Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Šiaurės Amerika

JAV Sveikatos departamentas: „Gyvybė prasideda nuo apvaisinimo“

Tiesos.lt siūlo   2017 m. spalio 19 d. 23:16

3     

    

JAV Sveikatos departamentas: „Gyvybė prasideda nuo apvaisinimo“

Laisvos visuomenės institutas

Nancy Flanders

JAV Sveikatos ir socialinių reikalų departamentas (angl. Department of Health and Human Services, toliau – Sveikatos departamentas) paviešino strateginio plano 2018–2022 metams projektą. Iš jo akivaizdu, kad planuojami reikšmingi pokyčiai.

Anksčiau dokumento įžangoje rašyta: „Sveikatos departamentas vykdo savo misiją per platų veiklos spektrą apimančias programas ir iniciatyvas bei siekia aptarnauti amerikiečius kiekviename gyvenimo etape“. Naujajame projekte įžanga papildyta: „Sveikatos departamentas vykdo savo misiją […] bei siekia aptarnauti amerikiečius kiekviename gyvenimo etape, pradedant nuo apvaisinimo“.

Gali atrodyti, kad tai – tik keli papildomi žodžiai, tačiau jie turi gilią prasmę. Jie atskleidžia, kad JAV Sveikatos departamentas žino ir pripažįsta tiesą, kad gyvybė prasideda nuo apvaisinimo. Judėjimų už gyvybę aktyvistai tai kartoja dešimtmečiais, mokslininkai yra pateikę tai pagrindžiančius įrodymus, o abortų šalininkai tai neigia ir ignoruoja, tačiau tiesa tokia: gyvybė prasideda tada, kai sukuriamas naujas žmogus – apvaisinimo metu. Sveikatos departamentas yra įsipareigojęs saugoti šias gyvybes.

Be to, Sveikatos departamento pirmasis strateginis tikslas yra „Reformuoti, stiprinti ir modernizuoti nacionalinę sveikatos priežiūrą“. Įžanginiame skyriuje paaiškinama, kad laikomasi misijos pagerinti amerikiečių sveikatos priežiūrą, įskaitant ir tuos amerikiečius, kurie dar nėra gimę. Teigiama: „Sveikatos departamentas savo veikla siekia reformuoti, stiprinti ir modernizuoti JAV sveikatos apsaugos sistemą. […] Sveikatos departamentas siekia pagerinti sveikatos priežiūros rezultatus žmonėms, kuriems tarnaujame. Žmones, kuriems tarnaujame, galime vadinti naudos gavėjais, dalyviais, pacientais ar vartotojais, tačiau galutinis mūsų tikslas yra pagerinti paslaugas visiems sveikatos priežiūros įstaigose besilankantiems žmonėms, įskaitant ir negimusius“.

Kitas papildymas pastebimas trečiajame strateginiame tiksle, kuris nurodo Sveikatos departamento siekį: „Visą gyvenimą stiprinti amerikiečių ekonominį ir socialinį gerbūvį“. Čia konstatuojama ne tik tai, kad gyvybė prasideda nuo apvaisinimo, bet ir tai, kad ji turėtų pasibaigti natūralia mirtimi. „Esminė Sveikatos departamento misijos dalis yra efektyviomis paslaugomis tarnauti visiems amerikiečiams – nuo jų pradėjimo iki natūralios mirties, bet ypač tiems, kurie susiduria su ekonominiais ar socialiniais iššūkiais .“

Šie pakeitimai yra padrąsinimas tiems, kurie gina negimusių žmonių gyvybes šalyje, kur neišsiritę ereliai turi daugiau teisių nei negimę kūdikiai. Tai – mažas žingsnis, tačiau tai žingsnis teisinga linkme.

Šaltinis: liveaction.org

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

xiaojun       2017-11-13 4:57
Daiva       2017-10-20 22:02

Kad to pasiektų, aktyvistai važinėjo po Ameriką su plakatais, “papuoštais” aborto liekanų nuotraukomis. Retas į jas pažiūrėjęs nepakeisdavo nuomonės apie abortą.

Al.       2017-10-20 2:19

Šitą tekstą reikia masiškai siųsti mūsų Sveikatos ministerijai. Net jei jie ir nesupras.


Rekomenduojame

Valdas Vasiliauskas. „Mūsiškių“ premjera: nei bravo, nei švilpimo. Nieko

Vygintas Gontis Statistikos departamentui: kaip susidaro tie 0,6% BVP, kuriuos neva skiriame mokslui ir studijoms? Ir kodėl jų niekas daugiau nemato?

Liudvikas Jakimavičius. Ir pasklido kvapas

Rasa Čepaitienė. Baubinimas

Vokietija įveda sienų kontrolę: Europos be sienų svajonė žlugo negrįžtamai?

Vytautas Radžvilas. Ne rinkiminio turgaus prekeivių, bet kovojanti partija!

Advokatas Jonas Ivoška. Ar Lietuva yra teisinė valstybė? (II dalis)

Pirmą kartą paskelbtas žydų žudikų Paneriuose sąrašas

Jie labai myli kultūrą

Algimantas Rusteika. Kodėl aš negaliu jos pamiršti?

Vytautas Sinica. Drakoniška? Absoliučiai. Proporcinga? Ne. Ar tai atgrasytų nuo atitinkamų pažeidimų ateityje? Neabejoju

Kun. Grégoire Celier FSSPX. Imigracija – principai, teisės, praktika (II)

Advokatas Jonas Ivoška. Ar Lietuva tebėra yra teisinė valstybė?

Geroji Naujiena: Mūsų Viešpats Jėzus Kristus – Visatos Valdovas

Kodėl signatarui sopa širdį dėl Lietuvos?

Liudvikas Jakimavičius. Kultūrininkai ar „kultūrininkai“?

Rolandas Kačinskas. Susipažinkime: Graikijos garbės pilietis Zygmantas Mineika – sukilėlis, kuriam motina antrąkart padovanojo gyvenimą

Vladas Vilimas. Klausiate: ar pasitikime teismais? Bet apie kokius teismus kalbate, p. Šedbarai?

Arkivysk. Gintaras Grušas: Žinia, kurią mums skelbia prieš dvejus metus atrasti sukilėlių palaikai

G. Nausėda: „Jų keltos pilietinių teisių, tikėjimo, sąžinės ir žodžio laisvių, socialinio teisingumo idėjos žymėjo mūsų tautų atsivėrimą modernybei“

Iškilmingai palydėti amžinojo poilsio Rasų kapinėse atgulė Lietuvos žemės didžiavyriai – 1863–1864 m. sukilimo vadai ir dalyviai

Algimantas Rusteika. Prisiminimai apie ateitį

Ramūnas Aušrotas. Apie Laisvės partijos atstovų iniciatyvas, siekiant varžyti laisvę šeimose

Vytautas Matulevičius. Iš JAV galime prašyti tik kareivių ir tankų, bet ne teisėjų. O gaila

Kun. Grégoire Celier FSSPX. Imigracija – principai, teisės, praktika (I)

Kviečiame į konferenciją–diskusiją apie gender ideologiją!

Mindaugas Buika. Tikėjimo sklaida statistikos veidrodyje

Vytautas Radžvilas. Netikros tikrovės ištakos. Pilietinė ir politinė visuomenė

Diana Nausėdienė: Kodėl mes išskiriame moteris? Pakalbėkime, ką patiria vyrai

Apie 1863–1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių gyvenimą ir mirtį, arba Lietuvos žemė grąžina savo didžiavyrius

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.