Aplinkosaugos politika

John Horvath. Kodėl jie negali statyti gražių vėjo malūnų?

Tiesos.lt siūlo   2022 m. sausio 8 d. 19:59

1     

    

John Horvath. Kodėl jie negali statyti gražių vėjo malūnų?

katalikutradicija.lt

Žalias naujas pasaulis ateina, aktyvistams bandant visuomenei primesti savo eko darbotvarkę. Dabartinė administracija [Jungtinėse Amerikos Valstijose – JAV] pristatė „infrastruktūros“ reformą, kuria siekiama milžinišku greičiu vystyti žaliosios energijos šaltinius. Daugiausia kalba eina apie vėjo jėgaines ir saulės elektrines.

Bet su pastangomis pastatyti žalią naują pasaulį ne viskas gerai. Švarios vėjo energijos lenktynės susiduria su priešpriešiniu vėju, keliančiu grėsmę jų ateičiai.

Atrodytų, šviesiai vėjo malūnų ateičiai jau visko pakanka. Technologijos dar niekada nebuvo taip išvystytos ir turbinos tampa vis efektyvesnės. Vėjo malūnai turi finansinį užnugarį. Žalioji energija yra madingiausias kiekvieno intvesticinio portfelio instrumentas. Vėjo energija populiari, 70% visuomenės pritaria jos vystymui.

Nenorimi vėjo malūnai

Didžiausia modernių vėjo malūnų problema yra ta, kad jie yra bjaurūs. Niekas jų nenori savo kieme. Pernelyg dideli milžinai propeleriai danguje yra nevaizdingi, nervingai triukšmingi ir nenorimi.

Visur aplink JAV bendruomenės atmetinėja vėjo jėgainių projektus. Šimtai vietinių bendruomenių jau pasipriešino gundymui su vėjo pagalba tapti žaliais. Prezidento Bideno 2,3 trilijono JAV dolerių infrastruktūros planas numato „dešimtis tūkstančių vėjo turbinų“. Problema bus ne surasti pinigų, o surasti vietas jų statyboms.

Ironiška, kad kuo labiau valstijoje palaikoma Demokratų partija, tuo ji yra priešiškesnė šiam planui. Pavyzdžiui, Niujorke valdininkai nusprendė vykdyti politiką, nekreipiančią dėmesio į bendruomenių poziciją. Tiek daug bendruomenių pasipriešino vėjo jėgainių projektams, kad Cuomo administracija neseniai priėmė įsaką, leidžiantį valdininkams nepaisyti bendruomenių pozicijos ir išduoti leidimus didelio masto projektams.

Kalifornijoje eko-aktyvistai susidūrė su panašia dilema. Dėl vietinių gyventojų opozicijos dauguma švariosios energijos vystytojų čia nuleido rankas ir nustojo ieškoti naujų vietų vėjo jėgainių projektams. Pokyčių vėjas nepučia ir senatoriaus Bernie Sanderso Vermonto valstijoje, kur turbinų statybos taip pat sustojusios.

Taigi, liberalams sunku praktikuoti tai, ką skelbia. Atrodo, kad kas liečia vėją, jų susirūpinimas aplinka yra karštas (ir stovintis) oras.

Vėjas yra bjauri energija

Materialistiniame pasaulyje žmonės retai renkasi grožį vietoje dolerių. Vis tik vėjo turbinoms paskelbtas verdiktas. Grožis nugali.

Nepakanka, kad energijos produkcija patenkintų fizinius šalies poreikius. Ji taip pat turi prisidėti ir prie sielos poreikių. Vėjo energija nereikalauja santykinai mažų, bet bjaurių praeities gamybinių fabrikų. Bet ji reikalauja statyti didžiulius „miškus“ gamtovaizdį niokojančių triukšmingų malūnų.

