Šeimos politika, Žmogaus teisės, Teisėkūros iniciatyvos

Jolanta Miškinytė: Ko stinga, kad mūsų vaikai augtų saugūs: teisinio reguliavimo ar asmeninės vaikų pareigūnų atsakomybės?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. sausio 26 d. 22:25

23     

    

Jolanta Miškinytė: Ko stinga, kad mūsų vaikai augtų saugūs: teisinio reguliavimo ar asmeninės vaikų pareigūnų atsakomybės?

Trečiadienį vakare Kėdainiuose itin sunkiai sužalotas keturmetis. Savo namuose. Savo artimųjų.

Prieš jį smurtauta ne pirmą kartą. Namai buvo stebimi. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl įtariamo smurto. Ir nutrauktas, nes „neužteko duomenų“...

Medikai neslepia: berniuko gyvybę palaiko tik aparatai.

* * *

Dalijamės Jolantos Miškinytės Veidaknygėje paskelbtu kreipimusi į vaiko teisių apsaugos sistemos darbuotojus ir kviečiame visus piliečius likti neabejingus.

Gerbiami vaiko teisių apsaugos, socialiniai darbuotojai, sistemos EILINIAI, jei tik čia esate – turiu jums prašymą.

Norėčiau jūsų minčių apie tai, kodėl, jūsų požiūriu, laiku nepaimami vaikai iš jiems pavojingos asocialios aplinkos ir nesibaigia tragiškos jų mirtys.

Trūksta teisinių įrankių? Jei taip – tuomet kokių? Kompetencijos atpažinti grėsmes vaikui?

Nėra kur tokių vaikų padėti, nes nėra sukurtos realiai veikiančios vaikų namų alternatyvos?

Ar tiesa, kad esama nerašyto nurodymo „iš aukščiau“ vaikus paimti tik kritiškiausiu atveju ir kiek galima greičiau grąžinti atgal į tą pačią asocialią šeimą, nes nėra kur jų patalpinti, nes Lietuvoje likviduojami vaikų namai?

Ir šiaip laukčiau bet kokių jūsų minčių apie tai, kodėl šiandien yra taip, kaip yra.

Man nereikia jūsų vardų pavardžių, pareigų, darbo vietų. O jei tai ir parašytumėte, garantuoju visišką konfidencialumą.

Tačiau svarbiausia – padėties nušvietimas praktiko akimis, to visiškai pakanka.

Laukčiau žinučių FB arba el.paštu .(JavaScript must be enabled to view this email address)

Ačiū visiems neabejingiems.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wqwq       2017-11-14 2:26

Sharapova routed michael kors uk  Silvia Soler-Espinosa hermes  6-2, 6-1 in new balance  the first match, michael kors outlet  while browns jerseys  Kuznetsova christian louboutin shoes  downed Carla brooklyn nets jerseys  Suarez Navarro salomon schuhe  6-3, hollister clothing  6-1. After oakley vault  an early exchange michael kors  of nike shoes  breaks, michael kors  Sharapova won four calvin klein underwear  consecutive jets jerseys  games air jordan shoes  in the first ralph lauren  set memphis grizzlies jersey  and four iphone 5s cases  more cheap ray ban  in burberry outlet  the air max 2015  second. She oakley  closed the www.tommyhilfiger.nl  match portland trail blazers jersey  on her first match point with nike roshe  a forehand that mcm backpack  Fed Cup debutante polo ralph lauren outlet online  Soler-Espinosa tommy hilfiger online  failed lunette ray ban  to buccaneers jerseys  return. “I lacoste shoes  was nike air max  a coach factory  bit ravens jerseys  nervous before the bears jerseys  beginning omega watches  of the match phoenix suns jersey  as I failed hollister online  to show nike outlet  my best nike air max thea  tennis in my purses and handbags  previous Fed polo ralph lauren outlet  Cup charlotte hornets jerseys  appearance barbour jackets  in free running  Moscow,” ecco outlet  Sharapova said. Sharapova oakley outlet  is playing for reebok  Russia for hollister clothing store  the third time. converse chucks  The coach factory outlet  three-time Grand ray bans outlet  Slam mbt shoes outlet  champion won nike air max  both of redskins jerseys  her atlanta hawks jerseys  singles ralph lauren polos  matches against Israel in roshe run  2008. polo ralph laurencve10

