Prezidento rinkimai 2019

Jei Arvydas Juozaitis taptų Daukanto aikštės rūmų šeimininku…

Tiesos.lt siūlo   2019 m. balandžio 20 d. 17:06

27     

    

Jei Arvydas Juozaitis taptų Daukanto aikštės rūmų šeimininku…

Jūsų dėmesiui siūlome portalo tv3.lt pokalbį su kandidatu į prezidentus Arvydu Juozaičiu.

Išsamiame interviu aptariamos pagrindinės rašytojo ir filosofo, vieno iš Sąjūdžio steigėjų dr. A. Juozaičio nuostatos vidaus ir užsienio politikos temomis: konstruktyvus bendradarbiavimas su Seimu ir Vyriausybe, naujų parlamento rūmų steigimas, ministrų skyrimo tvarkos keitimas, dėmesys regionams, išvykusių tautiečių susigrąžinimas, santykiai su kaimyninėmis valstybėmis, efektyvi kova su korupcija, prisiekusiųjų teismas, įvairių mažumų padėtis, Lietuvos karinis saugumas, dvi Lietuvos, Dalios Grybauskaitės prezidentavimo vertinimas ir pan.

Portalo tv3.lt žurnalisto Vilmanto Venckūno straipsnį „Arvydo Juozaičio svajonių Lietuva: prisiekusiųjų teismas, tribunolas ir antras Seimas“ rasite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

nervas pritaria jūratei       2019-04-30 19:07

Geriausias kuriam galima pritart yr A.J.

Kažkas man pasiūlė Paidoką ,..., nale Jis atsirado tik per šiuos rinkimus…
Kam keist savo pasirinkimą į šnd. išdygusį , nei į seniai žinomą ?

Stasy,       2019-04-23 9:52

Kad įrodytum, jog nemeluoji, pasakyk dabar komplimentą A. Juozaičiui smile

stasys        2019-04-23 7:15

Ašai .. cit. “Tuo tarpu, A. Juozaitis, neturėdamas didelių finansų, partijų paramos, puolamas ir įžeidinėjamas, sugebėjo paskui save patraukti labai daug žmonių.” kažkaip nepastebėjau tu įžeidinėjimu .smile) Pastebiu tik likusiu kandidatu skandinimą ‘purvo voniose’ ..pasiskolinu iš P.Gylio ..

Ašai       2019-04-22 15:41

Ne, su Juozaičiu nė vienas negali lygintis. Aš nesu didelė politikos žinovė, tačiau nuoširdų žmogų ir apsimetėlį atskirti sugebu.

Nežinau, gal kiti kandidatai yra tyrumo įsikūnijimai asmeniniame gyvenime, tačiau kas galėtų ginčytis, jog be partijų bei didžiojo verslo paramos nei Nausėda, nei Šimonytė, nei Skvernelis savo pusėn patrauktų labai mažai žmonių. Jie tiesiog neturi charizmos, neturi vizijos, tėra geri dokumentų ir direktyvų analitikai.

Tuo tarpu, A. Juozaitis, neturėdamas didelių finansų, partijų paramos, puolamas ir įžeidinėjamas, sugebėjo paskui save patraukti labai daug žmonių. Žinau tokių, kurie savo laiku norėjo rinkti Pavilionį, Ušacką, bet dabar, išgirdę Juozaitį, ruošiasi balsuoti tik už jį. Nežinau, ar užteks Juozaičiui sėkmės šiuose rinkimuose, tačiau jis vis tiek yra visa galva pranašesnis už kitus kandidatus.

Prisiminkime, jog ne tik sisteminiai kandidatai, bet ir kai kurie paprasti žmonės pinigus užsidirba kasdien meluodami, tarnaudami oligarchams. Jų ausys pripratusios prie nieko nereiškiančių žodžių, jų smegenys veikia pinigų gamybos režimu, o jausmų pasaulis paįvairinamas tik naujais pirkiniais ir besaikiu vartojimu. Tokie “rinkėjai” mane baugina labiausiai.

