Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Šiaurės Amerika

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugpjūčio 10 d. 20:09

0     

    

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

laikmetis.lt

Penktadienį Floridos medicinos taryba balsavo už tai, kad būtų uždraustas lytį keičiantis medicininis gydymas jaunuoliams, respublikonų gubernatoriui Ronui DeSantis vis garsiau pasisakant prieš tokį gydymą.

Po daugiau nei tris su puse valandos trukusio viešo svarstymo Fort Loderdeilyje, penkiolikos narių Medicinos taryba balsavo už tai, kad būtų pradėtas procesas, galintis uždrausti nepilnamečiams taikyti hormonų terapiją ir atlikti chirurgines procedūras, skirtas lyties disforijai, t. y. diskomforto ar kančios jausmui, kurį patiria kai kurie transseksualai, kai jų kūnas neatitinka jų lyties, gydymui.

Valdyba taip pat balsavo už tai, kad būtų pradėtas procesas, kuriuo būtų reikalaujama, kad suaugusieji, norintys gauti tokią pagalbą, prieš atlikdami bet kokias medicinines procedūras palauktų bent 24 valandas.

Floridos universiteto profesorius ir Vaikų endokrinologijos skyriaus vedėjas Michaelas J. Halleris, kuris per posėdį liudijo kaip ekspertas, pasipiktino ir pavadino šį pasiūlymą politiniu triuku.

„Tai buvo pateikta valdybai kaip politinis manevras“, – sakė Halleris valdybos nariams. „Translyčiai žmonės visada egzistavo, egzistuoja ir egzistuos, nesvarbu, ar norite tai pripažinti, ar ne.“

Medicinos valdyba tuo tarpu vadovavosi Floridos sveikatos departamento, kuris teigė, kad nepakanka tyrimų ir įrodymų, jog tokia priežiūra yra saugi, rekomendacijomis.

Amerikos pediatrų akademija ir Amerikos medikų asociacija pritaria lyties patvirtinimo priežiūrai suaugusiesiems ir paaugliams. Tačiau medicinos ekspertai teigė, kad vaikų lytį patvirtinanti priežiūra retai apima operacijas, jei apskritai kada nors apima. Vietoj to gydytojai dažniau rekomenduoja konsultacijas, socialinį perėjimą ir pakaitinę hormonų terapiją.

Siūloma taisyklė yra naujausias DeSantiso administracijos žingsnis, kuriuo siekiama sugriežtinti lyties keitimo priežiūros kontrolę. Floridos Medicaid priežiūros institucija taip pat svarsto taisyklę, pagal kurią būtų uždrausta valstybės subsidijuojamoms sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti transseksualų gydymą.

DeSantisas yra viešai išreiškęs nepritarimą su lyties keitimu susijusiai medicininei priežiūrai. Šią savaitę spaudos konferencijoje dėl priklausomybės nuo opioidų jis sakė, kad lytį patvirtinančias chirurgines procedūras atliekantys gydytojai turėtų būti teisiami, ir tokį gydymą palygino su kastracija. Jis taip pat neseniai nušalino nuo pareigų Tampos vyriausiąjį prokurorą Andrew Warreną, iš dalies dėl to, kad šis valstijos prokuroras išreiškė paramą su translyti6kumu susijusiai medicininei priežiūrai.

Penktadienį įvykusiu gydytojų tarybos balsavimu pradedamas procesas, kuriuo siekiama atnaujinti lytį patvirtinančio gydymo standartus Floridoje, trečioje pagal gyventojų skaičių šalies valstijoje.

Kai kurie penktadienio posėdžio dalyviai tapo nepaklusnūs ir rėkė necenzūrinius žodžius tarybos nariams. Brauardo apygardos šerifo padėjėjai išvedė kai kuriuos klausytojus, įskaitant vieną asmenį, kuris sakė, kad draudimas prives kai kuriuos vaikus prie tapimo benamiais.

Atlantoje dirbantis endokrinologas Kventinas Van Meteris (Quentin Van Meter), kuris Fort Loderdeilo posėdyje taip pat dalyvavo kaip ekspertas, pasisakė už tokių procedūrų uždraudimą, teigdamas, kad susidomėjimą lytį patvirtinančia priežiūra paskatino internetas, ir kaltino Covid-19 izoliaciją dėl padidėjusio jaunų žmonių susidomėjimo su lyties keitimu susijusia medicinine priežiūra.

„Jie gyvena internetinį gyvenimą, – sakė Van Meteris. „Tai milžiniškas eksperimentas su Jungtinių Valstijų vaikais. Bet kas, kas siūlo šiuos dalykus kaip priežiūros standartą, – siūlo miražą“.

Van Meteris, atviras lyties keitimo kritikas, anksčiau Teksaso teisėjo, prižiūrinčio skyrybų bylą, kurioje Van Meteris turėjo liudyti, ar transseksualiam jaunuoliui turėtų būti skiriami lytinio brendimo blokatoriai, buvo pašalintas kaip ekspertas.

Haller sakė valdybai, kad Van Meterio vertinimas apie internetą ir dėl pandemijos namuose uždarytus vaikus nebuvo mokslinė diskusija.

„Sakyti, kad tai vyksta dėl kažkokio socialinės žiniasklaidos užkrato, yra absurdiška“, – sakė Helleris, vėliau pridūręs: „Siūlau laikytis mokslo temos.“

Helleriui antrino Floridos universiteto vaikų endokrinologė Kristin Dayton, kuri valdybai pasakė, kad priežiūros standartas, kurio ji laikosi gydydama lyties disforiją, apima apribojimus, pagrįstus vaiko amžiumi. Ji sakė, kad gydymas paprastai taikomas tik vyresniems paaugliams, maždaug 17 metų amžiaus.

Medicinos taryba taip pat išklausė daugiau nei pusantros valandos viešų liudijimų, įskaitant Pompano Beacho gyventojo Ernie Sauve’o, kuris norą būti transseksualu palygino su noru būti kitos tautybės žmogumi.

„Galiu save identifikuoti kaip ispanakalbį, bet tai nereiškia, kad esu ispanakalbis“, – sakė jis.

20-metis Floridos valstijos universiteto studentas Kalebas Hobsonas-Garcia (Kaleb Hobson-Garcia) sakė, kad būdamas 12 metų gavo lytį keičiančią priežiūrą ir išreiškė pritarimą tokiai terapijai. Hobsonas-Garcia sakė, kad jo patirtis suteikė daug informacijos apie tokį gydymą.

„Raginu jus pagalvoti apie tokius vaikus, kaip aš, kurie buvo išsigandę ir rado paguodą galėdami gauti būtiną sveikatos priežiūrą“, – sakė Hobsonas-Garcia. Mano tapatybė nėra epidemija“.

Šaltinis: Politico

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.