Aplinkosaugos politika

John Horvath. Kodėl jie negali statyti gražių vėjo malūnų?

Tiesos.lt siūlo   2022 m. sausio 8 d. 19:59

1     

    

John Horvath. Kodėl jie negali statyti gražių vėjo malūnų?

katalikutradicija.lt

Žalias naujas pasaulis ateina, aktyvistams bandant visuomenei primesti savo eko darbotvarkę. Dabartinė administracija [Jungtinėse Amerikos Valstijose – JAV] pristatė „infrastruktūros“ reformą, kuria siekiama milžinišku greičiu vystyti žaliosios energijos šaltinius. Daugiausia kalba eina apie vėjo jėgaines ir saulės elektrines.

Bet su pastangomis pastatyti žalią naują pasaulį ne viskas gerai. Švarios vėjo energijos lenktynės susiduria su priešpriešiniu vėju, keliančiu grėsmę jų ateičiai.

Atrodytų, šviesiai vėjo malūnų ateičiai jau visko pakanka. Technologijos dar niekada nebuvo taip išvystytos ir turbinos tampa vis efektyvesnės. Vėjo malūnai turi finansinį užnugarį. Žalioji energija yra madingiausias kiekvieno intvesticinio portfelio instrumentas. Vėjo energija populiari, 70% visuomenės pritaria jos vystymui.

Nenorimi vėjo malūnai

Didžiausia modernių vėjo malūnų problema yra ta, kad jie yra bjaurūs. Niekas jų nenori savo kieme. Pernelyg dideli milžinai propeleriai danguje yra nevaizdingi, nervingai triukšmingi ir nenorimi.

Visur aplink JAV bendruomenės atmetinėja vėjo jėgainių projektus. Šimtai vietinių bendruomenių jau pasipriešino gundymui su vėjo pagalba tapti žaliais. Prezidento Bideno 2,3 trilijono JAV dolerių infrastruktūros planas numato „dešimtis tūkstančių vėjo turbinų“. Problema bus ne surasti pinigų, o surasti vietas jų statyboms.

Ironiška, kad kuo labiau valstijoje palaikoma Demokratų partija, tuo ji yra priešiškesnė šiam planui. Pavyzdžiui, Niujorke valdininkai nusprendė vykdyti politiką, nekreipiančią dėmesio į bendruomenių poziciją. Tiek daug bendruomenių pasipriešino vėjo jėgainių projektams, kad Cuomo administracija neseniai priėmė įsaką, leidžiantį valdininkams nepaisyti bendruomenių pozicijos ir išduoti leidimus didelio masto projektams.

Kalifornijoje eko-aktyvistai susidūrė su panašia dilema. Dėl vietinių gyventojų opozicijos dauguma švariosios energijos vystytojų čia nuleido rankas ir nustojo ieškoti naujų vietų vėjo jėgainių projektams. Pokyčių vėjas nepučia ir senatoriaus Bernie Sanderso Vermonto valstijoje, kur turbinų statybos taip pat sustojusios.

Taigi, liberalams sunku praktikuoti tai, ką skelbia. Atrodo, kad kas liečia vėją, jų susirūpinimas aplinka yra karštas (ir stovintis) oras.

Vėjas yra bjauri energija

Materialistiniame pasaulyje žmonės retai renkasi grožį vietoje dolerių. Vis tik vėjo turbinoms paskelbtas verdiktas. Grožis nugali.

Nepakanka, kad energijos produkcija patenkintų fizinius šalies poreikius. Ji taip pat turi prisidėti ir prie sielos poreikių. Vėjo energija nereikalauja santykinai mažų, bet bjaurių praeities gamybinių fabrikų. Bet ji reikalauja statyti didžiulius „miškus“ gamtovaizdį niokojančių triukšmingų malūnų.

Tad energija iš vėjo jėgainių yra bjauri energija be sielos. Ji naikina aplinkos, kurią siekia saugoti, grožį. Kur tik randame vėjo jėgainę, ji slegia savo lėtais, grėsmingais judesiais ir nemaloniu garsu. Jos neįmanoma ignoruoti, nes ji visada yra ir patraukia visų pro ją judančių dėmesį.

Dėl to niekas nenori šių neproporcingų vėjo mašinų. Žmonės nenori, kad jiems gadintų vaizdą. Jie nenori gyventi negražiose vietose, todėl kur išdygsta tokie vėjo malūnai, nekilnojamojo turto kainos krenta. Lankytojų mažėja, kur negražūs malūnai užtemdo vaizdingą gamtovaizdį. Svetimos mašinos žudo vietinę kultūrą, nes jos visos vienodos ir atmetančios aplink jas gyvenančių žmonių skonį ir idėjas. Nieko nuostabaus, kad daugelyje vietų jie kelia daugiau kontroversijos nei elektra.

Tik didelė valdžia (angl. big government) ir kairė remia monstriškas mašinas, nes jų modernios materialistinės filosofijos mato viską per ekonominę prizmę, mažai tesirūpinančią dvasine dalykų puse. Todėl sekuliarūs sprendimų priėmėjai naudojasi kiekviena proga nukloti Ameriką monstriškais vėjo malūnais, kad padidintų energijos produkciją. Kairėje socializmas yra antimetafizinė ir ateistinė sekta, neigianti bet kokią transcendentinę realybę – tiesą, grožį ir gėrį. Bjaurusis vėjo malūnas, kaip kad sovietinė architektūra, įkūnija jų vulgarią ir egalitarinę gyvenimo filosofiją.

