Ukraina, Rusija

Jonas Jasaitis. Praradęs atmintį ir sužvėrėjęs pasaulis

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 9 d. 20:36

20     

    

Jonas Jasaitis. Praradęs atmintį ir sužvėrėjęs pasaulis

Kasdieninėje vartosenoje žodį „sužvėrėjęs“ naudojame, kalbėdami ne apie žvėrių, o apie žmonių elgseną. Plėšrūnas puola kitą tik tada, kai yra išalkęs. Tokia jo prigimtis. Joks žvėris nepuola, būdamas sotus arba dar baisiau – norėdamas pasismaginti žudynių vaizdais. Tai daro tik pats žvėriškiausias padaras – žmogus. Tik žmogus puola žudyti kitą žmogų be jokio preteksto arba todėl, kad jis atstovauja kitą tautą, valstybę arba idėją.

Tik žmogus griauna kito žmogaus namus, mokyklas, ligonines ir muziejus, daužo kelius ir tiltus, minuoja laukus, kuriuose auga javai – kitų žmonių maistas. Tik žmogus kuria kitų žmonių kankinimo įstaigas, atplėšia tėvus nuo jų vaikų ir kitų artimųjų, tremia juos į vietoves, kuriose net žolė neauga, kuria kankinimo įstaigas užgrobtose kitų valstybių vietovėse. Jokia žvėrių padermė nesuvaro tų, kuriuos ruošiasi nužudyti, ir neliepia pasmerktiesiems patiems išsikasti sau duobių.

Niekas nėra taip ištobulinęs žudymo metodų, kad žudynės taptų tokiomis masiškomis ir pragaištingomis. Cheminiai, branduoliniai, neutroniniai ginklai, dešimtmečiams užnuodijantys konfliktų paliestas planetos vietoves. Ginklai, kurie palieka nesunaikintas gamyklas ir jų įrangą, bet išmarina jose dirbusius žmones arba sužaloja juos taip, kad tų sužalojimų nebeįmanoma išgydyti, taigi pasmerkia išlikusius nepakeliamoms kančioms, kurios tęsiasi iki paskutinės jų gyvenimo akimirkos.

Vardan ko taip daroma? Kiek naujų žudymo įrankių ir technologijų sukurta vien praeitame ir šiame šimtmetyje. Argi tie, kurie suplanavo masines žudynes, buvo alkani? Ar tie, kuriuos anie suplanavo nužudyti, kuo nors nusikalto žudynių planuotojams? Ir kokia žudynių prasmė, kokia jų ekonominė vertė? Ar nuo to pakils likusių gyventi gerovė? Ar žuvusių kraujas lems tų, likusių gyventi, laimę? Net skaičiuojant karo išlaidas visada paaiškėja, kad jos buvo daugybę kartų didesnės už užpuolikų planuotą naudą. Tai, ką Rusijos kariauna dabar daro Ukrainoje, yra tik iki šiol dar neregėti nusikaltimai, bet didžioji dalis pasaulio to dar nesuvokia. Daugeliui vis dar atrodo, kad tai – vietinis dviejų valstybių konfliktas, primenantis „siaubo filmų“ epizodus televizoriaus ekrane.

Nei ramybės, nei teisybės žudynės niekada neatneša. Tai kodėl pasaulis, kuris, pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, buvo pakraupęs nuo neregėto žiaurumo, nuo dar niekada nematytų nusikaltimų masto, neįvykdė to, ką buvo pasižadėjęs – sustabdyti tarptautinius konfliktus, ateityje spręsti juos taikiomis priemonėmis ir neleisti jiems ateityje vėl peraugti į karą. Tiek vietinį, tiek apimantį visą planetą.

