Užsienio politika

JAV valstybės sekretorius Anthony Blinken: Rusijos agresijos žmogiškoji kaina bus daug kartų didesnė, nei matėme iki šiol

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 22 d. 20:03

28     

    

JAV valstybės sekretorius Anthony Blinken: Rusijos agresijos žmogiškoji kaina bus daug kartų didesnė, nei matėme iki šiol

JAV valstybės sekretorius Anthony Blinken pranešimas Berlyno-Brandenburgo mokslų akademijoje.

JAV VALSTYBĖS SEKRETORIUS:

Laba diena. Pirmiausia pasakysiu, jog man didelė garbė turėti čia, Vokietijoje tiek daug draugų, kolegų, bendruomenių ir partnerystės lyderių, jungiančių mūsų dvi šalis. Esu dėkingas jums visiems, kad atvykote, dėkingas už galimybę apsilankyti šioje tiksliųjų ir humanitarinių mokslų akademijoje.

Šiek tiek išgirdau apie jos istoriją iš Sigmaro, šiek tiek vaikščiojau koridoriais ir labai vertinu šį svetingumą. Ši įstaiga yra žinoma dėl savo išskirtinių 300 metų mokslinių tyrimų tradicijų ir atradimų. Suprantu, kad vienas iš Akademijos šviesuolių buvo pats Albertas Einšteinas, todėl turėčiau informuoti, kad mano šiandieninės pastabos bus mažai kuo susijusios su astrofizika ir kad tai bus naudinga mums visiems.

Noriu padėkoti visoms priimančioms institucijoms, įskaitant Atlantik-Brücke. Beje, mano pažintis su Brücke tęsiasi jau daugiau nei 20 metų. Gerai prisimenu susitikimą su kolegomis iš Vokietijos Clinton administracijos laikais. Džiaugiuosi galėdamas būti su jumis, Vokietijos Maršalo fondu, Aspeno institutu, Amerikos Vokietijos taryba. Tą patį galiu pasakyti apie Daną Benjaminą, puikų mano draugą, kolegą iš universiteto laikų, iš Clinton administracijos ir Obamos administracijos. Džiaugiuosi tave matydamas.

Metams bėgant šios organizacijos padėjo kuriant, stiprinant ir gilinant ryšius tarp mūsų šalių. Vienas iš stiprios demokratijos bruožų yra stipri nepriklausoma pilietinė visuomenė, todėl esu dėkingas visiems priimančiosios šalies atstovams už jų indėlį į demokratijos plėtrą abiejose Atlanto pusėse ir, vėlgi, už tai, kad šiandien mus surinko čia.

Kaip sakė Sigmaras, ir kaip jūs visi žinote, atvykau į Berlyną labai sunkiu Europai, JAV ir, sakyčiau, visam pasauliui metu. Rusija ir toliau grasina Ukrainai. Vos per pastarąsias dienas mes tai vėl pamatėme, kartu vis karingesnę retoriką, pajėgų telkimą prie Ukrainos sienų, įskaitant šiuo metu ir Baltarusijoje.

Rusija ne kartą pasitraukė iš įvairių susitarimų, dešimtmečiais užtikrinusių taiką žemyne. Ir toliau taikosi į NATO – gynybinį savanorišką Aljansą, saugantį beveik milijardą žmonių Europoje ir Šiaurės Amerikoje, į pagrindinius tarptautinės taikos ir saugumo principus, kurių esame priversti laikytis.

Šie po dviejų pasaulinių ir Šaltojo karo nusistovėję principai nesuteikia vienai šaliai teisės jėga keisti kitos sienas, diktuoti kitai valstybei, kokios politikos ji turi laikytis, arba nurodyti, kokius pasirinkimus turi daryti, įskaitant su kuo sudaryti sutartis, kurti įtakos sferas, pajungiant savo valiai suverenius kaimynus.

Leisti Rusijai nebaudžiamai pažeisti šiuos principus, reikštų mus visus grąžinti į daug pavojingesnius ir nestabilesnius laikus, kai tiek šis žemynas, tiek ir šis miestas buvo padalinti į dvi dalis, atskirti niekieno žeme, kurioje patruliavo kareiviai, kurioje virš visų žmonių galvų kybojo pikta grėsmė. Tai būtų signalas visiems visame pasaulyje, kad šie principai žlugo sukurdami katastrofiškus rezultatus.

Štai kodėl JAV ir mūsų partneriai Europoje skiria tokį dėmesį tam, kas vyksta Ukrainoje. Tai daugiau nei dviejų šalių konfliktas. Tai daugiau nei konfliktas tarp Rusijos ir NATO. Tai pasaulinio masto krizė. Ir tai reikalauja visuotinio dėmesio bei atsako.

Todėl šiandien, taip greitai besikeičiančioje situacijoje norėčiau paliesti reikšmingiausius faktus. Pirma, Rusija teigia, kad ši krizė yra susijusi su jos krašto apsauga, karinėmis pratybomis, ginklų sistemomis ir saugumo susitarimais. Jeigu iš tikrųjų taip yra, galime viską išspręsti taikiai ir diplomatiškai. Yra priemonių, kurių galime imtis – JAV, Rusija, Europos šalys – siekdami padidinti skaidrumą, sumažinti riziką, pagerinti ginklų kontrolę, didinti pasitikėjimą. Anksčiau tai sėkmingai darėme ir galime tai padaryti dar kartą.