Jūratė       2017-01-28 11:46

  Trūksta bendruomeniškumo,visų pirma.Net laiptinėse žmonės nesisveikina.Daugeliu atveju jaunom motinom reikia patarimo,pagalbos.O ugdymas turėtū prasidėti kuo anksčiau,jau bent darželyje.
  Kas ir kada bendrauja su vaikais ?Jie tarpusavyje,žinoma, yra tokių ,kurie savanoriauja,sportuoja,dalyvauja katalikiškose organizacijoe ar pan.Dauguma blaškosi gatvėse.
  Mokykloje jie retai girdi normalų bendravimą-dažniau pakeltą balsą ar riksmą
  Rezultatas akivaizdus.

O buvo taip...       2017-01-28 0:04

Karo metu rusė dviem mergaitėm nuo Smolensko atbėgo Lietuvon ir buvo priimti mano
tėvų namuose.Moteris ir viena dukrytė sirgo džiova ir mirė.Liko viena dukrytė.Kadangi
tėvukai abu buvo invalidai ir jau turėjo du vaikus ir suprato, kad dar vieno vaikelio
neišmaitins,pasibaigus karui, pasikinkė arklį ir iki Vilniaus 90 kilometrų nuvežė tą
našlaitę į vaikų namus.Nes niekur kitur vaikų namų nebuvo.Dabar ne karas,tai kodėl
vos ne kiekvienam miestely yra vaikų namai?Karjaujam,ponai,kariaujam.Palaidai gyvenam,girtuokliaujam,vartojame narkotikus,šlaistomės be rimto užsiėmimo.Pasakykite man,kodėl kai kam pašalpos yra didesnės už pensijas,kurias gauna žmonės siekę mokslų,atidirbę ne vieną dešimtmetį.Kam mokytis girtuokliui,jei buteliui gauna pašalpą.Kam tai naudinga,kad girtuoklio pinigai nuplaukia alkoholio pardavėjui.Tai
toks biznis,tam pašalpos?Vaikų žūtys - tai tokios politikos pasekmė.Vaikų namus būtina stambinti ir išsaugoti.Ne viskas sovietmečių buvo daroma netinkamai.Vienus vaikų namus yra pigiau išlaikyti ir kompetentingų darbuotojų sutelkti yra lengviau.Išmėčius vaikų namus po rajonus yra neprotinga,nes provincija neturi gerų
specialistų.Savamoksliai yra ne tas kontingentas auklėti svetimus vaikus.

Man...       2017-01-27 23:42

Man yra šlykštus abejingumas,kai kaimynas pasako,kad negirdėjo nei aimanų ,nei verksmo už sienos.MELAS.Sakyti netiesą yra nusikaltimas prieš DIEVĄ,TAUTIEČIUS IR VISUOMENĘ.Kunigijai noriu patarti,kad jei neskelbiate savo tikintiesiems teisingų elgesio normų,vadinasi ir jūs esate kalti,kad visuomenė žvėrėja.Tautos girdymas ir narkomanija prisideda prie žiaurių nusikaltimų buvimo.Nuo to kenčia ir vaikai.Mano
gyvenimo šūkis-tenudžiūsta ranka tam ar tai,kuri mano artimui pila į stiklinę velnio lašus.Sako trūksta jėgos kovoti su pilstukiniais taškais kaimuose.Vadinasi policija dirba blogai.Kiekviena tokia babusė turi bijoti didelės finansinės bausmės,kad mažai
nepasirodytų.Baudas nuo kelių iki keliolikos tūkstančių,net su buto ar namo konfiskavimu.Kiek tokios nusikaltėlės šeimų išardė.Kas išgirs ir pamatys vaikų ašaras
per girtaujančių tėvų nuopolius.Per nelaimingų vaikų ašaras dorū turtų nesusikrausi.
Ar tokie turtai iš alkoholio pardavimo nedegina delnų ? ? ?

apie veidmainystę       2017-01-27 19:29

Bevaikė prezidentė fotografuojasi su vaikais ir tuo pačiu naikina vaikų namus kad daužomi vaikai neturėtų užuovėjos ir būtų uždaužyti, kaip kad tik ką  buvo uždaužytas ir mirė vaikutis.

