Naujienos

JK premjerė Theresa May raginama atskleisti nuslėptą tiesą apie imigracijos poveikį atlyginimams

Tiesos.lt siūlo   2017 m. rugsėjo 8 d. 20:39

4     

    

JK premjerė Theresa May raginama atskleisti nuslėptą tiesą apie imigracijos poveikį atlyginimams

anglija.today

Jungtinės Karalystės (JK) Liberalų demokratų partijos lyderis ir buvęs valdančiosios koalicijos Verslo ministras Vince Cable paragino šalies premjerę Theresa May paviešinti nuslėptą tiesą apie tikrąjį imigracijos poveikį mažiausiai uždirbančių JK darbuotojų atlyginimams.

Šalies vyriausybė laikosi oficialios pozicijos, jog nevaldoma imigracija stabdo atlyginimų augimą mažiausiai uždirbantiems šalies gyventojams, nes atvykę užsieniečiai sutinka dirbti už mažesnį darbo užmokestį nei vietiniai gyventojai.

V. Cable teigimu, jis pamena mažiausiai devynis tyrimus apie imigracijos poveikį vietinių gyventojų atlyginimams, kai 2010–2015 m. koalicinėje Konservatorių ir Liberalų demokratų vyriausybėje užėmė Verslo ministro pareigas. Pasak Liberalų demokratų partijos pirmininko, JK Vidaus reikalų ministerija, kuriai tuomet vadovavo dabartinė premjerė Th. May, tiesiog nuslėpė šiuos tyrimus ir užkirto kelią jų viešinimui.

Pasak V. Cable, minėtuose tyrimuose akcentuojamas teigiamas imigracijos poveikis šalies ekonomikos plėtrai. JK vyriausybės nuslėptuose tyrimuose buvo akcentuojama, jog imigrantai darbuotojai ne konkuruoja su vietiniais gyventojais, tačiau papildo juos. Be to, JK egzistuoja senėjančios visuomenės problema ir be imigrantų šalies ekonomika patirs stagnaciją arba susitrauks, todėl nuslėptuose tyrimuose buvo siūlomos dvi išeitys: didinti pensinį amžių ir skatinti ilgiau dirbti 65 m. ir vyresnius asmenis arba skatinti imigraciją, kuri atsvertų į užsienį gyventi išvykstančių britų skaičių.

Nuo 2008 m. pasaulinės ekonominės krizės pradžios JK gimusių darbuotojų, kurių amžius siekia nuo 16 m. iki 64 m., skaičius sumažėjo apie 500 000, tačiau bendras darbuotojų skaičius padidėjo 2 milijonais žmonių. 2016 m. JK buvo 1,2 milijono darbuotojų, kurių amžius siekė 65 m. ir daugiau, palyginimui – 2008 m. tokių darbuotojų buvo 700 000. Statistiniais duomenimis, nuo 2012 m., kai šalies darbo rinka pradėjo atsigauti, sumažėjusio nedarbo rodiklius dviem trečdaliais lėmė imigrantų darbo jėga. Kitaip tariant, nuo 2008 m pastebimos dvi tendencijos – JK vietinės darbo jėgos senėjimas ir dėl imigrantų darbo jėgos atsigaunanti ekonomika.

Be to, pastebima ir kita tendencija – 2016 m. vietiniai JK gyventojai buvo kur kas mažiau linkę dirbti visu etatu ir mieliau rinkdavosi savarankišką darbą (angl. self-employed) arba darbą nevisu etatu (angl. part-time). Kita vertus, imigrantai daugiausiai dirbo srityse, kur tiesiog labai trūksta darbuotojų (apgyvendinimo, maitinimo, logistikos, pramogų, transporto,slaugos ir kitose srityse) bei prisidėjo prie šių sričių plėtros.

Įvertinant aukščiau minėtas tendencijas, V. Cable siūlo Th. May užtikrinti, jog Patariamasis migracijos komitetas (angl. Migration Advisory Committee; MAC) galėtų nepriklausomai įvertinti užsienio darbuotojų poveikį šalies ekonomikai.

Praėjusį mėnesį paviešintos Atestuotojo personalo ir plėtros instituto (angl. Chartered Institute for Personnel and Development; CIPD) ataskaitos duomenimis, į kiekvieną laisvą žemos kvalifikacijos darbo vietą JK vidutiniškai pretenduoja po 24 žmones, į kiekvieną vidutinės kvalifikacijos darbo vietą pretenduoja po 19 žmonių, o į aukštos kvalifikacijos darbo vietą – po 8 žmones.

CIPD prognozėmis, kitais metais JK darbdaviai atlyginimus ketina didinti 1 proc. arba mažiau nei metinė infliacija, kuri šių metų birželį siekė 2,6 procento. Kitaip tariant, realios JK darbuotojų pajamos nepaisant artėjančio „Brexit“ ateityje tik mažės, o tai lems mažesnį vartojimą ir išlaidas bei dar labiau paskatins infliaciją.

Tiesa, CIPD ataskaitoje pabrėžiama, jog situacija JK darbo rinkoje jau artimiausioje ateityje gali labai pasikeisti, nes iki šiol neaišku, kokia imigrantų kvota bus leidžiama ateityje. Oficialiais duomenimis, didėjant susirūpinimui dėl „Brexit“, imigracijos srautai iš Europos Sąjungos šalių sumažėjo.

anglija.today

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2017-09-10 0:27

->“UK persirgs” - kokią dar tapatybę? Kažkodėl gana nemažai žmonių naiviai mano, kad britų pasitraukimas iš eurosajūzo buvo grįstas vertybiniais, o ne administraciniais motyvais. Anglija yra LYGIAI TAIP PAT liberast-tolerastinė, kaip ir visas sajūzas - tiesiog jie nori, kad ta tolerastija būtų skleidžiama iš Londono, o ne iš Briuselio. Bet tik tiek. Gal pamiršote, kad jau krūvoje miestų baltieji yra mažuma, o Londono mero kėdėje sėdi “tikras britas” Sadiq Khan (beje, musulmonas)?