Iš tiesų, tai mes užsibrėžėme daryti praėjusią savaitę per diskusijas, kurias siūlėme Jungtinių Valstijų ir Rusijos strateginio stabilumo dialogo metu, Rusijos ir NATO Taryboje bei ESBO. Šiuose ir daugelyje kitų susitikimų JAV ir mūsų Europos sąjungininkai bei partneriai ne kartą kreipėsi į Rusiją su pasiūlymais abipusės diplomatijos dvasia.

Kol kas mūsų noras rodyti geranoriškumą yra nesuvokiamas, nes, tiesą pasakius, ši krizė pirmiausia nėra susijusi su ginklais ar karinėmis bazėmis. Kalbame apie Ukrainos ir kitų valstybių suverenitetą ir apsisprendimą. Iš esmės vyksta kalba, kad Rusija atmeta visą, taikią ir laisvą Europą, kokia ji tapo po Šaltojo karo pabaigos.

Nepaisant mūsų didelio susirūpinimo dėl Rusijos agresijos, provokacijų, politinio kišimosi, įskaitant prieš JAV, Bideno administracija aiškiai pasakė, kad mes siekiame stabilesnių ir nuspėjamų santykių, siekiame derėtis dėl ginklų kontrolės susitarimų pratęsimo, ir pradėti dialogą dėl strateginio stabilumo, taip pat tęsti bendrus veiksmus siekiant įveikti klimato krizę ir bendradarbiauti siekiant atgaivinti branduolinį susitarimą su Iranu. Ir mes vertiname, kad Rusija šiomis pastangomis dalijasi su mumis.

Nepaisant nepagrįstų Maskvos grasinimų Ukrainai ir pavojingos karinės mobilizacijos – nepaisant skaidrumo ir dezinformacijos stokos – Jungtinės Valstijos kartu su mūsų sąjungininkais ir partneriais pasiūlė diplomatinį šios išgalvotos krizės sprendimą. Todėl grįžau į Europą: vakar Ukraina, šiandien Vokietija, rytoj Šveicarija, kur susitiksiu su Rusijos užsienio reikalų ministru Lavrovu ir vėl ieškosiu diplomatinių sprendimų.

Jungtinėms Valstijoms tokia galimybė patiktų ir tikrai teiktų pirmenybę diplomatijai, o ne bet kokiai kitai alternatyvai. Žinome, kad mūsų partneriai Europoje galvoja taip pat. Taip elgiasi ir žmonės bei jų šeimos visame žemyne, nes žino, kad jiems teks didžiausia našta, jeigu Rusija atsisakys diplomatijos. Mes kreipiamės į šalis, esančias už Europos ribų su visa tarptautine bendruomene, kad aiškiai parodytume kainą, kurią teks sumokėti Rusijai, jeigu sieks konflikto ir priešinsis visiems ginantiems mus visus principams.

Taigi pripažinkime, kas šiuo metu gresia, kas tikrai nukentės ir kas už tai yra atsakingas. 1991-aisiais milijonai ukrainiečių balsuodami paskelbė, kad Ukrainos nebevaldys autokratai, o Ukraina save valdys pati. 2014 metais Ukrainos liaudis pasisakė už savo pasirinkimą – demokratinę Europos ateitį. Nuo tada jos gyvenimą temdo Rusijos okupacija Kryme ir agresija Donbase.

Karas Rytų Ukrainoje, kurį pradėjo Rusija, padedant ginkluotoms struktūroms, kurioms ji vadovauja, moko, aprūpina ir finansuoja, pareikalavo daugiau nei 14 000 ukrainiečių gyvybių. Tūkstančiai sužeistųjų. Ištisi miestai buvo sunaikinti. Beveik pusantro milijono ukrainiečių, kad išvengtų smurto, pabėgo iš savo namų. Ukrainiečiai Kryme ir Donbase patiria žiaurias represijas. Rusija blokuoja ir neleidžia ukrainiečiams peržengti liniją, atskirdama juos nuo likusios šalies. Šimtus ukrainiečių Rusija ir jos marionetės laiko kaip politinius kalinius. Šimtai šeimų nežino, ar jų artimieji gyvi, ar mirę.

Humanitarinės pagalbos poreikis auga. Beveik 3 milijonams ukrainiečių, įskaitant milijoną pagyvenusių žmonių ir pusei milijono vaikų, labai reikia maisto, pastogės ir kitokios gyvybę gelbstinčios pagalbos. Žinoma, nuo to kenčia ir toli nuo kovų gyvenantys ukrainiečiai. Tai jų šalis, tai jų tautiečiai. Ukrainoje nėra žmonių, kurių nepalietė priešiška Rusijos veikla. Maskva siekė pakenkti Ukrainos demokratinėms institucijoms, kišosi į Ukrainos politiką ir rinkimus, blokavo energetiką ir prekybą, siekdama įbauginti Ukrainos lyderius ir daryti spaudimą savo piliečiams, naudojo propagandą ir dezinformaciją nepasitikėjimui sėti, pradėjo kibernetines atakas prieš svarbiausią šalies infrastruktūrą. Ukrainos destabilizavimo kampanija tęsiasi nenutrūkstamai.

