Dienos aktualija, Pasaulis, Propagandos ir ideologijos analizė, Žmogaus teisės

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Tiesos.lt siūlo   2020 m. spalio 21 d. 23:01

8     

    

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Grace Melton | Laisvos visuomenė institutas

Asmenis, kurių pamatinės žmogaus teisės yra pažeidžiamos, galima ir reikia ginti remiantis galiojančiais žmogaus teisių įstatymais ir normomis, nepaisant jų rasės, tautybės, lyties, seksualinės orientacijomis ar bet kokių kitų savybių. JTO valstybės narės ir žmogaus teisių gynėjai turėtų skatinti ir ginti pamatines, natūralias žmogaus teises, o ne iš naujo apibrėžinėti ar naikinti teises remiantis savo politinėmis preferencijomis.

Nieko nenustebino, kad liberalūs JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijos kritikai griežtai kritikavo naujausią JAV Valstybės departamento Neatimamų teisių komisijos (angl. Commission on Unalienable Rights) pranešimą. Turint omenyje komisijos išvadą – kad kiekvienas asmuo turi teisę į pagarbą ir iš žmogiško orumo kylančias žmogaus teises – neatrodo, kad pranešimas bus sutiktas prieštaringai. Vis dėlto organizacijos Human Rights Watch teigimu, pranešimas tokias teises „pamina“.

Ji teisi, kad formaliai žmogaus teisių apsaugai skirti komitetai gali būti pasitelkiami kaip priedanga tokioms teisėms pakirsti, tačiau ji klysta tuo kaltindama Neatimamų teisių komisiją. Užuot tai dariusi ji turėtų pažvelgti į Jungtinių Tautų Organizaciją. JT žmogaus teisių apsaugos aparate yra sisteminių problemų, kurios prisideda prie prastų pamatinių teisių ir laisvių apsaugos rezultatų.

JT žmogaus teisių apsaugos mechanizmai gali sėkmingai skatinti ir ginti žmogaus teises tik tuo atveju, jei jų autoritetą ir legitimumą pripažins JT valstybės narės. JT organams ar biurokratams viršijant įgaliojimus, plečiant savo veikimo ribas ar plečiant ar iš naujo apibrėžiant sutartis, kurių jie patys privalo laikytis, tokiam legitimumui kenkiama. JT žmogaus teisių ekspertai ir biurokratai neturėtų kurti ar skatinti naujų teisių be valstybių narių leidimo. Tai ypač pasakytina apie atvejus, kai tokios naujos teisės pakerta ar kelia grėsmę tikroms pamatinėms žmogaus teisėms (pavyzdžiui, teisei į gyvybę, religijos, tikėjimo ar sąžinės laisvei), kurios yra įtvirtintos JT steigimo dokumentuose ir kodifikuotos tarptautinėje teisėje.

JT ataskaita apie smurtą ir diskriminaciją dėl lyties

Ypatingai ryškus šio JT politizavimo ir žmogaus teisių perprasminimo tendencijos pavyzdys – ataskaita dėl vardan religijos ar tikėjimo kylančių smurto ir diskriminacijos lyties pagrindu (angl. gender-based), kurią Žmogaus teisių tarybai pristatė specialusis pranešėjas religijos ir tikėjimo laisvės klausimais Ahmedas Shaheedas. Ši ataskaita yra vienas drąsiausių pažangiųjų žmogaus teisių biurokratų bandymų steigti naujas teises, skatinti abortą ir įtvirtinti išraiškas bei elgesį, susijusius su seksualine orientacija ir lyties tapatybe kartu aukojant tarptautiniu mastu pripažintą teisę į religijos laisvę ir sąžinės apsaugą. Tai turėtų labai neraminti tuos, kurie vertina gyvybę, šeimą ir religijos laisvę.

Specialusis pranešėjas teigė, kad ataskaita siekiama atkreipti dėmesį į vardan religijos ar tikėjimo kylantį smurtą ar diskriminaciją lyties pagrindu. Ataskaita galėjo akcentuoti esminius religijos laisvės pažeidimus, su kuriasi susiduria daugybė moterų visame pasaulyje, ypač – moterys iš religinių mažumų bendruomenių, kurios dažnai tampa nederamo elgesio ir smurto aukomis. Vietoj to, beveik visa ataskaita skirta pasmerkti tuos, kurie tiki negimusios gyvybės apsauga, santuoka kaip vieno vyro ir vienos moters sąjunga bei biologinės lyties nekintamumu.

