Istorija, Ukraina

Julija Tymošenko ir Nadija Savčenko: Gedulo ir Vilties dieną prašome priimti mūsų užuojautą ir padėką už paramą šiuo nelengvu Ukrajinos valstybei metu

Tiesos.lt redakcija   2016 m. birželio 15 d. 16:00

14     

    

Julija Tymošenko ir Nadija Savčenko: Gedulo ir Vilties dieną prašome priimti mūsų užuojautą ir padėką už paramą šiuo nelengvu Ukrajinos valstybei metu

Tiesos.lt bičiulis Juozas Valiušaitis supažindina su Ukrajinos partijos „Tėvynė“ vadovės Julijos Tymošenko ir legendinės lakūnės Nadijos Savčenko kreipimusi į lietuvių tautą ir tremtinius pirmųjų Lietuvos tremčių 75-ųjų metinių proga.

Visuotinis Ukrajinos susivienijimas „TĖVYNĖ“

Nr. 01/4-16
2016 m. birželio 14 d.

 

KREIPIMASIS
į lietuvių tautą Gedulo ir Vilties Dienos proga

Gedulo ir Vilties dieną, kai artima mums lietuvių tauta prisimena tragiškosios lietuvių tremties į Sibirą ir Tolimuosius Rusijos Rytus pradžią, visas Stalino sovietinio režimo aukas ir jų artimuosius, prašome priimti mūsų užuojautą.

Prieš 75 metus, 1941 metų birželio 14-ąją, po to, kai Sovietų Sąjunga okupavo Lietuvą ir kitas Baltijos šalis, lietuvių bendruomenė tapo prievartinės sovietizacijos auka. Represinės struktūros pradėjo visuotinius suėmimus ir, kaip jie vadino, „antisovietinių“ bei „socialiai svetimų elementų“ tremtis. Didžiausią smūgis buvo nutaikytas į labiausiai išsilavinusius žmones – į inteligentiją ir dvasininkiją, kad greičiau pavergtų ir įbaugintų visuomenę. Į kalėjimus ir „darbo“ stovyklas grūdo mokytojus, kunigus (šventikus), žurnalistus, ūkininkus, visuomenės veikėjus, jų vaikus ir žmonas – visi jie patyrė nesuvokiamas kančias, žiaurumus, neteisybes ir pažeminimus.

Skausmo pojūtis apglėbia ir mus, kai mąstome apie šimtus tūkstančių lietuvių – sovietinio trėmimo aukas. Ukrajinai, kurie stalininės santvarkos taip pat buvo naikinami milijonais, gerai supranta mūsų brolių ir seserų lietuvių tragediją. Šiandien Ukrajina vėl pakilo prieš ginkluotus plėšraus stalininio imperinio mąstymo palikuonis bei pasekėjus ir yra dėkinga bičiuliškajai lietuvių tautai už nuoseklią vienybę bei palaikymą.

Tauta, kuri kovoja už tiesą, laisvę, teisę gyventi savo pačių žemėje ir kalbėti gimtąja kalba, yra nenugalima. Nepaisant išbandymų, liūdnos ir tragiškos istorinės patirties, nulemtos Kremliaus valdžios represijų, lietuvių tauta neprarado tautinės dvasios ir Lietuvos valstybingumo atnaujinimo troškimo. Lietuviai visados pasiaukojamai kovojo už teisę išlikti savimi ir būti laisvi. Jūs galite didžiuotis šiuo savo tautos būdo bruožu. Lietuvių tautos vienybė ir jos troškimas atsikratyti žiaurios okupacijos sukūrė veržlią, nepriklausomą Lietuvos Respubliką, kuri yra demokratinių ir žydinčių Europos tautų dalimi!

Ilgametė bičiulystė ir ryžtingas apsisprendimas ginti savo laisvę ir nepriklausomybę tevienija Lietuvos ir Ukrajinos tautas. Šiandien jūs semiatės jėgų iš didvyriškos savo praeities ir dalijatės savo įkvėpimu bei patirtimi su tais, kurie jų reikalingi.

Nuoširdžiai esame dėkingi Lietuvos Respublikai ir lietuvių tautai už palaikymą bei paramą Ukrajinai nelengvu mūsų valstybei metu.

