Jonas Kaminskas. Artėjantys rinkimai galėtų tapti Lietuvos demokratijos atgimimu

Tiesos.lt redakcija   2014 m. spalio 18 d. 0:52

23     

    

Jonas Kaminskas. Artėjantys rinkimai galėtų tapti Lietuvos demokratijos atgimimu

Nuo pirmųjų demokratiškų rinkimų 1990 m. iki kitų 1995 m., jau skirtų išimtinai partinių organizacijų dominavimui, Lietuvoje veikė demokratinis valstybės valdymas su pakankamai išplėtota savivaldos sistema (seniūnijos turėjo pilną savivaldą) ir su mažoritarine (vienmandatine) rinkimų sistema, užtikrinusia teritorinį atstovavimą (kiekvienas deputatas buvo rinktas konkrečios teritorijos rinkėjų, kuriems ir atstovavo). Tai buvo nebloga sistema, visus piliečius įjungusi į vietos, tuo pačiu ir visos valstybės valdymo procesą. Vienintelis jos trūkumas buvo tas, kad rinkėjai neturėjo teisinės galimybės savo atstovus atšaukti, tačiau dėl to, kad kiekvienas deputatas atstovavo tam tikros teritorijos (seniūnijos) rinkėjams, rinkėjų įtaka jų veiksmams buvo įmanoma ir reali.

Deja Lietuvos pilietinė savivalda – Lietuvos demokratinis valdymas, išgyvenęs vos penkerius metus – kūdikystės fazėje buvo palaidotas. Duobkasys – Lietuvos Seimas, 1994 m. priėmęs įstatymų pataisas, kuriomis buvo panaikinta seniūnijų savivalda ir įteisinta proporcinė, išimtinai partinėms organizacijoms skirta rinkimų sistema. Taip, nuo 1995 m. pilietinės savivaldos, demokratinio valdymo, Lietuvoje neliko. Nuo tada Lietuva tapo vienintele Europos valstybe, kurioje visuomenės teisė į savivaldą buvo panaikinta.

Nesigilinant į tai, kodėl taip atsitiko, neieškant kaltų, reikia pasakyti, kad nelikus savivaldos – rinkėjų įtakos – jų rinktai valdžiai, Lietuvoje įsiviešpatavo valdžios savivalė. Kitaip ir būti negalėjo – tiek visuomenė, atskirta nuo valdžios, tiek valdžia, atsiskyrusi nuo visuomenės – visi tapome labai ydingos ir pražūtingos Lietuvos Valstybei sistemos įkaitai. Šitą besitęsiančią „idijokratiją“ (taip Lietuvos valdymo sistemą pavadino iškilus Pasaulio Lietuvis Vilius Bražėnas) būtina kuo greičiau nutraukti, pakeisti ją realia, nesumeluota pilietine savivalda, apjungiančia visus piliečius į vieningą, organizuotą visumą ieškoti ir įgyvendinti bendrų, visiems geriausių sprendimų.

Kito kelio nėra. 20-metė patirtis, parodė, kokie yra bevaisiai bandymai išrinkti gerus „savivaliautojus“, nes taip jau nutinka, kad „drakonus“ pakeičia kiti „drakonai“. Belieka vienintelė viltis, kad Lietuvą išvesti iš dabartinės aklavietės, gali tik suverenitetą iš valdančiosios klasės atsiėmusi Tauta – visa visuomenė. Dabartinė valdymo sistema – labai stipri, organizuota ir save sauganti – geranoriškai savo diktatorinių pozicijų neužleis, niekados nepriims visuomenės galias plečiančių įstatymų, todėl visuomenė šio reikalo turi imtis pati, veikti nedelsiant, nelaukiant, nesitikint valdančiosios klasės supratimo

Gera proga permainoms – artėjantys savivaldybių tarybų rinkimai, jei per juos bus renkamai kitaip – naujoviškai: jei į tarybas bus renkami tik tie žmonės, kurie asmeniškai įsipareigos (pasirašys pasižadėjimus) teisingai – privalomai – atstovauti jiems priskirtų (sudarant kandidatų sąrašus būtų sutarta, kurių) seniūnijų rinkėjams. Tokiu būdu, nekeičiant galiojančių įstatymų, faktiškai būtų užtikrintas teritorinis atstovavimas ir nuolatinis išrinktų atstovų ryšys su rinkėjais.