Ironiška: šiame tariamo religijos laisvės eksperto pranešime religija ir tikintieji laikomi problema. Pranešėjas į išvadas įtraukė „smurto ir diskriminacijos dėl lyties reiškinių, atsirandančių dėl religiniais „pateisinimais“ grįstos valstybės politikos ir įstatymų“, sąrašą. Jis taip pat pažymėjo, kad „valstybės, kuriose tebeveikia įstatymai, kriminalizuojantys abiejų partnerių sutikimu pagrįstus tos pačios lyties asmenų santykius, tokių įstatymų išlaikymą grindė religiniais „pateisinimais“; teigdamos, kad tokie draudimai paremti islamo ar krikščionybės principais.“

Specialusis pranešėjas į smurto ir diskriminacijos dėl lyties sąrašą įtraukė „valstybės apribojimus naudotis seksualinėmis ir reprodukcinėmis teisėmis“. Jis susirūpinęs pažymėjo, kad „daugelyje pasaulio šalių vyriausybės tebetaiko dalinius ar visiškus aborto draudimus. Religiniai veikėjai šias priemones skatina ir pasisako prieš pastangas pertvarkyti įstatymus.“ A. Shaheedas reiškė nepritarimą „diskriminaciniams religiniams įsakams, kurie daro įtaką įstatymams ir politikai dėl seksualinių ir reprodukcinių teisių ribojimo“, įskaitant „dalinį ar visišką draudimą atlikti abortą ar naudoti kontracepciją, pagalbinio apvaisinimo technologijų ir lyties keitimo operacijų draudimus bei įrodymais pagrįsto lytinio švietimo ribojimus“.

Toliau pranešime kaip ypatingą susirūpinimą kelianti sritis aptariamos paslaugų teikimo vietos, veikiančios atsižvelgiant į religinius įsitikinimus. Klausiama, ar gydytojams apskritai turėtų būti leidžiama prieštarauti abortams remiantis sąžinės įsitikinimais.

Tai, kad specialusis pranešėjas nuoširdžius tikinčiuosius ir gyvybės, šeimos ir tradicinės santuokos šalininkus laiko smurto ir diskriminacijos dėl lyties vykdytojais vien dėl to, kad pastarieji elgiasi vadovaudamiesi savo tikėjimo principus, ypač neramina. Jo pranešimas simbolizuoja tiesioginį išpuolį prieš religijos laisvę bei teisę į gyvybę, tėvų teises ir sąžinės apsaugą. Jis taip pat nusitaiko konkrečiai į JAV dėl leidimo remiantis religiniais įsitikinimais nesutikti atlikti aborto ar suteikti kontraceptinių priemonių. Ataskaitoje taip pat cituojami asmens seksualine orientacija ar lyties tapatybe pagrįsti skundai dėl įvaikinimo ar komercinių paslaugų teikimo taisyklių.

Tęsinys netrukus.

Šaltinis: The Threat to Life and Liberty from the United Nations’ Abuse of Human Rights

laisvavisuomene.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2020-10-23 21:16

kai pradeda kalbeti apie zmogaus laisve ,as paprasciausiai susiguziu nuo to melo.Juk paminamos tautu laisves ir po barabanu.Vienas dalykas plakti liezuviu,steigti idiotiskus institutus,tai negi ir yra toji laisve.Mes mazyteje Lietuveleje savarankiskai pamyneme laisve,kuri buvo pasiusta pacio paciausio ir paimk su ja pasielk,kaip banditeliui is po tilto.Kiekvienas bukime laisvi pries save ,artima na ir pazistama.Melas-laisve?Landzbergis nuleides biuleteni i urna,(dedule) buvo pakviestas komisijos “tarti “zodi,nes tai butina apeiga,Kai paklause uz balsavai,atsakymas trumpas-uz busima laisve?Nesupratau,o kur musu toji laisve ir kuo ji skirsis?Kada is melo burnos sklinda tokie zodziai,kraujas uzverda ir sirdis neskauda,taip ir norisi atplakti tokius “veikejus”.

Dėl neapykantos kalbos       2020-10-22 17:25

dėl kurstymo ir kt. ŽT pažeidimų.
Klausimas tik į ką reaguoja mūsų teisėsauga ir NVO -
- į patį kurstymo faktą, į tikrą kurstymą, ar
- į ilgametį nepraustaburnio kalbos ,,stiliuką”, kai jo įprastas žodynas nukreipiamas į kažkodėl nepakaltinamą asmenį, kad ir ką anas išdirbinėtų?.. 