Ar gali       2019-04-22 14:52

nors vienas is kitu likusi kandidatu pravesti debatus tokiame lygije kaip A.Juozaitis.Ir matymas ir isprusimas visa galva auksciau.Seniai aisku, tik A.Juozaitis siame laikmetyje tinka i prezidentus.Ateis leikas, pasikviesim geresni is Marso…Balsuosim patys uz ir dar prikalbinsim is pazistamu rato.

Ašai       2019-04-22 9:39

Pradedu galvoti, kad rinkimų rezultatą lems atsitiktinumas. Teisybė tokia, kad nemažai vilniečių, kurie deramai nesuvokia, kokia yra likusios Lietuvos situacija, tikrai ruošiasi balsuoti už sisteminis kandidatus - Šimonytę ir Nausėdą. Nekenčiantys konservatorių, eina už Skvernelį. Sąmoningesnė visuomenės dalis, jaunos šeimos, provincijų gyventojai simpatizuoja Puidokui ir Juozaičiui. Puidoko neišrinks tikrai, bet Juozaičio žemais reitingais irgi netikiu.

Reikia balsuoti už Juozaitį, bet būti pasiruošus viskam. Marionetinis prezidentas didžiųjų ES permainų šviesoje gali net pasitarnauti. Kas gros muziką, taip ir šoks.

dėkit pasirinkimo motyvus ant stalo, ponai!       2019-04-21 23:59

Kas yra A.J. visiems truputį galvojantiems seniai aišku.
O štai jo komandos sudėtis įdomi ir verta dėmesio. Ne visi ten supuolę yra naivūs.
Net keista, kad niekas į tai neatkreipė dėmesio.

Dzeikas       2019-04-21 18:04

Ch., as zinau ,kad tu labai myli AJ. Bemaz kaip nekurie Josifa Stalina savo laiku. Meile prota nutildo, bet nuo proto isjungimo paskemiu ji deja neapsaugo.

Chingishan to Dzeikas       2019-04-21 17:51

Savo pastebėjimus ir patarimus juokingas ekperte pasilaikyk sau. lygis antroko ir čia sėdi visus moko. (netgi rimuojasi)

Dzeikas       2019-04-21 17:19

stasy, kuo pats kvepia - tuo kitus tepa, sena kaip pasaulis, o pamirsta net ir senos kekses:-D

$+$       2019-04-21 17:10

Einant į tą vietą (prezidentūrą) reikia turėt labai stiprią komandą. Ir aš ne veltui sakau, kad aš turiu tą paskutinį pulką!“

Tai A.J. žodžiai, pasakyti dar pereitų metų vasara. Jau kartą klausiau: kur tas pulkas, kas ji sudaro? Deja, atsakymo neišgirdau, o šiame interviu pasakyti žodžiai: „esamas ministras Algirdas Monkevičius, man atrodo, turi pakankamai kvalifikacijos, galima jį palikti“, verčia suabejoti kandidato kompetenciją. A.M. jau trečią kartą vadovauja šiai ministerijai ir yra ženkliai prisidėjęs prie tos sistemos esamų problemų atsiradimo.  Už lango ne 1990 ar 1992 m., kad reikėtų remtis buvusiais rajkomo sekretoriais. Bijau, kad šie pasvarstymai, taip ir liks žydra svajonė.

stasys        2019-04-21 15:25

Dzeikui ... Gerai parūkius ar patraukus iš gurklelio tikrai tie žmonės turėjo keistai atrodyti . Visi paniurę , keisti , ko paklausius šalinasi ..o kai kurie netgi bėga ..ir vaikai tik prisiartinus pradeda verkti .. Jokiu linksmu šypsenų ir klegesio ..jokio vartaliojimosi ant grindu oro uoste .. Ar Jus tikras kad tada pasiekėte Lietuva ?..jaučiu nugara kad tada nutūpėte Karaliaučiuje.. pritrūkus kuro ..Geografiškai kraštas panašus o ir žmonės tokie paniurę ..(nusižiovauju) .