Gali kilti klausimas – kam reikalingas pasižadėjimas, jei įstatymai nenumato prievolės jo laikytis?

Taip, nenumato, bet tik niekšinga asmenybė gali savo parašu patvirtinti pažadą ir paskui jo nevykdyti. Įstatymai nenumato, bet jie ir nedraudžia, todėl ir būtina išnaudoti tai, kas nedraudžiama.

Kandidato į savivaldybės tarybą pasižadėjimo tekstas turėtų būti maždaug toks:

Pasižadu:

Atstovauti (pavadinimas) seniūnijos rinkėjams, vykdyti pilietinę jų valią palaikant nuolatinį ryšį su jų atstovais – seniūnaičiais, dalyvaujant seniūnijų susirinkimuose (seniūnaičių sueigose).

Nuosekliam atstovavimui užtikrinti seniūnaitijose organizuoti seniūnaitijų tarybų rinkimus, kad ne didesnė kaip 10-ties rinkėjų grupė, gyvenanti konkrečioje seniūnaitijos teritorijoje ar vietoje, turėtų savo pirminį – tiesioginį atstovą – seniūnaitijos tarybos narį.

(Paaiškinimas: išrinktam tarybos nariui niekas netrukdys patarti, padėti seniūnijos gyventojams išsirinkti atstovus į seniūnaitijos tarybą, kuriais naudodamasis jis galės dalyvauti savivaldos procese. Jei atsitiks taip, kad kurios nors seniūnaitijos gyventojai ar seniūnaitis tarybos rinkti nenorės, tokiai seniūnaitijai savivaldybės tarybos narys neatstovaus – seniūnaičio balsas jam bus negaliojantis.)

Kad rinkėjai žinotų, ar teisingai jiems atstovauju, visais klausimais taryboje balsuoti atvirai.

(Paaiškinimas: kad savivaldybės taryboje nebūtų užkulisinių suokalbių prieš balsuojant, pavyzdžiui, norint nuversti neįtikusį merą ar kitą pareigūną, atviras balsavimas nesudarys galimybių tarybos nariui elgtis nesąžiningai savo atstovaujamųjų rinkėjų atžvilgiu.)

Taryboje nesijungti prie jokių koalicijų ir niekam, išskyrus savo atstovaujamos seniūnijos rinkėjus, neįsipareigoti.

(Paaiškinimas: skirstymasis į pozicijas ir opozicijas, kai deputatai verčiami balsuoti, pagal grupinius susitarimus, yra iš esmės destruktyvi praktika, naudojama ne geriausiems sprendimams ieškoti, bet kovai dėl valdžios.)

Sulaukus iš atstovaujamos seniūnijos rinkėjų nepasitikėjimo, atsistatydinti iš tarybos narių.

(Paaiškinimas: deputatų atšaukimo įstatymai nenumato, bet ir nedraudžia rinkėjams, jei iškiltų reikalas, spręsti dėl jų tinkamumo, o deputatui, sulaukusiam rinkėjų nepasitikėjimo, niekas nedraudžia geranoriškai atsistatydinti.)

Pasižadėjimas būtinas (jis preliminarus, galima tobulinti), kad į Tarybą ateitų sąžiningai atstovauti pasiryžę asmenys. Tai bus savotiška darbo sutartis, kuri atbaidys asmeninių ar siaurų, grupinių tikslų siekiančius. Pasižadėjimas dar labai geras ir tuo, kad davęs pažadą rinkėjams, tarybos narys jausis stiprus ir nepaveikiamas jokių suinteresuotų jėgų, nes balsuodamas remsis savo atstovaujamos seniūnijos rinkėjų valia – visada galės paaiškinti, kad elgtis kitaip negali – neturi teisės.

