Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Sveikatos apsaugos politika

Jolanta Blažytė. Ar dar nenusibodo?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugsėjo 19 d. 12:33

20     

    

Jolanta Blažytė. Ar dar nenusibodo?

„Tikėkime mokslu“, – nepaliaujamai rypuoja influenceriai. „Nuo Covid mirė tiek jonų ir tiek petrų“, – trimituoja Statistikos departamentas. „Skiepytis reikia tam, kad papuolus į reanimaciją, „mobiliakas“ neatsidurtų sutuoktinio rankose ir anas neperskaitytų  susirašinėjimų su meilužiais“, – porina kažkokie tai pagal „pinigų įsisavinimo“ mokslus sukurti plakatėliai.

Klausimas visiems su šio informacinio cirko dalyviams: ar jums dar nepabodo? Kada pagaliau sulauksime tikros ir vertingos informacijos apie Covid krizę? Pavyzdžiui, informacijos apie tai, kokie yra sunkių Covid ligų ir mirčių rizikos faktoriai? Kaip tie faktoriai yra šalinami? Kam tas Covid labiausiai pavojingas?

Šiuo metu vartau JAV CDC (ligų prevencijos ir kontrolės centro) atliktą tyrimą, kurio metu buvo susisteminti duomenys iš 800 JAV ligoninių.  Tyrimo laikotarpis nuo 2020 m. kovo 20 d. iki 2021 m. kovo 20 d., t.y. tuo metu, kai dar nebuvo vakcinų arba vakcinacijos procesas buvo tik prasidėjęs.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad net 94,9 % visų hospitalizuotų Covid pacientų turėjo bent vieną šalutinę ligą, o dauguma jų – ir po kelias vienu metu: 50,4 % sirgo hipertenzija, 49,4 % – lipidų metabolizmo sutrikimais, 33 % – nutukimais, 31,8 % – diabetu su komplikacijomis, 24,9 % – širdies ligomis, 18 % – baimės sutrikimais ir t.t. Net 30 % didesnė mirties rizika buvo sergančių diabetu grupėje, 28 % – sergančių baimės sutrikimais grupėje.

Taigi, CDC tyrime aiškiai išdėstoma, kokia pacientų imtis turėjo gretutinių ligų, kiek ir kokių. Tyrimo išvadose rašoma, kad šalutinių ligų valdymas labai padėtų išvengti sunkių Covid susirgimų...

Bet tai – JAV statistika. Lietuvoje tokios statistikos nėra (arba ji slapta???) – mat lietuvaičiai turi tenkintis tik tais skaičiais, kurie parodo, kiek nuo Covid mirė jonų ir kiek petrų. Bet kiek tie jonai ar petrai turėjo šalutinių ligų – mums žinoti nebūtina.

Mūsų šalyje, deja, nėra komunikuojama apie tai, kokie susirgimai yra Covid rizikos faktoriai, nėra komunikuojama, kaip valdyti hipertenziją (šie susirgimai Lietuvoje vieni didžiausių pasaulyje), nėra komunikuojama, kaip valdyti viršsvorį, baimės sutrikimus ir kitus Covid susirgimų rizikos faktorius. Mums dieną naktį – pradedant autobusų stotimis, baigiant Akropoliais – į galvas kemšama buka propaganda apie tai, kad viską išspręs išganingos vakcinos – ir be jokių hipertenzijos valdymų.
Nesvarbu, kad jau net ir „arkliui aišku“, jog vakcinos nelabai ką sprendžia ir kad reikia ieškoti kitų krizės valdymo idėjų.

Ai, tiesa, prieš keletą dienų Lietuvos Statistikos departamentas pristatė labai „rimtą“ tyrimą, kuris neva turėtų sudrebinti kone visą pasaulį. Taigi Statistikos departamentas skaičiavo Pfizer vakcinų efektyvumą ir suskaičiavo, kad Pfizer vakcina tikimybę patekti į ligoninę sumažina 10 kartų, o tikimybę numirti – net 20 kartų.  Arba dar kitaip tariant: vakcinos efektyvumas, apsaugant nuo patekimo į ligoninę siekia 90 %, o efektyvumas apsaugant nuo mirties – net 95 %.

