Emigracija, imigracija, demografija, Europa

Jungtinės Karalystės vyriausybė nustato pirmojo deportacijos skrydžio į Ruandą datą

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 2 d. 20:43

17     

    

Jungtinės Karalystės vyriausybė nustato pirmojo deportacijos skrydžio į Ruandą datą

Britų Vidaus reikalų ministrė Priti Patel pasakė, kad jos „niekas neatgrasys“ įgyvendinant planus deportuoti prieglobsčio prašytojus į Ruandą, nes Vidaus reikalų ministerija paskelbė pirmojo skrydžio datą - birželio 14 d.

Balandžio mėnesį Patel atskleidė planus (perkelti dešimtis žmonių, kurių prieglobsčio paraiškos laukia svarstymo, į šią Afrikos šalį. Šią politiką kritikavo opozicinė leiboristų partija, eilė labdaros organizacijų, atstovaujančių prieglobsčio prašytojams, ir net kai kurie konservatyvūs parlamentarai.

Patel tęsė tokios strategijos, jos vadinamos geriausiu būdu tvarkytis su dideliu skaičiumi nelegalių migrantų, kertančių Lamanšo sąsiaurį, pastangas.

Trečiadienį Vidaus reikalų ministerija paskelbė, kad ji pradėjo informuoti imigrantus apie jų perkėlimą į Ruandą, kur jie bus laikomi trijų žvaigždučių viešbutyje.

Kalbėdama apie teisinius iššūkius ir galimus protestus oro uostuose, Patel sakė esanti įsitikinusi, „kad bus daromos pastangos žlugdyti projektą ir atidėti išsiuntimus“.

Anksčiau šį mėnesį Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad ji išdavė „ketinimų pranešimus“ 50-čiai asmenų, kuriems buvo pasakyta, kad yra „ numatyta juos perkelti į Ruandą“, kuriai visą laiką nuo 1994 metų, kai Ruandos patriotinio fronto sukilėliai užėmė valdžią po liūdnai pagarsėjusio genocido, vadovauja prezidentas Paul Kagame.

Gyventojų daugumą sudarančios hutų genties ekstremistai išžudė beveik milijoną žmonių iš mažumą sudarančios tutsių genties po to, kai lėktuvas, gabenantis Ruandos prezidentą Juvenal‘į Habyariman‘a, buvo numuštas Ruandos patriotinio fronto, kuriame dominavo tutsių atstovai.

Kagame atstatė Ruandoje taiką ir gerovę, bet kritikai, įskaitant Amnesty International, apkaltino jo vyriausybę žmogaus teisių pažeidimais.

Šešėlinė Vidaus reikalų ministrė Yvette Cooper antradienį sakė: „Ruandos schema nėra skirta sulaikyti nusikaltėlių gaujų ar mažų laivelių persikėlimus, ji skirta laikraščių antraštėms, nepriklausomai nuo realybės. Tai visiškai neįgyvendinama, pernelyg brangi ir giliai nebritiška strategija. Nėra tinkamo proceso nustatyti prekybos žmonėmis ar kankinimų aukas.“

Vidaus reiklų ministerija teigė, kad kai kurie iš tų, kurie bus perkelti į Ruandą, leidosi į „pavojingą, nebūtiną ir nelegalią kelionę“, kad pasiektų Didžiąją Britaniją, o kai kurie, manoma, yra iš Afrikos šalių, tokių kaip Eritrėja ir Somalis.

Vidaus reikalų ministerijos biuro dienoraštyje aiškinama: „Tiems, kurių globos prašymai bus atmesti, bus arba pasiūlyta galimybė pasilikti Ruandoje, arba grįžti į savo kilmės šalį – jie negrįš į Jungtinę Karalystę po to, kai dėl jų paraiškų sprendimą priims Ruanda.“

Boris‘as Johnson‘as neseniai sakė, kad „aktyvistų teisininkai“ kenkia nelegalios imigracijos ir prieglobsčio suteikimo procesų sureguliavimui.