šiaip        2017-09-9 16:53

puikiai sužaista - UK susiurbė energinį potencialialą turinčius baltuosius iš post sovoietinių valstybių ir trinktelėjo ES durimis. UK atlyginimo minimumas post savietinių valstybių migrantų svajonė, o šakniniams britams gėda.

Tarabilda       2017-09-8 23:30

Briedas. Kas tokie yra dabar J.K kažkokie liberal demokratai? Užribis, kuris kliedi savo partines blėnis.
J.K. yra suinteresuota vidutinės kvalifikacijos imigrantais iš Rytų ir Vidurio Europos. Ekonominiu požiūriu tai yra fantastinė dovanėlė beveik už dyką.Jie nekelia jokių politinių ar socialinių problemų. Tai ne musulmonai. Derybose su ES čia yra pakišta mina, ir Teresėlė May tą puikiai supranta, kad po ES piliečių teisių pripažinimo pagal Strasburą yra nuslėpta mintis, kad J.K. turės priimti Merkel prisikviestus pabėgėlių srautus su ES dokumentais, išduotais Berlyne.

UK persirgs        2017-09-8 20:55

darbuotojų stygiaus liga ir ras sprendimus iš vidinių resursų.tačiau bus išsaugojusi save,savo tapatybę.Kurios ekonomika neatstos.


Rekomenduojame

Aušra Maldeikienė. 2018 birželis: ar pilietinio pasipriešinimo sąjūdžiai sugriaus Potiomkino kaimo bastionus?

Krescencijus Stoškus. Tarp embriono ir Fausto

Nuo bačkos. Sadauskas ir Juknevičienė: augančios europietiškos Lietuvos priešai buriasi aplink Juozaitį, kad padėtų Karbauskiui

Prezidentės metinis pranešimas: ką pasakė, o ką nutylėjo Dalia Grybauskaitė?

Algimantas Rusteika. Apie politikus ir biurokratus

Ar geri tėvai turėtų duoti berniukui lėlę, kai jis prašo kardo?

Prezidentės devintojo metinio pranešimo išvakarėse Prezidentūra pristato Dalios Grybauskaitės „darbus Lietuvai“

Verta prisiminti. Arvydo Juozaičio kalba 1989-ųjų roko marše: Lietuvos valstybei – TAIP!

„Su Lisabonos sutartimi ES nuvažiavo nuo bėgių“ – Švedijos demokratai ją sieks persvarstyti ir ketina rengti referendumą dėl ES

Žymūs visuomenės veikėjai ragina Arvydą Juozaitį dalyvauti Prezidento rinkimuose: „Lietuvai reikia Atgimimo prezidento“

Raimondas Kuodis Andriui Navickui: „Leo epopėjoj konservatoriai krito veidu į substanciją, deja“

Neregėti kirtimai: masiškai pjaunamas nacionalinis Dzūkijos parkas – elitinių Europos parkų dalis ar stichinė dykynė? (video)

Povilas Urbšys: „Nuogąstavimai, kad VSD tyrimas bus akių dūmimas – pasitvirtino“

Austrija uždarys užsienio valstybių finansuojamas mečetes ir deportuos imamus

Stambulo konvencija iš arti: manote, šįkart Seimas balsuos sąmoningai, perskaitęs visą, ne tik pavadinimą ar preambulę?

Geroji Naujiena. Kas tik vykdo Dievo valią, tas man ir brolis, ir sesuo, ir motina

Doug Mainwaring. Planuotos tėvystės organizacija dangsto seksualinius nusikaltimus?

Raimondas Navickas. Neturit pingų naujiems automobiliams? Tuomet mokėsite dar ir mokestį

Algimantas Rusteika. Kaip valstiečiai pasirūpins ūkininkais ir pagaliau Lietuvoj atsiras regioninė politika

Irena Vasinauskaitė. Sustabdykime vietinės valdžios patyčias iš paprasto žmogaus

ESTT sprendimo dėl vienalyčių santuokų reziumė

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Feministės, nustokite menkinti moteris. Atsakymas Sandrai Vilimaitei

Verta prisiminti. Vytautas Rubavičius. VSD vėdinimui – „Privacy Act“ įrangą

Atodangų metas. Patvirtinta: praėjusią savaitę Vilniuje rasti partizanų vado A.Ramanausko-Vanago palaikai

Andrius Švarplys apie biurokratinį terorą, kurio šaukiasi JT ekspertė Dalia Leinartė

Kauno Sąjūdžiui – 30! Diskusija jubiliejaus proga (video)

Algimantas Rusteika. Kritikuoji valdžią? Esi prorusiškas

Nuo bačkos. D.Grybauskaitė: Stambulo konvencija yra svarbiausias europinis standartas kovai su fizine, seksualine, psichologine ar ekonomine prievarta

Liutauras Stoškus: Vilniaus bendrasis planas. Apie juodų kačių gaudymą tamsiame kambaryje užrištomis akimis

Andrius Navickas – atminties praskaidrinimui: Iš ko V. Bakui derėtų išieškoti kompensacijos už Leo.lt aferą?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.