O dabar Rusija pasiruošusi žengti dar toliau. Atsinaujinusios Rusijos agresijos žmogiškoji kaina bus daug kartų didesnė, nei matėme iki šiol. Rusija savo veiksmus teisina tuo, kad Ukraina neva kelia grėsmę jos saugumui. Tai apverčia tikrovę aukštyn kojomis. Kieno kariuomenė ką supa? Kuri šalis jėga perėmė svetimą teritoriją? Kuri armija daug kartų pranašesnė už kitą? Kuri šalis turi branduolinius ginklus? Šioje situacijoje Ukraina nėra agresorė, Ukraina daro viską, ką gali, kad tik išgyventų. Niekas neturėtų stebėtis, jei Rusija išprovokuos provokaciją ar incidentą, o paskui bandys tuo pateisinti karinę intervenciją, vildamasi, kad kol pasaulis suvoks šią gudrybę, jau bus per vėlu.

Buvo daug spėlionių apie tikruosius prezidento Putino ketinimus, bet mums tikrai nereikia spėlioti, kokie jie yra. Jis mums ne kartą pasakojo. Jis deda pagrindus invazijai, nes netiki, kad Ukraina yra suvereni valstybė. Jis tai pasakė tiesiai prezidentui Bushui 2008 m., cituoju: „Ukraina nėra [tikra] šalis.“ 2020 m. jis pasakė – cituoju – „ukrainiečiai ir rusai yra viena [ir ta pati] tauta. Vos prieš kelias dienas Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija paskelbė tviteryje Ukrainos ir Rusijos susijungimo 1654 m. metinių proga. Tai gana aiškus signalas, atsižvelgiant į tai, kad jis buvo duotas šią savaitę.

Taigi, minėti statymai Ukrainai tampa akivaizdesni. Kalbama ne tik apie galimą invaziją ir karą. Kyla klausimas, ar Ukraina turi teisę egzistuoti kaip suvereni valstybė. Kalbama apie tai, ar Ukraina turi teisę būti demokratine. Šis reikalas liečia ne tik Ukrainą. Visos buvusios sovietinės socialistinės respublikos 1990–1991 metais tapo suvereniomis valstybėmis. Viena iš jų – Gruzija. Rusija ten įsiveržė 2008 m. Po trylikos metų beveik 300 000 gruzinų vis dar negali grįžti į savo namus. Kitas pavyzdys – Moldova. Rusija ten dislokavo savo karius ir ginklus prieš šalies piliečių valią.

Ko tikėtis, jei Rusija įsiverš ir okupuos Ukrainą? Be abejo, stiprės Rusijos pastangos savo kaimynes paversti marionetinėmis valstybėmis, kontroliuoti jų veiklą ir užgniaužti bet kokią demokratinės raiškos kibirkštį. Atsisakius suvereniteto ir apsisprendimo principų, grįšite į pasaulį, kuriame griaunamos taisyklės, kurias kartu kūrėme dešimtmečius. Ir tai skatina kai kuriuos režimus daryti viską, ko reikia, kad gautų tai, ko nori – net jei tai reiškia interneto išjungimą kitoje šalyje, šildymą žiemai ar rezervuarų atvežimą – visa tai strateginė priemonė, kurią Rusija panaudojo prieš kitas šalis pastaraisiais metais.
Štai kodėl viso pasaulio vyriausybės ir piliečiai turėtų susirūpinti tuo, kas vyksta Ukrainoje. Dabartinė situacija gali atrodyti kaip tolimas regioninis ginčas ar tiesiog dar vienas Rusijos patyčių incidentas. Tačiau ant kortos padėti principai, kurie dešimtmečius darė pasaulį saugesnį ir stabilesnį.

Rusija tvirtina, kad problema slypi NATO. Tai akivaizdus absurdas. NATO yra gynybinis aljansas, neturintis jokių agresyvių ketinimų Rusijos atžvilgiu. Atvirkščiai, NATO bandymai pritraukti į Rusiją buvo atmesti. Pavyzdžiui, NATO ir Rusijos steigimo akte, kuris buvo skirtas pasitikėjimui stiprinti ir konsultacijoms bei bendradarbiavimui didinti, NATO įsipareigojo gerokai sumažinti savo karinę galią Rytų Europoje. Būtent taip ir buvo padaryta.

Rusija įsipareigojo elgtis panašiai santūriai, dislokuodama savo reguliariuosius dalinius Europoje. Ir vėl vietoj to, kas buvo žadėta, ji įsiveržė į dvi šalis. Rusija tvirtina, kad NATO apsupa Rusiją. Tiesą sakant, tik 6% Rusijos sienų liečiasi su NATO šalimis. Palyginkite tai su Ukraina, kuri dabar tikrai apsupta Rusijos kariuomenės. Baltijos šalyse ir Lenkijoje yra apie 5000 NATO karių iš kitų šalių, jų buvimas yra rotacinis, o ne nuolatinis. Rusija prie Ukrainos sienos dislokavo mažiausiai 20 kartų daugiau pajėgų.

Prezidentas Putinas sako, kad NATO – cituoju – „stato raketas prie mūsų namo pastogės“. Tačiau būtent Rusija sukūrė sausumos vidutinio nuotolio raketas, galinčias pasiekti Vokietiją ir beveik visą NATO Europos teritoriją, nepaisant to, kad Rusija dalyvavo sutartyje, draudžiančioje tokius ginklus. Tiesą sakant, dėl Rusijos įvykdytų pažeidimų sutartis buvo nutraukta, todėl mūsų regionas tapo mažiau saugus. Taip pat verta paminėti, kad nors Rusija nėra NATO narė, jai, kaip ir kitoms Aljansui nepriklausančioms šalims, buvo naudinga taika, stabilumas ir klestėjimas, kurį suteikė NATO.