Ups, perskaičius šio tyrimo publikaciją, papuoštą garsiu propagandiniu pavadinimu: „Pfizer vakcina 20 kartų sumažina tikimybę numirti nuo Covid“, vienu metu galvoje, tarsi koks Molotovo kokteilis, sprogsta krūva klausimų: kas, kur ir kaip???

Pavyzdžiui:

1. Tai kam tada reikalinga ta trečia dozė, jei vakcinos tokios efektyvios? Bet netrukus susigraibau, kad šiame tyrime jokios laiko funkcijos nebuvo, todėl, ieškant atsakymo į klausimą „Po kelintos dozės ir po kurio laiko vakcinos lieka tokios efektyvios?“, beliko burti iš kavos tirščių. Bet argi tai svarbu? Juk svarbiausia – skambus ir pritrenkiantis propagandinio straipsnio pavadinimas.

2. Tyrime rašoma,  kad Lietuvoje tik 63 % patekusių į ligoninę turėjo šalutinių ligų. Kas gi čia dabar? Kodėl JAV ligoninėse net 95 % turėjo šalutinių ligų, o Lietuvoje – tik 63 %? Gal todėl, kad mūsų Statistikos departamentas eilinį kartą šaudo tuščiais šoviniais? O gal todėl, kad tos šalutinės ligos tiesiog nefiksuojamos, norint prikurti daugiau baimių??? Žodžiu, dar kelios minutės, ir tuoj prikursiu naujų sąmokslo teorijų.

3. Tyrime dar parašyta, kad vakcinų efektyvumas sveikiems žmonėms yra dar didesnis nei turintiems šalutinių ligų. Tai jau tikrai – vakcinos gali būti labai „efektyvios“ tiems žmonėms, kurie, susidūrę su virusu, puikiai susitvarko ir be vakcinų.

4. Ir, galiausiai, ta garsi tyrimo antraštė „Pfizer vakcina 20 kartų sumažina tikimybę numirti nuo Covid“... Čia kam konkrečiai sumažina? Ar tiems sveikiems žmonėms, kurie ir be vakcinų nepatenka į ligonines? Ai, tiesa, berašydama post‘ą pamiršau, kad esmė ne skaičiai, o garsios antraštės.

Bevartydama Lietuvos Statistikos departamento atliktą „pasaulinės reikšmės tyrimą“ pagalvojau, kad šiam departamentui vis tik geriau sekasi skaičiuoti mirusius jonus ir petrus.

P.S. Pati dažnai sulaukiu klausimo, ar man dar neatsibodo rašyti apie virusus ir vakcinas.

Žinokite – visiškai neatsibodo. Ir kuo toliau – tuo įdomiau.

Tačiau atsibodo melas. Atsibodo propaganda. Atsibodo manipuliacijos. Atsibodo Konstitucijos pažeidinėjimai. Atsibodo duomenų mokslininkas. Atsibodo Sveikatos apsaugos ministro klaidžiojimas tarp dviejų pušų.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Įdomus faktai verčia susimąstyti        2021-09-21 20:01

Ha-ha-ha-ha-haa Vistiek visi žino kas tkrasis Maximos šeimininkas ir GALUTINIS NAUDOS GAVĖJAS - 1990 - banditizmo, reketo, mafijos laikais “vyrai” studenčiokai, tik - BAC! ir iš nieko, tuščioje veitoje sukuria milijardų vertą tinklą prekybos centrų Maximą A-HA-HAAA-HA… BUAHAA-HA-HAAA-A… Kiek reikia naglumo ir naivumo turėti manant, kad žmonės patikės šia pasaka? Nuo pirmos sekundės dar tik būsimi statybininkai ir gydytojai žino kaip organizuoti milžiniško prekybos centro veiklą, nors tuo metu tik kelio kioskai Lietuvoje veikė o jie patys net arti neturėjo nei prekybos, nei vadybos nei ekonominio išslavinimo. Vėlgi jie puikiai žino kaip statyti atominę elektrinę nes uždarius Visaginą, dalyvauja visokiose kosorciumuose (net pavadinimas buo išverstas iš Rusijšo “Zmej gorynič= Trigalvis slibinas) naujos elektrinės statymui. Tik vėliau Lenjkija atskleidė realybę - kad tas konsorciumas įsteigtas būtent tam buvo, kad atominės NEBŪTŲ LIETUVOJE. Kas ir įvyko, nes atominė buvo suplanuota Astarve pastatyti. Ha-ha-ha… Karbauskis beje buvo “patariamojo referendumo” iniciatorius kurio metu nubalsavome, kad atominės nestayti… Ir žinoma vyšnia ant torto - buvusio Maskvos mero Lužkovo žmona Baturina Latvijos spaudai ima ir papasakoja, kad tikrieji Maximos savininkai -tai Lužkovas ir ji! Ha-ha-ha-ha… Ši žinia labai labai Lietuvoje buvo nutylėta, nepastebėta ir užglaistyta. Bet… mes ne vaikai. Matome ir puikiai suvokiame kokia tikroji funkcija yra Lietuvos “akcininkų” Maximoje!…

