Visuomenės pokyčių analizė, Savivalda

Jonas Kaminskas: Pilietinė savivalda – Lietuvos klestėjimo garantas, arba „Pilietinės savivaldos sąjungos“ laiškas Lietuvai

Tiesos.lt redakcija   2018 m. kovo 24 d. 3:16

18     

    

Jonas Kaminskas: Pilietinė savivalda – Lietuvos klestėjimo garantas, arba „Pilietinės savivaldos sąjungos“ laiškas Lietuvai

Lietuvai įžengus į savo valstybingumo antrąjį šimtmetį ir mes –  visi piliečiai – nuo prezidento iki eilinio – jį pradėkime kitaip – pasijuskime vieninteliais, visateisiais savo šalies šeimininkais ir supraskime, kad tik visiems solidariai kuriant Lietuvos ateitį ji gali tapti visiems vienodai teisinga, vieninga ir klestinti.

Susitelkime ir imkimės veiksmų.

Klydome leisdami mūsų išrinktiesiems savo pačių susikurtais įstatymais atsiriboti nuo Tautos – nuo pilietinės visuomenės – nuo rinkėjų, leidome diktatoriškai valdyti šalį, priiminėti sprendimus Tautos – visų mūsų – vardu, dažnai neatitinkančius Tautos valios ir interesų. Klydo ir mūsų išrinktieji – pervertindami, kam dar skolingi ar naudingi Lietuvai. Klydome visi, todėl telkimės – nekaltindami vieni kitų, bendromis jėgomis taisydami klaidas. 

Atmeskime ir mintį, kad išrinkus tinkamus deputatus, jie be mūsų, už mus, mums visiems sukurs gerovės Lietuvą.
Jau 28-eri metai, nepateisinantys mūsų vilčių. 28-erius metus rinkome geriausius, bet situacija negerėja. Negerėja, nes veikianti nedemokratiška rinkimų ir atstovavimo (neatstovavimo) sistema prilygsta spąstams, kuriuose jau trečias dešimtmetis merdi Lietuva. 

Ši ydinga, pilietines galias blokuojanti, sistema mūsų išrinktųjų sprendimais atsirado nepriklausomybės pradžioje – 1992 m. Aukščiausiajai Tarybai įteisinus sąrašinius rinkimus, o 1995m., pirmajam atkurtos Lietuvos Seimui panaikinus pirminį, esminį, pilietinės savivaldos lygmenį – seniūnijų savivaldą. Po šių sprendimų Lietuvoje, vietoj galėjusio veikti demokratinio valdymo, visuose valdžios lygmenyse – seniūnijose, savivaldybėse ir Seime – įsigalėjo išrinktųjų diktatūra, kurios pasekmė – Tauta (nors Konstitucija ir laiduoja Tautai aukščiausias galias valstybėje, žr. 4 str. Aukščiausią suverenią galią Tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai išrinktus savo atstovus), neteko ir iki šiol neturi nei konstitucinių galių, nei atstovų, per kuriuos jas galėtų vykdyti.     

Tautos konstitucinėms galioms atstatyti reikia:

1) visiems rinkimams įteisinti tik vienmandatinius-teritorinius rinkimus (balsavimas ne už sąrašus, bet už asmenį).

2) įteisinti rinkėjams teisę savo išrinktus, blogai jiems atstovaujančiuosius atšaukti (kad atstovą galėtų atšaukti tik jį išsirinkę rinkėjai).

3) įteisinti pilną seniūnijų savivaldą su juose demokratiškai renkamomis seniūnijų ir seniūnaitijų Tarybomis (taip išplėsta savivalda – Tautos organizacinė sistema – sudarys sąlygas visiems piliečiams veiksmingai dalyvauti savo gyvenamųjų teritorijų ir visos valstybės valdymo procese)

Įteisinus šiuos tris sistemos tobulinimo punktus, suverenitetas vėl priklausys ne tik išrinktiesiems, bet ir visai Tautai ir užtikrins Lietuvos sėkmingą vystymąsi – gyvenimą pagal visų pasirinktas ir visiems priimtiniausias taisykles. 

Mes, „Pilietinės savivaldos sąjungos“ nariai, kviečiame visus piliečius ir pilietines organizacijas prisidėti prie mūsų – tapti „Pilietinės savivaldos sąjungos“ nariais – ir sutelktomis jėgomis siekti pilietinės savivaldos įteisinimo bei įtvirtinimo nariais Lietuvoje.

Kreipimasis priimtas visuotinio asociacijos „Pilietinės savivaldos sąjunga“ susirinkimo nutarimu.