Juk faktas, kad jau per dvejus metus niekas taip ir nesureagavo į:
Remigijus Šimašius: Jūs, Vilniaus praeities šešėliai, patraukite rankas nuo sostinės
Publikuota: 2018 rugpjūčio 8d. 10:11
– 15min.lt/naujiena/aktualu/nuomones/remigijus-simasius-jus-vilniaus-praeities-seseliai-patraukite-rankas-nuo-sostines-18-1012226?copied –
(dėmesio vertas ištraukos paryškintos 2020 10 22 13:28 komentare čia:
- alkas.lt/2020/10/20/salies-prezidentas-ir-ministras-pirmininkas-neliko-abejingi-a-valinsko-pasisakymams/?comments#comment-323241 )

“Kremlin goald wodka”?       2020-10-22 15:52

Kas čia per “čudo prirody”?

> 2020-10-22 4:38       2020-10-22 11:58

Taip, taip drauhe pulkininke, aplink vien tik agentai. Stalinizmas juodas, kur tik pasisuksi - vien tik jurgiai.
Va, ir aš enu anadien gatve ir staiga džipukas sustoja, prie mokesčių inspekcijos, na ten, kur vaizdo kameros pakabintos. Niasn markės, bet pilkas, o vairuotojas su striuke ir kamštis iš kišenės išlindęs. Aišku, kad agentas. Aš - tiesiai per krūmus, per alksnynus pas Agne, na tą, Jadzės kaimiką, ten žiūronus ant palangės laikau. Pažiūriu į kamštį ir ką jūs manot!!! “Kremlin goald wodka”! Dabar aišku, kodėl pas mus vien tik “Lietuviška auksinė”, tas Langų majoras langus su kremline plauna.
Apverčiau žiūronus, pažvelgiau į džipuko numerius - bingo! GJE 706, Džeimso Bondo padėjėjas iš Seimo. Dar ir moteris buvo, bet su paltu. Aišku, kad ne Lietuvoje siūtas, ir be žiūronų matėsi, kad Versačis, bet bordinis.
Tokia tad ta ir laisvė, jei ne rinkėjas, tai agentas. Iš JTO.

grumstas       2020-10-22 9:24

Žodžio laisvė...    2020-10-22 7:59

Jūs viską suplakėte , visas problemas ,į vieną krūvą. o reikėtų muses atskirai, kotletus atskirai.
Abortą, šią problemą , negimusio kūdikio nužudymą , nagrinėti atskyrus nuo pensinės sistemos valstybėje ypatumų. Aš pavyzdžiui nieko prieš , kad būtų sumažinta hiperdidžiules pensijos , arba net kelias gaunančių pensijas, jų dydžiai neturėtų skirtis kuo nors ypatingai nuo bendro vidurkio, nes visų darbas buvo reikalingas visuomenei, ir gautą priedą skirti tokių daugiavaikių šeimų parėmimui auginti vaikus.

Žodžio laisvė...       2020-10-22 7:59

Blogai kai visokio plauko pasaulio veikėjai kišasi į privatų žmogaus gyvenimą.Kas leido kištis į moters gyvenimą ir už ją spręsti ar ji turi teisę daryti abortą ar neturi.Ji žino kiek vaikų ji gali pagimdyti,kiek vaikų išauginti.Iš joks čia politikos veikėjas ar bažnyčios tarnas neturi teisės kišti savo nosies į privatų žmogaus gyvenimą.Gal kam nors ateis mintis iš viso drausti turėti lytinius santykius?
Tegul politikai nukreipia dėmesius į materialinius motinų poreikius,kai jos augina vaiką,slaugo jį ligos patale kai neužtikrintos jai pajamos tuo metu ar senatvėje.
Politinės prostitutės garsiai reiškiasi dėl lyčių “lygybių”,bet kodėl nemato skurstančių motinų,kodėl Motinų pensijos yra žemiau skurdo ribos?Kodėl nusenusios
moterys negauna socialinės pagalbos be blato,kai reikia jai išplauti langus,grindis,išsiskalbti,savarankiškai nusiprausti?Daug bedarbių.Tai kodėl jų nenukreipus į aukščiau paminėtas pagalbas nusenusioms motinos,kurių vaikai išvykę užsienin?Pensijų dydžiai…Ar neateina kam mintis,kodėl vyrų pensijos didesnės už moterų.Mat vyrai ne gimdo,o dirba,o moters darbas auginti vaikus yra nuvertintas.Kodėl moterų atlyginimai yra mažesni už vyrų aplamai?Nors neretai moterys dirba daug sudėtingesnius ir atsakingesnius darbus.Ir už menkus atlyginimus.O to pasekoje ir jų pensijos bus žemiau skurdo ribos.Per pandemiją ar
daug matote triūsiančių vyrų?Vien moterys.Susirūpino Prezidentas sveikatos centru…O kad ten dirbančios moterys gauna atlyginimus mizerį.Ar tai ne žmogaus teisių pažeidimai???Pažeidimai ir dar kokie! ! !Bet tai politikų nedomina.Jie važinėjasi mašinomis,kurios kainuoja 100 000 eurų ir jų atlyginimai tokio dydžio,kad moteris neuždirbs per visą gyvenimą.Biurokratizmas išbujojęs ir visi nori gerai gyventi ir maitintis.