Daugelis iš mūsų gerai prisimena šaltojo karo eros įtampą ir baimes. Žingsniai, kurių per šiuos metus žengė Sovietų Sąjunga ir Vakarai, siekdami abipusio supratimo ir sutartų mūsų šalių elgesio taisyklių, buvo visuotinai sveikintini žmonių, nes sumažino įtampos laipsnį ir karinio konflikto tikimybę. Šie laimėjimai buvo visų pusių didžiulio sunkaus darbo rezultatas. Dabar matome, kaip niveliuojmai šio sunkaus darbo vaisiai.

Pavyzdžiui, 1975 m. visos ESBO šalys, įskaitant Rusiją, pasirašė Helsinkio baigiamąjį aktą, kuriame nustatyta dešimt tarptautinio elgesio pagrindinių principų, įskaitant pagarbą nacionaliniam suverenitetui, susilaikymą nuo grasinimų ar jėgos panaudojimo, sienų neliečiamumą, teritorinį vientisumą. valstybių narių, taikaus ginčų sprendimo ir nesikišimo į vidaus reikalus. Nuo tada Rusija pažeidė visus šiuos principus Ukrainoje ir ne kartą reiškė jiems panieką.

1990 metais ESBO valstybės narės, įskaitant Rusiją, pasirašė Vienos dokumentą – pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių rinkinį, skirtą karinių operacijų, įskaitant karines pratybas, skaidrumui ir nuspėjamumui didinti. Šiandien Rusija šių nuostatų laikosi tik pasirinktinai. Pavyzdžiui, Rusija rengia didelio masto pratybas, kurias ji vadina „nepranešančiomis“ pratybomis, tvirtindama, kad joms netaikomi Vienos dokumento pranešimo ir stebėjimo reikalavimai dėl to, kad dalyvaujantys kariškiai taip pat negauna įspėjimo. Praėjusį rudenį Rusija Baltarusijoje surengė pratybas, kuriose dalyvavo daugiau nei 100 000 kariškių – negali būti, kad šios pratybos taip pat vyko „nepranešus“. Be to, Rusija neteikė informacijos apie Gruzijos teritorijoje dislokuotas karines pajėgas, neinformavo ESBO apie karių telkimą pasienyje su Ukraina praėjusį pavasarį ir nereagavo į Ukrainos klausimus apie jos veiklą, tuo pažeisdamas 1990 m. sutarties reikalavimus.

1994 m. Rusija, JAV ir JK pasirašė susitarimą, žinomą kaip Budapešto memorandumas. Kaip teigiama dokumente, jie įsipareigojo „gerbti Ukrainos nepriklausomybę, suverenitetą ir esamas sienas“, taip pat „nenaudoti jėgos“ prieš šią šalį. Būtent šios garantijos įtikino Ukrainą atsisakyti branduolinio arsenalo, kurį paveldėjo po SSRS žlugimo ir kuris pagal savo mastą užėmė trečią vietą pasaulyje. Pakanka paklausti Krymo ar Donbaso gyventojų, kuo pavirto šie pažadai.

Galiu pateikti dar daug pavyzdžių. Išvada išlieka ta pati: viena šalis ne kartą atsisakė vykdyti savo pažadus, nepaisė susitarimų, kuriuos rengė kartu su kitomis šalimis. Ši šalis yra Rusija. Rusija tikrai turi teisę į savigyną. JAV ir Europos šalys yra pasirengusios diskutuoti su Rusija, kad kartu aptartų jos saugumo problemas ir būdus, kaip juos spręsti. Rusija išreiškė susirūpinimą dėl savo saugumo ir NATO bei JAV veiksmų, kurie, jos nuomone, kelia grėsmę saugumui. Manome, kad JT Chartijoje įtvirtinti ir Saugumo Tarybos patvirtinti suvereniteto ir teritorinio vientisumo principai yra nediskutuotini.

Jei man būtų suteikta tokia galimybė, aš pasakyčiau Rusijos žmonėms: kaip ir visi kiti, jūs nusipelnėte teisės gyventi oriai ir saugiai, ir niekas – nei NATO, nei JAV, nei NATO valstybės narės – nenori to kvestionuoti. Tikra grėsmė jūsų saugumui yra beprasmis karas su kaimynais, su Ukraina, kuris atneš didžiulius nuostolius, ypač jaunajai kartai, kuri bus pasiruošusi rizikuoti savo gyvybėmis ar net paaukoti jas. Ar šiuo metu, kai tokie iššūkiai kaip COVID plitimas visame pasaulyje, klimato krizė, pasaulio ekonomikos atsigavimas reikalauja mūsų dėmesio ir išteklių, ar jums to reikia – kruvino konflikto, kuris greičiausiai užsitęs? Ar tai padarys jūsų gyvenimą saugesnį, turtingesnį, ar atvers jums papildomas galimybes? Pagalvokite, ką galėtų pasiekti tokia puiki šalis kaip Rusija, jei savo išteklius – ypač žmogiškuosius išteklius, gyventojus – skirtų didžiausiam mūsų laikų iššūkiui įveikti. JAV ir mūsų partneriai Europoje tai sveikintų.

Rytoj susitiksiu su užsienio reikalų ministru Lavrovu ir raginsiu Rusiją grįžti prie susitarimų, kuriuos ji pasirašė per pastaruosius dešimtmečius. Raginsiu Rusiją bendradarbiauti su JAV ir mūsų partneriais Europoje kuriant ateitį, garantuojančią abipusį saugumą. Aiškiai pasakysiu, kad tai nebus įmanoma Rusijos agresijos prieš Ukrainą atveju, o tai lems būtent tai, kas Rusijai rūpi – NATO gynybinio aljanso stiprinimas.

