Naujienos

JAV kartu su sąjungininkais smogė taikiniams Sirijoje: kitos išeities nebuvo. Rusija perspėjo: bus pasekmių

Tiesos.lt redakcija   2018 m. balandžio 14 d. 8:50

16     

    

JAV kartu su sąjungininkais smogė taikiniams Sirijoje: kitos išeities nebuvo. Rusija perspėjo: bus pasekmių

Šeštadienį paryčiais Lietuvos laiku JAV, Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos karinės pajėgos, siekdamos sustabdyti tolesnį cheminio ginklo panaudojimą prieš civilius, smogė taikiniams Sirijoje, skelbia pasaulio žiniasklaida.

Per pusantros valandos buvo paleista apie 100 „Tomahawk“ raketų. Jų taikiniais tapo cheminių ginklų saugykla Homso mieste ir cheminių ginklų saugykla bei svarbus karinis postas netoli Homso, o taip pat mokslinių tyrimų įstaiga Damaske, siejama su cheminiais ir biologiniais ginklais. Rusijos kariškių teigimu, nė viena iš raketų nebuvo nukreipta į tas sritis, kurias saugo Maskva.

Kaip pakomentavo JAV prezidentas Donaldas Trumpas, šiais antskrydžiais atsakyta į praėjusią savaitę įvykdytą „monstro nusikaltimą“ – galimai Sirijos režimo surengtą cheminę ataką Sirijos Dumos mieste. Jo teigimu, didžiausia atsakomybė už tai, kad šioje šalyje niekaip nesibaigia karas, tenka Iranui ir Rusijai, „labiausiai atsakingoms už kriminalinio Assado režimo rėmimą, apginklavimą ir finansavimą“.

„2013 m. prezidentas Putinas ir jo vyriausybė žadėjo pasauliui, kad garantuos Sirijos cheminio ginklo sunaikinimą. Pastaroji Assado ataka ir šios dienos atsakas į ją yra tiesioginis rezultatas to, kad Rusija neįvykdė šio pažado. Rusija turi nuspręsti, ar toliau eis šiuo tamsiu keliu, ar prisijungs prie civilizuotų valstybių kaip jėga stabilumui ir taikai palaikyti. Tikėkimės, kada nors susidraugausime su Rusija ir galbūt net su Iranu, bet galbūt ir ne“, – kalbėjo JAV prezidentas.

Savo kreipimesi į tautą Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May teigė, jog prisijungti prie JAV apsisprendusi, nes „kitos alternatyvos kaip tik panaudoti jėgą“ nebuvo. Ji pabrėžė, jog sąjungininkai nė nesvarsto „apie kišimąsi į civilinį karą“ ar „režimo pokyčius“, kad viskas, ko siekta, tai atlikti „ribotus ir tikslius karinius veiksmus – jie nepadidins įtampos regione, bet padės išvengti civilių aukų“ – sakė ji.

Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono teigimu, Prancūzija palaiko šį atsaką, kad sustabdytų cheminio ginklo naudojimą, nes buvo peržengta riba: „Daugybė vyrų, moterų ir vaikų nužudyti cheminiais ginklais“.

Rusijos reakcijos nereikėjo ilgai laukti. Rusijos ambasadorius Jungtinėse Valstijose Anatolijus Antonovas buvo tiesmukas: „Tokie grasinimai Rusijai nepraeis be pasekmių“. Jo įsitikinimu, visa atsakomybė už pasekmes tenka Vašingtonui, Londonui ir Paryžiui. „Toks prezidento Vladimiro Putino įžeidimas yra nepriimtinas“, – kalbėjo jis pridurdamas, kad JAV neturinti moralinės teisės svaidytis tokiais kaltinimais.

Kaip pareiškė JAV gynybos sekretorius Jamesas Mattisas, tai tebuvo pirmoji ataka, bet ar ji bus vienkartinė, priklauso nuo to, kokias išvadas po šios „labai stiprios žinutės“ pasidarys Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-07-4 11:04
Dzeikas       2018-04-16 22:16

Egzperduijui:
Ukrainieciai atrems.

Marginalas Ekspertui       2018-04-16 17:45

Paskaityk, niekše, apie asado režimo elgesį su savo piliečiais dar iki to “karo Sirijoje”. Kavkazcentras neturi jokių simpatijų nei ruskiams, nei amerikonams, todėl būtent ši informacija objektyvi. Ten paieškoje visa medžiaga apie Siriją nuo pat pradžių.