trinti niagalyma       2019-04-21 14:53

diamokratyja.
niekšų tejsias rejke gerpti

Adminai,       2019-04-21 14:47

varykit lauk tą šiukšlių šiukšlę stasį... Dėl šito padaro normalūs komentatoriai nenori rašyti…

Dzeikai, stasy,       2019-04-21 14:22

NUO-BO-DU :(

Dzeikas       2019-04-21 13:41

stasy, kai po 12 metu pertraukos aplankiau Lietuva 2010-13mm radau padeti (sulygynus su 90-uju pradzia) aprasyta zinomame sovietiniame 2-eiyje:
Zhytj , tovarisci, stalo lucsie, (Gyvent tapo gereliau,
Zhytj stalo viesielieje.      Gyvent tapo linksmeliau,
Sheja stala tonjshe,          Sprandas tapo kiek liesiesnis,
No za to - dlinneje!          Uztatai ilgesnis!, rus.)
Pries isvykstant i JAV tokio dalyko, kaip vairuotuoju pietavimas nestabdant sunkvezimio negirdejau. O po ju - jau buvo norma. Zmones pakumpe, igazdinti, susiguze,lakstanciomis akutemis tarsi vistas voge ir blogai pedsakus nuvale.
Tikrai kitokia salis negu iskart po TSRS zlugimo.Tada dar nepaisant nedarbo daugelis buvo savigarba issaugoje.
Nesakau, kad AJ programoj nieko idomaus nebutu.Savivaldos reformu ideja diskutuotina. Bet tai kaip grudas meslo juroje. Visa kita, kazkokie New Vasiuku projektai ir nusikalbejimai keistuolio vasaros nemaciusio. Be to kai zmogus kuriam teises primatas negalioja man neidomus.Tai ne zmogus - tai banderlogas.

Jūratė       2019-04-21 12:19

Aš irgi: su kuo pakalbu, visi ruošiasi balsuoti už Juozaitį. Žinoma, ne kitoje tikrovėje gyvenantys vilniečiai… Kuriems Lietuva klesti, auga ir pilnėja.

Jei ir netikit, kad išrinks, balsuokit. Raginu visus.

kvailių šalies stebuklų lauke       2019-04-21 11:48

norėti nedraudžiama! smile

stasys        2019-04-21 10:43

Dzeikai jei yra priemonės ir idėjos , reikia imti ir daryti o ne svaičioti raguoto vatniko kliedesiais apie SGD terminalo neefektyvumą . Tai kas buvo ir yra šiandiena dvi skirtingos Lietuvos , aš nežinau kurio regiono gyventojas esate ..bet galiu užtikrinti Lietuva turi tiek moksline tiek technine baze tam žingsniui žengti .. Reikia imti ir daryti .. iš to ka matau , nors visi aplinkui tyli , ryžto tam irgi netrūksta . Jei A.Juozaitis anos Lietuvos vyras ..jam šansu toliau žengti praktiškai nėra .  Prezidentas privalo matyti savo šalies potencialą .. ir suprasti kur jo trukumai ir pliusai slypi .  Gelbėtojai turi gelbėti , bet į ateitį žengia tik lyderiai , kas yra A.Juozaitis iš tu dvieju man paslaptis .. Tai apie ka žmogus tame str. kalba ....!!! -  aš pasimetęs .

Dzeikas       2019-04-21 10:27

Chingischanai, zenklu ,kad tapai brandziu zmogumi , bus tavo suvokimas kad morka kurios tu beviltiksai sieki, pakabino tau pries nosi vezimo seimininkas kuri tu velki.