Įgyvendinus rinkimuose šį sumanymą, Lietuvos pilietinės savivaldos procesas veiktų taip:

Atsirastų trys rinkėjams atstovaujančios grandys:

(Paaiškinimas: nesvarbu, kad dvi pirmosios neturės oficialių savivaldos teisių, svarbu, kad galės užtikrinti atstovavimo procesą.)

1) seniūnaitijos taryba – jos kiekvienas narys (galėtų vadintis „kaimynaitis) atstovautų konkretiems rinkėjams – savo kaimynam (apie 10 rinkėjų).

2) seniūnijos taryba (seniūnaičių sueiga) – jos kiekvienas narys – seniūnaitis, atstovautų jam priskirtos seniūnaitijos rinkėjams, palaikydamas nuolatinį ryšį su kaimynaičiais, kurie jam perduotų, reikalui esant, seniūnaitijos rinkėjų valią.

3) savivaldybės taryba – jos kiekvienas narys – atstovautų konkrečios seniūnijos ar jos dalies (jei nuo seniūnijos būtų du ar daugiau tarybos narių) rinkėjams, palaikydamas nuolatinį ryšį su seniūnijos taryba – seniūnaičiais, kurie jam perduotų, reikalui esant, seniūnijos rinkėjų valią.

Esant ir veikiant tokiai nuosekliai atstovavimo sistemai, Tauta turėtų realią galimybę bet kada ir bet kokiu, svarbiu klausimu reikšti savo aukščiausią, suverenią galią. Pavyzdžiui, kyla klausimas dėl skalūninių dujų išgavimo ar dėl euro įvedimo – seniūnaitijų tarybų nariai atlieka apklausą savosiose kaimynijose (dar geriau – balsavimą ir protokolavimą), duomenys atstovavimo grandine atkeliauja į Seimą ir sprendimą galima būtų priimti ne tik Tautos vardu, bet ir pagal jos pareikštą valią.

Tas pats ir su vietinių reikalų sprendimais – seniūnijos gyventojai nutartų, ar, pavyzdžiui, pirmiausia reikia finansuoti milijoną kainuojantį kokio nors tvenkinio išvalymą, ar tuos pinigus panaudoti kuriant darbo vietas jo neturintiems.

Įgyvendinti šį sumanymą – išsirinkti savivaldos principais atstovauti pasiryžusius Tarybų narius – galima steigiant visuomeninius rinkimų komitetus ir į jų sąrašus kviečiant su tokiomis sąlygomis sutinkančius kandidatus. Ir už Tautos suverenitetą – už Lietuvos gražinimą piliečiams – pasisakančios partijos savo kandidatų sąrašus galėtų sudarinėti tokiu pačiu principu.

Kada pradėsime gyventi pagal bendru visuomenės sutarimu priimtas ir visai visuomenei – jos daugumai – priimtiniausias taisykles, priklauso nuo mūsų kiekvieno pilietinio sąmoningumo ir bendrapilietinio solidarumo.

Viena aišku – niekas už mus mūsų Lietuva, jos ateitimi nepasirūpins.

Jonas Kaminskas
Grupės „Pilietinė iniciatyva“ narys

 

* * *

Daugiau apie grupės „Pilietinė iniciatyva“ pasiūlymą piliečiams skaitykite kitoje Jono Kaminsko publikacijoje:

„Pilietinė iniciatyva“ Raseinių rajono piliečiams: susigrąžinkime savivaldą jau per šiuos rinkimus

 

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kas       2014-10-21 1:39
kas       2014-10-21 1:35

youtube       Евгений Новиков «Новости славян» №53

kas       2014-10-21 1:25

youtube     Украина 20.10.2014 ВИДЕО БОМБА-ПЛАНЫ США ПО УНИЧТОЖЕНИЮ РОССИИ И УКРАИНЫ-(СЕКРЕТНЫЕ ДОКУМЕНТЫ)Ч-1

kas       2014-10-19 18:14

Matau jus dar nesupratot.Visur,kur reikia pasiekti rezultata neka- kolukio-

Uzsirsyk tai ant sienos. ant rankos ..tualete…

Kas valdo pasauli,tai mus kartu per statytinius turi specialias aukstasias mokyklas kur ruosia vadovus ,kurie slaptai ir atvirai dirba.