Prašome mums skambinti tel. 8-616-51390, rašyti el. pašto adresu: .(JavaScript must be enabled to view this email address)

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Reikia MOKESČIŲ MOKĖTOJŲ DIKTATŪROS       2018-03-26 20:01

Visa kita š...
Nešk nenešęs į OBŠČIAKĄ,kasa vistiek liks tuščia,jeigu ją prižiūrės VAGYS.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-25 14:46

to “DDD     2018-03-25 8:08
> dr. Jonas Ramanauskas”.

Tuos dalykus, kuriuos siūlote, galima pritaikyti kaip kopromisą. Apie tai jau rašiau, paruošiau ir tokį Seimo rinkimų įstatymą, kad suspėti į 2016-10-09 rinkimus. Tačiau į nieką NIEKŠŲ valdžia nekreipia dėmesio. Apie tai galite pasiskaityti 2016-07-15 straipsnelyje “Besiblaškančiam Seimui – teisėtą rinkimų sistemą”
http://www.ekspertai.eu/besiblaskanciam-seimui-teiseta-rinkimu-sistema/

Viskas buvo padėta Seimui ant lėkštutės. Seimo antikonstituciniai gyvuliai į nieką nekreipia dėmesio, nes jie yra STRIBINIAI okupantai, jiems ant savo pačių priesaikos ir garbės yra giliai nusispjauti, todėl kas kaip nori taip juos gali vadinti. Jokių apribojimų.

Jonui Kaminskui       2018-03-25 10:05

“Vienmandatinis teritorinis atstovavimas ir yra tas būdas, kuris užtikrina visai visuomenei - visokių pažiūrų ir įsitikinimų piliečiams galimybę, vienodomis teisėmis dalyvauti valdymo procese.”

Kaip būtų užtikrinamos valdymo teisės tų vienmandačių apygardų rinkėjų, kurie balsavo ne už išrinktą deputatą, bet už kitus kitų pažiūrų ir politinių programų kandidatus? Lietuvoje vienmandačiuose rinkimuose per 4 paskutinius Seimo rinkimus maždaug 72% rinkėjų pirmame ture balsuoja už kitus kandidatus nei būsimas nugalėtojas. Jie jau kitą dieną po rinkimų neprieštarautų deputato atšaukimui ir naujam “laimės bandymui” priešlaikiniuose rinkimuose.

Jonas Kaminskas       2018-03-25 8:28

Demokratinė santvarka - pilietinė savivalda, tai yra ne kas kita, kaip visų teisėtų valstybės bendrasavininkų- piliečių, dalyvavimas valdant visiems vienodai priklausantį turtą - valstybę (mūsų atveju - Lietuvą).  Turto, kuris lygiomis dalimis priklauso kiekvienam bendrasavininkui (kai bendrasavininkų daug), valdyti, yra tik vienas būdas -  išsirinkti, bendrasavininkus privalančius atstovauti, atstovus, atstovaujančius vienodą skaičių bendrasavininkų.  Kitokių proporcijų, ar valdymo būdų demokratijoje - pilietinėje savivaldoje, būti negali, nes bet koks kitoks būdas, suteiktų atskiroms grupėms išskirtines teises į bendrą turtą. Vienmandatinis teritorinis atstovavimas ir yra tas būdas, kuris užtikrina visai visuomenei - visokių pažiūrų ir įsitikinimų piliečiams galimybę, vienodomis teisėmis dalyvauti valdymo procese.

DDD       2018-03-25 7:08

> dr. Jonas Ramanauskas

Jei pažodžiui laikytis “vieno balso” principo kaip balsavimo “tik už vieną vienos partijos kandidatą”, išeitis būtų tokia:


1. Proporcinėje dalyje atsisakyti laukelio “už sąrašą”, paliekant tik laukelius(-į) už konkrečius kandidatus(-ą).

2. Galutinai painiavą panaikintų “mišrumo” atsisakymas ir vienmandačių “atstovų” rinkimų atsisakymas. Neliktų jokios painiavos dėl lygios rinkimų teisės. Be abejonės, proporciniuose rinkimuose negalėtų būti jokios diskriminacijos nepartiniams, šiaip “ne partijoms” ar pavieniams kandidatams.