Dzeikas       2019-04-21 9:50

stasiui:
Karines pramones arganizavimo zlugimas remiasi i bendra lietuviska korupcija ir nesugebejima nevogti(jeigu nepotizma priskirsime vagysciu ir korupcijos rusiai).
Ryskiausias to pavyzdys saudmenu gamybos zlugimas, kai nupirkus surinkimo linija ir paleidus ja soviniu savikaina pasirode gerokai didesne negu ju pirkimo is uzsienio kaina. Cia dar tada kai lietuvis iki ausu sypsojosi gaudamas $200 menesini atlyginima. JAV , kur ir uz 2000 subine judinama nenoriai, soviniu kaina gaunasi kapeikine. Puses delno dydzio saldainis negro grocery brangesnis buna.
Yra pramones ir kapitalo atejimo ir pletros desniai, pagal kuriuos nesant tinkamo zmogiskojo kapitalo ir infrastrukturos(pastaroji irgi remiasi i zmogiskaji kapitala ir nuo jo priklausoma) SUDETINGA gamyba i tokia valstybe neateina. Jeigu paskatinti ne rinkos metodais jos atejima (ismokomis,dotacijomis) tada tokia gamyba ateis, bet del zemos zmogiskuju istekliu ir infrastrukturos kokybes tokios gamybos savikaina, o neretai ir kokybe bus pernelyg didele , kad konkuruoti laisvoje rinkoje.

stasys        2019-04-21 9:10

Pakritikuosiu S.Juozaiti dėl kai kuriu jo išsakytu minčių . Sunku iš to plano pamatyti visuma pav. kaip pagerės urėdijų darbas gražinus iš dalies seno įstatymo veikimą , o va ministerijoms tai jau kitas reikalas ,mol jas po vienu stogu tinka . Tai labiau kvepia valdžios uzurpacija , kai viena iš trijų valdžios apviju susiaurina kita ir siūlosi pateikti tik teisingus atsakymus, .. beje dėl urėdijų ..ju darbo efektyvinimas butu naudingas ..taip kaip tam darbui reikalingas kažkoks bendras planas kurio valstiečiai dar nėra pateikę visuomenei ...Gal todėl tas darbas atrodo padrikas ir neefektyvus ..o gal čia kyšo senu urėdu ausys ..kas paneigs ta galimybe .?  Gaivinti regionus galima tik gražinus į juos žmones ..ir tai tikrai ne busimo Prezidento darbo vaisiu derlius ..o ir ka Prezidentas žino apie kiekviena regioną atskirai gaivinimui? , taip plečiant savivaldos galias tas darbas sektųsi geriau , bet tam vėlgi reikia žmonių ..kuriu ten nėra. Pilietybės klausimu matyt sutikčiau ..kai įdėja gimsta bėdai prispyrus ja reikia labai apgalvoti ..tokie sprendimai turi turėti procesą visuomenėje kai ji ta klausimą išdiskutuoja įvardinat visas galimas ir menamas to įstatymo blogas pasekmes ..Stabdyti ..tai reiškia leisti žmonėms patiems pasirinkti ar jiems reikia tos Lietuvos pilietybės kai gyvenama užsienyje . Taip kad sprendimas laukia saliamoniškas .. priimti ir vėliau taisyti , taisyti , taisyti . Idėja dėl Senato gali reikšti kad toje valstybėje liko dvi partijos ..su bendra ideologija ..o Lietuva oij kiek dar toli nuo tos demokratinės brandos .., Tie vakarietiški demokratijos įrankiai labai populiarus ..bet mielieji ar mes tikrai pasiruošę dar labiau išskaidyti tokioje mažoje valstybėje valdžios galias .. ? man tai panašu į kažką labiau reklaminio tam kartui ..nei įdėja kuri turi pamatą ir poreikį .Dėl elektroninio balsavimo turi spręsti ne Prezidentas o ta jauna visuomenė kuri perduos savo sprendimo galia tam velnio įnagiui (internetas) , bet kuriuo atveju rizikuoti verta jei suprantame rizikos pasekmes .Nieko nedaryti reiškia likti vietoje ..kai kiti žengia .. į priekį . Dėl krašto apsaugos išlaidu 2 proc. tas minimumas kuris reikalingas išlaikyti padoru finansavimą tai institucijai ,. Bet nepakankamas jei nutartume turėti ir pramone kuri aptarnautu ta krašto apsaugą ..Kvaila manyti kad pinigai leidžiami krašto apsaugai sukrenta į duobe .. priešingai tai viena iš sričių kuri kitose šalyse aktyvina technologinė tos šalies sektorių .. Taip Lietuvos mastu tai menkai atrodo ..bet Lietuva ir nesiruošia čia gaminti tankus ..ir raketas .. Mes turime pramonės sričių kurios galėtu prisidėti savo idėjomis aukštomis technologijomis ...tam yra sukurti ir moksliniai parkai .. kurie šiandiena na nėra apkrauti po prakaitu .. Taip kad tas sprendimas vėlgi sakyčiau reikalauja detalesnės analizės ir diskusijų su visuomene . Naivu tikėtis kad mokykloje įvedus karini paruošima kažkaip keistųsi ir jaunu žmonių požiūris į pilietybe ..ir pilietiškumą ..tam reikia sukurti terpe kurioje jie galėtu save realizuoti ..o A.Juozaitis siūlo pagalvoti ..nesuprantu . Dėl kariuomenės pavaldumo pertvarkos ..tai ne Prezidento darbas .. ir vargiai kuo čia galėtu padėti A.Juozaitis . Iš to kas rašoma jaučiu kad linkstama vėl prie profesionalios kariuomenės ..man tai atrodo kaip braidymas po sena balą . Apie santykius su kaimynais ..Lietuva čia reiškia tašką ..apie kuri sukasi likęs pasaulis ar tai reiškia kam mes vėl perduodame iniciatyvos gaires kitiems ir jau ši karta elgsimės kaip buvo dera a.a. A.Brazausko laikais ..turėti sau tinkama vieta tiek pagal ūgį , svorį ir dydį .?  o kaip su protu .?  ambicijomis .Nežinau ar aš teisingai suprantu A.Juozaiti ..kalbėti su Estija tarpininkaujant Latvijai ?  čia kas ..? kaip ta pavadinti .. tiek to užteks tam kartui .., bus minčių papildysiu ..Laikas šventiems kiaušiniams . Su Šventomis Velykomis visus .