Atidžiai išnagrinėkime dokumentus, kuriais remiantis buvo kuriama Jungtinių Tautų Organizacija, kaip buvo suplanuota jos būsimoji struktūra, poveikio priemonės ir ištekliai. Kodėl tie milžiniški pastatai, ant kurių fasadų užrašytas šios organizacijos pavadinimas, tapo tiko neveiksnių biurokrątinių monstrų simboliais? Reguliariai vyksta daugybė jos padalinių susibūrimų, iki išnaktų trunkančiuose posėdžiuose sakomos griausmingos kalbos, dalijami pažadai, kurių niekas nesuruošia vykdyti? Kam reikalingi tie absurdiški ir, beje, gana brangiai kainuojantys spektakliai?

Vasario 24 d. Rusija be jokios priežasties užpuolė kaimyninę šalį, sutelkusi milžiniškus karinius išteklius. Užpuolė valstybę, kurios teritorijos pakraščius jau aštuonerius metus ir iki tol niokojo, atnešdama daugiau kaip 14 tūkst. aukų. Iki tos vasario 24-osios vyko atviras pasiruošimas naujoms žudynėms. Pasaulio žvalgybinės struktūros net iš kosmoso stebėjo pasiruošimą žudyti, bet nebuvo jokio efektyvaus, neginčijamo perspėjimo: „Nedrįsk rengti žudynių. Nedrįsk kėsintis į kitos valstybės teritoriją…“ Buvo elgiamasi taip, lyg iš tikrųjų lauktume ne šiurpiausių nusikaltimų, o eilinio spektaklio pradžios.

Dar šiurpiau šis Rusijos išpuolis atrodo todėl, kad žudynių motyvai absoliučiai sutapo su hitlerininkų užmačiomis išžudyti žydų, čigonų ir kitas tautas, užgrobiant jų gyvenamas teritorijas. Rusija atvirai pareiškė, kad užpuola Ukrainą tik todėl, kad joje gyvena ukrainiečių tauta. Dar niekada iki šiol jokia kita valstybė nebuvo išdrįsusi pareikšti, kad tokios tautos, kaip ukrainiečių negali būti. Kodėl? Ogi tik todėl, kad taip nusprendė dabartiniai Rusijos valdantieji. Jie patys sau priskyrė teisę spręsti, kurios tautos gali gyventi, o kurios turi būti išžudytos, ištrintos iš pasaulio istorijos ir kultūros. Taip skelbti nedrįso net hitlerininkai. Ir tuo pat metu primenama, kad Rusijos visuomenės dauguma tokią ideologiją pateisina.

Bet ir to maža. Šūkis „Nuo Vladivostoko iki Lisabonos“, kurį išrėkė ne koks išprotėjęs anarchistas ar absurdo spektaklio aktorius, o buvęs Rusijos prezidentas D. Medvedevas, nesulaukė jokio atgarsio pasaulyje, lyg tai būtų chuliganėlio grasinimas namo kaimynams.

Ir tai dar ne viskas. Bet kuriuos prašymus nutraukti žudynes Rusijos nacistai sutinka naujais grasinimais. Bet kuri valstybė, teikianti pagalbą užpultai tautai, iš Rusijos sulaukia aršių perspėjimų to nedaryti. Kodėl? Ogi todėl, kad taip „konfliktas tik užsitęs“ arba išsiplės į Ukrainai padedančių valstybių teritoriją. Atvirai kilnojamos branduolines galvutes galinčios nešti raketos, grasinant jas bet kuriuo metu ir bet kuria kryptimi paleisti. Vis pranešama apie naujus karinius junginius, grūdamus į Ukrainą, o karo nusikaltimai ir toliau vadinami „specialios operacijos“ tęsiniu. Yra valstybių, kurių vadovai tokia nusikaltimų traktuote net yra įtikėję.