$+$       2018-03-25 5:38

Prie G. Landsbergio straipsnio radau įdomų sakinį apie tai, kaip yra “stiprinamos” seniūnijos ( jei kas neskaitydmas viso straipsnio): “Pavyzdžiui, Mažeikiuose seniūnams nupirkti aštuoni padidinto pravažumo džipai už apytikriai 200 tūkst. eurų...“, – sakė L. Rimkienė”.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-24 23:49

to “DDD     2018-03-24 22:17”. Plaukiojate dideliame PAKLYDIME, o jeigu ne, tai skleidžiate žiaurią dezinformaciją, kuri naudinga Lietuvą naikinančioms jėgoms. Turėtumėte aiškiai suprasti, ne mano, ne tamstos, ar dar kokio nors kitokio aukštai pastatyto viršininko NUOMONĖ ką nors reiškia tuo klausimu. Nuomonės NIEKO nereiškia, nes valdžia, Seimo rinkimai PRIVALO būti vykdomi tik taip ir tiksliai tik taip, kaip tai įpareigoja KONSTITUCIJA, taip ta pati, kuri yra priimta 1992-10-25.
Kol kas nė vieni Seimo rinkimai nevyko pagal Konstituciją, todėl valdžia Lietuvoje visą laiką yra ANTIKONSTITUCINĖ, neteisėta. O iš neteisės teisė neatsiranda. Todėl gyvename neteisinėje, nedemokratinėje ir nebeaišku jau ar valstybėje.
*
Pasiklausyk ką šneki: “P.S. Lygi rinkimų teisė automatiškai nereiškia vieno balso rinkėjui, o tik lygų  galimų balsų skaičių visiems rinkėjams visų kandidatų atžvilgiu.”
*
Šneki NESĄMONES, kurias tauškia visokio plauko rolandai paulauskai. Kas yra lygi rinkimų teisė yra tarptautiškai Europos teisėje, JT teisėje, LR KT išaiškinimuose, Konstitucijoje ir sveikame prote yra “vienas rinkėjas - vienas balsas” plius lygios apygardos. Štai ir viskas, nieko nereikia išradinėti, viskas yra aukščiausiame teisiniame lygyje yra IŠAIŠKINTA. Čia jokia ne mano nuomonė, nors sveikas protas man puikiai parodo, kad turi būti tik “vienas rinkėjas - vienas balsas”...
*
Labai paprasta, jei save išsikėlęs kandidatas į Seimą iš vieno rinkėjo gali gauti tik vieną balsą, tai ir visi kiti kandidatai į Seimą NEGALI gauti daugiau nei vieno balso iš vieno rinkėjo. Reikia turėti tik sveiko proto, kurio SIGNATARAI, V.Landsbergis ir visų 7 kadencijų Seimo nariai po 141, to sveiko proto NETURI ir nenori turėti, net 11 kartų jiems tai išaiškinus prieš 2016-10-09 rinkimus. O tai reiškia, kad Seime yra nepaprasto NIEKŠIŠKUMO CHAMAI IR IŠGAMOS, kurie trypia savo priesaikas, Lietuvos valstybę, yra be garbės ir dar išsigimėliai.
*
Pasikartosiu, teisėti tik tie rinkimai, kurie vyksta tiksliai pagal Konstituciją, o jeigu netiksliai, reiškia ne pagal Konstituciją, o prieš Konstituciją.
Lietuva dabar yra OKUPUOTA, nes neturi teisėtos valdžios.

DDD       2018-03-24 21:43

dar > dr. Jonas Ramanauskas

Primenu vaizdumo dėlei, kad Lietuvoje proporciniame biuletenyje yra įrašytas tik sąrašo (partijos) pavadinimas, nenurodant kandidatų pavardžių. Vienmandatės apygardos biuletenis skiriasi tik tuo, kad įrašytas ne tik partijos pavadinimas, bet ir kandidato pavardė - balsuojama vienu ypu iškart už “konkrečią partiją ir jos vienintelį kandidatą”, t.y. už kažkurį “vieno kandidato sąrašą”.

Besąlygiškas principo “1 rinkėjas-1 balsas” taikymas reiškia tai, kad rinkėjas visada 100% jam suteikto balso(-ų) priverstas balsuoti už kurį nors sąrašą - proporcinį sąrašą ar vienmandatį “vieno kandidato sąrašą”. Rinkėjui nepaliekama kita galimybė paremti kurį nors kandidatą(-us) kaip tik atiduodant 100% balso už jį iškėlusią partiją. Demokratiškieji šveicarai mąsto kitaip.

DDD       2018-03-24 21:17

> dr. Jonas Ramanauskas

Išties yra painiavos su nelygia kandidatų galimybe gauti rinkėjo balsą(-us) ir mūsiške lygiagrečia mišriąja sistema. Kokia galėtų būti išeitis?