tiek       2019-04-21 8:45

na ,jis iš tų “išrinktųjų” ,kurie pasiekę kandidatavimo kartelės lygį ,mano manymu yra taip pat liberalas,liberalų Lietuvoje vienas pradininkų.Kadangi vis tik nebuvo aukščiausioj valdžioj ,manau yra vienas iš mažiausiai sugadintų žmonių. Toks dar yra Puidokas. Kiti kanidatai atpuola pirmiausia todėl ,kad yra akivaizdžiai (iš jų neadekvataus elgesio,kurį anie skaito normaliu.Geriausias tokio sužaloto žmogaus pavyzdys - Kubilius ) Taigi, jo išrinkio atveju ,jam palinkėčiau kiek galint išlikti žmogumi.Pirmiausia.

Chingishan       2019-04-20 22:07

Pats balsuosiu ir raginsiu(u) kitus balsuoti už A.Juozaitį- ir jis laimės.

Sapnas       2019-04-20 21:00

Deja tokie svaičiojimai yra tik savęs paguodimas, visiškai yra kitokia situacija.

pirmam       2019-04-20 19:10

nieko nezadu, ant to paties greblio antasyk nebelipu.

Svajonės gali išsipildyti       2019-04-20 18:05

Žinokit, gali tapti, nes žmonės ne akli -  su kuo bepakalbėtum, žada už jį balsuoti. Į antrą turą tikrai pateks, nors dalį jo rinkėjų į savo pusę pervilios didžiausi jo priešai Andriukaitis su Skverneliu.  Mūsų pareiga -  nepalikti jo vieno žūtbūtinėse trijų savaičių grumtynėse.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.