O ar Lietuvoje ruosiami busimi vadovai?  Jau 1 / 0JU naudai
Toliau jie zino istorijos eiga 2/0
Jie turi visas zinias apie mus .Va rasau ,o jie jau gauna kopija ir mane uzfiksuos.Kas turi informacija tas visa galva auks ciau stov 3/0
O ka tu apie ju planus zinai…...ogi nieko4/0
Ai matau sunkiai suprasi, jau uzsiciklines ant rinkimu….

 

Beta > kas 2014-10-19 16:06        2014-10-19 18:10

Gal pradedam nuo to, kad Lietuvos partijos (turiu mintyje tradicines), visai ne partijos, bet, greičiau, kriminalinės struktūros. Valstybės valdymas joms mažiausiai rūpi. Jų tikslas paėmus valdžią, visur sukišti savus žmones ir plėšikauti. Kur dingsi, kažkokius sprendimus vis tik daro, tik bet kaip, atmestinai, šiai dienai. Kai kartą (neprisimenu jau dėl ko) Kubiliaus paklausė kaip ten bus po metų, tasai atrėžė: visada kaip nors būna. smile Ir kam jiems stengtis? Pirmiausia nesugeba- partijose visai nėra valstybės valdymui kompetencijos turinčių  žmonių, o jei ir atsiranda vienas- kitas ilgai neužsibūna, nes, paprastai, kas naudinga bendrai valstybės raidai, tas nenaudinga partijoms ir jų globojamoms gaujoms. Anta, Lietuvoje visiškai nėra jokios atsakomybės, ne tik už priimtus klaidingus sprendimus, bet ir už piktybiškai korupcinius. Iškilus kokiam atvejui į viešumą, jie suglaudžia pečius ir vieni kitus pridenginėja.Paskutinis atvejis- Skardžiaus komisijos išvados dėl SGT, kai   Butkevičius uždengė Kubiliaus nusikaltimus. Prokuratūros nėra- Madam pasistengė.
Taigi žmogau, moralas toks: nereikia ir neįmanoma kaltinti to ko nėra-  Lietuvoje nėra jokios demokratijos. Kas taip sako, tas meluoja. Pas mus yra tik kai kurie demokratijos požymiai.

Taigi       2014-10-19 16:45

Bobutės geriau nubalsuoja, tai rodo referendumų balsavimų istorija, išskyrus stojimo į ES referendumą, nes tada į balsavimą buvo įsijungę tie, kurie balsuoja už alaus butelį. Bet dėl to ne balsuotojai kalti, tačiau sistema, kuri leidžia pažeidinėti įstatymus, kai valdantiesiems reikia.
Pasaulyje yra gamyklų, kuriose sprendimus priima darbo kolektyvas, tačiau tai nereiškia, kad nėra vadovų ir specialistų. Taip ir tikros, ne atstovaujamos, demokratijos valstybėje, yra vadovai, politikai, bet sprendimus priima tauta, kuriai specialistai gali suteikti žinias, informaciją, kurie leistų balsuotojams priimti sprendimą. Deja, Lietuvoje kol kas to nė prieš vieną referendumą nebuvo, nė prieš vieną referendumą žmonėms nebuvo normaliai išaiškinta ir pateikta informacija, nes valdantieji siekė suklaidinti rinkėjus, teisingi sprendimai daugiausiai atsirado tik dėl rinkėjų gyvenimiškos patirties ir intuicijos.
Tai, kad į valdžią patenka netinkami, tai ne rinkėjų, tačiau keliamų reikalavimų kandidatams nebuvimas.