Tai sunkūs klausimai, su kuriais susiduriame, ir jų negalima greitai išspręsti. Esu tikras, kad rytoj Ženevoje to padaryti negalėsime. Tačiau galime padidinti tarpusavio supratimo lygį. Kartu su įtampos dėl Rusijos karių pasienyje su Ukraina sušvelninimu tai padės mums artimiausiomis savaitėmis išvengti krizės. Tuo pat metu JAV toliau dirbs su mūsų sąjungininkais ir partneriais NATO, Europos Sąjungoje, ESBO, G7, JT, tarptautinėje bendruomenėje ir įrodys, kad Rusijai laukia pasirinkimas: arba diplomatinis kelias, kuris gali skatinti taiką ir saugumą arba agresijos kelias, kuris neišvengiamai sukels konfliktą, rimtas pasekmes ir tarptautinį pasmerkimą. JAV ir mūsų sąjungininkės parodys solidarumą su Ukraina ir bus pasirengusios susitikti su Rusija bet kuriame iš šių kelių.

Neatsitiktinai norėjau pasidalinti savo mintimis čia, Berlyne. Tikriausiai nė vienas pasaulio miestas nėra taip nukentėjęs nuo Šaltojo karo metu nubrėžtų sienų. Būtent čia prezidentas Kennedy paskelbė, kad Berlyno žmonės yra laisvi. Būtent čia Reiganas pasakė Gorbačiovui: „Nugriaukite šią sieną! Kartais atrodo, kad prezidentas Putinas nori grįžti į šią erą. Tikimės, kad taip nėra. Bet jei jis taip pasirinks, parodysime tokį pat ryžtą, tą pačią vienybę, kurią rodė ankstesnės lyderių ir piliečių kartos, kai gynė taiką, laisvę ir žmogaus orumą Europoje ir visame pasaulyje.

Ačiū už dėmesį. (Plojimai.)

Šaltinis: state.gov

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Stiklo valytuvas       2022-01-26 1:32

???    2022-01-22 22:46
Kariaus kgbistas žydas Putinas su kvartalo klaunu žydu Zelenskiu? Tai kuris turi daugiau šansų kgbistas ar klaunas?  Ir kodėl žydai Rusijos ir Ukrainos valdžioje?  Žydai valdžioje nesusikalba o mes turėsim mirt dėl žydų sukelto karo?
+  10     –  5
——
Taip griežtai pasisakei prieš žydus ir dar susilaukei puikaus vertinimo.
Sveiminu.
Taip varyk ir toliau, o aš nematau prasmės čia su gojų nuosmaukom terliotis.

Kis       2022-01-25 22:41

Putinui opa.

Dzeikaa       2022-01-25 21:35

Prasalaiti:
Ne kovai su persais, o laikyti pistoleto vamzdi Kremliui prie smilkinio.
Ir tas labai paveluota daryti, nes vos sis sutverimas atsigauna, - o patys Vakarai ir ispenejo, Putinas 2002 m. prase JAV padidinti pagalba maistu ir ta pagalba jis gavo,- iskart puola kaimynus.
Tai galiausiai , po to kai pajacai is Maskvos isnaglejo tiek, kad ultimatumus Laisvajam pasauliui teikt ene, raketos ir B2 su F35 bus netoli Rusijos sienu.Sie lektuvai veikdami poroje isjungia prieslektuvine gynyba.Branduolines raketos prie pat Rusijos sienos, startas ir vitoj mauzoliaujaus po 5 min branduolinis grybas, taip pat bus.
Ko Putinas sieke - ta ir gavo.

Dzeikaa       2022-01-25 21:23

Ah1ui
Nevykdo visu pirma rusai.
Tiesa sakant jie savo isipareigojimu niekad nevykdo ir tuo labai didziuojasi.
Pvz., pardavinejo Japonijai nafta nepaisydama savo sajungininko JAV embargo.
Tiesa esti jo tiekiamus mesos konrservus tai netrukde.
Tas pats ir dabar: rusai neperleidzia sienu kontroles Ukrainai , o reikalauja is jos vykdyti isipareigojimus tarsi ta kontrole jie jau butu perleide.
O tokie kandomai kaip jus garsiai rekia apie Ukraina.

ah1       2022-01-25 15:35

Žydas prezidentas Zelenskis su Rados 80 proc. žydų nevykdo Minsko susitarimų ir tiek.

Dzeikas       2022-01-25 14:14

Anthonijau, sumaisete priezasti su pasekme:
Mes esame tokie kokie esame, DEL SAVO ELGESIO.
Pasikeis elgesys - pasikeis ir dydziai su proporcijomis.

Bismarkas       2022-01-25 11:27

Jokia sutartis su Rusija nera verta net to popierio an kurio ji surašyta

Anthonijus       2022-01-25 9:36

Žinote, kas baisiausia, kad jie visi vienodi. O mes kaip beglobiai šuneliai glaudžiamės tai pas vieną, tai pas kitą. Ir mes, jei būtume, tokie didelį kaip jie, darytume tą patį.

anekdotas       2022-01-24 18:40

Numiršta Barakas Obama.Po 10 metų jam pasidaro liūdna, ir jis prašo Dievo, kad leistų jį žemę, pasižiūrėt kaip jo kraštas gyvena. Dievas išleidžia. Užeina Jis Niujorke į barą, užsisako alaus ir klausia barmeno, kaip valstybė gyvuoja? Barmenas nustebęs: -Kaip gyvuoja? Mes Didžiulė imperija, viskas aplinkui mus mūsų. -Kaip mūsų? Ir Irakas, Afganistanas? -Taip, jau viskas mūsų! -Ir Europa ir Afrika, ir artimieji rytai? Barmenas ištraukia iš po prekystalio gaublį ir išdidžiai sukdamas sako: -Aš ir sakau, viskas mūsų, visas pasaulis priklauso mums! Obama laimingas išgeria alų ir sako: -Nu dėkui drauge, kiek iš manęs? Barmenas: - Vienas rublis, dvidešimt kapeikų...

