Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Sveikatos apsaugos politika

Jolanta Blažytė. Nauja isterijos banga?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugsėjo 26 d. 0:52

28     

    

Jolanta Blažytė. Nauja isterijos banga?

Užkliuvom už varčios ir vėl iš pradžios: ligoninės „dega“, žmonės serga, planinės operacijos atidedamos, premjerė nebeslepia savo desperacijos, o SA ministras, pasiėmęs už parankės duomenų mokslininką, vėl keliauja į kaltųjų medžioklę.

Tuo tarpu aš pati, ne taip seniai besilankiusi Lenkijoje, vis galvoju: kodėl kaimyninėje šalyje taip ramu. Nei ten kas labai serga, nei kas labai miršta, nei kas labai skiepijasi, nei kas labai isterikuoja. Gyvena sau žmonės ir gyvena.

Taigi, lyginu:

– per paskutines 7 dienas susirgimų skaičius (skaičiuojant 1 mln. gyventojų) Lenkijoje – 112, o Lietuvoje – 2 696. Taip sakant, Lietuvoje net 24 kartus didesnis;

– Covid mirčių skaičius per pastarąsias 7 dienas (skaičiuojant 1 mln. gyventojų)  Lenkijoje – tik 1,69, tuo tarpu Lietuvoje – net 36,96;

– betgi vakcinacijos indeksas Lenkijoje mažesnis nei Lietuvoje: Lenkijoje – 97 dozės/100 gyventojų, Lietuvoje – 124 dozės/100 gyventojų;

– hospitalizacijų skaičius (1 mln. gyventojų): Lietuvoje – 317, Lenkijoje – 26;

– jokių GP Lenkijoje nėra, nors Lietuvos SAM puslapyje parašyta, kad yra (ai, prie SAM pomėgio „trolinti“ jau pripratau);

– jei ką, tai pagal Jungtinių Tautų sudaromą Human Development indeksą, parodantį šalies išsivystymo lygį, Lietuva užima aukštesnę poziciją už Lenkiją;

– o pagal Covid mirčių per pastarąsias 7 dienas skaičių Lietuva užima 7 vietą  pasaulyje („Statista“ duomenimis) ir pirmąją vietą Advanced economies šalių grupėje.

Šioje vietoje tik norėčiau sužinoti: kaip mes tokie, visi ekonomiškai ir žmogiškai išsivystę, gydome savo Covid ligonius? Kokie gydymo metodai naudojami? (Apie pažangius gydymo metodus bus kitas post‘as).

Ir dar norėčiau sužinoti: ko dar reikia mūsų gerbiamai vyriausybei, kad jos atstovai nustotų isterikuoti ir pradėtų valdyti situaciją? Gal 8 dozių vakcinos kiekvienam? Gal penkių kaukių ant nosies vienu metu? Gal draudimo neskiepytiems naudotis tulikais? O gal, remiantis Australijos pavyzdžiu, ašarinių dujų ir guminių kulkų visiems, nenorintiems badytis?

O gal tiesiog pabandyti liautis kurstyti baimes, įtampą, žmonių susipriešinimą ir leisti visiems ramiai gyventi. Juk sakoma, kad visos ligos nuo nervų. O matant tokį Lietuvos „viršūnių“ infantilizmą, nervai nelaiko ne vienam.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Paprastai       2021-09-28 14:31

kuo daugiau salyje korupcijos, tuo didesni covidoatveju skaiciai smile

>stasys 2021-09-27 14:00        2021-09-28 12:11

ajai, kaip protingai pakeverzojai. Tik nepamiršk nueit už būdos pakelt užpakalinę koją.

T0mas J.       2021-09-27 18:38

klausykit ką pasakoja buvęs PFIZER vyriausiasis mokslininkas:
“Daktaro Maiko Yeadeno buvusio Pfaizerio viceprezidento interviu”
Rasite gūglėje.