Tad energija iš vėjo jėgainių yra bjauri energija be sielos. Ji naikina aplinkos, kurią siekia saugoti, grožį. Kur tik randame vėjo jėgainę, ji slegia savo lėtais, grėsmingais judesiais ir nemaloniu garsu. Jos neįmanoma ignoruoti, nes ji visada yra ir patraukia visų pro ją judančių dėmesį.

Dėl to niekas nenori šių neproporcingų vėjo mašinų. Žmonės nenori, kad jiems gadintų vaizdą. Jie nenori gyventi negražiose vietose, todėl kur išdygsta tokie vėjo malūnai, nekilnojamojo turto kainos krenta. Lankytojų mažėja, kur negražūs malūnai užtemdo vaizdingą gamtovaizdį. Svetimos mašinos žudo vietinę kultūrą, nes jos visos vienodos ir atmetančios aplink jas gyvenančių žmonių skonį ir idėjas. Nieko nuostabaus, kad daugelyje vietų jie kelia daugiau kontroversijos nei elektra.

Tik didelė valdžia (angl. big government) ir kairė remia monstriškas mašinas, nes jų modernios materialistinės filosofijos mato viską per ekonominę prizmę, mažai tesirūpinančią dvasine dalykų puse. Todėl sekuliarūs sprendimų priėmėjai naudojasi kiekviena proga nukloti Ameriką monstriškais vėjo malūnais, kad padidintų energijos produkciją. Kairėje socializmas yra antimetafizinė ir ateistinė sekta, neigianti bet kokią transcendentinę realybę – tiesą, grožį ir gėrį. Bjaurusis vėjo malūnas, kaip kad sovietinė architektūra, įkūnija jų vulgarią ir egalitarinę gyvenimo filosofiją.

Sugrąžinkime vėjo malūnams grožį

Milžiniškų vėjo turbinų atmetimas veda prie klausimo: kodėl jie negali statyti gražių vėjo malūnų? Kodėl industrija turi būtinai gaminti tokius šaltus, depresiją varančius begemotus?

Žinoma, statyti gražius vėjo malūnus įmanoma. Garsieji olandų vėjo malūnai buvo meno kūriniai ir išskirtinės inovacijos pavyzdžiai. Senieji malūnai vis dar traukia žmones dėl savo vaizdingo grožio ir žavesio. Jie reprezentuoja žmonijos ir gamtos harmoniją. Jie patenkina tiek kūno, tiek sielos poreikius. Jie suvienija praktiškumą ir dekoratyvumą. Iš tokių sąjungų gimsta kultūra ir vystosi tauta.

Taigi, atsakymas į klausimus peržengia ekonominius svarstymus. Žmonės nenori statyti gražių vėjo malūnų, nes grožis yra abstrakcija, dabarties iškreiptoje vertybių skalėje neturinti jokios vertės. Visuomenė tapo bedieviška ir siekia tik materialinio pasitenkinimo; ji vengia grožio ir gėrio, kurie turi savo tobulą išbaigimą Dieve.

Kad ir kaip būtų, net ir bedieviškoje visuomenėje modernusis bjaurumo kultas yra toks nenatūralus, kad žmogaus prigimtis prieš jį sukyla. Iš tiesų, bent dalis žmonių turi sveiko proto atmesti piktinančias turbinas. Tai viena iš priežasčių, kodėl taip svarbu stengtis, jog vieną dieną vėjo malūnams ir vėl būtų sugrąžintas grožis.

Versta iš: Theimaginativeconservative.org

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Žodžio laisvė...       2022-01-9 16:57

Pasaulyje tiek prigaminta įvairaus šlamšto,kad jau greit neliks vietos pačiam žmogui.
Ir reikia vis daugiau elektros tam šlamštui gaminti.Pasaulio mokslininkai suka galvas
kaip ir iš ko ją pagaminti.Sugalvojo gaminti elektromobilius.Bet juk šis monstras
irgi prašo valgyti - elektros.Elektrai pagaminti reikia anglių,dujų.Šie ištekliai irgi teršia gamtą.Tai kaip gyvens ateities žmonija?

Rekomenduojame

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.