Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Krikščionių pilietinis veikimas, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Minime pasaulinę gyvybės dieną. JAV Valstybės departamentas: abortas nėra žmogaus teisė

Tiesos.lt redakcija   2018 m. balandžio 29 d. 5:28

3     

    

Minime pasaulinę gyvybės dieną. JAV Valstybės departamentas: abortas nėra žmogaus teisė

Austine Ruse | C-Fam

Pristatydamas JAV metinę ataskaitą dėl visuotinių žmogaus teisių, ambasadorius Michaelis Kozakas (Michael Kozak) žurnalistams sakė, kad abortas nėra žmogaus teisė ir todėl į ataskaitą daugiau nebeįtraukiamos „reprodukcines teisės“.

M. Kozako teigimu, „reprodukcinės teisės“ į ataskaitą buvo įtrauktos palyginti neseniai, B. Obamos administracijos laikais, be to, niekada nebuvo teigiama, kad joms priskirtinas ir abortas. Pasak ambasadoriaus, ši sąvoka įgijusi tokią reikšmę tik pastaraisiais metais – taip ją ėmė vartoti diskusijose abortų klausimu abiejų stovyklų šalininkai.

Jei tai tiesa, kyla klausimas, kodėl terminas „abortas“ buvo vartojamas jau 2013 metų ataskaitos apie Airiją skyriuje „Reprodukcinės teisės“. Judėjimo už gyvybę šalininkai turėtų pabrėžti, kad bent tada, kai ši sąvoka vartojama bendrąja prasme, į jos turinį įtraukiamas ir abortas. M. Kozak taikliai pastebėjo, kad būtent aborto teisinis statusas yra vienas menkiausiai aptartų nacionalinės politikos klausimų visame pasaulyje.

Kita vertus, prievartiniai abortai ir nesavanoriška sterilizacija turėtų būti laikomi žmogaus teisių pažeidimais. Kaip M. Kozak pabrėžė, „tarptautiniu mastu pripažįstama, kad [tokiu atveju] kažkas turėtų jus versti pasidaryti abortą ar sutikti būti sterilizuotam“.

M. Kozak sakė: „Tiesą sakant, mes turėjome grįžti prie originalios JAV teisės kalbos. Pranešimai apie priverstinius abortus ar nesavanorišką sterilizaciją ateina iš tokių vietų kaip Kinija, kur norima sustiprinti jų dabar jau dviejų vaikų politiką, [arba] iš Šiaurės Korėjos, kur vyriausybė taip pat verčia [ar] spaudžia nutraukti nėštumą, bet dažniausiai tai yra greičiau politinė bausmė nei šeimos planavimas“.

Žinoma, JAV pranešimas ir ambasadoriaus M. Kozako teiginiai apie abortą sukėlė politinės kairės pasipiktinimą. Šį pranešimą jau sukritikavo ir „Amnesty International“ organizacija, pareiškusi, jog tai yra dar vienas įrodymas, kad Jungtinėms Valstijoms, prezidentu tapus Donaldui Trumpui, ima neberūpėti žmogaus teisių padėtis pasaulyje. O už abortus pasisakantis Žmogaus teisių centras ir toliau tvirtina, kad abortas yra žmogaus teisė pagal tradicinę tarptautinę teisę.

Pranešimas, kurį parengti įgaliojo Kongreso nutarimas, kaip sakė M. Kozakas, apžvelgia tik tas teises, kurios pripažįstamos Žmogaus teisių įstatyme, ir tik tas, kurių pažeidimai yra patys šiurpiausi. Tarp tokių jis įvardijo kankinimus, neteisėtus žudymus, priverstinius dingimus, kriminalizavimą dėl šmeižto ir, jis pridūrė, „LGBT seksualinių santykių abipusiu susitarimu kriminalizavimą…“

M. Kozako pastaba, kad pranešimas remiasi nusistovėjusia ir visuotinai priimta tarptautine teise, kelia klausimą: kokiu būdu visuotinai pripažįstama tarptautinė teisė yra legalizavusi „LGBT seksualinius santykius abipusiu susitarimu“? Tokios žmogaus teisių sutarties, kuri minėtų homoseksualumą, jau nekalbant apie seksualinius santykius tarp homoseksualų, nėra. Dar daugiau, nėra ir tokios žmogaus teisių sutarties, kuri minėtų „seksualinę orientaciją ir lytinę tapatybę“.

Kita vertus, naujasis JAV pranešimas žengia dar toliau – čia smerkiami ne tik antisodomiją draudžiantys įstatymai. Pavyzdžiui, jame sukritikuojama Albaniją vien už tai, kad jos vyriausybės oficialūs asmenys išsakė „homofobinių“ pastabų. Tačiau jokioje žmogaus teisių sutartyje „homofobija“ net neminima ir ji niekada nebuvo apibrėžta tarptautinėje teisėje.

Viena iš priežasčių, kodėl LGBT kriterijai, tikėtina, atsirado dokumente, yra ir vidinis, paties Valstybės departamento darbuotojų daromas biurokratinis spaudimas, ir išorinis, vykdomas tokių turtingų grupuočių, kaip anti-krikščioniškoji Žmogaus teisių kampanija.

Šia JAV ataskaita apie žmogaus teisių padėtį remiasi Kongresas ir vykdomosios valdžios pareigūnai spręsdami, ar paremti užsienio vyriausybes ir kaip jas paskatinti veikti dar geriau. Sakoma, kad ši ataskaita yra užsienyje labiausiai skaitomas JAV pranešimas.

Šaltinis: c-fam.org

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2018-04-29 17:59

Atsižvelgiant į tai, kad iškrypėliai savo užmačias (pvz. mažamečių tvirkinimą) linkę vykdyti tyliai (užtat savo “teisiū” reikalauja LABAI garsiai smile), čia komentaruose reiškiamas pasipiktinimas tokios, kaip ši info skelbimu visiškai suprantamas. smile

Moterims atėmė teisę gimdyti        2018-04-29 10:56

rajonuose,o paliko rajonams galimybę daryti abortus.Komentarų,atrodo, nereikia.

valio       2018-04-29 8:15

pats aktualiausias straipsnis
svarbesnių temų nėra

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.