Jie neatlaikė išbandymo valdžia

Irena Vasinauskaitė   2014 m. vasario 20 d. 4:17

21     

    

Jie neatlaikė išbandymo valdžia

Tas saldus žodis – laisvė. Ir svaigus jausmas – valdžia. Per daugiau nei 25-erius Sąjūdžio gyvavimo metus pažinau labai daug iškilių Lietuvos žmonių. Džiaugiuosi dirbusi kartu su jais Tėvynės išsivadavimo kelyje. Manau, pavyko valstybę integruoti į euroatlantines struktūras.

Tačiau pastarųjų mėnesių patirtis sufleruoja gana keistą reiškinį – integratoriai liko Sovietų sąjungoje: mintimis, žodžiais, veiksmais. Pastarieji Tautos referendumo iniciatorių atžvilgiu tiesiog nepateisinami. Kokiais tik vardais sisteminiai partinukai ir jiems prijaučiantieji „nepakrikštijo“ iniciatyvinės grupės žmonių bei rėmėjų. Kai kuriems buvo prikergta net antivalstybinė veikla – tapome rusų šnipais, besitaikančiais „grįžti“ atgal į Rusijos imperijos glėbį su visa NATO aljanso apsauga.

Manau tie, kuriems buvo nustatyta diagnozė – „naudingi idiotai“ – pasisekė labiau, nes jų integravimosi objektas sudėtingų tarptautinių prisijungimų ar išstojimų mechanizmų nereikalauja. Dėl asmeninių įžeidinėjimų, patyčių bei „arkliško sąmojo“ nesiskųsiu. Nepadoru.

Taigi, labiau pasismagino VRK, kai savo šou visiems prie kompiuterių sėdintiems pademonstravo patologinę neapykantą mokesčių mokėtojams, iš kurių už savo antivalstybinę veiklą gauna algą. Gal užsiūdrino benkunskiai bent privalomąjį Konstitucijos egzaminą? „Kartojimas – mokslo motina“, todėl Nepriklausomybės piemenukams privalu, nesvarbu, kokius teisės koledžus baigė, įsiminti, kad ne partijos juos delegavo į VRK, o Konstitucinis suverenas Tauta savo atstovams tokią teisę ribotam laikui suteikė. O kai pingviniškai arogantiški VRK berniukai, net žinodami, kad vyksta tiesioginė transliacija, elgiasi kaip „apskriti idiotai“, tai galima įsivaizduoti, ką jie apie žmones kalba pokiliminiuose debatuose tarp savų... Lygiuojasi į savo vadą Z.Vaigauską? Galima spėti, nes išgirdus, kaip vienoje humoro laidoje šis ponas verkauja dėl neva VRK daryto piliečių spaudimo, pavydas suima.

Vasario 17-ąją prie parašų skaičiuotojų ofiso būriavosi koks šimtas padorių, gražiai apsirengusių tautiečių, kurie dainavo „Žemėj Lietuvos, ąžuolai žaliuos“ (jei, žinoma, dar liks žemės, kur jiems augti) ir visaip mėgino įnešti vaigauskiniams didžiausią lietuvių pagarbos ženklą – ant lininio rankšluoščio pūpsantį naminės duonos kepalą. Tačiau besiskundžianti spaudimu VRK pademonstravo „svetingumą“ – „bananais“ bei dujų balionėliais ginkluoti pareigūnai stropiai saugojo duris. Ir kaip čia reiganiškai neprisiminsi Tautos išminties – „kiekvienas sprendžia pagal savo sugedimo lygį“. Psichologinį smurtą prieš Lietuvos žmones pademonstravusi VRK laukė tokio pat atsako ?

Dabar referendumo iniciatorių laukia būriavimasis už 75 metrų nuo paradinio LR Seimo įėjimo, todėl siūlau išsiaiškinti, kuri landa – svarbiausioji, o kurie – vadinamieji „juodieji įėjimai“, nes ten šnipų, idiotų, valdžion besiveržiančiųjų ir t.t., ir pan. vieta.