111       2021-09-27 17:08

Taikliai parašyta. Žinot, kas labai padėjo per pirmą karantiną? Raminamas Verygos tonas ir pabrėžtinai sąžininga komunikacija su žmonėmis. KASDIEN. Dabartinė valdžia daugeliui varo depresiją.

stasys       2021-09-27 14:00

Vartaliojame ir toliau kliedesius ..kas būtų jei būtų . Aš tik čia ‘verkiantiems’ noriu priminti jog prielaidoms irgi reikia faktu .Geras melas turi būti nors padrūskistas Tiesa . O šeip pritarčiau tai ‘amsinčiai’ mitingais ,..dedam pampersus ir laikomės higienos , priešingu atveju tos sofkutės ims ir patiems kvapu riesti nosis .

kiek       2021-09-27 11:55

dar ES milijardų neišsemtų?

amam       2021-09-27 10:31

Kur JUS VISI buvot 10d…Ko cia sapaliojate akivaizdzius dalykus..Kodel tesusirinko 5,o ne 50 tukst…Bliaukit dabar kiek norit,sabakos balsas dangun nein.Taip jums ir reikia,sofkiu filosofai.

Diedas tiktiekams       2021-09-27 10:05

Lenkijoje jokio košmaro nebuvo ir nėra.
Kaukės rekomenduojamos, apie jokius diskriminacinius pasus nėra nė kalbos.
Užvakar turėjau progos 8 val. klausyt lenkų radio.
Sukiojau kanalus, kad išgirst skirtingų stočių žinias ir nė per vienas žinias, pabrėžiu NĖ PER VIENAS, bebuvo ištarta NĖ ŽODŽIO apie koronagripą.
Vienintelis “stebuklingo” serumo platinimo būdas, tai reklama.
Viena pastoviai ėjo su kažkoiu daktaru, kuris entuziastingai, džiaugsmingu balsu skelbė, kad į ligonines pakliūna 9 iš dešimties nesiskiepiję.
Kita serumo reklama buvo apie loteriją, kurioje dalyvauja kiekvienas paskiepytas. Ten vakcinuoti gali laimėti šimtus daiktinių ir piniginių prizų ir du pagrindinius prizus po milijoną zlotų.
Lenkijoje atpalaiduotos vadelės, gyvenimas verda, pilna turistinių autobusų, taip pat iš Lietuvos.
Jei norit pailsėt nuo koronapsichozės, važiuokit ekskursijon į Lenkiją.
Pigu.

tiktiekui       2021-09-27 8:03

“...po mėnesio kito ir pas mus bus galima gyventi.”
svajuko dramblionė.
dauguma lenkų persirgo natūraliai, nesubadyti feikinėmis “vakcinomis”, kurios iš esmės naikina natūralų imunitetą.
natūraliai persirgusiųjų imunitetas stiprus ir ilgalaikis, o po feikinių“skiepų” imunitetas arba labai laikinas arba nesusiformuoja išvis.
todėl pas mus kaip lenkijoje nebus.
bus huawei.

Diedas       2021-09-26 18:59

Lietuvoje vykdomas kažkoka eksperimentas.
Kai visoje Europoje, (netgi Vokietijoje kuri buvo prispausta beveik kaip Lietuva) atleidinėjamos represijos, o stipriose šalyse kaip Olandija. Danija, Švedija, Noevegija “epidemija” baigėsi, Lietuvoje vyksta protu nesuvokiama isterija ir žmogaus teisių pažeidimai.
Vienintelė išvada, kad kaip ir Donbase rusai bando kiek žmonės gali ištvert be pinigų be pilietinių teisių ir vienintelio Europos konclagerio grėsmėje, taip pas mus bandomos ribos.
Jau dabar galiu pasakyt išvadą , kad lietuviai superkantrūs.

stasys       2021-09-26 16:35

Pritriedė emociju pavienėmis eilutėmis tas Tiesas lankantis anonimas ir sėdi sau patenkintas kiaušiukus krapštydamas .  Būtų dar ka protingo parašęs galėčiau ir aš dantis pagalasti .. o čia nei tvora nei mieta nors imk ir graužk kokį pagalį ..

