Naujienos

JK premjerė Theresa May raginama atskleisti nuslėptą tiesą apie imigracijos poveikį atlyginimams

Tiesos.lt siūlo   2017 m. rugsėjo 8 d. 20:39

4     

    

JK premjerė Theresa May raginama atskleisti nuslėptą tiesą apie imigracijos poveikį atlyginimams

anglija.today

Jungtinės Karalystės (JK) Liberalų demokratų partijos lyderis ir buvęs valdančiosios koalicijos Verslo ministras Vince Cable paragino šalies premjerę Theresa May paviešinti nuslėptą tiesą apie tikrąjį imigracijos poveikį mažiausiai uždirbančių JK darbuotojų atlyginimams.

Šalies vyriausybė laikosi oficialios pozicijos, jog nevaldoma imigracija stabdo atlyginimų augimą mažiausiai uždirbantiems šalies gyventojams, nes atvykę užsieniečiai sutinka dirbti už mažesnį darbo užmokestį nei vietiniai gyventojai.

V. Cable teigimu, jis pamena mažiausiai devynis tyrimus apie imigracijos poveikį vietinių gyventojų atlyginimams, kai 2010–2015 m. koalicinėje Konservatorių ir Liberalų demokratų vyriausybėje užėmė Verslo ministro pareigas. Pasak Liberalų demokratų partijos pirmininko, JK Vidaus reikalų ministerija, kuriai tuomet vadovavo dabartinė premjerė Th. May, tiesiog nuslėpė šiuos tyrimus ir užkirto kelią jų viešinimui.

Pasak V. Cable, minėtuose tyrimuose akcentuojamas teigiamas imigracijos poveikis šalies ekonomikos plėtrai. JK vyriausybės nuslėptuose tyrimuose buvo akcentuojama, jog imigrantai darbuotojai ne konkuruoja su vietiniais gyventojais, tačiau papildo juos. Be to, JK egzistuoja senėjančios visuomenės problema ir be imigrantų šalies ekonomika patirs stagnaciją arba susitrauks, todėl nuslėptuose tyrimuose buvo siūlomos dvi išeitys: didinti pensinį amžių ir skatinti ilgiau dirbti 65 m. ir vyresnius asmenis arba skatinti imigraciją, kuri atsvertų į užsienį gyventi išvykstančių britų skaičių.

Nuo 2008 m. pasaulinės ekonominės krizės pradžios JK gimusių darbuotojų, kurių amžius siekia nuo 16 m. iki 64 m., skaičius sumažėjo apie 500 000, tačiau bendras darbuotojų skaičius padidėjo 2 milijonais žmonių. 2016 m. JK buvo 1,2 milijono darbuotojų, kurių amžius siekė 65 m. ir daugiau, palyginimui – 2008 m. tokių darbuotojų buvo 700 000. Statistiniais duomenimis, nuo 2012 m., kai šalies darbo rinka pradėjo atsigauti, sumažėjusio nedarbo rodiklius dviem trečdaliais lėmė imigrantų darbo jėga. Kitaip tariant, nuo 2008 m pastebimos dvi tendencijos – JK vietinės darbo jėgos senėjimas ir dėl imigrantų darbo jėgos atsigaunanti ekonomika.

Be to, pastebima ir kita tendencija – 2016 m. vietiniai JK gyventojai buvo kur kas mažiau linkę dirbti visu etatu ir mieliau rinkdavosi savarankišką darbą (angl. self-employed) arba darbą nevisu etatu (angl. part-time). Kita vertus, imigrantai daugiausiai dirbo srityse, kur tiesiog labai trūksta darbuotojų (apgyvendinimo, maitinimo, logistikos, pramogų, transporto,slaugos ir kitose srityse) bei prisidėjo prie šių sričių plėtros.

Įvertinant aukščiau minėtas tendencijas, V. Cable siūlo Th. May užtikrinti, jog Patariamasis migracijos komitetas (angl. Migration Advisory Committee; MAC) galėtų nepriklausomai įvertinti užsienio darbuotojų poveikį šalies ekonomikai.

Praėjusį mėnesį paviešintos Atestuotojo personalo ir plėtros instituto (angl. Chartered Institute for Personnel and Development; CIPD) ataskaitos duomenimis, į kiekvieną laisvą žemos kvalifikacijos darbo vietą JK vidutiniškai pretenduoja po 24 žmones, į kiekvieną vidutinės kvalifikacijos darbo vietą pretenduoja po 19 žmonių, o į aukštos kvalifikacijos darbo vietą – po 8 žmones.

CIPD prognozėmis, kitais metais JK darbdaviai atlyginimus ketina didinti 1 proc. arba mažiau nei metinė infliacija, kuri šių metų birželį siekė 2,6 procento. Kitaip tariant, realios JK darbuotojų pajamos nepaisant artėjančio „Brexit“ ateityje tik mažės, o tai lems mažesnį vartojimą ir išlaidas bei dar labiau paskatins infliaciją.