Neprieštaraukime, nes jei vadų valia net monsinjorui Alfonsui Svarinskui rodomos durys lauk iš Sąjūdžio, tai ką jau čia mums, paprastiems žmogeliams. Patys mes kalti – metų metus tuos pačius valdžion renkame, jiems atstovavimą deleguojame, o rimtai kontroliuoti – pamiršome. Išlepo, kaip vaikai neprižiūrimi, todėl metas pradėti veikti. Meskime šalin visas ambicijas, rūšiavimąsi pagal pažiūras, susireikšminimą, politinį narcicizmą ir sutarkime: kas dabar svarbiausia – Prezidento, EP rinkimai ar referendumas dėl žemės ir referendumo iniciatorių skaičiaus sumažinimo? Manau, labiau nei žemės pardavimo veto valdžios ilgasėdžiai bijo magiškojo 100 000 skaičiaus.

Laikas nebesiblaškyti, o suprasti, kad visi realiosios savivaldos bei kiti svarbūs ir valdžiažmogių suluošinti įstatymai bus pataisomi tik referendumais. Baikime svaičioti, kad Seimas, Vyriausybė ar savivaldybės linkusios bendradarbiauti su visuomenininkais. Jie kantriai klausosi aktyvių piliečių, kad nuleistų garą, o kalbos taip ir lieka tik kalbomis. Be jokių konkrečių veiksmų, rezultatų, liekamosios vertės darbų ateities kartoms. Lietuva išsivaikšto negrįžtamai. Iš užsienių parvažiuoja tik tie, kurie ir ten buvo socialiai remtini. Kembridžus ar Harvardus baigę čia metų metus ieško darbų, jei Tėvynėje neturi partinę ar KGB aukštąją baigusių įtakingų gentainių.

Taigi, stovėdami prie kokio nors nereikšmingo LR Seimo įėjimo, kantriai klausydamiesi savo pačių valdžion pasiųstųjų patyčių, PRIVALOME išmokti nesusipriešinti, neišsidraskyti, nekonkuruoti, nepasiduoti provokacijoms. PRIVALOME galvoti, kaip atremsime iš biudžeto finansuojamų partijų-milijonierių propagandinį populizmą visais įmanomais viešųjų ryšių šaltiniais. PRIVALOME strateguoti, kaip mes sukviesime žmones referendumo dieną prie balsavimo urnų.

Jei neįvyks pokiliminiai antikonstituciniai sąmokslai, referendumas gali vykti per Jonines (birželio 22-ąją) ar net Mindaugo karūnavimo dieną... Visokio valdžios „humoro“ tikėkimės šiais Arklio metais. JIE jau pademonstravo, ką sugeba. JŲ pusėje Vytautas Landsbergis – didis ir be galo talentingas žmogus. Niekas kitas Lietuvoje nesugeba taip sutelkti žmonių meilei ar neapykantai. JIEMS socialiniame tinklapyje FB jau „ganosi“ liberalų logotipu pasipuošęs asilas, kviečiantis rimtam pilietiniam pasipriešinimui – rinkiminių biuletenių išsinešimui iš rinkiminių apylinkių. Esu tikra, kad VRK skirs didesnes sumas rinkimų organizatoriams, nes po tokios liberalų agitacijos bus labai sunku suskaičiuoti rezultatus apylinkes uždarius…

MUMS „skiepus“ viešojoje erdėje jau leidžia prezidentė ir premjeras, teigdami, kad politikai ir ES viską žino ir supranta (už to žinojimo Konstitucines iliustracijas R.K.Urbaičiui ordinas), o referendumo organizatoriai – „...siurbėlės, niekšai, bastūnų gauja“... Ar sutinkame su tokiais vardais?

JIE neatlaikė išbandymo valdžia. Mūsų šalyje juk daug kas aukštyn kojom apvirto – perrašoma Konstitucija, į partinius rėmus įsprausta savivalda, parlamentas bei vykdomosios valdžios struktūros. VSD sekimo objektas – ne valstybei, o valdžiukei nelojalūs amenys. STT, FNTT objektyvi veikla pridusinama vienu telefoniniu skambučiu. Nuomonę apie neišvalintą prokuratūrą bei teismus pasilieku sau, nes šiuo metu kaip tik atlieku labai asmenišką žurnalistinį tyrimą, kurio rezultatus pateiksiu atskira knyga. Kitaip nebeįmanoma. Todėl baikim skaldytis ir pyktis, vieningai strateguokim bei teisingai sudėliokim RINKIMINIUS PRIORITETUS.

P.S. Jei perskaitę rašinį, pagalvosit: et, nusipaisto ta moterėlė iš provincijos, pamąstykit akimirką: KADA, KAS ir KOKIU klausimu dar surinks 320 000 parašų referendumui po to, kai Seimo liberalai skaidriai pakoreguos LR Referendumų įstatymą?..

