Joana Noreikaitė: Mes tikrai galime

Joana Noreikaitė   2013 m. gruodžio 4 d. 7:42

30     

    

Joana Noreikaitė: Mes tikrai galime

Surinkta ir į VRK pristatyta daugiau nei 300 tūkstančių parašų už tai, kad dėl Lietuvos Respublikos žemės, vidaus vandenų, miškų, parkų priklausymo Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei būtų pasisakyta per referendumą. Ir apie tai niekas – be vieno kito portalo – nekalba, nerašo, iškalbingai tyli.

VRK dabar tuos parašus „nagrinės, kapstys“, sieks išbrokuoti. Mano įsitikinimu: jei vardas, pavardė autentiški, kiti duomenys autentiški, parašas autentiškas – šio asmens valia išreikšta vienareikšmiškai. Juk jei močiutė paprašo įrašyti jos duomenis, nes jai pačiai per sunku, tai dar nereiškia, kad ji nepasirašė: ji juk turėjo savo asmens dokumentą, jį padavė, kad būtų nurašytas numeris. Mes patys, dirbę Vinco Kudirkos aikštėje, rinkome atsakingai, tikrinome pasirašiusių duomenis, kad tik nebūtų klaidų, perspėjome, kad antrą kartą nepasirašytų. Tačiau buvo ir tokių atvejų, kai atėjo moteris, serganti parkinsono liga ir neįstengė užrašyti savo duomenų pati – ar toks žmogus neturi teisės išreikšti savo valios, ar dabar tokį parašą išbrauks vien dėl to, kad kažkuriam VRK nariui susirodys, jog taip pažeistas įstatymas? O kur įstatyme numatyta galimybė išreikšti savo valią, pavyzdžiui, prastą regėjimą turintiems žmonėms?


Renkami parašai referendumui. Vilnius, Kudirkos a. Fotodienos nuotr.

Akivaizdu: padarėme neįmanomą dalyką – surinkome parašus neturėdami galimybės viešai paskelbti informacijos apie referendumą, ramiai pasvarstyti visus už ir prieš. Kone visiems sutiktiems žmonėms teko aiškinti apie referendumą – per visuomenines informavimo priemones jie nieko nebuvo girdėję. Ir nieko keista – juk neturėjome net įstatymu numatyto referendumo tikslams pristatyti skirtų septynių eterio valandų. Atvirkščiai, tose neva masinėse informavimo priemonėse buvo tik neigiama informacija. Arba tyla.

Kad ir dabar, kai parašai surinkti – visi apsimeta, kad nieko neįvyko. Ir ta tyla labai iškalbinga. O juk įvyko daug svarbesnis Lietuvai įvykis nei Europos Tarybos susitikimas. Valdžia ne tik kad visiškai nepaiso Tautos – jie viską padaro, kad tik Tauta nesusimąstytų, kas čia vyksta, ir kad negalėtų pareikšti savo valios.

Ir dar vienas apsunkinimas – asmens dokumentų numerių įrašymas: žmonės žino asmens kodus, bet tikrai ne visada nešiojasi tapatybės kortelę, pasą. Prieina pasirašyti, o dokumento neturi – turi vairuotojo pažymėjimą, pensininko, studento… O paso ar asmens tapatybės kortelės kas dieną nesinešioja. Kam tie visokie apsunkinimai buvo sugalvoti? Negi Tauta, per Sausio 13-ąją plikom rankom atstovėjusi savo Laisvę, nebeturi teisės tarti jokio žodžio, turėti savo nuomonę? Kodėl kiti sprendžia už ją? Ir kas nusprendė, kad būtent jie turi teisę už ją spręsti?