Tiesa, CIPD ataskaitoje pabrėžiama, jog situacija JK darbo rinkoje jau artimiausioje ateityje gali labai pasikeisti, nes iki šiol neaišku, kokia imigrantų kvota bus leidžiama ateityje. Oficialiais duomenimis, didėjant susirūpinimui dėl „Brexit“, imigracijos srautai iš Europos Sąjungos šalių sumažėjo.

anglija.today

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2017-09-10 0:27

->“UK persirgs” - kokią dar tapatybę? Kažkodėl gana nemažai žmonių naiviai mano, kad britų pasitraukimas iš eurosajūzo buvo grįstas vertybiniais, o ne administraciniais motyvais. Anglija yra LYGIAI TAIP PAT liberast-tolerastinė, kaip ir visas sajūzas - tiesiog jie nori, kad ta tolerastija būtų skleidžiama iš Londono, o ne iš Briuselio. Bet tik tiek. Gal pamiršote, kad jau krūvoje miestų baltieji yra mažuma, o Londono mero kėdėje sėdi “tikras britas” Sadiq Khan (beje, musulmonas)?

šiaip        2017-09-9 16:53

puikiai sužaista - UK susiurbė energinį potencialialą turinčius baltuosius iš post sovoietinių valstybių ir trinktelėjo ES durimis. UK atlyginimo minimumas post savietinių valstybių migrantų svajonė, o šakniniams britams gėda.

Tarabilda       2017-09-8 23:30

Briedas. Kas tokie yra dabar J.K kažkokie liberal demokratai? Užribis, kuris kliedi savo partines blėnis.
J.K. yra suinteresuota vidutinės kvalifikacijos imigrantais iš Rytų ir Vidurio Europos. Ekonominiu požiūriu tai yra fantastinė dovanėlė beveik už dyką.Jie nekelia jokių politinių ar socialinių problemų. Tai ne musulmonai. Derybose su ES čia yra pakišta mina, ir Teresėlė May tą puikiai supranta, kad po ES piliečių teisių pripažinimo pagal Strasburą yra nuslėpta mintis, kad J.K. turės priimti Merkel prisikviestus pabėgėlių srautus su ES dokumentais, išduotais Berlyne.

UK persirgs        2017-09-8 20:55

darbuotojų stygiaus liga ir ras sprendimus iš vidinių resursų.tačiau bus išsaugojusi save,savo tapatybę.Kurios ekonomika neatstos.


Rekomenduojame

Partizanas Jonas Kadžionis-Bėda ir jo testamentinė kalba: „Lietuva išliks, nes laisvę gavo per stebuklą“

Štai ir sulaukėm. Liudvikas Jakimavičius: „Net okupantų valstybė TSRS valstybinių švenčių proga skelbdavo amnestijas, o ne nuosprendžius“

Verta prisiminti. Kaip okupantai baiminosi Lietuvos nepriklausomybės 70-mečio

Irena Vasinauskaitė. Gražuolių kaime iki šiol vaidenasi?

Ramutė Bingelienė. Cenzūros grimasos Seime

Kiek verti 100 eurų Lietuvoje ir likusioje ES?

Algimantas Rusteika. Tiesos išbandymus pereina ne visi

Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ sutiktuvės

Janina Survilaitė. Klampūs archyvų atstatymo keliai

Bernardas Dringis. Klausimai, kylantys Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse

Popietė su Laisvės premijos laureate s.Nijole Sadūnaite

Apie išprievartavimą melavusi feministė nuteista už šiurkštų šmeižtą

Algimantas Zolubas. Pilietinė veikla – politinė

Teisininko žvilgsnis į BK normą dėl seksualinio priekabiavimo. Vytautas Sirvydis: sunku rasti kitą tokį lengvai „pritempiamą“ straipsnį

Vytautas Vyšniauskas. Neiškęstas privatusis patriotizmas

Alvydas Jokubaitis, Mindaugas Kubilius. Europos Sąjunga: kur mes keliaujame?(III). Nedemokratiškų nuostatų įsivyravimas demokratijoje?

Dariaus Kuolio atrinkta. Justino Marcinkevičiaus atsakas savo kaltintojams: „Valstybę praradote jūs, o tautą mes vis dėlto išsaugojome“

Raimondas Kuodis. „Ekonomikos dėstymą yra užvaldę neoliberalai“

Valdas Vasiliauskas. Tauta nebuvo pakviesta į  šimtmečio šventę

Nuo bačkos. Vilniaus meras Remigijus Šimašius: „Vilnius yra kosmopolitinis, atviras miestas ir turi labai simbolizuoti tokias idėjas“

Nida Vasiliauskaitė. #TuIrgiKaltas?

Vladimiras Laučius. „Pagrindinis žurnalistikos tikslas yra ieškoti tiesos“

Lietuvos Respublikai – 100. Darius Kuolys: Vilniuje – Valstybės atkūrimo takas (II)

Vasario 13-ąją Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ pristatymas

Irena Vasinauskaitė. Nieko asmeniško… Tik vykdau pažadą [2], arba Šis bei tas apie politinį priekabiavimą

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Paskutinė idėja Lietuvai

Vasario 16-ąja Lukiškių aikštėje įvyks šventinis renginys „Atmintis ir pagarba“

Kun. Robertas Skrinskas. Lietuvos paaukojimai Marijai: istorinė apžvalga

Kun. Vytenis Vaškelis. Tėvynės paaukojimas Marijai

Geroji Naujiena: Viešpaties ranka pagydo ligotus kūnus ir nuvalo nuo sielos nuodėmės raupsus

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.