Su gilia pagarba, visos partijos bei Visos Ukrajinos sąjungos „Tėvynė“ frakcijos Ukrajinos Aukščiausioje Taryboje vardu –

 

Julija TYMOŠENKO
Nadija SAVČENKO

Iš ukrajinų kalbos išvertė Juozas Valiušaitis

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Faktas       2016-06-27 18:27

Tiesos portalas darosi aktualus ir stiprus. Todėl troliai ir sušliaužė čia.Daro vaizdą, kad jų, šliužų, daug.
O Juozui - ačiū.

Juozas Valiušaitis       2016-06-25 21:29

“Platesniems biskiams” ir “Nagiams, nagiams” (žr. žemiau), norintiems pažinti Ukrajinos istoriją ne iš rusiškų šaltinių: https://m.youtube.com/watch?v=9cjItPTmgf4 Čia .vaizdo medžiaga apie 1941 rugpjūčio 18 d. artėjant frontui, kad vokiečiams apsunkintų persikėlimą per Dnieprą, sovietų kariuomenė susprogdino Zaporižės HES, kurią susprogdino taip, kad prasiveržęs penktosios SSSR hidroelektrinės vanduo nušlavė žemiau užtvankos gyvenusių ~120.000 ukrajinų gyvybių. (Palyginimui, kad suprastume padarytų žmogžudysčių mastą, ant Hirosimos ir Nagasakio numestos bombos nužudė 100.000 žmonių).

Kaip žinome iš sovietinės propagadandos, varytos mūsų krašte, ir jų nuolatinio įpročio savo piktadariškus darbus suversti kitiems (plg. Pirčiupių kaimo sudeginimo istoriją), pasižiūrėkite kaip tą pačią, Zaporižės HES susprogdinimo istoriją, ir po to “didvyriško atstatymo” istoriją, nutylint katastrofiško nusikaltimo priežastį ir atsakomybę - pateikia rusai: https://m.youtube.com/watch?v=gAUvci4uGZc

Įsimintinos peržiūros.

biski placiau 2       2016-06-19 19:39
biski placiau       2016-06-18 23:22
Nagi, nagi       2016-06-18 20:18

ir kokia ta ne “sovietinė” istorija? Norėčiau plačiau sužinoti apie Krymą, rytų Ukrainą, pamatyti kaip atrodo Ukrainos ne “sovietinis” piniginis vienetas ir t.t.

Juozas Valiušaitis - valstybės pavadinimo "rašybos       2016-06-18 1:28

“Negi didis menininkas nežino kai Ukraina rašosi?”

Kad mokate, Tamsta, rašyti kaip sovietmečiu buvo per rusų kalbą išmokintas “rašyti”, tai matome. O kad niekada nesidomėjote nei Ukrajinos nesovietine istorija, ir kad neskiriate ukrajinų kalbos nuo okupacinės rusų, - taip pat pademonstravote. Deja, nepasakėte jokio argumento, kodėl turėtume ukrajinų šalies pavadinimą “УКРАЇНА” (Ї) - skaityti ir juolab - rašyti per rusų kalbą “УкраИна”, dar ir sukirčiuojant “UkrAina”, - malonėkit paaiškinti Kitiems čia pat besipiktinantiems Tiesos.lt skaitytojams. Būčiau, manau, ne aš vienas Dėkingas. Tuomet bus prasmės atsakyti plačiau. Ačiū už atsakymą.

Netikėjau,        2016-06-17 19:36

kad “Tiesos” portalas iki tiek nusivažiuos.

HyperBass       2016-06-17 18:53

Ponas Valiušaiti, žinau, kad esate doras žmogus. Bet nereikia būti naiviam. Ta ponia Savčenko pasirodo toks pats Trojos arklys tebuvo. Nežinau, koks pas Jus santykis su Ukraina - ar selektyviai renkate informaciją iš medijos, ar pats važiuojate savo akimis įsitikinti, kas DABAR vyksta tenai ( Maidanas baigėsi, ir panašu, kad jis pralaimėjo). Pavyzdžių apstu - veselchak_jk, pauluskp.livejournal.com

Puikus pavyzdys: http://veselchak-jk.livejournal.com/3032149.html

P.S. Rožinius akinius niekada nevėlu nusiimti.

zinios       2016-06-17 16:07
Miega       2016-06-17 10:46
nic       2016-06-17 7:47

Gal baikit valstybės pavadinimą kraipyti? Negi didis menininkas nežino, kaip Ukraina rašoma?