Pas mus irgi ateina       2020-10-22 6:59

Va, atsirado neapykantos linija. Galima priduoti. Priduodu Valinską.

O kas tokie       2020-10-22 4:38

tas JT įkūrė ir kokia buvo jų reputacija? Ar kartais jos įkūrėju nėra vienas iš Stalino agentų, ką? Pasiuntė Baltijos šalis Gulagan ir įkūrė JT, ane? Ką apie tai mano Seimo Jurgis ir Langų majorai? Žodžiu, rinkėjai ir drg. Andrulis iš Šiaulių? Laisvės partija ir “istrebitelių” anūkai, ką mano?


Rekomenduojame

Situacija sveikatos srityje: dr. Rimo Jankūno ir Andriaus Gudaičio pranešimai LVŽS šešėlinės Vyriausybės posėdyje

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: šįkart boikotas gali pavykti, mat valdantieji pataikė į savo tradicinius rėmėjus, o jų balsas dangų pasiekia

Andrius Martinkus. Tikroji vertybinė politika dabar yra ‘Realpolitik’

Ramūnas Aušrotas. Seimo narė Morgana Danielė platina teisiškai ydingą ir socialiai neatsakingą informaciją

Ignas Vėgėlė. Kodėl mes taip orientuojamės?

Vygantas Malinauskas. Apie nacionalinius kovos su pandemija ypatumus

Rasa Čepaitienė. Naujoji Helsinkio grupė

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Šiluvos deklaracija labiau tinka Dorovės ministerijai negu Bažnyčiai

STI kviečia valdžios institucijas bendradarbiauti dėl COVID-19

Izraelio sveikatos ministras pripažino, kad „skiepų pasai“ – tai spaudimo priemonė

Vytautas Rubavičius. Paslaptingas okupacinių Vilniaus paminklų „trikampis“

Pasirašykime Šiluvos deklaraciją: laisvoje demokratinėje valstybėje būtina gerbti pamatinius asmens ir visuomenės gėrius

Nida Vasiliauskaitė. Šiandien matome, kad Kantas ir kompanija klydo

Algimantas Rusteika. Kaip bukalaurai taisys savo klaidą

Advokatas Andrius Krištapavičius: kodėl atsisakau pasiimti savo Galimybių pasą?

Kun. Robertas Grigas. Rugsėjo 13-oji: niūrus sugrįžimas į sovietmetį

Liudvikas Jakimavičius. Uždavinys PIŠei

STI tarptautinė mokslinė konferencija „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“: pagrindiniai pranešimai

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio pareiškimas dėl Šiluvos deklaracijos

Rasa Čepaitienė. Viskas taip tiesmuka ir primityvu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie ovacijas „kliedesiams“, tapusiems tikrove, ir ramiai knarkiančią sąžinę

Dominykas Vanhara. Kas yra blogai su šia publikacija?

Lenkų premjeras: Lenkija bus geriausia vieta gyventi Europoje

Rasa Čepaitienė. Prieš pišizmą nublanksta net kasdieniai vėlyvojo brežnevizmo marazmai

Viktoras Jašinskas. Juodasis pirmadienis

Kun. Robertas Grigas primena: ne tvoros ir ne tanketės apsaugo parlamentus…

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklės“. Išvarymo instrukcijos: sugauti, išvyti, dezinfekuoti

Ramūnas Aušrotas. Apie sprendimų „greitumą“

Geroji Naujiena: Sekime Jėzų ir nebūsime sugėdyti

„Teisingumo registras“: ar esate pasiruošę gyventi be pilietinių teisių?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.