Vargu ar dabar kas nors galėtų suskaičiuoti, kiek Ukrainos karių ir niekuo dėtų civilių jau nužudyta. Pranešama, kad vien milžiniško pločio fronte Ukraina kasdien neteka kelių dešimčių karių gyvybių kasdien. O juk tai specialiai apmokyti, galintys apsiginti žmonės. Ką tada bekalbėti apie civilius, kurių žūtis lemia atsitiktinė kulka, raketa, namo, į kurį pataikė bomba ar gaisro liepsnos…

Kas atstatys tūkstančius sugriautų namų, kuriuose iki karo buvo kuriamos ir įgyvendinamos šeimos gyvenimo svajonės? Kas pasirūpins tais, kurie neteko regėjimo, kuriems nutrauktos rankos ar kojos? Kas atkurs darbo vietas, kurios dabar virto griuvėsiais, nors visai neseniai jos buvo šeimos pragyvenimo šaltinis?

Visi atstatymo darbai, pradedant griuvėsių sutvarkymu ir baigiant aplinkos infrastruktūros atkūrimo darbais, kainuos šiandien net neįsivaizduojamas sumas. Ar agresorius, visa tai sunaikinęs, bus priverstas visa tai atkurti iš Rusijos valstybės biudžeto? Ar apie tai šiandien susimąsto visi tie, kurie dabar savo neveiksnumu skatina išprotėjusio asmens nusikalstamus veiksmus? Kaip jie patys reaguos, kai tarptautinės komisijos įvertins, kad Rusija jau seniai tapo labai pavojingo agresyvaus nacizmo židiniu ir turi kompensuoti viską, ką sukėlė ši avantiūra. Atstatyti viską, kas sunaikinta šios beprotiškos aferos metu.

Grįžkime į pasaulį, kurio didžioji dalis kol kas tik pasyviai stebi karo, jau ketvirtas mėnuo vykstančio Europoje, apraiškas. Kreipkimės į tuos, kurie išvydę karo siužetus, perjungia televizoriaus kanalą į Brazilijos karnavalo kroniką, futbolo ar sportinių automobilių lenktynių vaizdus į pasiruošimą būsimosioms Dakaro lenktynėms.

Šalia Argentinos dar nesproginėja bombos, dar neskrieja į jų langus Rusijos raketos. Afrikos valstybėse plinta ne karo siaubas, o „beždžionių raupai“, kuriais dažniausiai užsikrečia vyrai, linkę į „lytinius santykius su kitais vyrais“. O neseniai perrinkto Prancūzijos Prezidento struktūros ciniškai postringauja, kad „Ukrainos prašymas įstoti į ES gali būti apsvarstytas ne anksčiau kaip po 15 ar 20 metų“.

Kitų Vakarų valstybių „strategai“ aiškina, kad Ukrainai net negalima leisti nusipirkti ginklų, kurie galėtų pasiekti taikinius Rusijoje. Taigi, kiaurą parą svaidyti raketas į Ukrainą iš Rusijos bazių galima, o joms duoti atkirtį Ukraina neturėtų … vos ne „vardan taikos Europoje“.

Kai motina laiko ant rankų ką tik gimusį savo kūdikį, kaip ir sureaguotų išgirdusi, kad laiko glėbyje būsimąjį žmogžudį ir prievartautoją, kuriam tokie nusikaltimai teiks malonumą? Ar nepašiurptų suvokusi, kad tas naujagimis vos po poros dešimčių metų bus parvežtas namo karste, žuvęs beprasmiškame kare svetimos valstybės teritorijoje? Juk kiekvieno kūdikio motina savo svajonėse mato sūnų tikrai ne kaip karo nusikaltėlį arba jo absurdišką auką.

Kada rusė motina suvoks savo pareigą ir pasakys, kad neaukos savo vaiko išprotėjusio diktatoriaus planams? Kada ji pati suvoks, kad nusikaltimai neliks be atgarsio, kad valstybė, jau daugiau kaip pusę šimtmečio tęsianti šiurpias avantiūras, bus pasmerkta visame pasaulyje?