P.P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

su pagarba referendumiečiams       2014-02-21 20:05

Mus padarė PAX AMERICANA kolonija, o valdžios kolonijose visais laikais ir
visose šalyse buvo lygiai tokios, kaip mūsiškė: pigiai parsiduodančios, korumpuotos ir apvaginėjaučios bendrapiliečius.

Referendumas dėl žemės pardavimo užsieniečiams tai vergų sukilimas, kurio
mūsų vietininkai bijo ne mažiau nei Krasas bijojo Spartako. Autorė labai
teisingai sako, kad reikia koncentruotis į vieną tikslą, nesiblaškyti ir siekti pergalės referendume, nes jis taptų pirmuoju žingsniu išeiti iš vergijos, tapti laisvais piliečiais.

Česlovas        2014-02-21 11:16

Juozai ,
Galima paieškoti ir kitos vietos. Na bet vardan Lietuvos ateities galima ir sodybas panaudoti . Kas liečia štanketus, tai turiu senų parūdijusių vamzdžių. KGB-istų kuproms tiks.

Raimundas       2014-02-20 22:40

Kad apginti savo teises, tauta turi eiti į gatves.

Irena Vasinauskaitė       2014-02-20 18:25

Paaiškinu. Signataras Zigmas Vaišvila faktiškai privertė arogantiškąją VRK vadovautis LR Referendumo įstatymu ir balsuoti dėl surinktų bei jiems pateiktų parašų perdavimą Seimui. Tik keli signatarai - N.Oželytė, A.Endriukaitis, Z.Vaišvila aktyviai dalyvauja valstybės gyvenime, pakankamai operatyviai reaguoja į tuos klaidžiojimus, apie kuriuos jie, matyt, net negalvojo atkurdami Nepriklausomybę. Už konstruktyvią kritiką bei pilietinį aktyvumą visi paminėtieji signatarai yra ignoruojami viešosios erdės formatuose.  Manau, tokia realybė. Nieko asmeniško.

Česlovas       2014-02-20 14:49

Gerb. Irena,
Jus visiškai teisi, kad dabartinė valdžia neatlaikė išbandymo valdžia, nes už jų nugarų buvo sovietinis melas su noru pavadinti tai demokratinėmis vertybėmis. Dabar juk visiems aišku, kad ant sovietinio melo pamatų demokratijos neatkursi. Taigi šie neišviešinti ,,demokratai” pradėjo valdyti šalį pagal senus nugyventus sovietinius metodus, kai valdininkai (Lietuvos Valstybės tarnai) save paskelbia Valstybę, o su tikrą Valstybę ( Tautą ir Piliečiais) elgiasi, kaip su savo tarnais. Taigi po tokio ,,demokratinio” cirko prasidėjo Lietuvos Valstybės sovietinis valdymas prisidengiant demokratijos vardu.  Tai negirdėti dalykai Europos Demokratijoje!!!
Štai ką reiškia prileisti sovietą KGB-istą prie demokratinio lovio, kai net demokratinės ES senbuvės nereikalauja Lietuvos Valstybės atkurti istorinį teisingumą savo Tautos ir Piliečių atžvilgiu. Peršasi tokia išvada , kad demokratiją vis dėlto būtina atkurti viešinant ir teisiant sovietinius nusikaltėlius, išslaptinant dabartinę įslaptintą informaciją ir taip išvelkant į dienos šviesą tikruosius nusikaltėlius Lietuvos Valstybėje. Dabar gi šie nusikaltėliai, remiantis sovietinę ideologiją, ramiai valdo Lietuvos Valstybę, nes tarnauti savo Valstybei ( Tautai ir Piliečiams) pagal demokratines vertybes jų niekas nemokino.
Jeigu Lietuvoje dar toliau ,,demokratinis cirkas” tęsis ir dabartinė nusikalstama sovietinė valdžia geruoju nenusišalins nuo savo postų, ignoruos Tautos ir piliečių valios įstatymą LR KONSTITUCIJA, tai Maidano įvykiai Lietuvoje garantuoti!!!
Ukrainos įvykai parodė:
Norint atkurti demokratiją reikalinga Tautos ir Piliečių vienybė. Šito mūsų dabartinė antikonstitucinė Lietuvos valdžia aiškiai bijo. Taigi vienybė vardan laisvės ir demokratijos GERBIAMIEJI.