Marginalas       2018-04-16 17:40
Arvydas       2018-04-16 16:50

“Viską susumavus galima teigti, kad Rusijos imperija - pats pavojingiausias, daugiausiai žalos Pasauliui atnešantis diktatorinio režimo darinys….Ir ką matome?” - nelabai suprantu, kodėl tokiu atveju mėtom bombikes ant Sirijos, o ne ant Rusijos darinio?

egzperdui       2018-04-16 3:45

Tavo šeimininkams baisu pasidarė, kaip švariai ir tiksliai pasidarbuota? Kremliaus kareivos net prancūzų naikintuvų nepastebėjo ir praleido puikią progą patriūbinti apie neva dešimtis tūkstančių žuvusiųjų civilių. Ėmė ir leptelėjo, kad nei vienas civilis nenukentėjo. smile
Ir net apie sprogimų sukeltą cheminių ginklų pasklidimą šįkart net nebando kliedėti. Nes sudegė tie chemikalai ir viskas, viskas jau praeitą kartą apkalbėta ir įrodyta. smile Priblokšti ir Asado kareivos, pavėluotai ėmę savo pačių paleistų sovietinių senienų nuolaužas demonstruoti kaip neva numuštų “tamohaukų” nuotraukas. smile
Lengviau atsikvėpė ir eiliniai rusai, kurie dar neužkerėti Kremliaus propagandos. Laisviau atsikvėpė, kai įsitikino, kad kilus karui, jų namai nebus subombarduoti: bum ir Kremliaus nebėra, bum ir Generalinis štabas, Gynybos ministerija pavirto šiukšlių krūva. O aplinkiniai pastatai ir civiliai liko sveiki. smile Neturinčios lygių pasaulyje rusų raketos ir apskritai priešraketinė gynyba vis dar negali įveikti to prakeikto žemės išlinkimo, todėl negalės ir virš Maskvos numušinėti prakeiktų “tamohaukų”. Taigi ir su Maskva viskas turėtų praeiti švariai jei ką. smile
Tik šiek tiek nerimą kelia Kremliaus atsakas į tokį žiaurų pažeminimą. Tikriausiai, “Islamo valstybė” ir vėl prisimins, kad ji dar yra, ir kad ji pyksta ant Vakarų už tokį Kremliaus pažeminimą kažkodėl. Ypatingai kruvinojo išpuolio Europoje autoriais ir vėl turėtų tapti ne kokie arabai, o kažkada sovietinės Vidurio Azijos šalių piliečiai. Na, bus dar visokių kibernetinių atakų ir šiaip provokacijų. O rudenį jau turėtų būti rimčiau. Pernelyg daug rimtų šaltinių įtaria, kad rudenį Putinas vėl puls Ukrainą. Tik šįkart jau visa jėga ir labai rimtai.

Stasys       2018-04-15 9:49

Aš bent neatmetu versijos, kad ši ataka buvo suderinta su kremlium. Panašiai, gal, buvo ir per tą “Tomogawk” raketų seriją kai, lyg tai, buvo subomborduotas aerodromas iš kur pakildavo lėktuvai su cheminiu ginklu, bet juk jau, berods, antrą dieną po 49 raketų krušos, lėktuvai vėl kildavo iš to aerodromo ...  Man tai panašu į spektaklį, didžiųjų valstybių žaidimus, matyt, atnešančius naudos visiems. O trolių kaltinimas tik vakarų valstybėms už tą sumautą padėtį man yra juokingas. Bet troliai yra troliai   , jiems liepta skleisti melą bei nesąmones. Juk ruskių lėktuvai, kiek girdėjau iš neutralių šaltinių, bombordavo Sirijos ligonines, mokyklas, turgavietes ...., nusinešdami šimtus vaikų, senių, moterų gyvybių, sukeldami daug skausmo ir ašarų likusiems gyviems, o cheminio ginklo panaudojimas, tai ne farsas, o tikri faktai, manau, kad to razbaininko asado kariauna tai naudojo su kremlinių žinia. Juk ta “blogio imperija” tai nepasikeitė, nebent šiek tiek į blogąją, rafinuotesnę pusę ....

Pikasas2       2018-04-15 9:29

Niekas negali aiškiai patvirtinti, kad Sirijos priešraketinė artilerija numušė bent viena koalicijos partnerių raketa. Yra tokios žinios: 1. Rusų valdoma technika panaudota nebuvo. 2. Pasipriešinimas atakai buvo labai vangus. 3. Buvo paleista 40 gynybinių raketų, bet dauguma jų buvo panaudotos, kai ataka prieš cheminio ginklo taikinius jau buvo pasibaigusi. Ar galėjo koalicijos partneriai nesitarti konkrečiai su Kremliumi dėl atakų objektų? Kai kas iš tokių susitarimų šaiposi, tačiau to nereikėtų daryti. Tiesioginė konfrontacija tarp JAV ir Rusijos galėjo išprovokuoti rimtą regioninio karo eskalaciją. Istorija žino, kad regioniniai židiniai gali išplisti iki pasaulinio karo. Tokios katastrofos strategai turi nepamiršti, kad jie atsakingi ne tik už žmonijos išlikimą, bet ir už visą gyvybę, esančią Žemėje. V.Putino pareiškimas, kad pasaulis be Rusijos nereikalingas - labai pavojingas. Jį įvairiai galima suprasti… Rusijos režimas vis labiau izoliuojamas ir pats izoliuojasi, jo lyderiams taikomos sankcijos. Kol kas parama jėgoms, siekiančioms Rytų imperijos užgrobtoms teritorijom išvaduoti, manau, pernelyg santūri. Tačiau ji jau pastebima. Režimas pats įkišo galvą į kilpą, kuri jau veržiasi. Jo lyderiui suvaidinti smagią šypseną darosi vis sunkiau.