Eilė organizacijų, įskaitant Detention Action (angl. Sulaikymo veiksmai) ir Freedom from Torture (angl. Laisvė nuo kankinimų) dėl Ruandos strategijos pagrasino vyriausybei teismu.

Prieš imantis veiksmų departamentui siųstame laiške, nurodančiame pagrindus teisiniam iššūkiui, Freedom of Torture rašė, kad ji kvestionuoja ministrų ir pareigūnų tvirtinimus, jog Ruanda paprastai yra saugi šalis, ir tvirtino, kad strategija yra „neteisėta, nes remiasi akivaizdžiu išankstiniu nusistatymu ar šališkumu“.

Labdaros organizacija taip pat tvirtino, kad prieglobsčio prašytojų perkėlimas į Ruandą yra už Vidaus reikalų ministrės Priti Patel teisinių įgaliojimų ribos, nes „vertimas vykdyti tokius perkėlimus prieštarauja Pabėgėlių konvencijai, kadangi… Ruanda nesilaikys viso įsipareigojimų komplekto, pagal Konvenciją numatyto tiems, kurie bus perkelti“.

Šaltinis: theepochtimes.com

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al. Dzeikui       2022-06-6 15:23

,,nerasdamas faktu kontrargumentuoti ima klijuoti etiketes oponentui” - visa tai tinka tau pačiam, tik tu jau patį pokalbį pradedi tuo, kad užklijuoji etiketes. Maždaug, na idiotai, padiskutuokim. Kokia gali būti tokio įkyraus agresyvumo priežastis? Nusamdytas ardomajam darbui? Apsėdimas? Koks normalus žmogus priskres prie priešingos pasaulėžiūros žmonių, nepaliaujamai aiškindamas, kad jie yra nevykėliai idiotai? Kokiu tikslu eikvos savo laiką ir talentą ?

Dzeikas       2022-06-6 10:09

Kuo Lietuvos “patriotas” panasus, daznai identiskas koloradui?
Tuo , kad nerasdamas faktu kontrargumentuoti ima klijuoti etiketes oponentui.
Pasakai tokiam istorini fakta, o jis tau atgal: o tu uztatai rusas!(ne esme rusas ar ne, svarbu pabezdet ir apkaltint blogu kvapu oponenta.Svarbu tai padaryti pirmam, kaip sako KGB mokyklu “metodickes”)
Kad jus asmeniskai susijes su KGB - sito nesakau.Tikrai i toki nepanasus.Taciau jusu chebros, patriotu-idiotu, o ir jusu pastaruoju metu polemikos budai kazkaip nuostabiai sutampa, tarsi jus kazkas supazindino su tomis “metodickemis”.
Ko gero tai desninga: aklas ydingos idejos laikymasis neisvenviamai atveda i viena kelia su netiesa.

Al.       2022-06-4 15:39

Ačiū už įvertinima. O tokius kaip tu iki šiol tuo laikau. Dažniau žiūrėk į veidrodį.

Dzeikas       2022-06-4 11:27

Al.ui:
Jus nors ir apsviestunas, taciau lietuvio prigimtines ydos neatsikratete - mastote garas-blogais materializmo remuose. Geriausiu atveju su dvasia tik nemokamas priedas laisvalaikiui paivairinti.
30 isdeportuotu negru jums sukelia euforija - “Britanija turi sansu”. O tai , kad tas   ne kiek nesprendzia problemos saknu - ideologijos kaip tipiskam lietuviui - mielocius.
Jus man idomus kaip etalonas. Taip mastancius 90-uju pradzioj laikiau visdelto “marozais”, tautos padugnem. Dabar matau, kad tai bendras mentalitetas.Tik apsitryne Vakaruose ji maskuoja.

Al.       2022-06-4 10:27

Bet kuriuo atveju, nepriklausoma Britanija turi daugiau šansų. Blogio instrumentų sumažėjo.