Keisti prezidentės žodžiai,kad       2017-01-27 18:16

dabar neieškokim kaltų...matyt,gina Žiobienę.Pedofilinė kaltė?

Kiek ilgai       2017-01-27 18:11

Žiobiene atsistatydinkit -Lietuvoje vaikai metami į šulinį,  užmušami - mirė uždaužytas vaikas, Lietuvoje mama sukinėja koja - policijos būrys stebi antikonstitucinius veiksmus - pilna internete nuotraukų ir vaizdo įrašų, vaikas mato pas save aštuonias rankas - vaizdo įrašai internete - netiriama kas vaikui sutrikdė sveikatą sukėlė haliucinacijas,II Garliavos mergaitei ištampyta iš išorės kietu buku daiktu storoji žarna - nebuvo tirta kas tai padarė.Kiek dar bus fizinio smurto prieš vaikus ir antikonstitucinių veiksmų ?

E951       2017-01-27 16:09

gerą stogą žiobienė turi prezidentūroj, kad jai viskas kaip nuo žąsies vanduo.

nuomonė       2017-01-27 15:34

o planas prdažiai turėtų būti toks:
1. Darželiuose atskiros mergaičių ir berniukų grupės
2. Jokio sekso darželinukams
3. Jokios lyčių lygiavos propogandos ir moterų prilyginimo vyrams.
4. Pagarba vyrams, berniukams atsakomybės už moterį, atsakomybės už vaikus formavimas

 

Nuo mažų dienų vaikus reikia ruošti       2017-01-27 15:01

šeimai, o ne diegti lytiškumą,seksualumą ir kitas liberastų užmačias.

Tokie,kaip profesorė       2017-01-27 14:59

Lesinskienė,labai tiktų vadovauti vaikų tarnyboms.

Kol       2017-01-27 14:17

vaiko teisių apsaugos tarnybai vadovaus tokie “specialistai” kaip Žiobienė, tai tikėtis, kad ten kas nors pagerės, būtų daugiau negu naivu. Ji jau seniai turėjo būti išvyta.

Dabar per LRT       2017-01-27 13:34

laidoje “lietuvos diena” be galo protingai,išmintingai ir teisingai kalbėjo profesorė Lesinskienė iš Vilniaus Universiteo.Kuri nesiūlė iš karto į smurtą atsakyti valstybės smurtu,o ragino valstybę kurti tarnybas ,kurios mokytų mus visus atsakingos Tėvystės,mokytų kaip elgtis neimpusyviai.Pasakė,kad žmonės bus išgąsdinti atėmimo rizikos ir bijos kreiptis pagalbos,konsultuotis.

Taigi       2017-01-27 13:15

turi veikti visi sraigteliai nuo vaiko pradėjimo. Tai medikai, pedagogai, vaiko teisių apsaugos ir socialiniai darbuotojai, įtraukiami kaimynai ir kiti aplinkos žmonės. Prieš 25 m. veikusią sistemą suardėme kaip žeminančią(asmens laisves?), turime ką turime. ABEJINGAI gyvename jau ketvirtį amžiaus. Turi sujudėti visuomenė, nes, kaip Tapinas rašo, nieks gali ir nesikeisti.

kai       2017-01-27 12:52

kai neturima dorovinio išsiauklėjimo, gyvenimą lydi vien barniai.

ooooo       2017-01-27 12:44

O visuomenės dorovę, pasaulėžiūrą  formuoja asmenys leidžiantieji įstatymus - Aristotelis veikalas “Politika”.Kokios norima visuomės tokie ir išleidžiami įstatymai.
Trūksta auklėjimo, atsakomybės jausmo ugdymo, elementaraus aiškinimo kad pirmiausia tėvai atsakingi už savo vaikus - pasigimdei,išmaitink,išmokink, užaugink, už tėvų atsakingumą - atsakinga valstybė - tie kur leidžia įstatymus, reguliuoja pragyvenimo lygį, rūpinasi mokymo sistema.
Kaip valstybė, semas rūpinasi eliniais pasako lietuvių migracija, pašalpininkų skaičiu, periferijose atlyginimo minimumas, atlyginimo minimumo dydis. Viską reguliuoja leidžiantieji įstatymus. Ar vaikai kalti kad tėvai neturi darbo, o turintys periferijoje uždirba minimumą, valstybės nustatytą, užgarantuojantį šeimos ir vaiko skurdžią būtį, atimanti viltį ir iš tėvų auginančių vaikus ir iš augančių vaikų?