Girdėjome nuomonių: jei neleisim parduoti žemės, mus „išmes iš Europos Sąjungos“, reikia parduoti, nes tuomet ateis investicijos į Lietuvos ekonomiką. Bandai aiškinti, kad leisti parduoti žemę – tai tas pats, kaip iš žvejo atimti jo tinklus. Arba…

Juokingas ir tas argumentas, jog žemės niekur neišveš. Medardas, parašus kartu rinkęs savanoris, mėgo tokiems savim patenkintiems blizgiems, iš ES projektų gyvenantiems „geriau išmanantiems“ sakyti: „Tai parduokit savo buto dalį – juk jos irgi niekur neišveš – ir pasižiūrėkit, kaip jums po to kartu gyvensis…“

Kiti mano: jie turi teisę parduoti „savo žemę“ kad ir užsieniečiams, turi teisę gauti geresnę kainą. Bet argi žemė tiktai jų? Argi jie ją sukūrė? Tai, visų pirma, yra mūsų Valstybės, Lietuvos žemė, mūsų protėvių, partizanų krauju sulaistyta žemė. Man išties patinka vieno savanorio papasakotas indėno atsakymas, kai jam pasiūlė parduoti žemę. Ji paėmė saują dolerių ir saują žemės ir įmetė į laužą – po akimirkos jis tepasakė: „Žiūrėk, šitie sudegė, o žemė liko“.

Sunkiausiai pasirašinėjo žmonės sostinės centre, kur daugiausia biurų, bankų... Čia daugiausia ir cinikų, savimi patenkintų, į kitus su panieka žiūrinčių. Sako, kituose miestuose parašų rinkimas vyko paprasčiau. Ir dar – už referendumą pasirašė ir rusai, ir lenkai. Tie klausimai suvienijo visus. Nebuvo ir susiskirstymo pagal partijas ar judėjimus – visi vieningai dalijomės, budėjome. Kas išties džiugu, kad buvo daug jaunimo – jie ir rinko, ir pasirašė. Jiems irgi rūpi, kas vyksta Lietuvoje. Ėjome ir per butus, stovėjome aikštėse, įvairiose vietose. Ir kalbėjome, kalbėjome…

Bendraudama su žmonėmis suvokiau – ir tai viena stipriausių patirčių: žmonės visiškai neinformuoti, kas vyksta. Bet nujaučia. Ir girdi – tik reikia kalbėtis. Netiesa, ką čia visi kalba – tauta yra protinga, sąmoninga, atskiria, kas yra kas. Kai jiems paaiškini, kodėl renkami parašai, tie, kurie nieko apie tai nežinojo ar kurie prieš tai nesuprato, kas čia ruošiamasi daryti su žeme, visi, kuriems paaiškindavome, suvokdavo reikalo esmę. Žinome, sutikome ir pilvažmogių, ir ... labai ištikimų, bet, deja, visai nemąstančių, tik kartojančių, ką patriarchas pasakė. Šitie, tiksliau – šitos labiausiai nuvylė savo piktumu, savo noru niekinti. Pajutusios savo bejėgiškumą puldavo plėšti lapus… O džiugino jaunimas – jų entuziazmas, drąsa.

Pagrindinė žinia – mes galime: susitelkę, mobilizavęsi mes galime daug ką. Tik reikia turėti tikslą. Man nė minties nebuvo, kad nesurinksime: jei diena iš dienos darysime, kas nuo mūsų priklauso, viskas bus gerai. Per tuos kelis mėnesius buvo matyti: atsirado daugiau savigarbos, pasitikėjimo savimi – tai jums paliudys kiekvienas parašus rinkęs žmogus. Ir ši patirtis neįkainojama. Argi mes patys negalim dirbti savo žemės? Užsiauginti tulpių? Užtenka mums tų gelbėtojų. Šiaip mūsų gyvenime išties per daug saviniekos – tarsi mes patys nieko negalime, tik susėdę laukti turtingų užsieniečių, tarsi tik jie gali čia ką nors pakeisti.

