Naujienos

JK premjerė Theresa May raginama atskleisti nuslėptą tiesą apie imigracijos poveikį atlyginimams

Tiesos.lt siūlo   2017 m. rugsėjo 8 d. 20:39

4     

    

JK premjerė Theresa May raginama atskleisti nuslėptą tiesą apie imigracijos poveikį atlyginimams

anglija.today

Jungtinės Karalystės (JK) Liberalų demokratų partijos lyderis ir buvęs valdančiosios koalicijos Verslo ministras Vince Cable paragino šalies premjerę Theresa May paviešinti nuslėptą tiesą apie tikrąjį imigracijos poveikį mažiausiai uždirbančių JK darbuotojų atlyginimams.

Šalies vyriausybė laikosi oficialios pozicijos, jog nevaldoma imigracija stabdo atlyginimų augimą mažiausiai uždirbantiems šalies gyventojams, nes atvykę užsieniečiai sutinka dirbti už mažesnį darbo užmokestį nei vietiniai gyventojai.

V. Cable teigimu, jis pamena mažiausiai devynis tyrimus apie imigracijos poveikį vietinių gyventojų atlyginimams, kai 2010–2015 m. koalicinėje Konservatorių ir Liberalų demokratų vyriausybėje užėmė Verslo ministro pareigas. Pasak Liberalų demokratų partijos pirmininko, JK Vidaus reikalų ministerija, kuriai tuomet vadovavo dabartinė premjerė Th. May, tiesiog nuslėpė šiuos tyrimus ir užkirto kelią jų viešinimui.

Pasak V. Cable, minėtuose tyrimuose akcentuojamas teigiamas imigracijos poveikis šalies ekonomikos plėtrai. JK vyriausybės nuslėptuose tyrimuose buvo akcentuojama, jog imigrantai darbuotojai ne konkuruoja su vietiniais gyventojais, tačiau papildo juos. Be to, JK egzistuoja senėjančios visuomenės problema ir be imigrantų šalies ekonomika patirs stagnaciją arba susitrauks, todėl nuslėptuose tyrimuose buvo siūlomos dvi išeitys: didinti pensinį amžių ir skatinti ilgiau dirbti 65 m. ir vyresnius asmenis arba skatinti imigraciją, kuri atsvertų į užsienį gyventi išvykstančių britų skaičių.

Nuo 2008 m. pasaulinės ekonominės krizės pradžios JK gimusių darbuotojų, kurių amžius siekia nuo 16 m. iki 64 m., skaičius sumažėjo apie 500 000, tačiau bendras darbuotojų skaičius padidėjo 2 milijonais žmonių. 2016 m. JK buvo 1,2 milijono darbuotojų, kurių amžius siekė 65 m. ir daugiau, palyginimui – 2008 m. tokių darbuotojų buvo 700 000. Statistiniais duomenimis, nuo 2012 m., kai šalies darbo rinka pradėjo atsigauti, sumažėjusio nedarbo rodiklius dviem trečdaliais lėmė imigrantų darbo jėga. Kitaip tariant, nuo 2008 m pastebimos dvi tendencijos – JK vietinės darbo jėgos senėjimas ir dėl imigrantų darbo jėgos atsigaunanti ekonomika.

Be to, pastebima ir kita tendencija – 2016 m. vietiniai JK gyventojai buvo kur kas mažiau linkę dirbti visu etatu ir mieliau rinkdavosi savarankišką darbą (angl. self-employed) arba darbą nevisu etatu (angl. part-time). Kita vertus, imigrantai daugiausiai dirbo srityse, kur tiesiog labai trūksta darbuotojų (apgyvendinimo, maitinimo, logistikos, pramogų, transporto,slaugos ir kitose srityse) bei prisidėjo prie šių sričių plėtros.

Įvertinant aukščiau minėtas tendencijas, V. Cable siūlo Th. May užtikrinti, jog Patariamasis migracijos komitetas (angl. Migration Advisory Committee; MAC) galėtų nepriklausomai įvertinti užsienio darbuotojų poveikį šalies ekonomikai.

Praėjusį mėnesį paviešintos Atestuotojo personalo ir plėtros instituto (angl. Chartered Institute for Personnel and Development; CIPD) ataskaitos duomenimis, į kiekvieną laisvą žemos kvalifikacijos darbo vietą JK vidutiniškai pretenduoja po 24 žmones, į kiekvieną vidutinės kvalifikacijos darbo vietą pretenduoja po 19 žmonių, o į aukštos kvalifikacijos darbo vietą – po 8 žmones.

CIPD prognozėmis, kitais metais JK darbdaviai atlyginimus ketina didinti 1 proc. arba mažiau nei metinė infliacija, kuri šių metų birželį siekė 2,6 procento. Kitaip tariant, realios JK darbuotojų pajamos nepaisant artėjančio „Brexit“ ateityje tik mažės, o tai lems mažesnį vartojimą ir išlaidas bei dar labiau paskatins infliaciją.