Taigi       2014-10-19 16:44

Bobutės geriau nubalsuoja, tai rodo referendumų balsavimų istorija, išskyrus stojimo į ES referendumą, nes tada į balsavimą buvo įsijungę tie, kurie balsuoja už alaus butelį. Bet dėl to ne balsuotojai kalti, tačiau sistema, kuri leidžia pažeidinėti įstatymus, kai valdantiesiems reikia.
Pasaulyje yra gamyklų, kuriose sprendimus priima darbo kolektyvas, tačiau tai nereiškia, kad nėra vadovų ir specialistų. Taip ir tikros, ne atstovaujamos, demokratijos valstybėje, yra vadovai, politikai, bet sprendimus priima tauta, kuri specialistai gali suteikti žinias, informaciją, kurie leistų balsuotojams priimti sprendimą. Deja, Lietuvoje kol kas to nė prieš vieną referendumą nebuvo, nė prieš vieną referendumą žmonėms nebuvo normaliai išaiškinta ir pateikta informacija, nes valdantieji siekė suklaidinti rinkėjus, teisingi sprendimai daugiausiai atsirado tik dėl rinkėjų gyvenimiškos patirties ir intuicijos.
Tai, kad į valdžią patenka netinkami, tai ne rinkėjų, tačiau keliamų reikalavimų kandidatams nebuvimas.

kas       2014-10-19 15:06

TRumpai paaiskinsiu visa sistema ,nors uz tai galiu smarkiai nukenteti.
Jei perprasit ,nebereikes tos jusu demokratijos.
Pasakykit brangieji ar yra demokratija rimtuose dalykuose- gamykloje, baznycioje, kariuomeneje.
Gamykloje susirenka visi nuo ir pradeda girtis kaip gamyklai vadovaus nuo valytojos ikitekintojo.
Ir valytoja iskalbesne, zadejo jei mane isrinksit,tai visko bus .tapo gamyklos direktorium.Tie ,kur sake jei mus isrinksit ,tai MES GYVENSIME GERIAU.-tapo pavaduotojais ,inzinieriais.

KLAUSIMAS———- PER KIEK LAIKO GAMYKLA BANKRUTUOS??????????????????

O CIA EINA DALYKAI DAR RIMTESNI——SALIES VALDYMAS

Tai kam tada mokslai ,jei bobute nubalsuoja kam buti prezidentu, nes ju daugiau.\\\\\\\\\\joms balsavimas atrakcija .Uz dienos jau nebeatsimena uz ka balsavo .
UZ tai tokie kaip antanelis ir papuola i tokias auksts pareigas ,jei imti kariuomene kaip pavyzdi ,tai divzijos vadu su generolo antpeciais,staigiai is sudo.
Jei nori ,paklausk ,galiu daug rimtu dalyku paaiskinti,kiek sugebesiu.

 

Taigi       2014-10-19 13:42

Nepatinka man ta iš rusų perimta kapos teisė, nes tai yra sugrįžimas atgal į praeitį, į senovę, kai buvo visai kitas gyvenimo būdas.

Taigi        2014-10-19 13:37

Tokie “kas” ir yra prieš referendumus, prieš tikrąją demokratiją, nes jie žmones ir iš jų sudarytą tautą laiko kvaila. Tik jiems kažkodėl neieško priežasties, kodėl žmonės kvaili. Priežastis labai paprasta tiek globalistams, tiek vietiniams globalistų statytiniams nereikia, kad žmonės būtų protingi, todėl jie nesuinteresuoti žmones šviesti, mokyti spręsti valstybės, savo miesto reikalus.

