Šeimos politika

Joan McFadden. Lyties keitimas sukėlė daugiau problemų nei jų išsprendė

Tiesos.lt siūlo   2017 m. rugsėjo 25 d. 15:32

5     

    

Joan McFadden. Lyties keitimas sukėlė daugiau problemų nei jų išsprendė

laisvavisuomene.lt

Elanas Anthony‘is apie lytinės tapatybės problemas supranta daugiau nei daugelis. Prieš 42 metus jis gimė berniuku, būdamas 19 metų keitė lytį į moters, o prieš trejus metus atliko lyties atkeitimo procedūrą.

„Lyties keitimas turi pakankamai aiškius žingsnius ir palaikymą, tuo tarpu atkeitimas (angl. detransitioning)  – ne, todėl jaučiau, kad pats turiu susirasti kelią, – teigia E. Anthony‘is. – Supratimas, kad lyties keitimas sukėlė daugiau problemų nei jų išsprendė, yra sunkus.“

Jis pasakoja, kad pradėjo suprasti, jog kilusias problemas galėjo išspręsti kur kas geriau nei bandydamas fiziškai keisti lytį, kadangi tai taip pat sukėlė daugybę sunkumų. „Lyties atkeitimas nėra toks retas kaip galėtumėte manyti, tačiau dažniausiai vyksta slaptai. Transseksualų bendruomenė šios temos nemėgsta“, – pasakoja E. Anthony‘is.

Dabar E. Anthony‘is mano, kad jis buvo priverstas priimti sprendimą dėl lyties keitimo. Tai padarė gerų intencijų vedini, tačiau suklaidinti žmonės.

„Vaikystėje buvau labai protingas, tačiau fiziškai silpnas, kitaip sakant, nuoboda moksliukas, todėl kiti vaikai iš manęs daug tyčiojosi. Būdamas šešerių metų pradėjau svajoti apie buvimą mergaite: atrodė, kad tada nebebūčiau vyrų hierarchijos dugne. Paauglystėje šie jausmai tapo mano seksualumo dalimi, man pasireiškė tam tikra lyties disforija, bet taip pat jaučiau potraukį moterims, todėl buvau sutrikęs. Galiausiai, studijuojant nesusiradau jokios moters, ir jausmai dėl lytinės tapatybės sugrįžo. Dabar manau, kad taip nutiko todėl, kad būdamas pirmakursis vėl buvau hierarchijos apačioje ir tai paveikė pasitikėjimą savimi.“

Universiteto psichologas nukreipė E. Anthony‘į į kliniką. Tuomet jis pradėjo atrasti, kad yra daugiau į jį panašių žmonių. „Patyriau didžiulį palengvėjimą: buvo daugiau žmonių, kurie jautėsi panašiai kaip aš, jaučiau su jais ryšį ir buvau laimingas“, – sako E. Anthony‘is.

Tačiau dabar jis supranta, kad būtent tada dalykai ėmė krypti bloga linkme.

„Pasakiau psichologui, kad noriu tapti moterimi, tačiau nieko nepapasakojau apie kitas problemas, pavyzdžiui, patirtas patyčias. Nežinojau, kad jos gali turėti ką nors bendro su mano lytine tapatybe, bet psichologas ir neklausinėjo gilesnių klausimų. Sakiau: „Tai esu aš ir toks noriu būti“. Jie pasakė, kad tai nuostabu ir jau po dviejų susitikimų man išrašė hormonus, kas, manau, nėra gera praktika.“

„Netrukus buvau pastebimas kaip moteris ir ėmiau sulaukti daug pozityvaus dėmesio. Tačiau aš vartojau didžiules hormonų dozes: vienu metu gėriau tokias hormonų dozes, kiek gautume iš 17 gimstamumą skatinančių piliulių. Atrodė, kad smegenys neveikia normaliai, o tai nepadėjo mano disforijai. Vis dar nekenčiau kai kurių savo kūno dalių“ – prisimena E. Anthony‘is.

Supratimas, kad lyties keitimas buvo klaida, atėjo palaipsniui. „Negalėjau rasti ryšio su žmonėmis ir galiausiai pradėjau lankyti terapiją ir ieškoti paaiškinimo, kodėl nepavyksta užmegzti santykių ir kodėl mano kūnas toks įsitempęs. Supratau, kad tai susiję su mano pastangomis prisistatyti moterimi, kas mano kūnui buvo nenatūralu. Įtraukdavau pečius, atstatydavau užpakalį ir dariau įvairiausius dalykus, kurie mano kūnui buvo nepatogūs. Tai kėlė įtampą ir stresą, ėmiau suprasti, kad lyties keitimas buvo problema. Tai užtruko ilgai, tačiau tikras palengvėjimas atėjo tada, kai supratau, jog mano problemų šaknys glūdi patyčiose ir patirtame nesaugumo jausme. Tada nustojau gerti estrogeną ir perėjau prie testosterono.“

E. Anthony‘is: „Gailiuosi lyties keitimo“

E. Anthony‘is studijuoja psichologiją ir planuoja siekti daktaro laipsnio: „Noriu tęsti darbą šioje srityje, nors emociškai yra labai sudėtinga, ypač todėl, kad tarp psichologų dabar labai populiaru skatinti ir remti transseksualų teises ir lyties keitimą. Tokioje aplinkoje sunku būti kritišku, bet aš noriu padėti žmonėms įveikti jų disforiją visais įmanomais būdais“, – teigia E. Anthony‘is.