Dabar bekalbant kilo tokia mintis – visi su pasididžiavimu kalbame apie Baltijos kelią. Vis sakome: jame dalyvavo visa Lietuva. O kiek realiai jų buvo? Ar tik ne tiek, kiek mes dabar surinkome parašų? Ir aš ne viena taip išgyvenau – kaip antrąjį Baltijos kelią. Lietuviai ir vėl susitelkė, ir išsakė savo apsisprendimą. Kas turi galią už juos nuspręsti kitaip?

Parengė Aurelija Babenskienė

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

emigrante       2013-12-5 9:38

nuosirdi pagarba ir susizavejimas lietuvos zmonemis,kurie surinko tiek parasu.tai rodo,kad eilini karta zmones iesko nors kokio judejimo ar partijos,kurie realiai dirbtu lietuvos zmoniu labui.taip buvo,kai zmones kaip skestantysis siaudo griebesi gerb venckienes partijos -patikejo sarasu.IR CIA ISLINDO SKALDYTOJAS KUOLYS IR SUDAUZE SARASA FORMALIU BUDU NUVESDAMAS ZMONES I FORMALIUS GINCUS.NETIKEKITE NETIKRAIS PRANASAIS!!!mes,kaip visada,palaikysime savo senukus tevus,vaikus,biednus brolius ir seseris -vadinasi,palaikysime JUS

Aciu,aciu       2013-12-5 9:06

uz berasciu

Butu gerai       2013-12-5 8:41

kad visi rinkusieji ir nerinkusieji dalintu lankstinukus su rodykle i teisingus portalus, tai TIESOS, PROPATRIA, LAISVAS LAIKRASTIS, EKSPERTAI.EU IR T.T. Nes su valdzios uzgrobta ziniasklaida zmones tiesiog mulkinami.

Konstitucijos 47 str. buvo pakeistas        2013-12-5 6:50

be REFERENDUMO! Evrosojuzas, kaip ir Sovietu sojuzas nori igyvendinti komunistu uzmojus, kai Europa be sienu, o zmones, kaip klajokliai. Atsirugs Lietuvai besalyginis keliaklupsciavimas ES. Pagrindiniais derybininkais buvo Austrevicius ir Grybauskaite, mat ,,po angielski” gerai kalba. Tauta nebuvo ispeta apie Konstitucijos keitima. Tauta apgauta, nes referendumu priimti str. privalejo buti keiciami tik referendumu.Todel dabar bus ijungti visi buldozeriai, kaip stabdyti Tautos referendumo isiteisejima, kad tik Grybe ir Co issilaikytu valdzioje ir greiciau parduotu Lietuva - juk kas jai - neaiskios tautybes, lyties? Kodel Landsbergis ja pastate?! Taigi, bukime vieningi ir neleiskime, kad Lietuva, kaip Sausio 13, pervaziuotu ES tankai, kad nepasigirtu dainele: ,,moj adres ne dom i ne ulica, moj adres - Sovietskij Sojus’.

apginkime tautos valia       2013-12-4 22:11

dabar mums svarbiausia apsiginti nuo parasu skaiciuotoju-braukytoju-klatotoju juodos veiklos, kuria jie jau pradejo. Bukime vieningi iki galo!

Ryt'as       2013-12-4 20:58

ačiū Tau ,Joana (ir kitiems bendraminčiams), už pasišventimą ir atliktą didžiulį darbą.

Tadas       2013-12-4 20:04

Gal esu pesimistas,bet manau,kad valdžiažmogiai išbrokuos tuos parašus,be sielos graužaties,todėl reikia ruoštis atsakui prieš partinę ir oligarchinę maitėda.Būtina ruoštis rinkimų į prezidentus ir seimą boikotui,šito jie negalės nuslėpti prieš pasaulį.