Taigi tam > Kas 10:05       2014-10-19 13:32

Tai ne tik globalistų, bet ir Lietuvos konservatorių su Grybauskaite svajonė, jie juk žmones laiko kvailais, tik jie vieni protingi, tik jų politinio elito grupė gali spręsti, tik jie vieni gali praskolinti, nuskurdinti, iššvaistyti biudžeto pinigus, savo vidaus ir užsienio politika į krizes nuvaryti valstybę, nes jie juk protingi.

kas       2014-10-19 10:56

Kazkur Girdejau ,kad Rusijoje po Didziuju Katastrofu stos naujas salies vadovas,kuris viska isaiskins zmonems, kas valdo zemes planeta ir tt it tp.
Ir tik tada pajudes salis i prieki.
Todel dabar viskas iskreita. viskas melas,
Nuo matematikos ,nusususio mokslo ,.iki Zemes Istorijos , Kosmoso.
O nezinant i kur atejai ir kur eini, kurgi nukeliausi?
Tik ten kur nuves vedliai.Cia palikta mums tvarkytis savo buiti kazkiek ir isivaizduoti kad esame laisvi spresti savo likima.

kas       2014-10-19 10:47

Koks nuobodus esi.Pasaulio Valdtytojai gal but net zinojo ,ka as dabar cia rasysiu.Viska zino ,kas jiems reikalinga valdanti Pasauli,geriau negu tu, kaip bulves issivirti vakarienei.

Man pasižadėjimo tekstas       2014-10-19 10:47

Patinka.

>kas       2014-10-19 10:38

Ryklių-globalistų vietoje aš labai rimtai analizuočiau Tamstos mintis ir daug ką panaudočiau. Visuotinių rinkimų ir bendrai viešų diskusijų panaikinimas gali jiems patikti - lai oficialiai viską palikti tyloje tvarkyti pašvęstiems rinkikams. Čia įsipaišo ir ruskyno Aukščiausio Teismo pirmininko naujausios liaupsės baudžiavos laikotarpiui.

kas        2014-10-19 9:30

Pasakyk ,kiek zmoniu pav. is tukstancio supranta ,kas dedasi pasaulyje.
Nei vieno -as atsakau.
Gal kas is lietuviu dalyvavo pasaulio pav didziuju rykliu susirinkime nors viename , kur jie aptaria ,nuplanuoja kaip toliau valdys pasauli.
Kiek planuoja i prieki paprasti zmones?
O jie 1000 metu i prieki.
Net ir si mano komentara ju klerkai perskaitys ir pagal pavojingumo dydi pades i tam tikra stalciu.O man byla atidarys ,jei dar neuzvesta.Ir busiu padetas i raudona ,geltona ,ar zolia skyriu.Ir dar vis zmones -guvenam demokratineje valstybeje ,kaip cia gali taip buti.
Kvailiai ranka kvailius.Nei kiek neperdedu.Demokratija- Kvailiu masems mulkinti, dar karta pasikartosiu ,kam dar neaisku.
Zino kiekvieno zmogaus pirstelejima ,o cia - jei mane isrinksit ,tai as ta ir ta padarysiu…..Tokiu ir tereikia JIEMS.
Paksas soktelejo auksciau ir apsiramino.

kas        2014-10-19 9:14

Globalistai turi demokratinius rinkimusdabar ,o ateityje jie nebenumato jokiu rinkimu.

> Kas       2014-10-19 9:05

Matau, kad siūlot pereiti prie netiesioginių rinkimų, kai išrinkus dešimtininkus jie taps rinkikais aukštesnio lygio rinkimuose. Piliečiams vėliau balsuoti nebebus leidžiama, nes jie per kvaili. Tai galima pavadinti tiesioginių rinkimų panaikinimu. Ar ne globalistų svajonė?