Ši valdžia valdo patyčiomis       2021-09-26 16:30

Tikrų vakserių, antivakserių pas mus ir buvo, ir dabar yra tik vienetai. Minios jų staiga iš kažkur atsirado tik per šią plandemiją. Bet tai tik ta pati sena landsberginio klano strategija - jie visada dėl savo nesėkmių, nekompetencijos, o dažnai ir dėl jų pačių padarytų nusikaltimų ieško kaltų, ir tuo pat metu iš visų jai nepritariančių bei nepataikaujančių visaip išsityčioja, bei ant visų tokių užsiundo savo sunkiąją mėšlo artileriją. Ir penktokui aišku, kad patyčiomis nieko nelaimėsi, o tik gausi dar didesnį pasipriešinimą. Bet šiai valdžiai matyt iki penktokėlio sąmoningumo ir atitinkamo realybės suvokimo dar toli. Absoliučiai visi PIŠinių taip vadinami pandemijos valdymo sprendimai buvo atvira patyčia - pradedant nuo reikalavimo nešioti kaukes lauke ir neproporcingai didelių baudų skyrimas už tokius pažeidimus, ir baigiant GP. Nė vieno savo sprendimo ši valdžia nepagrindė jokiais moksliniais tyrimais, kaip ir nė vieno nesugebėjo logiškai paaiškinti. Geriausias visko paaškinimas buvo, kad taip daroma, jog kažkas po to nesijaustų kvaliais. Tiesiog taip - vienai padarytai kvailystei uždengti kuriama dar didesnė nauja, arba viskas pagal principą: mes valdžia, todėl jūs durniai. Kai tokie valdymo metodai, rezultatais nėra ko stebėtis…

>tik tiek       2021-09-26 12:22

Lenkijoje nebuvo Galimybių pasų.Tai nemažas skirtumas.

Life Site News Jei Lietuvosui       2021-09-26 12:13
tik tiek       2021-09-26 12:12

Būtų svaru, jei nebūtų užmiršta paminėti, jog tas košmaras Lenkiją aplankė gerokai anksčiau. Palaukim - po mėnesio kito ir pas mus bus galima gyventi.

ah.ą       2021-09-26 11:54

Iš anksto paruošta 16 milijonų dozių - kiekvienam po 8 dozes - ir ką tai sako? Ogi tai ir sako,  kad ne 16 milijonų  dozių dėl viruso, o viruso panika dėl suvartojimo 16 milijonų  dozių, net neabejoju.

ah.ą       2021-09-26 11:48

na kam dar neaišku prišvirkštimu apkrėstų užkratu skaičius tiesiog proporcingas sergančių apkrėtusių užkratu skaičiui? - kuo daugiau žmonių  prišvirktų ir apkrėstų užkratu tuo daugiau žmonių apkrėstų užkratu serga.

Jūs       2021-09-26 11:24

čia puikiai Jolanta.
Bravo.

vilnietis       2021-09-26 10:41

Ačiū gerb. Jolantai už tiesą. O durnių laivas valdomas DURNIŲ plaukia.

Visuomenė        2021-09-26 10:17

primityviai padalinta tik į vakserius ir antivakserius.Tačiau yra dar ir kitokių nuomonių nuomonių.Yra žmonės,kurie pasiskiepijo,tačiau nepritaria prievartinėms pandemijos valdymo priemonėms.Yra žmonės,kurie galbūt jau nesiskiepins trečiu skiepu.Yra žmonės,kurie nuo skiepijimo nukentėjo.

Lenkai        2021-09-26 10:03

turėjo didesnius užsikrėtusių skaičius ankstesnių užsikrėtimo bangų metu. Taigi ir persirgusių skaičius (turinčių stiprų imunitetą) didesnis.
Lenkų vakcinacijos strategija (prioritetinių grupių pasirinkimas) buvo kita.
Neprotinga čia ieškoti kaltų.

Galimybių pasą jie       2021-09-26 9:16

uždarys paskutinį,dar jis galios ir kai pandemija baigsis.Dabar vyriausybės slaptas tikslas kad kuo daugiau jį išsiimtų,o visa kita smulkmenos,Europa finansuos.Persekiojimui NE.

