Šiaurės Amerika

JAV - reikšmingos respublikonų pergalės

Tiesos.lt siūlo   2021 m. lapkričio 4 d. 9:52

5     

    

JAV - reikšmingos respublikonų pergalės

propatria.lt

Antradienį (11.02) JAV rinkėjai dalyvavo eilėje valstijų ir miestų lygmens rinkimų, kurie atskleidė amerikiečių politines nuotaikas ir tapo pirmuoju pasitikėjimo testu Demokratų partijai priklausančiam prezidentui Joe Bidenui. Svarbiausi balsavimai vyko Virdžinijoje, Minesotoje, Naujajame Džersyje ir Niujorke.

Virdžinijos valstijoje vyko svarbūs gubernatoriaus rinkimai, kurie parodė, jog Demokratų partija šiuo metu yra pažeidžiama kaip niekada. Rezultatai iš Naujojo Džersio, Virdžinijos ir kitų vietinių rinkimų tik dar labiau sustiprino respublikonų pozicijas prieš 2022 metų vidurio kadencijos rinkimus.

Donaldo Trumpo remiamas respublikonas Glenn Youngkin Virdžinijoje įveikė Joe Biden remtą demokratų kandidatą Terry McAuliffe, kas reiškia, jog respublikonai per ilgiau nei dešimtmetį vėl taps valdanti politinė jėga, laimėjusi valstijos gubernatoriaus postą, valstijos Senato bei Atstovų rūmų daugumas. dabar yra nusiteikę paimti tris ofisus valstijos mastu pirmą kartą per ilgiau nei dešimtmetį. Taip pat respublikonai čia atsiima Atstovų Rūmus po dviejų metų demokratų kontrolės. Svarbu pabrėžti, jog šie rinkimai buvo laikomi politinių nuotaikų šalyje indikatoriumi.

Pabrėžtina ir tai, jog demokratų kandidatams vis labiau nesiseka kaimo vietovėse, ypač tarp baltųjų rinkėjų. Demokratams nuvertinus varžovą G. Youngkin, pastebėta, jog šis ypatingai rūpinosi vietiniams gyventojams rūpimais klausimais, tokiais kaip švietimas, išsilavinimas ir tėvų teisės. „Mes pradėsime pokyčius nuo pirmos dienos. Negalime švaistyti laiko. Mūsų vaikai nebegali ir toliau laukti. Mes dirbame ne valdžios, o žmonių laiku“, - teigė jis.

Naujajame Džersyje kova tebevyksta tarp dviejų kandidatų – dabartinio demokratų gubernatorius Phil Murphy ir respublikono Jack Ciattarelli. Pralaimėjus Virdžinijoje, demokratams šie rinkimai yra žūtbūtinė kova, norint išlaikyti tvirtas pozicijas prieš 2022-ųjų vidurio kadencijos rinkimus. Įdomu tai, jog vėliausios apklausos pranašavo Murphy beveik dvigubą balsų persvarą rinkimuose, tačiau reali situacija yra visiškai kitokia – abu kandidatai dabar turi tiek pat procentų balsų. Netikėtinas respublikonų kandidato konkurencingumas yra pavojaus ženklas Demokratų partijai, rodantis neigiamą prezidento Joe Bideno ir demokratų valdpmo Kongreso darbo vertinimą. Virdžinijoje jau laimėjęs Yougkin ir Naujajame Džersyje besirungiantis Ciattarelli turi ir panašumų – abu yra verslininkai ir buvę įstatymų leidėjai, Donaldą Trumpą visada laikę arti savęs.

Kalbant apie balsavimą Mineapolyje – žmonės balsavo dėl skandalingojo „Minesotos“ policijos referendumo. Referendumas vyko dėl prieš beveik metus su puse įvykusio George Floyd nužudymo, o jo [referendumo] esmė yra pertvarkyti policijos darbą mieste. Jį galima vertinti kaip testą nacionaliniu lygmeniu, kuriuo buvo siekiama „nutraukti finansavimą policijai“. Šiuo kontraversišku šūkiu dažnai naudojosi ir Demokratų partija, bandant pasiekti politinius išlošius. Referendumu buvo siekta mieste įkurti „Viešojo Saugumo“ departamentą, pašalinti tam tikrą skaičių pareigūnų. Visgi ši reforma referendume patyrė nesėkmę.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2021-11-5 8:38

cit.”„Mes pradėsime pokyčius nuo pirmos dienos. Negalime švaistyti laiko. Mūsų vaikai nebegali ir toliau laukti. Mes dirbame ne valdžios, o žmonių laiku“, - teigė jis.” Pacitavau pastraipa str. kurioje man atrodo geriausiai atsipindį tas ‘politinės muilo operos’ scenarijus . Darbai politikus giria ir viltis puoselėja o ne tokie ‘popsiniai’ pareiškimai . Man atrodo jog tas str. labai tiktu bačkos skyreliui.

skeptiškas       2021-11-4 17:26

Kai įjungs demokratai savo kinietiškas balsų falsifikavimo mašinas -viskas pakryps jų naudai.

ah.ą       2021-11-4 13:40

” nutraukti finansavimą policijai” tai legalizuoti visokio plauko nusikaltimus - vienu žodžiu įvesti laisvę nusikaltėliams vagims, žmogžudžiams , narkomanas, prekybai žmonėmis, adenechromo gamintojams, seksą su vaikais, vaikų vergiją, ir kitokias laisves.

Žodžio laisvė...       2021-11-4 12:53

Ar veikia Lietuvoje lietuvių kalbos įstatymas?Jei veikia,tai kodėl tekste parašytos ne lietuvių kalba pavardės?Jei tekstas lietuvių kalba,tai ir visi žodžiai privalo būti parašyti lietuvių kalba.Negerbiate lietuvių kalbos.Pripratimas nuo rusų laikų,kai buvome priversti visur naudoti rusų kalbą.Dabar berželiai svyruonėliai linksta į kitą pusę.Vilnių jau pavertėte ne Lietuvos sostine,o svetimžodžių viešose
vietose sąvartynu.Gėda jums į Vilnių atvykusiems ir nepasijutusiems tikrais vilniečiais.

Tai tik       2021-11-4 11:24

saviapgaulė. Autogeninė treniruotė lavonui.

Rekomenduojame

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Vengrų parlamentas pritarė siūlymui rengti referendumą LGBT klausimais

Edvardas Čiuldė. Kaip kaunietis pardavinėjo žemę Plungės rajone

Prancūzija: ar tikrai Éric Zemmour yra antisemitas?

Justas Sakavičius. Pamirštami ilgus metus ir net dešimtmečius galiojantys teisės aktai

„Migruojantys“ per vielą vertinami palankiau, nei sąžiningi?

Eric Zemmour: Prancūzijai reformų nebereikia, Prancūzijai reikia išlikti

Dominykas Vanhara. Kelios įdomybės iš politinės korupcijos bylos

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.