Tiesa, CIPD ataskaitoje pabrėžiama, jog situacija JK darbo rinkoje jau artimiausioje ateityje gali labai pasikeisti, nes iki šiol neaišku, kokia imigrantų kvota bus leidžiama ateityje. Oficialiais duomenimis, didėjant susirūpinimui dėl „Brexit“, imigracijos srautai iš Europos Sąjungos šalių sumažėjo.

anglija.today

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2017-09-10 0:27

->“UK persirgs” - kokią dar tapatybę? Kažkodėl gana nemažai žmonių naiviai mano, kad britų pasitraukimas iš eurosajūzo buvo grįstas vertybiniais, o ne administraciniais motyvais. Anglija yra LYGIAI TAIP PAT liberast-tolerastinė, kaip ir visas sajūzas - tiesiog jie nori, kad ta tolerastija būtų skleidžiama iš Londono, o ne iš Briuselio. Bet tik tiek. Gal pamiršote, kad jau krūvoje miestų baltieji yra mažuma, o Londono mero kėdėje sėdi “tikras britas” Sadiq Khan (beje, musulmonas)?

šiaip        2017-09-9 16:53

puikiai sužaista - UK susiurbė energinį potencialialą turinčius baltuosius iš post sovoietinių valstybių ir trinktelėjo ES durimis. UK atlyginimo minimumas post savietinių valstybių migrantų svajonė, o šakniniams britams gėda.

Tarabilda       2017-09-8 23:30

Briedas. Kas tokie yra dabar J.K kažkokie liberal demokratai? Užribis, kuris kliedi savo partines blėnis.
J.K. yra suinteresuota vidutinės kvalifikacijos imigrantais iš Rytų ir Vidurio Europos. Ekonominiu požiūriu tai yra fantastinė dovanėlė beveik už dyką.Jie nekelia jokių politinių ar socialinių problemų. Tai ne musulmonai. Derybose su ES čia yra pakišta mina, ir Teresėlė May tą puikiai supranta, kad po ES piliečių teisių pripažinimo pagal Strasburą yra nuslėpta mintis, kad J.K. turės priimti Merkel prisikviestus pabėgėlių srautus su ES dokumentais, išduotais Berlyne.

UK persirgs        2017-09-8 20:55

darbuotojų stygiaus liga ir ras sprendimus iš vidinių resursų.tačiau bus išsaugojusi save,savo tapatybę.Kurios ekonomika neatstos.


Rekomenduojame

Europos Parlamentas griežtina poziciją dėl Lenkijos

Pirmoji pasaulyje „gyvybės vizas“ žydams išdavė Lietuva, bet pasaulis to nežino

Pirmą kartą Danijos teismas už teroristinius nusikaltimus atėmė pilietybę

Kviečiame paremti Andriaus Švarplio peticiją – apginkime ir krikščioniškų pažiūrų Seimo nario žodžio laisvę

Karolis Kaupinis. Viešas laiškas tiems, kuriems rūpi

1863–1864 m. sukilimo dalyvių palaikus siūloma palaidoti Rasų arba Bernardinų kapinėse

Vytautas Radžvilas. Prigimties pabaiga

Dr. Ignas Kalpokas. Kodėl socialiniai tinklai tapo politikos technologijų dalimi?

Povilas Urbšys. Esu seksistas ir mužikas

Žilvinas Nečiūnas. Kas „gelbėja“ Gedimino kalną

Andrius Navickas. Sutrikusio žmogaus žalojimas nėra rūpestis jo teisėmis ir laisve

Apie Dainiaus Kepenio „lengvatikystę“, arba Kokia argumento „atsimena iš pasakojimų“ vertė?

Savo parašu paremkime Aldonos Jankevičienės peticiją: apginkime tuos, kurie žuvo vardan Tėvynės, pareikalaukime teisingumo

Rita Miliūnaitė. Ar požiūris į kalbą reiškia požiūrį į valstybę?

Mihailas Neamţu. Sorosas ar Tocquevilleʾis?

Kas pagimdė medikų bruzdėjimus?

Giulio Meotti. Naujoji oficiali Europos istorija: krikščionybė trinama, islamas propaguojamas

Eugenija Vaitkevičiūtė. Propagandos žodynas: Kaip bendrauti su kontroversiškais žurnalistais. Patarimai priešiškiems propagandistams ir agitatoriams

Kokį užnugarį turi Lietuvos juodintojai?

Vydas Astas. Didvyrių aikštėje nesivoliojama

Irena Vasinauskaitė. Atsitiktinumas ar sąmoningas tiesos slėpimas?

Vytautas Radžvilas. Valdo nematoma baimės ranka

Vytautas Sinica. Siūlomos Civilinio kodekso pataisos sieks uždrausti Lietuvoje lyties keitimą

Irena Vasinauskaitė. Šiaulių Nevyriausybinių organizacijų konfederacija tęsia darbus

Nuo bačkos. Linas Kukuraitis: „Atverkime duris, statykime tiltus, nebijokime, priimkime vieni kitus ir visi kartu judėkime bendrystės link“

Rasa Čepaitienė. „Tvirtai į savą kultūrą įaugęs žmogus nesileis taip lengvai nupučiamas globalizacijos vėjų“

Geroji Naujiena: „Budėkite, nes nežinote nei dienos, nei valandos“

Liudvikas Jakimavičius. Apie laiko dramaturgiją

LLKS vadovas apie prokurorų sprendimą dėl Rūtos Vanagaitės: „Tai – nesuvokiama“

Vytautas Sinica: Kas atsitikę su tais žmonėmis?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.