Parašų rinkėjas 2013-12-3 19:53        2013-12-4 19:19

Parašų rinkėjas     2013-12-3 19:53


  Paso ar asmens tapatybės kortelės numeris įrašytas Piliečių parašų rinkimo lape. Pagal jį nustatyti (patikrinti) ar yra toks pilietis. Ponas Vaigauskas turi prieigą prie gyventojų registro. Patikrinti galima dar įtartinus parašus .
    Yra piliečių kurių pavardės ilgos, vardai du .Jie netelpa surašyti
tam skirtoje grafoje. Yra pase , asmens tapatybės kortelėje įrašyti tik gimimo data, o vietoje mėn. ir dienos OO. Gyvenamosios vietos grafoje netelpa surašyti rajono ,miestelio, gatvės pavadinimą. Be to ne visi piliečiai rašo dailyraščiu.
  Toks pastebėjimas LR VRK.

SOS       2013-12-4 17:10

VRK “skaičiuoja”.Būkite budrūs.Skaičiavimo METODIKOS ,patvirtintos kaip įstatymo priedo nėra.Geros sąlygos manipuliacijoms.Iš kitos pusės Referendumo įstatyme nenumatyta kiek klaidų galima padaryti pasirašant,kad parašas taptų neįskaitytas.Pagal notarinę praktiką,svarbu,kad pats PARAŠAS būtų AUTENTIŠKAS,o kas pildė kitus rekvizitus visiškai nesvarbu.
Todėl siūlau REFERENDUMO INICIATYVINEI GRUPEI rinktis į posėdį , visą savo požiūrį išdėstyti RAŠTIŠKAI ir išsiųsti VRK ir Teisingumo ministerijai REGISTRUOTAIS laiškais.

ugnis       2013-12-4 16:40

Mūsų europarlamentarai išprotėjo

12/03/2013

1 Comment

 

Picture
Europarlamentarai Justas Vincas Paleckis, Vilija Blinkevičiūtė ir Leonidas Donskis pritarė portugalės socialistės europarlamentarės Eiditos Estrelos rezoliucijai „Seksualinė ir reprodukcinė sveikata bei teisės“, kurioje vaikai iki 4 metų informuojami, koks džiaugsmas yra liesti savo lyties organus.
Kiti mūsų septyni europarlamentarai nuo balsavimo susilaikė arba balsavo prieš.

E.Estrelos rezoliucijoje teigiama, kad masturbacija ankstyvoje kūdikystėje prisideda prie lytinio švietimo. Teigiama, kad vaikai iki 6 metų jau turi žinoti apie intymius santykius tarp tos pačios lyties. Iki 9 metų jau turi gauti informacijos apie kontracepcijos metodus. Iki 12 metų vaikai jau turi žinoti, kaip efektyviai naudotis prezervatyvais ir kontraceptikais. Be to, vaikui turi būti pateikta informacija apie lytinę orientaciją bei skirtumai tarp lytinės tapatybės ir biologinės lyties. O iki 15 metų paaugliams jau turi būti pateikta informacija apie vaisingumo pokyčius. Pasirodo, kad natūraliu europiečio vaisingumo pokyčiu laikoma surogatinė motinystė, reprodukcija taikant medicinos pagalbą ir kūdikių genetinis „dizainas“. Kai tėvystei ar motinystei pasirenkamos genetiškai tinkamiausio partnerio lytinės ląstelės.

E.Estrelos rezoliuciją, jau palaimintą Europos Parlamento Moterų teisių ir lyčių lygybės komitete, gruodžio 10-ąją turėtų balsuodamas priimti Europos Parlamentas.

Lietuvos šeimos centras ragina Lietuvos piliečius rašyti mūsų europarlamentarams elektroninius laiškus ir reikalauti, kad jie gruodžio 10-ąją balsuotų prieš E.Estrelos rezoliuciją. Nes ką gali žinoti? Jei tėvai tokios rezoliucijos nevykdys, mažiukus gal mokys masturbuotis lopšelių-darželių auklytės. O pirmokėliams apie kontracepciją privalės aiškinti mokytojos. Matyt, tai daug svarbiau, nei išmokyti skaityti, rašyti?