Česlovas       2014-02-20 14:25

Gerb.Irena ,
Jus visiškai teisi, kad dabartinė valdžia neatlaikė išbandymo valdžia, nes už jų nugarų buvo sovietinis melas su noru pavadinti tai demokratinėmis vertybėmis. Dabar juk visiems aišku, kad ant sovietinio melo pamatų demokratijos neatkursi. Taigi šie neišviešinti ,,demokratai” pradėjo valdyti šalį pagal senus nugyventus sovietinius metodus, kai valdininkai (Lietuvos Valstybės tarnai) save paskelbia Valstybę, o tikrą Valstybę ( Tautą ir Piliečius) elgiasi, kaip su savo tarnais. Taigi po tokio ,,demokratinio” cirko prasidėjo Lietuvos Valstybės sovietinis valdymas prisidengiant demokratijos vardu.  Tai negirdėti dalykai Europos Demokratijoje!!!
Štai ką reiškia prileisti sovietą KGB-istą prie demokratinio lovio, kai net demokratinės ES senbuvės nereikalauja Lietuvos Valstybės atkurti istorinį teisingumą savo Tautos ir Piliečių atžvilgiu. Peršasi tokia išvada , kad demokratiją vis dėlto būtina atkurti viešinant ir teisiant sovietinius nusikaltėlius, išslaptinant dabartinę įslaptintą informaciją ir taip išvelkant į dienos šviesą tikruosius nusikaltėlius Lietuvos Valstybėje. Dabar gi šie nusikaltėliai, remiantis sovietinę ideologiją, ramiai valdo Lietuvos Valstybę, nes tarnauti savo Valstybei ( Tautai ir Piliečiams) pagal demokratines vertybes jų niekas nemokino.
Jeigu Lietuvoje dar toliau ,,demokratinis cirkas” tęsis ir dabartinė nusikalstama sovietinė valdžia geruoju nenusišalins nuo savo postų, ignoruos Tautos ir piliečių valios įstatymą LR KONSTITUCIJA, tai Maidano įvykiai Lietuvoje garantuoti!!!
Ukrainos įvykai parodė:
Norint atkurti demokratiją reikalinga Tautos ir Piliečių vienybė. Šito mūsų dabartinė antikonstitucinė Lietuvos valdžia aiškiai bijo. Taigi vienybė vardan laisvės ir demokratijos GERBIAMIEJI.

janis       2014-02-20 14:11

Matem per TV ir dantys traskejo ta diena , kai VRK turejo priimti sprendima itvirtinti surinktus parasus referendumu, VRK nariai ofise sedejo atsileide baltom apykaklem ir grazus. O referendumo organizatoriai gerbiami Pranciskus, Vaisvila,Panka ir kiti stovejo . Stovejo kaip duonos trupiniui gauti, kaip piemeneliai su striukemis ir staciomis. Atrode bjauriai. Argi nebera Lietuvoje laisvos kedes, laisvos pakabos drabuziams, kad pasodint zmones prie bendro stalo dialogui. Mes Lietuviu tauta esame per daug pazeminti ir nuvertinti , musu tauta , garbinga ir gabi tauta , nesame to verti kaip su mumis elgiamasi

Paaiskinkite       2014-02-20 14:01

Kodel alternatyviais turinciuose buti portaluose (isskyrus Alka) ignoruojamas Z.Vaisvila.Vel uzkulisiniai zaidimai ?Tuomet veidmainiskai skamba Grybauskaites nusleptos biografijos kritika.Tiesa yra viena,ne dalimis.

šiaulietis       2014-02-20 12:08

Valstybės valdymas valdininkams tapo tik priemone asmeninio gėrio susikūrimui.
Drakonas mirė, tegyvuoja drakonas vis labiau išalkęs su periferinėmis pinigų plovyklomis. Kaip pavyzdys vadinami krizių centrai, MVIC Šiauliuose 119000Lt per metus iš socministerijos ir jokių ataskaitų. Ministerija dangsto MVIC ir visuomeninkai 2 mėnesius negauna atsakymo, kodėl nėra ataskaitos apie MVIC mokesčių mokėtojų lėšų panaudojimą.
Tai tik viena iš sričių. Vadinama teisėsauga, kuri išteisina nusikaltėlius, o nekaltus padaro nusikaltėliais.

alius       2014-02-20 11:32

ŽEMĖ MAITINTOJA ŠAUKIA

Anikė       2014-02-20 11:21

Konstitucija Tautos,ne saujelės dabar iki dantų ginkluotų valdžiagyvių.Kitaip
manantis ar skurdžiai gyvenantis nei runkelis,nei patvorinis,nei violetinis…
Jis - Lietuvos pilietis,sukūręs ir vis dar kuriantis valstybės materialinę bazę.
Valdžia,niekinanti ir skriaudžianti savo žmones,išsigimusi,pasmerkta žlugti.
Išsigimėlių išdavikų ir ES nelaukia,supranta,kad bet kada tokie gali išduoti,
nes tokių smegenėlėse vienas vingis-godumas.