Jei Lietuvos       2021-09-26 9:13

gydytojai mokslininkai surastų vaistą covidui gydyti,tai galimai tai turėtų slėpti,kad nebūtų nubausti?Kodėl šios temos taip vengiama?Pilnas delfis patarimų kaip gydyti visas ligas,net ir sunkiausias,išskyrus covidą.Mokslininkai visai nesidomi ,kaip gydosi tie žmonės,kurie gydosi namuose izoliacijoje.O žmonės patarimų ir gerosios patirties turi daug.Būtų nuostabu,kad portaluose atsirastų straipsnis apie tai,kokios priemonės padeda įveikti covid virusą.O jų tikrai yra,tik svarbu nevėluoti ir nepasiduoti keliamai panikai.Gal alternatyvūs portalai galėtų sukurti skiltį,kaip aš gydausi virusą.Jei to neuždraustų...Visa tai rodo,kad Lietuvos vyriausybė nesavarnkiška,žmonių gyvybės jai visai nerūpi,nes kitaip ji mokytų žmones gydytis namuose,kad gydytojai būtų nepervargę,kad nebūtų perpildytos ligoninės(ar tikrai taip,jei ligoninės jungiamos ir uždarinėjamos)?Covid gydymo klausimas-Lietuvos suvereniteto klausimas?PSO tampa viena iš korporacijų,kuri bando lemti pasaulio likiomą Švabo metodais?

stasys       2021-09-26 8:43

Dėl autorės palyginimo su Lenkija galima ginčytis .Epidemija covit kaip nebūtų keista na niekaip nesusipaišo į to globalizmo piešiamą paveikslą . Atrodo ir čia ir ten virusas siaučia vienodas o va situacija epidemiologė kaip žemė ir kosmosas . Sutiksiu su autore dėl vieno , kol musų moteru -vyriausybė ir jos žiniasklaidos priemonės nenustos mūsų problemu integruoti į pasaulinius lygmenis priemonės su ja kovoje bus iškreiptos ir perdėtos . Niekas taip neiškreipia problemos suvokimo kaip primetamos klyšės. Pasirodo paskiepyti ir turintis gp viešose patalpose gali nenešioti kaukiu jei jos trukdo bendrauti .
Kai logika ir matematika reikalauja tikslaus atsakymo į užduota klausimą  nepakaks ‘barankino’ filosofijos , taip reikia. Kaštai ir nauda .

Kis       2021-09-26 8:37

Uztat Lenkija neturi dedules,broilerio anuko,vyriausybes kur vyrauja menkaverciai LGBN atstovai,tad ir gyvename kosmare.Beje jis tik prasideda,toliau imsimes lazdas ir patrauksime link Lenkijos ubagauti.Nes vagiamamilijardais ir visi tai mato ,ir visi kaip vandens i burna pririje tyli,nes vagia pats payriarchas,tiesa jie neturi zydpalaikio.

galvojau, kad tik komunistus reklamuoja       2021-09-26 8:37

tiesos.lt pagarsėjusi komunistų reklama
pasirodo, kad ir rusus ir kgbistus reklamuoja
Sveikinam !!!

Ar ne todėl       2021-09-26 8:15

vyriausybė vengia skiepijimą perkelti į poliklinikas,kad gydytojai ir pati vyriausybė nenori prisiimti atsakomybės už galinčius pasitaikyti šalutinius poveikius ar net mirtis,taip perkeliant šią atsakomybę  prievartiniu būdu ant žmogaus pečių ir išvengiant atlyginimo už padarytą žalą žmogaus sveikatai?Tada tai atrodo kaip eksperimentas su žmonėmis ir taip buvo nacių ar sovietų koncentracijos stovyklose.Už tai buvo teisiama.

Ačiū p.Jolantai       2021-09-26 7:49

Pagaliau radau palyginimą su Lenkija. Tik priežastys ,kodėl pas mus net 24 kartus daugiau suserga ir 22 kartus daugiau miršta , kai mus skiria tik upelis,kurį galima perbrist,o gamtinės sąlygos panašios ir tautinis sveikatingumas manau panašus,  NEAIŠKIOS ir NEPATEISINAMOS.

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.