Šiaurės Amerika

JAV - reikšmingos respublikonų pergalės

Tiesos.lt siūlo   2021 m. lapkričio 4 d. 9:52

5     

    

JAV - reikšmingos respublikonų pergalės

propatria.lt

Antradienį (11.02) JAV rinkėjai dalyvavo eilėje valstijų ir miestų lygmens rinkimų, kurie atskleidė amerikiečių politines nuotaikas ir tapo pirmuoju pasitikėjimo testu Demokratų partijai priklausančiam prezidentui Joe Bidenui. Svarbiausi balsavimai vyko Virdžinijoje, Minesotoje, Naujajame Džersyje ir Niujorke.

Virdžinijos valstijoje vyko svarbūs gubernatoriaus rinkimai, kurie parodė, jog Demokratų partija šiuo metu yra pažeidžiama kaip niekada. Rezultatai iš Naujojo Džersio, Virdžinijos ir kitų vietinių rinkimų tik dar labiau sustiprino respublikonų pozicijas prieš 2022 metų vidurio kadencijos rinkimus.

Donaldo Trumpo remiamas respublikonas Glenn Youngkin Virdžinijoje įveikė Joe Biden remtą demokratų kandidatą Terry McAuliffe, kas reiškia, jog respublikonai per ilgiau nei dešimtmetį vėl taps valdanti politinė jėga, laimėjusi valstijos gubernatoriaus postą, valstijos Senato bei Atstovų rūmų daugumas. dabar yra nusiteikę paimti tris ofisus valstijos mastu pirmą kartą per ilgiau nei dešimtmetį. Taip pat respublikonai čia atsiima Atstovų Rūmus po dviejų metų demokratų kontrolės. Svarbu pabrėžti, jog šie rinkimai buvo laikomi politinių nuotaikų šalyje indikatoriumi.

Pabrėžtina ir tai, jog demokratų kandidatams vis labiau nesiseka kaimo vietovėse, ypač tarp baltųjų rinkėjų. Demokratams nuvertinus varžovą G. Youngkin, pastebėta, jog šis ypatingai rūpinosi vietiniams gyventojams rūpimais klausimais, tokiais kaip švietimas, išsilavinimas ir tėvų teisės. „Mes pradėsime pokyčius nuo pirmos dienos. Negalime švaistyti laiko. Mūsų vaikai nebegali ir toliau laukti. Mes dirbame ne valdžios, o žmonių laiku“, - teigė jis.

Naujajame Džersyje kova tebevyksta tarp dviejų kandidatų – dabartinio demokratų gubernatorius Phil Murphy ir respublikono Jack Ciattarelli. Pralaimėjus Virdžinijoje, demokratams šie rinkimai yra žūtbūtinė kova, norint išlaikyti tvirtas pozicijas prieš 2022-ųjų vidurio kadencijos rinkimus. Įdomu tai, jog vėliausios apklausos pranašavo Murphy beveik dvigubą balsų persvarą rinkimuose, tačiau reali situacija yra visiškai kitokia – abu kandidatai dabar turi tiek pat procentų balsų. Netikėtinas respublikonų kandidato konkurencingumas yra pavojaus ženklas Demokratų partijai, rodantis neigiamą prezidento Joe Bideno ir demokratų valdpmo Kongreso darbo vertinimą. Virdžinijoje jau laimėjęs Yougkin ir Naujajame Džersyje besirungiantis Ciattarelli turi ir panašumų – abu yra verslininkai ir buvę įstatymų leidėjai, Donaldą Trumpą visada laikę arti savęs.

Kalbant apie balsavimą Mineapolyje – žmonės balsavo dėl skandalingojo „Minesotos“ policijos referendumo. Referendumas vyko dėl prieš beveik metus su puse įvykusio George Floyd nužudymo, o jo [referendumo] esmė yra pertvarkyti policijos darbą mieste. Jį galima vertinti kaip testą nacionaliniu lygmeniu, kuriuo buvo siekiama „nutraukti finansavimą policijai“. Šiuo kontraversišku šūkiu dažnai naudojosi ir Demokratų partija, bandant pasiekti politinius išlošius. Referendumu buvo siekta mieste įkurti „Viešojo Saugumo“ departamentą, pašalinti tam tikrą skaičių pareigūnų. Visgi ši reforma referendume patyrė nesėkmę.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2021-11-5 8:38

cit.”„Mes pradėsime pokyčius nuo pirmos dienos. Negalime švaistyti laiko. Mūsų vaikai nebegali ir toliau laukti. Mes dirbame ne valdžios, o žmonių laiku“, - teigė jis.” Pacitavau pastraipa str. kurioje man atrodo geriausiai atsipindį tas ‘politinės muilo operos’ scenarijus . Darbai politikus giria ir viltis puoselėja o ne tokie ‘popsiniai’ pareiškimai . Man atrodo jog tas str. labai tiktu bačkos skyreliui.

skeptiškas       2021-11-4 17:26

Kai įjungs demokratai savo kinietiškas balsų falsifikavimo mašinas -viskas pakryps jų naudai.

ah.ą       2021-11-4 13:40

” nutraukti finansavimą policijai” tai legalizuoti visokio plauko nusikaltimus - vienu žodžiu įvesti laisvę nusikaltėliams vagims, žmogžudžiams , narkomanas, prekybai žmonėmis, adenechromo gamintojams, seksą su vaikais, vaikų vergiją, ir kitokias laisves.

Žodžio laisvė...       2021-11-4 12:53

Ar veikia Lietuvoje lietuvių kalbos įstatymas?Jei veikia,tai kodėl tekste parašytos ne lietuvių kalba pavardės?Jei tekstas lietuvių kalba,tai ir visi žodžiai privalo būti parašyti lietuvių kalba.Negerbiate lietuvių kalbos.Pripratimas nuo rusų laikų,kai buvome priversti visur naudoti rusų kalbą.Dabar berželiai svyruonėliai linksta į kitą pusę.Vilnių jau pavertėte ne Lietuvos sostine,o svetimžodžių viešose
vietose sąvartynu.Gėda jums į Vilnių atvykusiems ir nepasijutusiems tikrais vilniečiais.

Tai tik       2021-11-4 11:24

saviapgaulė. Autogeninė treniruotė lavonui.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.