„Dabar vienas iš didžiausių sunkumų, kylančių dėl atliktų procedūrų, yra tai, kad man sunku susitikinėti su žmonėmis, aš negaliu turėti vaikų, vis dar sunku atrasti hormonų balansą. Kartu sudėtinga būti psichologų bendruomenės, kuri yra taip nusistačiusi už fizinį lyties keitimą, dalimi, kai dėl savo patirties esu to kritikas, –  pasakoja E. Anthony‘is. – Šiuo metu psichologijoje yra absoliučiai nepopuliaru būti kritišku transseksualų klausimu. Kurį laiką šioje kovoje jaučiausi visiškai vienišas, bet pastaruoju metu atrodo, kad vis daugiau žmonių kalba apie lyties atkeitimą ir vis daugiau medikų domisi alternatyviais būdais įveikti lyties disforiją“.

Nepaisant –  arba kaip tik dėl – permainingo gyvenimo, E. Anthony‘is ambicijos yra stebinančiai kuklios: „Tiesiog norėčiau sutikti žmogų ir kartu kurti gražų, ramų gyvenimą, dirbti mėgstamą darbą. Gailiuosi, kad neturiu ir niekada negalėsiu turėti savo biologinių vaikų. Būdamas jaunesnis šios galimybės nevertinau, o dabar jaučiu, kad man to labai trūksta“, –  prisipažįsta Elanas Anthony‘is.

Parengta pagal theguardian.com

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Marginalas Taivai       2017-09-28 16:54

Dėk kad ir tūkstančius taškų, o bus padaryta “kaip reikia”.

Pastaba       2017-09-27 8:25

Įgimtos lyties niekaip nepakeisi, tos vadinamos “lyties keitimo” operacijos yra tik išorinių lyties požymių imitavimas, žmogaus žalojimas ir nieko daugiau. Problema galvoje, ne chirurgai turėtų ją spręsti, tai nėra sąžiningas būdas užsidirbti.

Tai va       2017-09-26 15:34

Lietuva teisingai laikėsi pozicijos, kad šių nesąmonių negalima įteisinti. Lietuva turi panaikinti CK nuostatą, kad galima keisti lytį. Taškas.

Marginalas       2017-09-26 14:23

Matau, kad nereikia pykti ant posovietinių žmonių, jei net apsišvietusiuose Vakaruose TV-žiūrovai įsitikinę, neva lytis - ne genetinė organizmo funkcija, bet kažkas, ką galima “pakeisti” chirurguniu muliažu.
Ko tad dabar pykti, kad Lietuvoje nesuprantama, jog biometriniai sekimo “lustai” nėra jokie “pasai”, bet vienas iš esminių žingsnių atimant asmens laisvę per totalinę kontrolę ir baudžiamąją bankų - spectarnybos padalinių funkciją, o gudruoliai sistemos persekiojamieji profesoriai, prisifotografavę prie patriotinių vėliavų “ginant valstybine kalbą dokumentuose”, t.y. niekam nereikalingame minėto lusto aplankėlyje, yra arba visai sumarazmatėję, arba sąmoningi laisvės išdavikai orvelinėje sistemos melo tarnyboje.
Su Lietuva baigta iki pat Apokalipsės, žaiskite toliau savo demokratijas su konstitucijomis iki pat eutanazijos! Atsikvošėsite ugnies ežere.

Nuomonė       2017-09-26 12:56

Transeksualizmas -liga žymima kodu F64.0 Transseksualumas :
Tai noras gyventi kaip priešingos lyties asmuo ir būti juo laikomam, paprastai lydimas diskomforto dėl savo anatominės lyties ar jos netinkamumo jausmo, ir noras būti gydomam (-ai) hormonais bei chirurgiškai, kad kūnas kiek galima labiau atitiktų pasirinktą lytį.
priskiriama PSICHIKOS IR ELGESIO SUTRIKIMAI, TLK 10,
Interneto laikais jau nebepaslaptis kad moters ir vyro lytį lemia chromosomos, kurių neišoperuosi


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Andrius Švarplys. Uždaviau tris klausimus kandidatei į VDU rektoriaus postą prof. Mildai Ališauskienei

Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Algimantas Rusteika. Sunki lyderystės našta (drama)

Agnė Širinskienė: „Nesinorėtų įtarti, kad mūsų specialiosios tarnybos užsiima ne ikiteisminiu tyrimu, o politikavimu“

Stambulo Konvencija: Trojos arklys?

Geroji Naujiena: Jis atlygins kiekvienam pagal jo darbus

Išskirtinis Neringos Venckienės interviu Vytautui Matulevičiui (OpTV)

Gal jau bundame? Darius Trečiakauskas (Nacionalinis susivienijimas): Rinkimai gali tapti nauja galimybe esminiams pokyčiams valstybėje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.