Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Geopolitika, Europa

Jeanas-Claudas Junckeris. Taisykime Europos stogą, kol šviečia saulė

Tiesos.lt siūlo   2017 m. gruodžio 17 d. 3:32

8     

    

Jeanas-Claudas Junckeris. Taisykime Europos stogą, kol šviečia saulė

lzinios.lt

Šiemet kovą Europos Sąjunga (ES) minėjo Romos sutarčių 60-metį. Tai buvo proga susiburti ir apžvelgti, ką ji mums padėjo pasiekti. Tačiau tai buvo ir metas pažvelgti į ateitį, kaip toliau vykdyti Europos pažadus būsimoms kartoms. Su tokiomis mintimis Europos Komisija (EK) parengė baltąją knygą dėl Europos ateities ir inicijavo diskusijas.

Kėlėme svarbų klausimą, kaip mums visiems pasimokyti iš praėjusio dešimtmečio patirties. Prieš dešimt metų smogusi pasaulinė finansų krizė prasidėjo ne Europoje, tačiau ji atskleidė didelius trūkumus – mūsų finansinės sistemos mechanizmo ir euro zonos institucinės struktūros ydas. Ir ji sukėlė didžiausią ir ilgiausią mūsų laikų nuosmukį.

Žvelgdami į ateitį, negalime likti tokie pat pažeidžiami. Privalome drauge kurti geresnes ekonomines ir socialines struktūras, kurios leis Europos piliečiams jaustis stabiliau ir saugiau.

Tam dabar pats tinkamiausias metas. Atkakliai pasistengus, ES ekonomika auga kelerius metus iš eilės. Nors kai kuriose šalyse nedarbas iki šiol neleistinai didelis, tačiau, palyginti su 2008 metais, jis dabar pats mažiausias. Į viešuosius finansus grįžta tvarka, ir atsigauna investavimas. ES bankai beveik padvigubino kapitalo pakankamumo rodiklius, neveiksnių paskolų nuolat mažėja. Patvirtinome naujas taisykles, kad mokesčių mokėtojams netektų mokėti už sunkumus patiriančius bankus. Euru pasitikima labiau nei bet kada anksčiau.

Kaip byloja patarlė, stogą taisyti reikia, kol šviečia saulė. Dabar mums atsirado proga – ir turime pareigą – padaryti mūsų ekonomiką ir visuomenę atsparesnę ir tvirtesnę.

Todėl EK pateikė planą, kaip ES ekonomikos valdymas galėtų tapti vientisesnis, veiksmingesnis ir padidėtų demokratinė atskaitomybė už jį. Kelerių metų darbais pagrįstu planu siekiama stiprinti ekonomikos augimą, remti konvergenciją ir gerinti makroekonominį stabilumą visų piliečių labui.

Euras visada buvo vienijantis projektas. Tai bendra ES valiuta ir antra dažniausiai naudojama valiuta pasaulyje. Stipri euro zona naudinga bendrajai rinkai ir visai ES. Tai ypač akivaizdu prisiminus, kad visos valstybės narės, išskyrus dvi, teisiškai įsipareigojo įsivesti eurą, kai atitiks sąlygas. Pasitraukus Jungtinei Karalystei, euro zonos šalių ekonomika sudarys 85 proc. visos ES ekonomikos. Kurdami ateities planus turime galvoti apie visus.

Jau pateikėme plane numatytus pasiūlymus sukurti bankų sąjungą ir kapitalo rinkų sąjungą, kad sumažėtų bankų sektoriuje likusi rizika, būtų įvairinami realiosios ekonomikos finansavimo šaltiniai, o privačiojo sektoriaus rizika būtų geriau paskirstyta.

Straipsnio tęsinį skaitykite lzinios.lt portale ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

buvo Karalius-Saule -       2017-12-18 0:55

Liudvikas XIV(pranc. Louis XIV Le Roi Soleil, 1638m.) , dabar Junkersas, galimai, nori, kad ji vadintume Saule. Man jis blogiau uz Liucipieriu, neissipagiriojanti nuo savo ,,sauletu” svajoniu su stiklu whisky rankoje

ettt,       2017-12-17 21:20

Visos ESos šalys prasiskolinusios ir JAV taip pat - pas visus kiauri stogai.

$+$       2017-12-17 19:51

Valstiečiai tikrai galėtų prisidėti. Bent jau porą mašinų šiaudų nusiųstų.

Tarabilda       2017-12-17 18:54

Alkoholikas ir klounas durnių volioja savo pezalais. Iš tikro vykdomas prieš trisdešimt metų sukurtas komunistų planas. Netikit, tai pasiskaitykit: ““The most puzzling development in politics during the last decade is the apparent determination of Western European leaders to re-create the Soviet Union in Western Europe.”

― Mikhail Gorbachev

ar nors viena sisteminė MIP informavo?       2017-12-17 17:27

pirmą sykį girdžiu: Gruodžio 16 dieną Prahoje įvyko Europos parlamento frakcijos „Nacijų ir laisvių Europa“ kongresas pavadintas „Už suverenių tautų Europą“ (For a Europe of Sovereign nations). Jame dalyvavo Europos tautininkų partijų atstovai.
Kongreso dalyviai tvirtai pasisakė prieš imigraciją. Gerdas Vildersas palaikė Višegrado šalių poziciją neįsileisti migrantų iš Azijos ir Afrikos.

Čekijai kongrese atstovavo čekų-japonų kilmės partijos „Laisvė ir tiesioginė demokratija“ pilmininkas Tomio Okamura, kuris perspėjo Europą nuo „musulmonų kolonizacijos“. Okamuros partija turi 22 vietas 200 vietų Čekijos parlamente.

Okamura pasakė, kad „Europos sąjungoje vyksta degradacija tradicinių europiečiams nacionalinių ir kultūrinių vertybių degradacija, slopinamas patriotizmas“.

Оkamura taip pat sukritikavo ES vadovybę dėl valdymo metodų. „Europa neturi būti atskirta nuo tautų ir nacijų valstybe, valdoma biurokratų iš Briuselio“, - pabrėžė jis.

Okamura sukritikavo Martino Šulco planus kurti Europoje supervalstybę – Jungtines Europos valstijas. Jo žodžiais, ES vadovybė nori daugiau valstybės, mažiau suvereniteto, o „Mes turime priimti naują strategiją, mes turime būti drąsūs ir drąsiai įvesti draudimus laisvoms kelionėms, kaip tai padarė Trampas, mes juos turime išsiųsti atgal, turėti drąsos išsiųsti laivus atgal, kaip daro Australija“.

statybininkas       2017-12-17 15:55

Kokie čia svaičiojimai apie stogo remontą, kai pats griauna pamatus? Jau pats “ES pastatas” griūna jo kompanijos pastangomis. Ir tas stogas “suplyšo” dėl to.

Tarabilda       2017-12-17 10:27

Paskaičiau iki eilutės siunčiančios ieškoti tęsinio. Neieškojau. Iš anksto aišku, kas ten parašyta.
Būtų labai gerai, kad nė viena šito eurobiurokrato niekinga svajonė neišsipildytų, ir protekcionistinė Briuselio gauja būtų nušluota nuo Europos aslos.

Daiva       2017-12-17 8:30

Ne stogą, o pamatus reikia taisyti. Atmetus krikščionybę ir dar likusią skiedžiant islamu stogas neišgelbės.


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.