Kas       2014-10-19 8:03

Pagaliau supraskit ,kad tokie demokratiski rinkimai yra mums primesti ,kad i valdyma galima butu pastatyti norimus zmones ,panaudojant visokias agitacijas ir manipulicijas.Demokratija ,demokratija,demokratija,o net zodis neaisku ka reiskia.
Rinkimai turi buti laipsniski.Ir tai dar galetu priesai padaryti poveiki, nes mazai issilavinusiu zmoniu,O ismintingu tik vienetai.Kaip sakoma -vienas is milijono,
Pradzioje pagal gyvenama vieta is keliolikos seimu isrenkami desimtininkai.
Jie renra simtininkus.
Simtininkai rsnka tukstantininkus ir t.t . iki isrenkamas skaisius .
ojie isrenka vadova.
Visokia agitacija uzdrausta.
Sie Valdininkai gautu atlyginima tik esant teigiamiems rezultatams ,kaip ir bet koks darbininkas ar amatininkas.
Uz nusikaltimus bausti pritaikant koeficienta nuo issimokslinimo ,uzimamu pareigu ir tt.
Vadovas 100 , povaduotajai 90-60 .ir tt.ko noret is 4 klases baigusio .
jam koeficientas gal kokie nuo 1 iki 5.
Tai prapultu noras i valdzia visokiems antaneliams ir sukciams ir tt.
Bet aisku to padaryti neleis ,nes butu blogas uzkreciantis kitoms salims.
O dabar pries rinkimus kiekvienas kandidatas giriasi,jei mane isrinksit ,tai visko bus. Bendrai ,gal ir teisingai sako-paskui visko ir buna.
Arba-Jei mus isriksit, TAI MES GYVENSIM GERIAU…
Perpratot paslepta minti?

 

 

 

 

 

 

pavyzdys

 

 

Pagrindinis kriterijus apsisprendžiant eiti ar nei       2014-10-18 21:03

balsuoti man bus,ar kandidatai turės ketinimų gaivinti galimybę įgyti vidurinį mokymą savo gimtojoje aplinkoje.Nebūtinai tai turi būti gimnazija.

Dėdė       2014-10-18 8:53

Kaminskas siekia teritorinio atstovavimo, tačiau su tais pasižadėjimais (žadėjo vesti, bet prigavo mergą) išradinėja dviratį. Pasaulyje seniai žinoma ir taikoma (Danijoje, Švedijoje, Norvegijoje ir t.t.) dvigubo proporcingumo - politinio ir teritorinio - sistema. Ją taikant Lietuvoje, ir partijos/komitetai savivaldybės mastu mandatų gautų proporcingai, ir seniūnijas atstovautų proporcingas pagal rinkėjų kiekį deputatų skaičius. Tokioje sistemoje savivaldybė skaidoma į 2-5 teritorines “apygardėles”, kuriose ir keliami “sąrašėliai”. Tenykštė praktika parodė, jog skaidymas į dar mažesnes apygardėles tampa palankus stambiausioms partijoms, ką mes puikiai žinome iš super-mažų vienmandačių apygardų rezultatų Lietuvoje.

Beta       2014-10-18 6:54

Savivaldą panaikino LDDP-istai, antrai K pusei (TS-LKDP) aktyviai pritariant.
Graži idėja, tačiau idijokratija savo pozicijų lengvai nepaleis.
Gali pasirašyti tą pasižadėjimą, tačiau kaip apie tai sužinotų eilinis rinkėjas? Didžioji žiniasklaida tikrai neviešins, kur dar galima sužinoti? Per debatus TV? Jakilaitis tik išsityčiotų.

Taigi       2014-10-18 1:14

Galvoju: ar tai kvailys, kuris nepažįsta žmogaus prigimties, ar tai asmuo labai norintis patekti prie lovio. Ir ar tik šis ponas neagitavo nedalyvauti Šliužo referendume, tai reiškia, kad agitavo prieš tikrą demokratiją? Tai, vadinasi, jam demokratija nereikalinga. Apskritai, tai eilinis mulkinimas, nes atstovavimas niekada nebuvo ir nebus demokratija, tai tik tam tikros dalies žmonių tapimo politiniu elitu mechanizmas.
Vieną šudą pakeitus kitu šudu gaunasi tas pats šudas, taip ir su rinkimų sistemų pakeitimais. Kada jūs asilai pradėsite mokytis iš kitų valstybių patirties ir nustosite gyventi iliuzijose. Kad ir savo mylimos Ukrainos rinkimų sistemų istoriją pastudijuokite.


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.