Silpnybės       2014-02-20 10:59

Žmoneliai neatlaiko išbandymų ne tik valdžia. Nežinia kokių išbandymų neatlaikė ponia Pociunienė, jeigu įsijungė “Marijos radijuje” į darnų Adomėno vadovaujamą žmonių mulkintojų chorą ir su pasigardžiavimu gieda apie tai, kokia blogybė yra referendumas. Pati nukentėjusi nuo antidemokratijos, dabar tapo uolia jos gynėja, nes, girdi “suprato”.
Kuo labiau aštrės situacija mūsų šalyje, tuo daugiau atsiras žmonelių, neatlaikiusių ir kitų išbandymų: pinigų, gąsdinimų, šantažo. Tokių įrankių bet kuri gauja turi pakankamai.

valdžiažmogiai - tai tik šūdas       2014-02-20 10:53

senai pastebėta: šūdai kyla į viršų smile

Pragmatikas       2014-02-20 10:33

Rimtos pajėgos - mes patys. Todėl iki užkimimo, nepiktai turime kalbėtis su kiekvienu abejojančiu referendumo svarba. Net jeigu daniškų kiaulidžių srutomis apipils, įsižeisti neturime teisės. Privalome tapti mūsų Tautos knygnešių darbo tęsėjais - eikime į žmones ir kalbėkimės, nes neturime pinigų brangiai pirktinio ploto ar eterio laiko propagandai.

Pagelžkelio Severija        2014-02-20 10:20

Išmintinga, skaudu, nors   ir   viltinga.

Mes, pasyvioji dauguma,  esam likę stebėtojai,  savų žarijų žarstyt nenorim, ypač, kai Laisvė dega Maidane, ir mūsų bėdos atrodo tiesiog kasdieniškos ir smulkios tame fone.
Bet kada ( ir ar atsiras)  rimtų  pajėgų  kaip kokį  sukriošusį namą  renovuoti mūsų  valstybės valdymą,  dar klausimas.

Viskas teisingai       2014-02-20 10:14

Mes “runkeliai” labai puikiai jus suprantam, bet ar supras tie, kuriems reikia šauktis runkelių pagalbos įvesti tvarką Lietuvoje. Reikalingi tokie šaukliai, kurie galėtų ir reikėtų ne sėdint kažkur kabinetuose ar užsidarę namuose aiškinti kiekvienam kaimiečiui ar pensininkui referendumo svarbą, svarbą nedaleisti prie lovio užsisidėjusių parteihenosų. Labai gaila, kad mūsų jaunimui pasitikėjimo nėra, nes jų konservinės-liberastinės pažiūros ir veda Lietuvą į pražiūtį.

Mano nuomone,       2014-02-20 9:55

tai paskutinis sansas LIETUVAI.TEPADEDA DIEVAS.

Pastaba       2014-02-20 9:41

Gerbiama Irena, Jūs turite būtinai eiti į europarlamentarus!

komunistų step by step duoda vaisių       2014-02-20 8:22

komunistai step by step - pagal AMB metodiką - susigrąžino absoliučią valdžią Lietuvoje

Arnė       2014-02-20 8:07

„Patys mes kalti – metų metus tuos pačius valdžion renkame, jiems atstovavimą deleguojame, o rimtai kontroliuoti – pamiršome. Išlepo, kaip vaikai neprižiūrimi, todėl metas pradėti veikti. ...Manau, labiau nei žemės pardavimo veto valdžios ilgasėdžiai bijo magiškojo 100 000 skaičiaus.“ Dėkui, kad rašote; visi jaučiame nerimą, ar pavyks suitelkti? METAS VEIKTI, kada, jei ne dabar?

tiesa       2014-02-20 6:59

mums visiems reikia ateiti pria balsavimo urnų.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.