Dzeikas       2022-06-4 6:47

Al.ui:
Jeigu sutinkate, kad jie, britai, lieka netiesos paradigmoje, t.y. netiesos sukelta problema sptendzia kita netiesa, tada turite sutikti ir su tuo, kad ne naryste ES sukelia migrantu ir pederastijos sklaidos, dirbtines sklaidos, problemas.
Lygiai kaip ir Lietuvai tas problemas nesa ne naryste ES.Europos Sajunga tera instrumentas kuriuo tas diegiama.Britai isejo? Ne problema. Invazyvine migracija ir pederastija jiems brukama kitais kanalais.
Ir zingsnis brukti atbegelius i afrikos subinaskyli tipo laukt sprendimo greiciau akiu dumimas britu buduliams.Va, dirbame, veikiame.
O zmones , britai toliau pratinami prie “naujakalbes” ir netiesos.

Al. Dzeikui       2022-06-3 17:22

Taip, žingsnis ryžtingas, nors gal ne geriausias sprendimas genocido nualintai Ruandai dar ir gaują neaiškios publikos. Nebent už tą juodą darbą padės šaliai sustiprėti. O sąžiningumo požiūriu, britai taip, vis dar sėdi ant dviejų kėdžių.

Putinas       2022-06-3 17:02

juos tuojau pat i fronta uzrasytu.

Bolševikuojantys       2022-06-3 12:20

lietuvaičiai valdžioje ir versle tik Lietuvius deportuos - vys iš Lietuvos.

Supratau        2022-06-3 11:30

kad ir ukrainiečių atbegeliams britai nedarys išimčių .

O neosovietikai       2022-06-3 10:59

Lietuvos valdžioje ko snaudžia? Ko nedeportuoja kartu su “Vilno našistais”?

Kis       2022-06-3 8:55

Pamegdziojimo vertas pavyzdys,kaip reikia atsikratyti tinginiu ir veltedziu.Ar mums tai pasiekiama?Abejoju.Reiketu ismokti atskirti pirsta nuo kitko,kur zmogus begantis (beje ukrainieciams tai daryti tabu) nuo persekiojimu ir to kuris nori atsisesti su savo smirdancia sikna europieciui ant sprando,tai labai didele klaida nuo A,kazkam tai buvo pravartu?

labai maloni zinia       2022-06-3 7:34

..i barmaliejaus Afrika,na pererabotku.Kazko ju absol negaila,aina anys peklon su visom savo problemom.Gales dalyvaut ruandos ukio,geroves ir demokratijos kurime.Jei ne,sudalyvaus krokodilu mitybos grandines pabaigoj.

Dzeikas       2022-06-3 6:27

Putinas ta britu kapeika panaudotu karui pries Laisvaji pasauli kurio dalis yra ta pati UK.
O pacius negrus priverstu kariauti pries ta pati Laisvaji pasauli.

stasys        2022-06-3 5:51

Viena norėti , kita padaryti , trečia ar tai sprendimas tai problemai . Ruandoje neužteks viešbučiu ir vietos visiems UK ‘nelegalams’ apgyvendinti .  Man atrodo jog čia galėtu padėti mordoras ir jo Sibiras . Va ten vietos visiems užtektu laukti kol bus baigtos nagrinėti tu nelegalų bylos o ir xuilo lišna kapeika nepamaišytu .

Dzeikas       2022-06-3 5:50

Al.ui:
Netiesa.Britai pasilieka melo paradigmoje ir melo pagrindu sukurtoje realybeje.
Vietoj to, kad panaudoti melo detektoriu nustatyti asmens prasymo politiniam priegobsciui pagristuma - tai sutrumpintu procedura iki 15 minuciu - jie eksportuoja problema i Afrika. T.y. palaiko zmogaus teisiu saugojimo chimera.

Al.       2022-06-2 22:25

Britai sveiko proto dar išlaikė. Palinkėkim jiems atsibusti ir kitose srityse.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.