Lietuvos gausių šeimų asociacijos vadovė, Vilniaus gausių šeimų bendrijos „Vilniaus šeimyna“ pirmininkė Angelė KOSTOGRIZIENĖ:

„Kategoriškai esu prieš E.Estrelos rezoliuciją. Nejaugi Europos Parlamentas neturi ką veikti? Nėra rimtesnių klausimų? Dauguma Lietuvos šeimų nepritartų tokioms rezoliucijoms. Ne laikas ir ne vieta tokius dalykus aiškintis. Vaiko pojūčiai atsiranda savaime. Manau, kad panašios rezoliucijos - tai iškrypusių ir aukštai sėdinčių žmonių noras susireikšminti. Tai iškreiptas požiūris, nors tokių žmonių turime ir Lietuvoje. Tai nėra demokratinė išraiška, o tik kai kurių žmonių iškreiptas požiūris į visuomenę. Bet istorija vystosi spirale. Kada nors grįšime atgal, prie tikrųjų, pamatinių šeimos vertybių. O Europos Parlamentas, matyt, dabar išgyvena riebiosios kiaulės metus. Ir taškosi viskuo, kuo gali taškytis. Nelabai suprantu mūsų europarlamentarų, balsavusių už E.Estrelos rezoliuciją. Aišku, L.Donskis atstovauja liberalams. Bet V.Blinkevičiūtės ir J.V.Paleckio visiškai nesuprantu. Gal kažkas turėjo įtakos? Tai visiškas nesusipratimas“.

respublika.lt

Man       2013-12-4 16:19

pusės gyvenimo prireikė suprasti,kad mes tikrai galime.Vardan ko?Vardan Dievo Tėvo ir Sūnaus ir Šventosios Dvasios-tiesos,orumo,pagarbos,sąžiningumo,vidinės laisvės,atjautos,bičiulystės,gerumo,grožio,artimo meilės…

Agnė       2013-12-4 15:59

Аčiū visiems, kas dirbo rinkdami parašus. Šaunuoliai! Tai reiškia, kad kai norime, tai galime susiburti ir spręsti. Labai gera pradžia. Manau, kad dabar daugelis atidžiau žiūrės ir kritiškiau vertins visokių “tautos gelbėtojų” plerpimą per purvasklaidos priemones. Tegul jie plerpia, o mes darysime kaip veda sąžinė ir meilė TIESAI. Laikykimės, o visokie jų tušti pliurpalai nebeužmigdys mūsų budrumo. Darosi lengviau kvėpuoti, kai pamatai, kad dar Lietuvoje ne visi rūpinasi tik savo kišene, o yra dar daug padorių ir patriotiškai nusiteikusių žmonių galinčių suburti nemažą būrį bendraminčių, kurie neabejingi mūsų Tėvynės likimui… Dieve, padėk jiems.

Virginija       2013-12-4 15:34

Norėčiau su pensininku nesutikti, kad į europarlamentarus rinktume tik iš Tautininkų partijos. O kodėl ne iš Sąrašo arba Drąsos. Šių partijų žmonės taip pat aktyviai dalyvavo renkant parašus referendumui. Pagrindinis skirtumas nuo anksčiau sudaromų sąrašų, kad nesiveržia į rinkiminį sąrašą, o siūlo kolegai užimti vietą rinkiminėje apygardoje. Būtina paruošti vieną bendrą sąrašą visuomenės ir nesisteminių partijų. Jokių skaldymosi.