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Diedui ir Stasiui       2022-06-12 8:08

prasom taip nesikarsciuoti ir disputa pakreipti pozityvesne linkme.

Gerbiamas Jieti,       2022-06-12 8:05

galiu parekomenduoti i pokalbininkus gel’l'tonaji skenduoli,kurio politines paziuros nuostabiai dera jusiskems.Tereiks panirt i minciu ir ziniu maurus.

stasys        2022-06-11 21:45

Diedas Stasiui 2022-06-11 7:23 .. kai tik bus proga duosiu pačiulpti tuo patikrinant tavo teorija .smile

Prašalietis       2022-06-11 17:08

Jieti     2022-06-11 16:03
Kto neskačet tot maskal su neblėstančiu komjaunuolišku įkarščiu šokininėjantis, runkeliškai “išsimokslinęs” Guglinis Jieti, nereikia būti labai senu žmogumi, kad būtumei gyvenęs tais laikais ir būtumei pats matęs per TV ir kitas informavimo priemones kaip buvo, kai “didžiausia pasaulio demokratija” JAV su po karo jos okupuotais ir po šiai dienai “vadovaujamais” kolektyviniais vakarais platino “demokratijas” Jugoslavijoje, Afganistane,Irake…., dar anksčiau Vietname…, apie kuriuos tu “sužinai” pasiguglinęs lietuviškoje “pėdėje” ar kituose “patikimuose” šiandieniniuose lietuviškuose “patriotiniuose informavimo šaltiniuose”, ar paklausęs visokių laikų ir režimų profesionalių šiandieninių “patriotų” kaip V.Lansbergis, Grybauskaitė ir masė kitų 75 metams užsislapstinusių ir ne “tautinių” veikėjų pasakojimų. Taip kad plaukdami lansberginiame durnių laive eurokolchozo kūdroje,“patriotiškai šviečiamės” pasišviesdami tautinėmis balanomis(žiemą bus matyti kiek lietuviškų indėnų pajėgs susimokėti už elektrą ir šildymą...) ir   svajojam apie nuo 2014 metų einantį ir niekaip neateinatį mūsų “vėl okupuoti” kacapą su kacapiška taiga, baltarusiškom bulvėms, kacholiškais lašiniais ir barščiais, čiukčių kailiais…..

Jieti       2022-06-11 16:03

judosiau,vel girtas rasineji.Gal pasiguglink del siu karu,tada ir varinek savo kacapiskas nesamones.Negi tave cia sviest,tamsuoli..Eik taigon,ten ir buk.

Prašalietis       2022-06-11 15:11

“Šviesios atminties nepraradęs” Jasaitis “prisimena”, kad “Plėšrūnas puola kitą tik tada, kai yra išalkęs. Tokia jo prigimtis….”, ir visiškai “neprisimena, kad savo teigimus reikia argumentuoti faktais, pavyzdžiais, palyginimais…. Jasaitis teigdamas-“Tai, ką Rusijos kariauna dabar daro Ukrainoje, yra tik iki šiol dar neregėti nusikaltimai, bet didžioji dalis pasaulio to dar nesuvokia…” “Atminties patriotiškai nepragėręs” Jasaitis galėjo savo straipsnelyje objektyvios tiesos ieškačiai, galutai ir negrįžtamai proto nepragėrusiai “patriotinei” publikai pasiūlyti prisiminti JAV vadovaujamo “demokratinių” šalių koalicijų “demokratizavimo” karus Jugoslavijoje, Irake, libijoje, Sirijoje…. ir “patriotiškai” palyginti su Jasaičio straipsnelyje be konkretikos paišomais Ukrainoje “keliais vėžiais sergančio, visiškai su Medvedevu išprotėjusio, Rusijos caru Petru pirmuoju įsivaizduojančio… Putino rusiškų, čečėniškų, dagestaniškų...nacių žvėriškumais…” Slava ukraini, kto neskačet tot maskal…Neslava Putino Rosii