Tai kad Savcenko       2016-06-16 21:26

yra Putino agentas,kaip pranesa amerikieciu portalas- http://russia-insider.com/en/3-weeks-after-being-released-putin-ukraines-sainted-war-hero-savchenko-has-combat-accusations-she vel beretes ne I koja zigiojat!

Julius Puras       2016-06-16 13:49

Lietuvoje vyksta valstybės moralės ir teisinis haosas ir ką tokia šalis gali pasiūlyti Ukrainai? Toki pati haosa įsivesti pas save? Aš karts nuo karto paskaitau Ukrainos žiniasklaida ir ką galvoju idan Ukrainoje daugiau laisvės nei Lietuvoje. Manau Lietuva tai nėra tas geras pavyzdys Ukrainai.

Stasys       2016-06-16 8:10

  Š L O V Ė
          U K R A J I N A I !!!


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Ar Prancūzijos parlamentas paseks Lietuvos pavyzdžiu ir pasmerks surogaciją kaip prieštaraujančią moterų ir vaikų orumui?

Trakų salos pilyje bus pristatyta Daliaus Stanciko knyga „Kūju per Lietuvos istoriją“

Raimondas Navickas. Nanto katedrą padegė keršydamas Prancūzijos valdžiai

Agnė Širinskienė. Apie neliečiamuosius

Audrius Bačiulis.Beprotybės kronikos: Leftistinių propagandistų miniai nepavyko parklupdyti didžiausio JAV verslo dienraščio „The Wall Street Journal“

Raimondas Navickas. Panašu, kad antisemitizmo ir etninės nesantaikos kurstytojai Lietuvoje išties kelia galvą

Andrius Švarplys. Vyksta didžiulė, giluminė, fundamentali demoralizacija

Geroji Naujiena: Kad ieškotume Jo Karalystės ir Jo teisumo

Vytautas Sinica. Kas yra leftizmas?

Vygandas Trainys. Partizanų ir kitų Lietuvai pasiaukojusių žmonių juodintojai nusipelno platesnio komentaro

Raimondas Navickas. Rinkimų naujienos iš ateities

Vitalijus Karakorskis. Atviras laiškas advokatei Fainai Kukliansky

Karolis Venckus demaskuoja: vaikų prievartautojas, ištvirkinęs pasaulio elitą. Lietuvoje to nėra?

Algimantas Rusteika. Dar kartą apie idiotus ir idiotizmą

Neringa Venckienė. Nušautas pedofilo Džefrio Epšteino ir DEUTSCHE BANK bylą nagrinėjusios teisėjos sūnus

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Bronius Puzinavičius. Ar sprendimą dėl Lukiškių aikštės monumento turėtų priimti tik menininkai?

Vytautas Sinica. Užsienio „gerąją patirtį“ reikia įvertinti iš anksto

Rinkimai Lenkijoje – kova ir pramoga

Verta prisiminti. Arvydas Šliogeris. Pamatinė žmogaus dorybė yra drąsa

Vytautas Radžvilas. Remti Bideną – tiesti kelią Merkel-Putino paktui

Jolanta Miškinytė. Dar viena šeima prašosi oficialaus prieglobsčio Lenkijoje

Algimantas Rusteika. Pabaigos pradžia

240 000 žmonių pasirašė Baltųjų rūmų peticiją raginančią paskelbti George’ą Sorosą teroristu

Vytautas Radžvilas. Laisvė – tai ne teisė voliotis smėlio dėžėje ant didvyrių kaulų…

Raimondas Navickas. Prasideda…, arba „Eikite ... su savo ‘Black lives matter’ afera“

Vytautas Sinica per Marijos radiją. Ką šiandienos žmogui sako istorinės atminties ženklai: paminklai, memorialinės lentos, atminimo aikštės?

Nacionalinis susivienijimas. Apie cenzūrą ir Lukiškių aikštę

Rasa Čepaitienė. Kaltė ir įniršis

Geroji Naujiena: Palikti iki pjūties

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.