1. Proporcinėje dalyje atsisakyti laukelio “už sąrašą”, paliekant tik laukelius(-į) už konkrečius kandidatus(-ą).

2. Galutinai painiavą panaikintų “mišrumo” atsisakymas ir vienmandačių “atstovų” rinkimų atsisakymas. Neliktų jokios painiavos dėl lygios rinkimų teisės. Be abejonės, proporciniuose rinkimuose negalėtų būti jokios diskriminacijos nepartiniams, šiaip “ne partijoms” ar pavieniams kandidatams. Tiek partijų, tiek “ne partijų” dalyvavimą turi patvirtinti surinkti rinkėjų parašai, nuo kurio skaičiaus turėtų priklausyti ir sąrašo keliamas kandidatų kiekis konkrečioje regioninėje proporcinėje apygardoje. Jų Lietuvoje galėtų būti kokios 7.

P.S. Lygi rinkimų teisė automatiškai nereiškia vieno balso rinkėjui, o tik lygų  galimų balsų skaičių visiems rinkėjams visų kandidatų atžvilgiu. Tai gali ir būti ir “kiekvienam 5 balsai”, kuriuos gauti lygias galimybes turi visi kandidatai, neapribojant vienu kuriuo nors sąrašu.

Saulė       2018-03-24 19:48

Labai puikios, drąsios idėjos, kurios labai nepatiks dabartinės valdžios valdžiažmogiams - partijų atstovams.

Pilietinė savivalda, kai valdyme dalyvauja visa tauta, kuri išsirenka vienmandatėse savo atstovus į seniūniją, savivaldybę, Seimą - kontroliuoja, ar tie atstovai tikrao dirba rinkėjų naudai. Ne partinėms grupuotėms, kaip dabar, bet konkrečios apygardos rinkėjams, o kartu - Lietuvos naudai.

Laikykitės, Jūsų idėjos puikios! Pritariu - rinkimai tik vienmandatinėse už žmogų, o ne už sąrašą.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-24 15:44

to “DDD     2018-03-24 13:13
Ypač “patiko” mintis rinkti tik vienmandatėse. ”

Galiu tamstą suprasti, kad Jums nepatinka vienmandatės, nes tai atitinka LYGIĄ rinkimų teisę, taip kaip numatyti LR Konstitucijos 55 str. Taigi tamsta esi neteisėtos valdžios Lietuvoje šalininkas, Konstitucijos niekintojas ir savo nuomonę gali pasilikti sau. LR KT, Europos ir JT teisė labai aiškiai apibrėžia, kaip atrodo lygūs rinkimai : “vienas rinkėjas - vienas balsas” ir lygios apygardos su ne didesniu nei 10 procentų nuokrypiu. O jeigu dar turėtum sveiko proto likučius tai gal galėtum paaiškinti, kaip taip gali būti, kad vienas kandidatas iš vieno rinkėjo gali gauti vieną balsą, o kitas kandidatas 3 balsus ir kaip tamsta įrodai, kad tai yra lygu? Taip, kad nevykdyk antikonstitucinės veiklos. Nebūk toks pats IDIOTAS kaip Rolandas Paulauskas.

DDD       2018-03-24 12:13

Ypač “patiko” mintis rinkti tik vienmandatėse. Tikslas tikriausiai yra kuo mažesnio rinkėjų skaičiaus atstovavimas, kad tik už laimėtoją balsavę rinkėjai būtų atstovaujami, o norėję kito kitokių pažiūrų kandidato ir balsavę už jį 1 ture, būtų niekaip neatstovaujami.

$+$       2018-03-24 10:16

Iniciatyva yra gerai, tik kuo “sąjunga” skiriasi nuo “forumo”? Kiek jų jau buvo. Ir apie rinkimų sistemas jau daug kartų diskutuota. Šiuo metu pakaktų pritarti Seimo narių iniciatyvai dėl kadencijų Seime ribojimo, tik ne visam siūlymui, o ribojant kadencijų skaičių, renkamiems pagal sąrašą. Du kartus patekęs į Seimą pagal sąrašą, daugiau į sąrašą neįtraukiamas, kandidatuoja tik vienmandatėje. Skamba utopiškai, kaip ir pirmalaikiai Seimo rinkimai, bet tema labiau verta diskusijos, nei seniūnaičiai.

Agnė       2018-03-24 9:18

Mūsuose seniūnas tarnavo merijai, komunalinio ūkio vadams ir pan. O merą tai mes rinkom ir, atrodo, pasitikėjom.