Demaskuok melą       2022-06-11 11:34

Nu ką, ponai, nors teisingoje šalies žiniasklaidoje rašoma, kad rusai nepasistūmėjo Severodonecke, tačiau iš tikrųjų atrodo kartojasi dar vienas panašus į “Azovstalio” atvejis, kur ukrų fašistai, naciai ir benderovcai pagal Zelenskį vėl bandys saugiai “evakuotis” į DLR ar LLR ir Rusijos kalėjimus. Pagoglinkit straipsnį - “ На заводе “Азот” в Северодонецке заблокированы 300-400 украинских военных”. https://ria.ru/20220611/donbass-1794719116.html?rcmd_alg=slotter

Diedas        2022-06-11 7:35

Rusky myro kūrėjai. sovietų sąjungos nacionalinę politiką mato klaidinga. Daugiau taip nesusimaus. Nebeslepiama nauja strategija. Nauja deržava neturės nacionalinių respublikkų. Administraciniai vienetai bus kaip prie caro. “Krai” ir “Oblost” Viskas viena kalba, jokių tautinių švenčių, drabužių ar kitokių užuominų į nacionalizmą. Kaip pavyzdys buvo pateikta Baltarusija, kur bus Minsko sritis, Vitebsko sritis ir t.t. su savo gubernatoriais valdomais tiesiai iš Maskvos. Jokios respublikinės valdžios nebebus. Respublikos su savo tautine valdžia buvo klaida sugriovusi saviecki sajuzą.

Diedas Stasiui       2022-06-11 7:23

Ne “tamsta” o išvaduotojai viską mato per čiulpimą.

stasys        2022-06-11 7:17

Diedas 2022-06-10 19:08 ..  tamsta pasauly mato tik čiulpiant arba graužiant ka nors.

Al.       2022-06-10 23:52

JTO privalo būti panaikinta kaip kenkėjiška organizacija, stumianti vaikų tvirkinimo ir kūdikių žudymo programas, o to darbo, kuriam buvo sukurta, piktybiškai nevykdanti.

Šlovė našim        2022-06-10 22:46

Teguvuoja šaunusis Putino režimas. Ua, ua, ua. Ahahahahahahaah. Konservatorių dienos jau suskaičiuotos, Putleris eis iki Rusijos imperijos sienų, o JAV nieko negins. Ahahahahahahahaha liandsbergis dabar vagia kuo daugiau, nes ruošiasi bėgti gyventi į užsienį su visais. Ahahahahahahaha?

Diedas       2022-06-10 19:08

Stasiau, jeigu Ukraina nusileis, naudodamasi visų Pasaulio kraštų “garantijomis” pasiduos, tai nereiks ilgai laukt, kai maskoliai rusky myra kurs Lietuvoje, Lenkijone ir dar toliau.
Savo akimis stebėjau rusų prieškarinę propagandą. Kas diena motyvas buvo “V Kijevie nie ostanovimsia, poidiom do Lamanša” Taip ir bus. Rusai kartu su vakarais jau vieną kartą “garantavo” Ukrainos vientisumą. Kai reikėjo iš ukrainiečių atominius ginklus išviliot. Išviliojo : va pasekmės.
Jeigu derybų būdu bus atimta Ukrainos dalis, tai nereiks ir poros metų, kai pas tave,Stasy,  ateis girtas maskolis su automatu, tu pats įrodinėsi kad myli rusus, o jis reikalaus įrodyt meilę - pačiulpt.