Sugrąžinkime vėjo malūnams grožį

Milžiniškų vėjo turbinų atmetimas veda prie klausimo: kodėl jie negali statyti gražių vėjo malūnų? Kodėl industrija turi būtinai gaminti tokius šaltus, depresiją varančius begemotus?

Žinoma, statyti gražius vėjo malūnus įmanoma. Garsieji olandų vėjo malūnai buvo meno kūriniai ir išskirtinės inovacijos pavyzdžiai. Senieji malūnai vis dar traukia žmones dėl savo vaizdingo grožio ir žavesio. Jie reprezentuoja žmonijos ir gamtos harmoniją. Jie patenkina tiek kūno, tiek sielos poreikius. Jie suvienija praktiškumą ir dekoratyvumą. Iš tokių sąjungų gimsta kultūra ir vystosi tauta.

Taigi, atsakymas į klausimus peržengia ekonominius svarstymus. Žmonės nenori statyti gražių vėjo malūnų, nes grožis yra abstrakcija, dabarties iškreiptoje vertybių skalėje neturinti jokios vertės. Visuomenė tapo bedieviška ir siekia tik materialinio pasitenkinimo; ji vengia grožio ir gėrio, kurie turi savo tobulą išbaigimą Dieve.

Kad ir kaip būtų, net ir bedieviškoje visuomenėje modernusis bjaurumo kultas yra toks nenatūralus, kad žmogaus prigimtis prieš jį sukyla. Iš tiesų, bent dalis žmonių turi sveiko proto atmesti piktinančias turbinas. Tai viena iš priežasčių, kodėl taip svarbu stengtis, jog vieną dieną vėjo malūnams ir vėl būtų sugrąžintas grožis.

Versta iš: Theimaginativeconservative.org

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Žodžio laisvė...       2022-01-9 16:57

Pasaulyje tiek prigaminta įvairaus šlamšto,kad jau greit neliks vietos pačiam žmogui.
Ir reikia vis daugiau elektros tam šlamštui gaminti.Pasaulio mokslininkai suka galvas
kaip ir iš ko ją pagaminti.Sugalvojo gaminti elektromobilius.Bet juk šis monstras
irgi prašo valgyti - elektros.Elektrai pagaminti reikia anglių,dujų.Šie ištekliai irgi teršia gamtą.Tai kaip gyvens ateities žmonija?

Rekomenduojame

Jurga Lago. Toji Yoko Ono instaliacija banke su 141 grabeliu man atrodo iliustruojanti…

Tomas Čyvas. Aptvarienos naujienos

Atono kalno vienuoliams prokurorai iškėlė bylą dėl raginimo nesiskiepyti

Česlovas Iškauskas. Savaitės pjūvis. „Trys raidės“ – atverta Pandoros skrynia

Australai iš tiesų turėjo pykti ne ant Novako Djokovičiaus

Romaldas Abugelis. Apie laimę ir gerovę

JAV valstybės sekretorius Anthony Blinken: Rusijos agresijos žmogiškoji kaina bus daug kartų didesnė, nei matėme iki šiol

Prof. Jonas Jasaitis. Atsiliepiant į A. Blinkeno kalbą Berlyne, skirtą pasaulio tautoms

Garsus medicinos žurnalas skelbia, kad Facebook‘o neobjektyviame „faktų tikrinime“ nėra atskaitomybės

Už balos. Ko diktatoriai išmoko apie Bideną 2021-aisiais?

Chaotiška Baideno spaudos konferencija: perkrovimas virto perdozavimu

Eurokomisarė migrantų atstūmimo klausimu išlieka griežta: tai neturi vietos ES

Ignas Vėgėlė. Kai aliejaus žinios tampa niekam neįdomios, tenka atidirbti propagandai

Tikrieji neapykantos kurstytojai – LRT nori atverti pragarą?

Moterimi persirenginėjęs Airijos kunigas nutraukė savo tarnystę: nesulaukė palaikymo iš vyskupo

Europos Komisija atsisako skelbti Ursulos von der Leyen ir Pfizer korporacijos vadovo susirašinėjimo žinutes

Edvardas Čiuldė. Dar kartą apie Vilniaus universitetą: universiteto dvasios atstatyti jau nepavyks niekados niekam

Vytautas Sinica. Valdžia su visuomenės dauguma ir toliau renkasi gyventi karo sąlygomis

Dominykas Vanhara. Ar Šimonytės vyriausybė vis dar turi pasitikėjimą Seime?

Leonas Milčius. Išduoti Sąjūdžio pažadai ir vertybės, pažeminta lietuvių valstybinė kalba

Daiva Tamošaitytė. Dvi Lietuvos: kas daugiau?

Bažnyčios krizės grimasos: Čikagos kardinolas vadovavo pagoniškai ceremonijai

Anglija panaikina visus COVID pasus, reikalavimus dėvėti kaukes, darbo apribojimus

Vytautas Radžvilas. Žvelgiant į seną nuotrauką

Albertas Žostautas. Jie sulaužė Lietuvos Konstituciją ir išdavė

Vytautas Radžvilas. Prisikėlė jedinstvo ir LKP, pasidalijusi į skirtingų pasivadinimų atskiras partijas

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Klausimai ir atsakymai

Nacionalinis susivienijimas dėl galimos korupcijos Vilniaus savivaldybėje kreipėsi į STT

Lenkija: kritikuoti Kiniją vien tam, kad įtiktume Amerikai nėra mūsų interesas

Vytautas Sinica. „Valdantieji meluoja, kad dėl asmenvardžių nepažeidžia Konstitucijos“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.