuklus pasauliui demonstruojantys Ukrainos gynėjai, vyrai ir moterys? Gal jūs sakysite, kad homoseksualiose?“

Manau, kad nors beveik visus padorumo atvarslus vardan įsitrynimo į politiką yra paleidusi ponia Pociūnienė, iki šitokio melo net ir ji dar nėra „priaugusi“. Žmonijos laimei, Ukraina liudija, kad „tradicinė“ šeima, kurioje, deja, kartais trūksta ir šio, ir ano, ir sutarimo tarp tėvų ir vaikų, visgi PATI SAVAIME tebėra VERTYBĖ“.

Tai tiek to mano „nusikaltimo“. Nežinau, kuri mano atsako dalis taip nepatiko feisbuko cenzoriui. Užtat galiu pacituoti tą L. Pociūnienės straipsnio dalį, kuri išprovokavo manąjį atsaką:

„Ir tada kyla klausimas, ar tokia „tradicinė“ šeima, kurioje trūksta paprasčiausios atjautos, pati savaime yra vertybė? Karo kontekste šis klausimas įgyja išties dramatišką skambesį. Galime klausti, kokiose šeimose išaugo monstrai, kurių siautėjimo laikinai okupuotose Ukrainos vietovėse pėdsakai sukėlė visuotinį civilizuoto pasaulio pasibaisėjimą? Pagal visus formalius požymius tai – „tradicinės“ šeimos. O pagal turinį – tai šeimos, kuriose vaikai kasdien mato žeminamą, kartais net prievartaujamą motiną; kuriose retai matomas blaivus tėvas, o keiksmažodžiai sudaro mažne pusę viso nuolatinio leksikono. Klausimas, kokia tokios šeimos vertė?“

Ar mano atsakas į šitą klausimą apie „tokios šeimos“ vertę kritiškas? Taip. Ironiškas? Na, gal ir ne be to. Bet jei palygintume su R. Valatkos ar A. Užkalnio viešai, o ne kuklioje feisbuko paskyroje skelbiamais tekstais, manasis – tai tik drovuolės iš provincijos vapėjimai…

Natūraliai kyla klausimas: nuo kada normali kritika, be keiksmažodžių, be pasityčiojimų, net be epitetų „fašistai“, „kirmėlynas“ ar „šunauja“ Lietuvoje nebeatitinka „bendruomenės standartų“?

Beje, senokai nedalyvavau tuose akademinės bendruomenės posėdžiuose, kuriuose yra analizuojami jaunų ir nelabai jaunų mokslininkų darbai ir kur sprendžiama, kokio mokslinio laipsnio nusipelno jų autoriai. Negi ten oponuojantys asmenys šiandien apsieina be kritikos, skleisdami vien liaupses? O aš kaip tik tokiuose posėdžiuose galandau ir šlifavau savo pastabų formą ir turinį, nes teko oponuoti ne vienam magistro ar daktaro laipsnio siekiančio autoriaus darbui. Ir manęs nė karto nė viena Mokslo Taryba nediskvalifikavo.

Savo straipsnį ponia L. Pociūnienė baigia iš pirmo žvilgsniu lyg ir teisingu raginimu: „Labai svarbu priimant svarbius sprendimus vadovautis tiesos pažinimu, o ne išgalvotomis ar netgi ir tikromis baimėmis“.

Bet pati autorė elgiasi lyg tas pakelės stulpas, kuris rodo kelio kryptį, bet pats tuo keliu neina. Nes nenurodo, kokiais tyrimais, kokiais faktais paremtas jos apibendrinimas apie Ukrainoje kariaujančių karių šeimas, teigiant, jog tai tokios šeimos, „kuriose vaikai kasdien mato žeminamą, kartais net prievartaujamą motiną; kuriose retai matomas blaivus tėvas, o keiksmažodžiai sudaro mažne pusę viso nuolatinio leksikono“.

Atsiprašau, kad kartojuosi, bet aptariamai temai tai labai svarbus apibendrinimas, nes būtent juo, ir tik juo paremtas L. Pociūnienės provokacinis klausimas apie tai, kokia tų  – heteroseksualių – šeimų vertė, o atsakymas jau iš anksto pasufleruotas: vertė tokia žema, kad būtina kuo greičiau tokias šeimas pakeisti ar bent jau „pagerinti“  homoseksualių porų šeimomis.