Nelabai       2018-03-24 8:52

Nelabai įtikinamai skamba Jūsų kvietimas. Pirma reikėtų prisistatyti, kas tokie, ką nuveikėt ir koks Jūsų veiklos planas. Kaip patikėti Jūsų gebėjimais jį vykdyti? Gal Vilniuje Jus kas ir pažįsta. Bet Jūs turbūt norite suvienyti Lietuvą? Kaip pasitikrinti pasitikėjimą, kad nebūtų eilinė audra stiklinėje, feisbuke, ar koks don kichotų žygis? Ar VSD operacija?

to oras       2018-03-24 8:24

Aš jums padėjau pliusiuką, nes parašėte daug teisybės, bet gi reikia, ir jau laikas, žmonėms pradėti galvoti kitaip ir ne sėdėti užpečkiuose ausis suglaudę, o eiti į gatves ir reikalauti tvarkos. Pasislėpusių užpečkiuose valdžia nemato.

Oras       2018-03-24 6:46

Jau vien nuo to žodžio pilietinis vimdo. Be politinio suvokimo nebus jokio pilietinio (kitaip vadinama savanaudiško). Geriausiu atveju priaukime iki paprasčiausio buitinio. Seniūnaičiai yra visuomenės ar to paties seimo veidrodinis atspindys. Kas girdėjo apie seniūnaičio rinkimus:) O ten prilenda tie patys aktyvūs, kurie turi savo firmelių kokiam nors infrastruktūriniam projektėliui paorganizuoti per savo ar draugelių firmeles. Landūs ir išradingi naujieji seniūnaičiai randa būdų pasimaitinti iš lėšų, kurių gauna paskirstyti. Šūdinoje visuomenėje neiškils deimantiniai seniūnaičiai, kaip ir neiškyla ir seimas ar bet kas kitas. Tiesiog paskleisime susmulkindami vogimo lygį. Cholopais buvome, cholopais ir liksime. Esame netoliau Ukrainos ar tos pačios Rusijos pažengę.
Atsiprašau už krtišką požiūrį.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-24 5:47

Pilietinė savivalda tai labai drąsu, kai visi jus nori valdyti. Valdžia to nenori net sapne regėti.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Tenesio valstija galės drausti abortus dėl eugeninių, seksisinių ar rasistinių pagrindų

Tomas Matulevičius. Kam tos profesinės kompetencijos, jei gali pasitarnauti ideologiniam reikalui

Algimantas Rusteika. Numylėtoji Lietuva

Vidmantas Valiušaitis. Su Lietuvos kariuomenės diena!

Vidmantas Valiušaitis. Birželio sukilimas ir Vilniaus LAF štabo sunaikinimas

Nida Vasiliauskaitė. „Kodėl radikalios idėjos nėra geros idėjos“ (jauniesiems konservatoriams paprašius pasisakyti)

Algimantas Rusteika. Apie blokus

Nuo bačkos. Andrius Kubilius. Už Eveliną!

Tomas Baranauskas apie A. Kubilių: štai kas mus valdė prieš 8 metus

Robertas Grigas. Kaip de Golis Maskvoje į Šv. Mišias važiavo

Papunkčiui su Vytautu Sinica: Prezidento dilemos ministrų kabinete

Rasa Čepaitienė. DiskrimiNacija

Irena Vasinauskaitė. Sirgti draudžiama dirbti

„Neredaguota“ pokalbis su Ramūnu Karbauskiu: kova su propaganda

Ramūnas Aušrotas. Apie teisės viršenybės ir prenatalinės gyvybės apsaugos principų suderinamumą

Andrius Švarplys. Andriau Navickai, ar tikrai?

Nuo bačkos. Andrius Navickas. Lietuvos seksistai, vienykitės!

Stasys Jakeliūnas. „Ateities“, arba „Politinės amnezijos“ koalicijai –  pimyn, perveskit iš „Sodros“ pensijų fondams 400 mln. eurų

Verta pamatyti. Donaldo Trumpo teisinės komandos spaudos konferencija

Žmogaus teisių komiteto pirmininko T. V. Raskevičiaus programa: 5 prioritetai

Geroji Naujiena: Jėzus Kristus, Visatos valdovas, Tiesos Karalius

Algimantas Rusteika. Vartotojo instrukcija

Ramūnas Trimakas. Trojos asilas

Kun. Robertas Skrinskas. Kristus Karalius: šventė lapkričio 22-ąją. Skirta abortų legalizavimo Lietuvoje 65-sioms metinėms

Dalius Stancikas. Melo muziejus (ištrauka iš knygos „Kūju per Lietuvos istoriją“)

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.