Dabar,vakare,kas       2018-04-14 21:14

minutę Sovietsko pusėje griaudžia ir dangus ugnyse.Gal čia mūsų manevrai?

Ekspertas       2018-04-14 20:37

Kiekvienas kiek turintis proto ir mylintis tiesą supranta, kad karas Sirijoje buvo užsakytas JAV ir jų partnerių. Sirija turėjo eiti po Irako ir Libijos, nebesigilinam į Afganistanus ir pan. Taip taip ISIS ir kiti, kurie pjausto galvas yra sukurti mūsų idealizuotų vakarų. O cheminiai surežisuoti cirkai yra tik kaip pretekstas. Juk po Irako sugriovimo visi pripažino kad nieko nerado, dėl ko žuvo milijonai žmonių. Jiems nesunku pasakyti - jo suklydom, jų niekas neteisia, o kai neteisia - jie nepakaltinami. Ir kokio įžulumo reikia būti kad nematyti milijonų jų nužudytų žmonių ir moralizuotu kitus, pergyventi dėl menamų dujų atakų žuvusių žmonių. Kokio bukumo turi būti žmonės kad tikėti tokiu farsu. Galima nekęsti Rusijos už trėmimus, už Gruzija ar Krymą, bet tai tikrai nėra pagrindas susidėti su kraugeriais iš vakarų. Žadinkitės žmonės savo sąžinę.

Baisū       2018-04-14 20:00

Smogė į cheminių ginklų saugyklas. Kiek turėjo pasklisti nuodingų medžiagų, žūti žmonių, katastrofa.

Sigis       2018-04-14 19:38

Ne cheminis ginklas jiems rupi.., o naftos kranelis…

Stasys       2018-04-14 18:34

Taip, taip, baisi ta putiniška rusija. Nesuprantu, kodėl daugiau kaip 80 procentų Rusijos gyventojų palaiko tą  savo “kruvinąjį carą”. Negi jie yra paveikti kažkokio tai “cheminio ginklo”, kad taip sujaukta jų smegenynė. Juk akivaizdu, kad tokia grobuoniška, melo politika veda šalį į izoliaciją, gal net į pražūtį.

Pikasas       2018-04-14 14:58

Atvejis labai panašus į ankstesnę, prieš metus buvusią ataką. Skirtumas - trys atakos partneriai. Rezultatai vėl neaiškūs… Situacija kaista, bet ji neturėtų išplisti regione, o tuo labiau - dar plačiau. Kariniai veiksmai pati kraštutinė priemonė bandant sustabdyti masinio naikinimo ginklo panaudojimus. Alternatyvos Sirijai buvo rastos 2013 metais. Tada Bašaro al Assado režimo rėmėja bei puoselėtoja - Rusijos imperija pasižadėjo pasiekti, kad cheminis Sirijos režimo panaudotas ginklas bus sunaikintas ir daugiau nebus panaudotas. Dalis cheminės ginkluotės buvo sunaikinta padedant Jungtinėms Valstijoms. Tai brangiai kainuojanti procedūra. Tačiau, kaip jau matome, pavojus išliko ir katastrofa pasikartojo. Ar buvo dar kokia nors alternatyva kariniams veiksmams? - sunku kategoriškai teigti neturint išsamios informacijos. Matyt, kad jau nebebuvo. Aptariant šią situaciją verta prisiminti kokios buvo pasekmės visur, kur įkeldavo koją Rytų imperijos režimas. Carinės Rusijos imperijos vykdyta ekspansija pasiekė, kad buvo užgrobta daugybė tautų ir teritorijų. Didžiuliai gamtos resursai tapo tolimesnių agresijų ekonominiu pagrindu. Hitlerio ir Stalino vykdytas Europos pasidalinimas pasibaigė Varšuvos kariniu bloku. Prisiminus Karaliaučių, Korėją, Vietnamą, Kubą, kitas Vidurio Amerikos ir Afrikos valstybes, Afganistaną, Gruziją, Ukrainą, ir kitus regionus tampa akivaizdu, kokias netektis turėjo patirti žmonijos dalis, kuriai buvo karine jėga primestas ar įpirštas bolševikinis - sovietinis režimas. Pagal sovietinius standartus sukurtas Sirijos režimas - vienas iš tokių pavyzdžių. Dabartinė V.Putino valdoma Rusija tęsia pačias blogiausias sovietines tradicijas pasitelkdama naujausias kompiuterinio amžiaus technologijas, laužo įvairius tarptautinius susitarimus masinio ginklo gamybos stabdymui, panaudoja smurto ir teroro aktus ne tik pačioje Rusijoje , bet ir už jos sienų ribų. Viską susumavus galima teigti, kad Rusijos imperija - pats pavojingiausias, daugiausiai žalos Pasauliui atnešantis diktatorinio režimo darinys. Kremliaus vykdoma politika neleidžia savo valstybės gyventojams įsijungti į demokratiją kuriančių valstybių grupę, skurdina savo gyventojus pažeidinėdama žmogaus teises bei tarptautines sutartis. Rusija pasižadėjo būti ir Ukrainos saugumo garantu. Ir ką matome?