uola       2013-12-4 15:25

Kad žeme gimdytų sveiką grūdą,ar sveiką daržovę,mesą,pieną ir kt. jį turi buti eko. švari.Kad pasiekti žemes išvalymą nuo gausios chemizacijos kuris vyko net 50 metų ,butina nepjauti žoles,leisti per 7 metų dirvos paviršiuje užaugti samanai,kuri geriausiai gydo dirvą nuo joje esančio brudo,todel ir daugelis neišmanelių mato dirvonuojančius laukus piksta nerasdami sau vietos.Reikia džiaugtis,kad lietuvaičiai švarinasi,nes ir tamstai bus sveikas kasnelis. Skandinavijoje nuo cheminių prieaparatų,GMO naujovių manoma kad del to daugelis vyrų tapo nevaisingais,tai tragedija šeimai.JAV milijonieriai užsiveža į savo šalies prekybos centrus švarią ž.ū. produkciją iš N.Zelandijos.Ekologiška produkcija greitai tures aukso kainą,o niekalo ,užnuodyto chemiją,GMO pirks tik bedarbiai,girtuokliai ir bedžiai.

ugnis       2013-12-4 15:00
jonas       2013-12-4 14:03

protu nesuvokiama, kad valstybineje tyloje galima surinkti tiek parasu. Kad zmones tokie pasiryze.  Neveltui sventieji zmones Lietuvos partizanai ausroj ir sutemoj jaunysteje padejo uz musu tauta galvas ir mums kraujyje paliko ta neisdildoma lozunga , saugoti savo zeme , savo tauta,proteviu kapus. Kada bus pakeltas ir irasytas i mokyklines knygas kiekvienas partizanas pagerbta jo kova jo DIDI ziauriai iskankinta mirtis

pensininkas       2013-12-4 13:32

Į europarlamentą rinkime tik Tautininkų sąjungos kandidatus. Ačiū Joanai, Romui, Leonui, Juliui ir kitiems. Ginkime Tėvynę nuo jos naikintojų. Paprašykite Zuoko leidimo mitingui, gal gruodžio 15 d. sekmadienį, kad daugiau mūsų susirinktų prie Vaigausko būstinės su teigiamomis ar neigiamomis emocijomis.

Bet       2013-12-4 12:30

ar žino gerb. autorė, kad žemė ir miškai jau seniai yra parduodami juridiniams asmenims, o iš fizinio tapti juridiniu dabar užtenka kelių dienų.Ir negirdėjau, kad referendumo org. dėl to jaudintųsi.  Tai jeigu, tarkim, įvyktų tas referendumas ir būt uždrausta pirkti tik fiziniam asmenims- ne Lt piliečiams, tai liktų dabartinė padėtis, kai pilnu tempu yra užsienio akcininkų kuriami UAB ir perkama labai pigiai ne ES kainom žemė, miškai. Tai kodėl gerb autorė dėl to nesijaudina. Tur būt supranta, kad juridinio asmens turtas priklsuso akcininkams.  Jau seniai begalės žemės priklauso užsieniečiams. tai apie ką kalba.

virginija       2013-12-4 12:27

Ačiū Joanai už titanišką darbą. Surinkę parašus įrodėme, kad galime būti jėga. Sutinku, kad išsikėlę  uždavinius, jog europerlamentarus renkame tik tuos, kurie pasisako už referendumą, balsuojame per prezidento rinkimus už nesistemai priklausantį prezidentą - įgysime dar daugiau pasitikėjimo.

Pagarba ir nuoširdi padėka       2013-12-4 12:22

Visiems, kas organizavo parašų rinkimą, visiems kas rinko parašus ir tiems , kurie pasirašė, tuo patvirtindani, kad yra neabejingi savo tėvynei, protėvių žemei ir Lietuvos ateičiai. Laisvė ir nepriklausomybė nėra duotybė amžiams, už ją reikia nuolat kovoti ir budėti, nas visada atsiras tokių, kurie gviešis parduoti bet ką už 3 grašius.