Prašalietis       2022-01-24 17:01

Girdint eilinę Blinkino propagandinę, adekvatiems žmonės nusibodusią, nuo 2014 Ukrainos Maidaninio antikonstitucinio perversmo varomą trizną “rusai puola”,“rusai grąsina”, primityvų melą apie Rusijos “išėjimus” iš pasirašytų sutarčių, Rusijos “agresijas prieš kitas valstybes, keičiant jų politinius režimus ir sienas, žinant JAV “ne agresijas, o taikos ir demokratizavimo misijas” Jugoslavijoje, Irake, Libijoje, Sirijoje…, 2014 antikonstitucinio perversmo organizavimą Ukrainoje, raketinės bazės statybą Lenkijoje neva tai būsimai kovai su Iranu… ir taip be galo, galima tik užjaučiančiai nusišypsoti. Šiandiena yra aišku viena, kad rimtos
JAV provokacijos atveju, JAV likti nepaliestai ir atsisėdėti už balos po įvykusio JAV inspiruoto Europoje nedidelio karo ir sudalyvauti pergalės vaisių dalyboje, kaip tai buvo po pirmo ir antro 20a. pasaulinių karų, tikrai nepavyks… Su tuom šiandieninį JAV pindosyną ir galima “patriotiškai” pasveikinti…

Kabala ir marksistai       2022-01-24 12:48

Jau daug vakaruose kalba,o ir toliau daug šnekės apie būsimą šitą karą,konfliktą.Tai puiki priemonė ir galimybė uždangstyti ir paslėpti visus globalistų ir kiniško viruso kovidinius galus.Paleido virusą,nuvertė JAV prezidentą,prileido žmonėms neaiškaus tirpalo,praskolino šalis-mokesčiai kylą,kaip ant mielių,prisiveisė dar daugiau milijardierių.Nes,kaip “keista” du metus šalių ekonomikos sustojo,o milijardierių padaugėjo.Ir galiausiai dar sukels karą mažesnį ar didesnį,kuriame patys fiziškai nekariaus.

Edvinas       2022-01-24 11:23

Visiems čia smerkiantiems NATO bloko „imperialistinę politiką“ 20-ojo amžiaus pabaigoje atkreipiu dėmesį, kad toji politika (priešingai nei Rusijos) nebūna pastovi, kaip nieko nebūna pastovaus demokratinėje santvarkoje: po rinkimų, pasikeitus valdžiai – pasikeičia ir politika ne tik vidaus, bet ir užsienio politikos srityse (kas vyko Ameriką valdant Bušui, visai kitaip vyksta šiandien Ameriką valdant Baidenui).
Rusijos atveju, visai kitaip. Rusijos užsienio politika, kuri „detalėse“ yra sunkiai prognozuojama, išlieka nuo pat 1922-ųjų metų, kai tik buvo pradėta įgyvendinti Tarybų sąjungos – kuri, Rusijos nuomone, galėjo tik plėstis - projektas. Rusijos užsienio politikos „detalės“, paprastai būna, tiksliau SUFABRIKUOJAMOS, tokios, kurių dėka, kaip taisyklė, kariniu požiūriu silpnosios kaimyninės valstybės atsiduria, jei ne Rusijos sudėtyje, tai bent jos kuriamoje valstybių “sąjungoje”. 

Taip, taip       2022-01-24 10:58

paprastus žmogelius apgaudinėja ir dar tyčia, jau tie docentai iš vis nieko neišmano nei apie karą, nei apie istoriją, ypač nuo Kapsukės. Grynas briedas tie jankiai.