Gerbiama       2021-09-20 14:22

Jolanta, labai ačiū Jums už įžvalgas ir samprotavimus. Galėčiau tik paantrinti ir pritarti - tikrai, jau visiems atsibodo šitų robotų kliedesiai.
“Tačiau atsibodo melas. Atsibodo propaganda. Atsibodo manipuliacijos. Atsibodo Konstitucijos pažeidinėjimai. Atsibodo duomenų mokslininkas. Atsibodo Sveikatos apsaugos ministro klaidžiojimas tarp dviejų pušų.”

fakcinuotas konveibinas       2021-09-19 22:22

Būk idiotas! Visada pasiryžęs! Au au au au!

taip tai taip ,ale...       2021-09-19 19:21

gerbiamoji , tikrai senai nusibodo ši nuvalkiota tema. Ką pati galvoji apie skurstančią , emigruojančią Lietuvą . Ir kokios pačios galimybės padėčiai ištaisyt?

Kokie        2021-09-19 16:35

baisūs hitleriški reportažai apie Galimybių pasą per LNK.Ryškiai šališkas kanalas,tik viena nuomonė.Pašnekovai klaikiomis akimis smerkia nepasiskiepijusius.TV3 dar atsilaiko,dar kelios nuomonės,tik ar ilgai.

Kis       2021-09-19 16:29

Jolanta,o kur padejai Onytes?Sudeginai Kedainiu krematoriume?Sutka,atsakymas nera butinas.Mane tiek nuvargino,kad norisiissikrauti,bet siandiena sventa diena,paliksiu darbo dienai.

Kurgi       2021-09-19 16:21

Kurgi Viktoro straipsniai? Gerų buvo apie viruso skandinimą vandenyje.

stasys       2021-09-19 16:07

Reikia pagirti autore , kritiški klausimai jos nevirsta ‘vatinku’ aimanomis . Geras sveikstančio ligonio optimizmas . Kaip tokiais atvejais sakau ‘česnakas nėra visu lygu vaistas’ , taip ir autorės pamąstymai manęs neverčia iš siaubo ir nevilties klykti . Šaunuolė ir taip toliau.

Pradedančio jauno       2021-09-19 14:37

rašytojo romano ištrauka:
” - Nac-uj, nac-uj, - ėmė šaukti svečiai.”

Dzeikas       2021-09-19 14:21

Zinokitui:
Tikrai taip.

Abelis       2021-09-19 14:21

puikiai Jolanta. Dėkui.

Dzeikas       2021-09-19 14:18

Kai Miuncheno Webasto besipraktikuojantys studentai is Kinijos 2020m vasari sukele pirmaji Corona protruki Vokietijoje visa kroviniu sandeli uzdare, nes ten puse iskart susirgo. As ten veziojau krovinius ir dar nesisaugodamas labijausi, galvas sukise tikrindavom vaztarascius.
Vienzo mane “susemti” i ligonine kazkaip pamirso. Bet syki klientus “isdusino” po karantinus tai ir as likau be darbo. Sedziu namie, laukiu kada sirgt imsiu.
Bet kai ner ka daryt, tai emiau smulkinta cesnaka uostyti (ikisi nosi i maiseli r trauki snervemis kol asarot nepradedi). Nors daktariokai klyke , girdi neveikia viruso cesnakai, apsigobkite baltais rubais ir slinkite i kapines uzsikrete. Bet tai ka dar daryti?
Praejo savaite, dvi ,, trys…kaip nesergu taip nesergu.
Teko islist is namu ir eit darbo ieskot.
Klausykite jus tu nupirktu daktariuksciu - tikrai kojas pakratysite. Tukstancius metu zmones cesnaku gydesi ir saugodavosi nuo ligu - isdygo pilipukai is kanapiu, paskelbe kad neveikia girdi daugiau cesnakas - jus ir patikejote.
Teisingai autore viska raso ir “slykscius” klausimukus tautiskiems taip tycia gydytojams uzduoda.