grumstas to       2013-12-4 12:18

Ponia Noreikaite,    2013-12-4 9:22
Pirmiausia , ji panelė o ne ponia. O atsakant į tavo priekaištus komentare, galiu pasakyti; ar žinai , kad atvežtinei iš užsienio ž.ū. produkcijai Lietuvoje reaqlizuoti -ž-aliašviesa, net nesigilinant dėl cheminio tarųos toje produkcijoje. Ji tiekiama net vaikų maitinimui,švietimo , darželiųsistemokje. O vietinei produkcijai praktiškai -raudona šviesa.
Ar bandei parduoti savo perteklinęprodukciją išaugintą savo nedideliame žemės sklypelyje, t. vadinamame pasodybiniame sklype arba parduoti perteklinį pieną iš savo vienos ar dviejų karvių ūkelio duodamo pieno ir su tuo pardavimu susijusiomis bėdomis tam pardavinėtojui. Jeigu nežinai, tau neverta ir diskutuoti. Galiu tik pasakyti ,kkad tokssavo produkciją parduodantis žmogelis yra toleruojamas šiuolaikinių įstatymų reikalavimų kaip sovietmečiu buvo toleruojamas koks nors spekuliantas ar dar blogiau diversantas. Toks ūkininkėlis bus apkaltintas , užkrėsta, nesaugia produkcija, galinčia pakenkti vartotojui ir padaryti jeims didžiulę žalą. Žodžiu -jis įvardijamas kaip priešas, kaip grėsmė visuomenei.
Tai kam jam įdirbinėti tą žemėssklypelį papildomai?.

ir toliau taip       2013-12-4 12:07

dabar reikia vienytis ir:
1. į europarlamentarus rinkti tik tuos, kurie remia žemės referendumą!
2. Visuoemniniai judėjimai turi iškelti vieną dorą kandidatą į prezidentus ir jį remti. Reikia vienytis. Tikrai mes galime, parodėme rinkdami parašus ir pasirašę. O tai jau jėga. Reikia tik nenuleisti rankų ir vėl parodyti, kad galima Lietuvą keisti!

propaganda - tai protų okupcija        2013-12-4 11:56

matosi, kad Noreikaitė kkitiems aiškino tai, kas jai buvo “paaiškinta”. Pati tai nei gilinosi, nei skaitė ant ko pasirašo. Žemė čia buvo tik pretekstas, priežastis tikroji - KONSTITUCIJOS naikinimas. Šitiek žmonių faktiškai pasirašė už valstybinės institucijos naikinimą ir net nesusimąstė kieno tai interesas ir kas visa tai sumąstė. Ir kd ši piliečių “stiprinimo” bei nacionalinių valstybių naikinimo revoliucija vykdoma visame pasaulyje. Ir kad jos vadai sėdi Harvardo “think-tanke’ ir kad vieną iš jų vakar per BBC Hardtalk - R.Ungerį teležurnalistas StephenSackur demaskavo kaip pasaulinio konflikto - “visų karo su visais’, jo vadinamo “pasauline revoliucija’ iniciatorių. Šis harvardistas kurį laiką dirbo Brazilijoje, bet jo paslaugų, po sukelto chaoso,  greitai buvo atsisakyta ir jis grįžo į savo neotrockistinę think-tank gūžtą Harvarde. Per Obamą prradę įtaką JAV jie metė visas pajėgas į Rytų Europą.

Harvarde susitelkę Rusijos “disidentai”, atsiprašant, niekaip negali atsisakyti pasaulinės revoliucijos idėjos, nors tu ką..ką.. O Sorošo “soft power” yra pagrindinė jų varomoji jėga.  Taip ir trupinamos visuomenės, nes jie yra įsitikinę, kad jas galima dirbtinai ‘formuoti” ar ‘performuoti”, pgal garbanotų berniukų užmačias:)

Dėl tokio simo 2013-12-4       2013-12-4 11:33

Tešlagalvio, kaip ir visi kocerviniai liberastiniai, Lietuva išgyvens dėl žmonių vienybės.