eilinis jankių okupantų-neadekvatų briedas       2022-01-23 22:27

O įdomu, kaip tie rusai pultų, jeigu pultų??? Tipo žygiuotų per sieną? Tankai važiuotų, o paskui tankus pėstininkai tokie susilenkę bėgtų su vėliava??? Ar kaip? Ar kaip nato aljansas Irake ar Jugoslavijoj kiliminiu bombardavimu užklotų pagrindinius miestus? Taip ima, ir Europos šalį, nato atstovą Rusija nx visus subombarduoja su vaikais, senais žmonėm, moterim ir visus kitus… Gyvenamus rajonus, tiltus, kelius… Ar rusai pyst, ir taip ne iš šio nei iš to paleidžia balistines raketas į pagrindinius centrus Lietuvos. Šiaip sau, tik kad pult. Nes šios šalies prezidentė prisišnekėjo, o ir internete ir visur kitur daug varo ant Rusijos. Tai nx susmaigstyt raketom visą lt… kiek ten jai reik. Vieną į AE Ignalinos paleist - nereiks naudot savų branduolinių raketų. Paskui dar dabaigt gradais kur nors iš pakraščių...
Nu juk jei rusai puola, tai turi būt kažkoks scenarijus puolimo, nes aukščiausiam politiniam lygy apie tai kalbama jau 30 metų, vadinas nemeluoja, jie taigi žino. Čia ne bobutės prie laiptinės iš sugedusio telefono išgirdo pletką...
Tai ble, tai kokiem reik debilam būt, kad nors kiek patikėt nors vienu tuo puolimo variantu!!! Belekokiu čia daunu absoliučiu reik būt, vaiku 6-ių metų, kuris nenueina nuo kompiuterinių žaidimų, kad priimt už tikrą pinigą tokias nesąmones!!!
Kam rūpi ta Lietuva??? Ji išvis šimtojoj vietoj belekieno interesuose kaip šalis, vienintelis taškas, kuris siejasi su kažkokiu tai rūpesčiu iš RU pusės, tai nato bazės, kurias beje pristatė jau po tos isterijos apie puolimą... Tai tik tiek, kad jei jau ten kažkokių tai baisiausiu atveju kiltų koks tai karas, tai tos bazės taptų taikiniais potencialiais… Ir man atrodo net nebūtų niekur parašyta Lietuvos pavadinimo - turėtų tie taikiniai savus kodus kaip agresoriaus karinės bazės ir viskas… O ten koks kareivis spausdamas mygtuką kad tą ar aną bazę sunaikint, net nesigilintų, ji Lietuvoj ar kokioj Lenkijoj… Patys prisistatėm tų bazių, tai vargu ar paskui reiktų ieškot kaltų, kad tose vietose liks tik išdegusios duobės…
Man tas briedas apie rusų puolimą jau tiek daėdė, kad jei anksčiau juokas ėmė, tai dabar jau pradėjo erzint, ir jei kas tokią nesąmonę vis da rimtai parašo, tai norisi tokiam kuolu per kaktą dėt, gal atsibus iš to letargo beretinio.

apie ginklus ir karus       2022-01-23 22:04

Aukštų technologijų ginkluotė. Vakarų technologinis pranašumas prieš visą likusį pasaulį. Kaip puikiai skamba šitos lopšinės, kuriomis mus bando užliūliuoti įvairaus plauko politikieriai, NATO entuziastai. Ir jiems nusišvilpt, kad šis teiginys neturi jokio realaus pagrindo. Tai man ir kelia nerimą. Vieną gražų rytą visų tų savo pranašumu įsitikinusių žmogėnų sapnai gali nutrūkti ir jie, atsibudę realiame pasaulyje, gali labai nemaloniai nustebti.
Kaip pavyzdį mums dažnai pateikia Jugoslavijos ir Irako atvejus – štai kaip mikliai mes juos sutvarkėm, argi tai ne įrodymas? Ne, man tai ne įrodymas. Dėl dviejų priežasčių.
1. Palyginkime tų dviejų valstybėlių žmonių, teritorinį, finansinį potencialą su užpuolikų potencialu. Skirtumas dešimteriopas užpuolikų naudai. Tiedu karai panašūs į negražias muštynes gatvėje, kai raumeningų vyresnio amžiaus vyrukų „koalicija“ suspardo sutiktą pirmokėlį.
2. Abi tas šalis ilgus metus dusino blokadomis ir embargais, o kai jos jau vos bedvėsavo, tada atėjo ir pribaigė.
O pas mus visi tebeplūdūriuoja rožinių iliuzijų debesyse – mes galingiausi, mes technologiškiausi… Deja, politikoje iliuzijos paprastai yra labai griežtai ir žiauriai baudžiamos. Politikoje nėra vietos svajotojams ir sapnuotojams.
Per II pasaulinį karą Vokietija neturėjo tokio totalinio pranašumo prieš Jugoslaviją, bet sumalė ją poros savaičių bėgyje. Belgradą užėmė apskritai be mūšio, tai padarė vermachto žvalgybinis būrys, kurio vadui ir buvo įteiktas miesto raktas. O kiek amerikiečių dabar prilindę Irake? Kokie rezultatai? Kiek laiko jie negali tos šalies parklupdyti? Jaučiasi skirtumas? Ir kurgi tada tasai išgirtasis pranašumas?
Ir dar apie pranašumus.
Aukštų tecnologijų ginkluotės atsargos nėra beribės. Tai labai brangūs žaisliukai, o biudžetai ne guminiai. Globalinio konflikto atveju tokios ginkluotės užtektų keliems mėnesiams, o paskui teks grįžti prie įprastos ginkluotės. Be to, techniką ir ginklus valdo žmonės. Pažvelkim į vidutinį statistinį amerikietį – hamburgerių rijiką. Argi toks nutukęs meitėlis įsispraus į tanką ar naikintuvo kabiną?
Žmonių, sugebančių dirbti su aukštų technologijų technika irgi visose šalyse tėra ribotas skaičius. O kas iš to, kad prigaminta tūkstančiai IV kartos naikintuvų, jei po kelių mėnesių įnirtingo karo pasibaigs pilotai? Pilotas – tai atitinkamo intelekto ir fizinės kondicijos derinys. Ar daug rasime žmonių, kurie turės reikiamą derinį? Tas pats liečia ir kitas sritis. Intelektas, fizinė būklė plius dar ryžtingumas yra visų pirma, o visa kita – antraeiliai dalykai. Ar ryšis išlepęs jankių pilotas stoti į mūšį su rimtu priešu, jei Amerikos aviacija iki šiol dar niekad nebuvo susidūrusi su rimta priešlėktuvine sistema, o triuškino vien atsilikusias šaleles? Ar surizikuos gyvybe samdinys, dirbantis armijoje už algą? Ar pakaks jam ryžtingumo? Abejoju.
Galėčiau čia dar prirašyti kelis šimtus punktų, dėl ko abejoju, bet bala nematė, esmė aiški ir be sąrašų. Štai ir galvoju, skaitydamas įvairiausių žmogėnų pasakas apie Vakarų pranašumą – ar tas žurnalistas (politikas, kariškis) yra paprasčiausias durnius, niekad rimtai nepamąstęs savo aprašoma tema, ar tyčia paprastus žmogelius apgaudinėja ir liūliuoja būtais nebūtais dalykais?