Belieka tik apgailestauti, kad kažkada intelektualia laikytos moters šiandien nuo primityvaus manipuliavimo nesustabdo elementarus žmogiškas padorumas, ir didžiausioji XXI a. Europos tragedija jos (kaip ir jos bendraminčių) rankose tampa tik dekoracijomis tapatybėje pasimetusios ir vien savo malonumais besirūpinančios mažumos spektakliui apipavidalinti.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Leonidas Radzichovskis       2022-05-23 0:08

Леонид Радзиховский о том почему Стрелкова не призывают, куда исчез Познер, Форум Свободной России
https://www.youtube.com/watch?v=ZG94zHtkhwQ&ab;_channel=ИбрагимРабах

Birutė Rutkauskaitė iš Šiaulių       2022-05-22 18:19

Deja deja…Su p.L.Pociūnienės viešais išsisakymais ar kaip ten.- visi sveiko proto mano rato žmonės kuo toliau - TUO LABIAU—nesutinka ir…stebisi, kas tai poniai atsitiko…TOKS nušokimas nuo bėgių įtartinas…Gal ponia susirgo…kokį virusą pasigavo…?>?

už vietą        2022-05-22 11:36

Liudvikai reikia atidirbti.Ir tai kankinės balso savininkė nuoširdžiai atlieka

tarnavimas velniui yra pelninga       2022-05-22 10:47

komunistai ir stribai tarnavo okupantams rusams
iki šios dienos labai gerai gyvena
jų vaikai - tėvų pavyzdžiu - tarnauja ir tarnaus iškrypėliams
gerai gyvena ir gyvens
——
(smulkmena, kad teks smaloje teks virti - mokslas neįrodė, kad pragaras yra)

Hmm       2022-05-21 22:07

Net nežinojau, kad Pociūnienė buvo tokį straipsnį parašiusi. Čia tikrai ta pati, vis kažką dvasingai kalbanti tyliu kenčiančios šventosios balsu? Ajetus, kas būtų galėjęs pagalvoti?

Ozolas ( Lietuvos ypatingasis archyvas)       2022-05-21 21:14

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio Seimo tarybos vicepirmininko Romualdo Ozolo pranešimo ištrauka
https://www.youtube.com/watch?v=ahl-wC-NgxQ&ab_channel=Lietuvosypatingasisarchyvas

Birutė Burauskaitė (Neredaguota)       2022-05-21 18:55

Liustracija Lietuvoje. Birute Burauskaitė
https://www.youtube.com/watch?v=rNAz8rzUt9k&ab_channel=NeRedaguota

>J.Laučiūtei       2022-05-21 15:32

Su malonumu skaitau Jūsų straipsnius,-esate teisi ir sąžininga inteligentė.Ačiū Jums.Anksčiau aukštai vertinau L.Pociūnienės politines įžvalgas ir publicistinę veiklą.Kažkas negero įvyko,deja,  jos moralėje ir politinėje veikloje.Manau,kad nūdienos L.Pociūnienės ,,vertybės” grįstos,deja, liberalmarksistinėmis idėjomis.Tad,liūdna ir graudu.

Šiaip       2022-05-21 12:36

Mat kaip, jaunyvi agitatoriai nuvylė ir priekin stoja vad. “veteranai”. Taip ir skamba agitacinės klišės:
[Sovietiškai] “Mūšin eina vieni seniai”, arba senesnė [Napoleono] “Gvardija niekada nesitraukia”... Bet va, berods, traukiasi, jei jau teko griebtis nekonstitucinio(!) veiksmo - cenzūros!
Žodžiu, išsidavė neturintys kokių nors rimtesnių argumentų. Liko plika “Kieno galia, to ir valia” smile

Al.       2022-05-21 12:07

Bet, pavyzdžiui, Orbaną (ar Trampą) visi ,,pažangieji krikščionys” keikia asmeniškai. Užuot ginčijęsi dėl veiksmų teisingumo.

Dzeikiokui       2022-05-21 10:55

..as apie komsomola seip pakalbejau,sakau,anais cesais visokiu buvo,su liudviga tai nieko bendro neturi.Esme,kad buvo visai normali,o i ka pavirto…Kazkaip bjauru.

Pagarba Jūratei       2022-05-21 10:55

perlaužtos gerklės giesmininkės tekstai su pseudodramatišku (paradoksaliai - jis tikroviškas) portretėliu,- seniai visuomenės paspiriami koja toliau nuo akių. Bet vis tiek viešinti jų tikrąjį turinį reikia.