Jei kas       2022-06-10 10:41

numestu labai labai didele bomba ant kremliaus,asei to nesmerkciau..Tik labai didele.

stasys        2022-06-10 9:32

Ar mus pačius nestebina tie kuriems žiaurumas karę tampa lyginamas su abejingumu ? Kiekviena suvereni tauta turi teise pasyviai reaguoti į karą Ukrainoje be realaus įsitraukimo į konfliktą .  Tokias tautas vadina tik ‘draugiškomis’ , bet juk negalima užkrauti ir primesti joms tikros draugystės prievarta ? tai apsisprendimas savanoriškas kuris išbandomas ne tik laiku bet ir ištykus bėdai . Todėl man nesuprantamas autoriaus noras visus Europoje susodinti į Ukrainos draugų suolą . Kiekviena šalis pirmučiausiai galvoja apie savo interesus , o ne skriaudžiamos . Kodėl turėtu stebinti ‘vakariečiu’ noras neišmesti galimybės bet kokiomis priemonėmis sustabdyti karą, netgi siūlant tartis su agresoriumi ? Tai logiška ir suprantama , juk Jus nepuolate į svetima laiptine ginti skriaudžiamu kokiam konfliktui įsiplieskus ? Jei ta darote bandote pirmiausia suvaldyti plintantį smurtą ..o tik po to aiškinatės kuris teisus ir skriaudžiamas.  JTO buvo kuriamos kaip alternatyva ginčus spręsti jėgos ir karinėmis priemonėmis ir tikrai stebina autoriaus mąstymai jog ta organizacija visada gali spręsti jei pavestus uždavinius . Ji jau daug metų buvo priemone kurioje politikai gina ne vertybes o savo norus ir be jokio gailesčio ta organizacijos taikos modelį pavertė pajuokos objektu . Aš nemanau kad Ukrainos stojimas į ES galėtu pataisyti esama situacija ir čia Macronas yra teisus , bėgimas nuo karo ir slėpimasis po ‘stipresniu’ sparneliu neatneš norimos taikos ir pergalės vaduojant šalį . Ar Lietuvai tie dešimtmečiai ES padėjo sustiprėti kaip valstybei ginant savo interesus ? ir taip ir ne . Jį tapo matoma ir girdima bet kaip ir seniau labai priklausoma nuo nuo stipresniu malonės . Ginti galima tik tuos kurie patys sau padeda ir to siekia visomis išgalėmis, Ukraina atitinka NATO standartus o ir putinas prieštarauja ir reikalauja kad Ukraina nestotu į NATO o ne ES . Aš manau tai gana menkas vilties šansas tiems kurie vis dar tikisi žodžiais ir pažadais laimėti prieš mordoro šalį . Ne autoriau vakarai neprivalo įstoti į karą  , tai duotu ten Ukrainoje kaip ir tamstai , šansą kaltų dėl patiriamu nesėkmių ieškoti ne pas save o kažkur kitur .

Vakarų pragmatiškas       2022-06-10 9:11

žiaurumas atima žadą.Aukoti tautą dėl savo pilvo gerovės.Ne,taip neturi būti.Krikščionybė mirė?

Diedas       2022-06-10 9:05

Drūtai parašyta.

Stebina jau       2022-06-10 7:48

ne rusų žiaurumas,stebina vakarų abejingumas,kuris nesulyginamai pavojingesnis,nes dangstosi gražiomis frazėmis ir nieko nedaro.Europa ilgai nenusiplaus šios abejingumo nuodėmės ir tai,kad galėjo karą pabaigti staigiai ir leido jam vykti.Apima pasišlykštėjimo jausmas Vakarų Europos vadovais glitėsiais-Macronu,Šolcu,Dragiu,Orbanu…

Vai me       2022-06-10 1:08

Penkias ar nors tris valstybės, kurios per paskutinius 50 m nužudė daugiausiai civilių, reikia išmesti iš visų tarptautinių organizacijų, sekantiems 50m, taip vykdant rotacija,po pusę amžiaus. Visi labai greitai įgautų proto.

lauku įžvalgesnio autoriaus       2022-06-9 23:43

labai paprastos ,suprantamos, logiškos mintys .Deja be jokių požymių,išeičių žmonijai iš senų ,bjaurių problemų?

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.