Anthonijus       2022-01-23 17:58

Blinkenas sako, reiškiasi, Blinkenas žino. O gal net taip suplanavo.

Heiders       2022-01-23 13:39

Blinkenas pasake tai , ka Landsbergis kalbejo pries 20 metu , ir dabar pakartoja. Apmaudu kai egoistai vokieciai vadovauja paradui Europoje.

lin       2022-01-23 12:28

rusija grobuonis buvo ir bus is bezdziones zmogaus nepadarysi.

Apklausa       2022-01-23 10:01

Ko mums reikia, kad taptumėme laimingiausia Tauta savo svajonių namuose - Lietuvoje?

(nuoroda į apklausą)
https://apklausa.lt/f/ko-mums-reikia-kad-taptumeme-laimingiausia-tauta-savo-svajoniu-namuose-lie-z12dbs3/answers/new.html?enforced_browser_type=mobile
____________________________
Tik 11 klausimų su pasirinktinais atsakymais.
Net 5 vietos nuomonei išreikšti savaip.
Dalinkimės nuoroda, skleiskime žinią bei dalyvaukime šioje apklausoje visi visi visi, nes tik žinant tai ko mes norime, galime (pa)daryti sekančius veiksmus bei darbus mūsų naudai, Lietuvos naudai.
***
1. Komentarai yra beverčiai ir net pavojingi dabar bei tuomet, kai valdžia provokuoja kovą (karą tarp savų).
2. Nuomonė apklausoje yra valstybę kuriančios bendruomenės išmintis - Tautos išliekamoji vertybė.

Dzeikas       2022-01-23 9:46

Klasikai:
Sure nugales.Bet kiek kainuos ta paveluota reakcija i blogio pazabojima?
Tai ka buvo galima padaryti pirstu spragtelejimu pries 15 metu, dabar…jeigu tik keliasdesimt tukstanciu zuvusiu is abieju pusiu(Rus-Ukr.) ir grizimu i status quo - skaitykite pasauliui nepaprastai pasiseke.
Gaves atkirti ir istriges Ukrainoje Putinas gelbedamas savo subine (luzeris uzurpatorius baigia gyvenima su mediniu kotu isangej jeigu pats pas Belzebuba nesievakuoja) be abejones panaudos branduolini ginkla pries Ukraina.

Dzeikas       2022-01-23 9:33

Kisui:
Ne tas zodis.
Sita vezi reikejo operuoti iskart po naciu sutriuskinimo.Kai isvaduojamaja Laisvojo pasaulio misija palaikytu milijonai rusu ir tai butu padaryta uz salyginai labai menkus zmogiskuosius nuostuolius.Sovietija zlugtu kaip kortu namelis.
Delsimas gydyti sita socialini vezi kainavo jau milijonus gyvybiu ir trilijonus ginkluotei eikvojamu pinigu.
Ir nereiki pirstais rodyti i socius europinius ir amerikiecius.Koks zviegimas kilo kai Lietuva tegul ir negrabiai ir nemoksiskai palaike teiseta Kinijos vyriausybe pasislepusia Taiwano saloje.
O juk KLR Stalino ispeneras bolshevikinis darinys kuris turetu galia pastatytu ant ausu zymiai nuozmiau nei ju gimdytojai Sovietai.

Raimundas       2022-01-23 8:29

Supraskite, kad begalinės popierėlių emisijos nualintą USA ir EU ekonomiką , tikėtina, galėtų atgaivinti karas , net jei ir pralaimėtas.

Karys       2022-01-23 6:24

Kas užpuolė Iraką, Libiją, Siriją? Kas vykdė spqlvotas revoliucijas, kurios strigo Baltarusijoje? Jeigu NATO šalims ir Izraeliui atrodo normalu pabombinti kitas šalis vardan savo interesų, kodėl to negali daryti Rusija? Niekas neįrodys, kad JAV labai rūpi Ukraina, nejuokinkite. O jei rūpi tai siūskite Ukraina dar daugiau pinigų, arba ginklų... ir kariausite su Rusija iki paskutinio ukrainiečio.

???       2022-01-22 22:46

Kariaus kgbistas žydas Putinas su kvartalo klaunu žydu Zelenskiu? Tai kuris turi daugiau šansų kgbistas ar klaunas?  Ir kodėl žydai Rusijos ir Ukrainos valdžioje?  Žydai valdžioje nesusikalba o mes turėsim mirt dėl žydų sukelto karo?

klasika: gėris nugalės       2022-01-22 22:25

sumažės smarvės ir Lietuvoje - okupantų (rusų) kolaborantai puls ieškoti kito šeimininko.
O naujas šeimininkas bus 100 kart kultūringesnis už buvusį...
sunku bus nabagams persiorientuoti smile

Kis       2022-01-22 21:58

sis zaidimas su Rusija uzsitiese.

Al. Diedui       2022-01-22 21:35

Kai darbai neseka kalbų vatai tinka.

Diedas       2022-01-22 20:23

Drūtai pakalbėjo.
Vatai nepatiks.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.