Dzeikas       2022-05-21 10:40

Dzeikiokujui:
Komsomolo aktyvistu pakako, nors ir be kaupo.Visiems gerai matesi Judo ispaudas tokiu kaktose.Todel nevisi galintys ir tinkami valdziai ten lindo.Aplamai komsomolas tai buvo tam tikras Sovietu valdzios filtras “bezpredielsciku” nusodinimui pradiniame etape.Todel tik durnesni, be jokiu stabdziu sutverimai, i juos pakliudavo. “Komsomolcu” veliau neleisdavo i jokias valdzias, iki amziaus galo laikydavo vestuviniais generolais.
Tai kad Pociuniene nebuvo komjaunimo aktyviste yra minimalus, bet nepakankamas padorumo kriterijus.
Be to zmones kinta.Kaip sako rusu patarle visi isdidus ,kol per snuki negauna.

Ponas Kaligula,       2022-05-21 9:53

man regis,jums batai spaudzia..

Kaligula       2022-05-21 9:05

p. Jūratės amžius irgi leidžia teigti, kad jai kažkas darosi: šitaip pulti savo buv. mylimukę Liudviką...  Sąžinės reikia…

Dzeikiokui       2022-05-21 8:54

sikart sutinku,nors visvien man sunku patiket sio asmens metamorfoze,kursioke,vistik..Tikrai nemaciau jokios subinlaizystes,aktyviu komsomolcu buvo nemazai tuo cesu…Ji buvo pati sau,uzdaras zmogus..,ir se tau…Sakau,Stokholmas ja iveike,kitaip negaliu paaiskint.

b.p.       2022-05-21 8:35

Istorijoje pilna įvykių, kai kalės mielai guldavosi po jų patino žudikais ...

Dzeikas       2022-05-21 7:58

Vildziunaitei:
Todel kad valgyti nori.
Duonai turi, bet to matyt nebepakanka: apetitas ateina bevalgant.
Ir fonas Lietuvoje tinkamas: juk svarbu tureti solidziu pajamu - kaip jos gaunamos nr.16
Tu nepasiturintis nes nepalaizai sodomitams?
Tfu ant taves, luzeri.
Tokia tautos filosofija.

Liudviga vildziunaite,       2022-05-21 7:44

mokemes kartu filologyne,buvai absoliuciai normalus zmogus,kuo ir i ka pavirtai nemalonu stebeti.Manding,po kosmaru Pociuno likime tau galvelej kazkas nutiko..Tik STOKHOLMO sindromu tegalima paaiskint.Reveransai su koncervais,o dabar ir armonautais yra sunkios ligos pasekme.Negaliu patiket savo ausim apie tavo paistalus be elementarios logikos apie normaliu seimu blogi karo kontekste..,fui..Ech tu..Ot,zmones keiciasi…

Dzeikas       2022-05-21 6:27

Krikscioniskos morales poziuriu J.Lauciute padare klaida - leido sau neigiamai vertinti aptariamo straipsnio autore.
Nors butu pakake nurodyti straipsnio argumentacijos klaidinguma paliekant aptariamo straipsnio autores Pociunienes pasisakymu moralini ivertinima skaitytojams.
Isigalincios pederastijos diktaturos salygomis turime buti ypac apdairus su zodziais.
Juk Kurejas nesake “visada kalbek tik tiesa”.Sake: “NEKALBEK NETIESOS”.
Todel siusti anatemas pederastams asmeniskai nebutina.Bet butina NEPRITARTI jiems.
Kaip kad pasielge profesionalus futbolininkas Gueye.
Lietuviams issukis zymiai svelnesnis - nesilankyti pederastu “tusoFkese”, nebendrauti su sodomitais. Bet jie ir to neistengia laikyti - seima sert reikia teisinasi tulas ju.

Pritariu       2022-05-21 0:41

taip ,taip :(. Lietuvos politikoj senai neliko padorumo - tuo ,vis panašiau, net didžiuojamasi . Nelieka ir Žmogiškumo .

bijūnėlis       2022-05-20 23:51

Garbė Autorei už TIESOS žodžius,o Pociūnienei GĖDA už melo žodžius.

Lietuva išprotėjo       2022-05-20 23:04

Jokios žodžio laisvės tolerantiškuose vakaruose nėra. Ukrainos kovotojai kovoja už europines gėjų teises, o kas tuo abejoja yra Putino draugai toks dabarties idoeloginis naratyvas Lietuvoje.

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.