Eduardas       2013-12-4 11:29

300 tukst. parasu t.y. daugiau nei 10% visu teise balsuoti turinciu pilieciu, kuriems sis referendumas yra aktualus (ir cia tik per tuos 3 men. kurie yra skirti parasams rinkti). Esu isitikines, kad per per 6 men mes surinktumem ir 500 tukst. Ir po viso to man yra keli visiskai nesuprantami dalykai:
1.Didziosios informavimo priemones tame tarpe ir musu visu nacionaline televizija praktiskai nekreipia demesio ir visiskai neinformuoja visuomenes (isskyrus epizodinius atvejus ir tai tik tam, kad apsmeizti ar apjuodinti).
KODEL?
2.Musu isrinktieji ne pirsciuko nekrutina, net nebando ieskoti su mumis dialogo. Suprask, nepalaiko musu idejos.
Kodel?
Mano supratimu, mes isrinkome juos, kad dirbtu mums, o ne savivaliautu.
Manau, kol neiseisime i gatves, liksime neisgirsti.

Justinas       2013-12-4 10:14

Jūs pabandykit Prancūzijoje nusipirkti žemės tarp vynuogynų ir įsteigti ten kiaulių fermą. O Lietuvoje tai įmanoma, tik vietoj vynuogynų gal vyšnių sodai žydi. Todėl ir veržiasi čia visokie danai.

AČIŪ TIEMS ,KAS AUKOJOSI..       2013-12-4 10:06

dĖKUI AUTOREI IR ŠIMTAMS KITŲ SAVANORIŲ..PANIEKA TEŠLAGALVIAMS IR KITOKIEMS CINIKAMS BEI SUKČIAMS…

Vytautas Ju.       2013-12-4 9:10

Konservatorių antireklama buvo nusikalstamą, nes ji pažeidžia piliečių konstitucinę teisę, pareikšti savo nuomonę.
Reikalavimas nurodyti dokumento numerį, tikrai yra perteklinis, nes asmens kodas nesikeičia, o dokumento numeris keičiasi kas 10 m.
O šiaip, norėčiau atkreipti dėmesį į vieną momentą, jei būtų paskelbta informacija apie tai, kad pasirašant elektroniniu būdu yra galimybė pasirinkti, jog tavo duomenys nebus viešai rodomi, manau, kad pasirašančiųjų būtų buvę daugiau. Apie šią informaciją sužinojau tik prieš paspausdamas langelį „pasirašymas“.

simas       2013-12-4 9:05

nu meuoji Noreikaite, aš pats pasirašiau Kudirkos aikštėje Byvis Tešlagalvis ir nei kas tikrino kokius duomenis užrašiau, nei žiūrėjo ar paso duomenys tie smile tik ačiū pasakėt ir viskas :D

Ponia Noreikaite,       2013-12-4 8:22

as neturiu zemes ir stai koks mano poziuris i tai.Po nepriklausomybes daugumai tautieciu sugrazinta ju proteviu tureta zeme.Taciau dalis zmoniu vadovavosi ne meile tai zemei,o kaip praturtejimo saltiniu.Ir dabar laukia nesulaukia kada bus leista pardavineti uzsienieciams tikintis kuo daugiau gauti pinigu.Tai sakykite ar tie zemes savininkai taip labai ja myli.Juk zeme praeitu simtmeciu lietuviams buvo mitybos saltinis,sejo augino ir dauguma lietuviu yra valstieciu kilmes.Ka matome dabar vaziuodami per Lietuva-apleisti dirvonai,lyg niekam ir nebereikalingi sie plotai,o darzoves perkame is uzsienio.Nelabai tikiu kad leidus pardavineti zeme cia subegs uzsienieciai ir visa ja uzses ir uzsodins,kurioje del klimatiniu salygu zemdirbyste imanoma tik nepilnus 5 menesius.Tai gal but nusipirke uzsienio investuotojai kazka statytu siose apleistose teritorijose,taciau tam musu seimas turetu priimti tokius istatymus,kad tai butu naudinga Lietuvai o ne ivairiems aferistams.

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.