 

Jei Amerika suvaldys       2018-04-14 14:52

ir net įveiks Rusiją,tai konservatoriams bus baisi netektis netekti svarbios propagandinės detalės.Reikės dirbti .

Žavus Amerikos       2018-04-14 14:50

atvirumas.


Rekomenduojame

Remigijus Šimašius ir vėl demonstruoja savo provincialumą: stotelės prie mokyklų pavadintos „Kiss and Ride“

Vidaus ir užsienio migracija Lietuvoje

Plaukiantys prieš srovę: rumunai sieks Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuokos apibrėžimą

Liudvikas Jakimavičius. Popiežiaus Pranciškaus belaukiant

Rasa Čepaitienė. Silpnumas

Geroji Naujiena: „Jei kas nori eiti paskui mane, teišsižada pats savęs, teima savo kryžių ir teseka manimi“

Vytautas Radžvilas: „Da­bar by­ra pa­sau­li­nė neo­li­be­ra­liz­mo sis­te­ma“

Valdas Vasiliauskas. Tauta jau nebeturi kur trauktis

Naujieji barbarai. Jiems niekada nebus gana. O mums?

Vidmantas Valiušaitis. Kurio Lietuvą – Adolfo Ramanausko-Vanago ar Petro Cvirkos – rinksimės kurti?

Algimantas Rusteika. To nemato tik aklas

Nuo bačkos. Aplinkos ministras Kęstutis Navickas: čia elementarus ūkininkavimas, kodėl čia taip surezonavo – sunku pasakyti

Vidmantas Valiušaitis. Žmogus liko toks pats: in memoriam Jonui A. Antanaičiui

Arvydas Juozaitis savo apsisprendimą dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose praneš jau šį pirmadienį

Skirmantas Malinauskas primena: egzistuoja ne tik melo inžinerija, bet ir du BK straipsniai

Jolanta Dambrauskienė: SOS! Kauno Laisvės alėjoje žalojamos liepos

Algimantas Rusteika. Naujausi Sprinter „tyrimai“: Arvydo Juozaičio nebuvo, nėra ir nebus?

Dalai Lama: Europa priklauso europiečiams – kiekvienas turime puoselėti savo šalį

Vytautas Sinica apie didžiausią grėsmę Lietuvai: kai provakarietiški vanagai ima nebesiskirti nuo prokremliškiausių vatnikų, tačiau visi apie tai tyli

Algimantas Zolubas. Pilietinė veikla yra politinė

Aras Lukšas. Išpuolis prieš Generolą Vėtrą: čekistinio žanro klasika

Nuo bačkos. Saulius Skvernelis: kultūros darbuotojų protestams nėra pagrindo

Europos Parlamentas balsavo už sankcijas Vengrijai

Nickas Hanaueris, Davidas Rolfas. Naujasis ekonomikos mokslas: gerovė „nelaša iš viršaus į apačią“ – ji „plečiasi iš vidurio“

Arvydas Juozaitis Ramūnui Karbauskiui – viešas laiškas

Algimantas Rusteika. Tas, kuris juokiasi, yra laisvas net nepriklausomoje valstybėje

Ričardas Garuolis. Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ siūlo, kaip stabdyti socialinį dempingą

Bronius Puzinavičius. Estams pasisekė – jie turi alergijai paminklams atsparią ir galvoti apie praeitį nevengiančią Prezidentę

EŽTT: Norvegija pažeidė žmogaus teises byloje dėl vaiko teisių

Liudvikas Jakimavičius. Išeiviai ir mes, arba Gyvenimas Vezuvijaus papėdėje (papildyta)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.