seniai nusibodai       2021-09-19 14:09

ir tu ir tavo viktoras

ah.ą       2021-09-19 13:21

Tiesa Jus išlaisvins, moko rabis mokytojas Jėzus Biblijoje. Palijoje.
Išlaisvins iš didžiojo slibino, senosios gyvatės, vadinamos Velniu ir Šėtonu, kuris suvedžioja visą pasaulį melu su savo angelais/ pasiuntiniais

ah.ą       2021-09-19 13:16

atskleisiu velnio paslaptį - didysis slibinas senoji gyvatė, vadinamas Velniu ir Šėtonu :
Jn 8,44
44 Jūsų tėvas-velnias, ir jūs norite vykdyti savo tėvo troškimus. Jis nuo pat pradžios buvo žmogžudys ir nesilaikė tiesos, nes jame nėra tiesos. Kalbėdamas melą, jis kalba, kas jam sava, nes jis melagis ir melo tėvas.

Apr 12,9
9 Taip buvo išmestas didysis slibinas, senoji gyvatė, vadinamas Velniu ir Šėtonu, kuris suvedžioja visą pasaulį. Jis buvo išmestas žemėn, ir kartu su juo buvo išmesti jo angelai.

Jie meluoja apie vakcinas nuo C 19 - vakcinų nėra
Jie meluoja kad skiepija nuo C 19 - jie neskiepija nes nėra vakcinų.

Petriukas        2021-09-19 13:13

Jonai ir Petrai visi išmirė, liko Petriukas ir Jolantų populiacija

Petriukas i       2021-09-19 13:11

Jonai ir Petrai jau išmirė, liko vienas Petriukas ir Jolantų populiacija.

> J.Blažytei       2021-09-19 13:11

Į dešimtuką, Gerb.straipsnio autore.Papildysiu: ypatingą dabartinės lieralmarksistinės valdžios užkrato propagandą skleidžia nomenklatūrinė dičkė žiniasklaida,ypač LRT.

Ne, nenusibodo       2021-09-19 13:08

Turiu pažįstamų, kurie sako “kiek reikės tiek ir vakcinuosiuos, arba kitaip tariant, “kiek viršininkas lieps, tol ir imsiu”.

Žinokit,kad       2021-09-19 12:57

susirgus covidu svarbiausia nepasiduoti baimei ir pirmiausia prisiminti senus gerus močiutės receptus,kaip ji gydė gripą.O paskui jau imtis dar daugiau priemonių.Svarbiausia išvengti ligoninės,nes kaip vienas psichoterapeutas pasakojo,jog Amerikoje darytas tyrimas parodė,kad daugelis smurto aukų mirė ne nuo pačio smurto,o nuo išgąsčio ištikus infarktui dar prieš smūgį.

Rekomenduojame

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Edvardas Čiuldė. Kukurūzų vaikai iš 2050 metų Lietuvos viešbučio

Žmogaus teisių gynėjai ragina pašalinti Rusiją iš JT žmogaus teises ginančios ir visų kitų JT struktūrinių padalinių

Dominykas Vanhara. Visas šis blogis yra gyvas ir šiandien

Čekijos prezidentas su grupe parlamentarų siekia Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuoką

Lenkijoje po Konstitucinio tribunolo sprendimo smarkiai sumažėjo abortų skaičius

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt pirmoji (rugpjūčio 3 diena)

Švedijoje „keisti lytį“ bus dar lengviau

Išėjo Liudvikas Jakimavičius

Almantas Stankūnas. Pavojingiausias yra Blogis, kuris ateina tyliai, minkštomis šlepėtėmis ir prisidengdamas geromis idėjomis

„Už Balos”. Kinija-Rusija-Iranas-Hunteris

Apklausa: gyventojai homoseksualių šeimų klausimą nori spręsti referendumu, tam pritaria net ir valdančiųjų elektoratas

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.