Su Kėdainiais kažkas       2017-01-27 11:37

negerai,-miesčionys,abejingi,agurkų kultūra.

Atsakymas       2017-01-27 11:32

Dorovinio ugdymo.  Jeigu visuomenė supras, kad vaikus pirmiausia reikia mokyti dorovės,o tik paskui viso kito, tada visuomenėje įsivyraus ramybė. Vaikų gynimo principo esmė - jų dorinis ugdymas.Jeigu žmonės tai supranta, jie stengiasi apsaugoti vaikus nuo kol kas nereiklaingos informacijos, tačiau dabartyje visuomenė eina priešinga kryptimi.. Doroviniam vaikų ugdymui svarbiausia ne tik apsauga nuo netinkamo lavinimo- svarbiausia, kad patys tėvai elgtūsi dorai.
Pirmiausia turėtų būti šalinamos priežatys. 

komunistų valdymas privedė       2017-01-27 11:07

masinė emigracija
didžiulė atskirtis
teisingumo nebuvimas
savižudybės ir girtuoklystės
rusiškos-kalinių įžeidinėjimo kultūros diegimas
———
komunistų ir visos kgbistinės teisinės sistemos valdymo pasekmė

Tomas       2017-01-27 9:10

Kol mokytojai bus paskutinėje vietoje t.y. po vaikų,tėvų ir
administracijos,tol švietimas ir bus dugne .ugdys ne žmones o dinozaurus.

Kėdainiuose nužudytas       2017-01-27 9:00

vaikas-tai dar viena liberalios pasaulėžiūros auka.Sugyventinių mados pasekmė.Krikščioniškas gyvenimo būdas atmeta sugyventinių gyvenimo modelį,o reikalauja susituokti.Tai lengvų kelių ieškojimas,į kurį pasaulį stumia liberalai ir kaip kompensaciją bruka norvegišką šeimos griovimo modelį,kai vaikai skatinami skųsti tėvus.Tai nekrikščioniška ir toks įstatymas nepadės,nes ir Norvegijoje vis tiek daug atvejų,kai vaikai imami ir imami iš šeimų,-tai niekada nesibaigia.Tai išsigimė ir tapo pelninga veikla genderistams.Šis liberalų išmislas ir stumiamas Lietuvoje, jų įstatymas prieš smurtą iš esmės ydingas,griaus šeimas ir yra iliuzija ,kad smurto neliks.Toks įstatymas niekada neatstos krikščioniškos dvasios šeimoje ir jos nešamos drausmės.

Reikia esminio dalyko -        2017-01-27 1:45

išlikti žmogumi.
Bet tai didžiausias XXI a. lietuvio išbandymas - atkakliai ir solidariai negirdėti skriaudžiamų kaimynų vaikų, o paskui mėgautis penkių minučių “šlove” į kameras vaizdžiai pasakojant detales, ką tie kankiniai per savo trumpą gyvenimėlį išgyveno

Trūksta        2017-01-27 0:12

tikėjimo ,meilės, išminties ir tiesos.

Rekomenduojame

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Linas Karpavičius. Europietis pagal „išplėtotą žaliąją dienotvarkę“

Asta Višinskaitė-Katutė. Artėja laikas, kai baigsis nelegalų sulaikymo terminas

Jolanta Miškinytė. Naujienos iš Lenkijos

Vytautas Vaikšnoras. Visi klausiate, ką daryti? Kadaise rašėme skundus į Maskvą, dabar teks rašyt į Briuselį

Lenkija mažina mokesčius, kad sušvelnintų infliaciją, o Lietuva…

Auksinės J.Erlicko mintys: ateity taip pat svajoju tapti gėjumi. Nes tada matyčiau daugiau grožio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Rittenhouse teismas

Televizijos kanalas CNN išbalino odą juodaodžiui

Ar migrantų krizę lemia civilizacijų susikirtimas?

Delfių pripagandisto sadistiniai džiaugmai

Yra toks talentas

Propagandos anatomija arba kas LRT širdį drasko?

5-11 metų vaikai Lietuvoje nuo COVID-19 bus pradėti skiepyti jau gruodį

Palaiminta tikybos mokytoja

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.