Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės

JAV teismas: Neringos Venckienės ekstradicija į Lietuvą nebus stabdoma (patikslinta)

Tiesos.lt redakcija   2018 m. liepos 12 d. 21:14

81     

    

JAV teismas: Neringos Venckienės ekstradicija į Lietuvą nebus stabdoma (patikslinta)

Liepos 12 dieną JAV Federalinio teismo Čikagoje teisėja Virginia Kendall paskelbė savo sprendimą Neringos Venckienės byloje: buvusios teisėjos ir Seimo narės ekstradicija į Lietuvą stabdoma nebus.

Kaip pastebi Leonas Merkevičius, teisėjos pasirinkimas buvo nedidelis: „Net humanitariniai motyvai, kai teisėjui aišku, kad su grąžintu asmeniu jo šalyje bus susidorota, neleidžia jam tuo pagrindu stabdyti ekstradicijos“.

N. Venckienė prašė ekstradiciją atidėti metams, kol bus išnagrinėtas jos politinio prieglobsčio klausimas – jį numatyta spręsti 2019 metų liepą.

Advokatai praneša, jog sprendimą skųs JAV Federaliniam teismui, tad ekstradicija kurį laiką neįvyks.

* * *

Kreipdamiesi į JAV Lietuvos Respublikos teisėsaugininkai nurodė, kad buvusi teisėja ir Seimo narė įtariama padariusi nusikalstamas veikas pagal trylika Baudžiamojo kodekso straipsnių:

167 str. 1 d.: neteisėtas informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimas, už kurį baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

168 str. 1 d.: neteisėtas informacijos apie asmens privatų gyvenimą atskleidimas ar panaudojimas, už kurį baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

313 str. 2 d.: mirusiojo atminimo paniekinimas, viešai paskleidžiant apie mirusįjį melagingus prasimanymus, už kurį baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

153 str.: jaunesnio negu šešiolikos metų asmens tvirkinimas, už kurį baudžiama laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

163 str.: piktnaudžiavimas tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis, už ką baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

232 str.: nepagarba teismui, už ką baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

245 str.: teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymas, už ką baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

228 str. 2 d.: piktnaudžiavimas, siekiant turtinės ar kitokios asmeninės naudos, už ką baudžiama bauda arba laisvės atėmimu iki septynerių metų.

231 str. 1 d.: trukdymas teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai, už ką baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

140 str. 1 d.: fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas, už ką baudžiama viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

286 str.: pasipriešinimas valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, už ką baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

154 str. 2 d.: šmeižimas asmens, neva padarius sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje, už ką baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

236 str. 1 d.: asmens melagingas apskundimas įstaigai ar pareigūnui, turinčiam teisę pradėti baudžiamąjį persekiojimą, už ką baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

jei       2018-07-17 22:52

šįkart Tiesa pralaimės, žmonės, kaip mes gyvensim tokioje valstybėje. Kaip gyvens mūsų vaikai ir provaikaičiai. Man tai labai netikėta, baisi žinia.

nuomone       2018-07-15 10:21

as manau,kad garantuotai teisejai buvo duota komanda fas.Mums jau seniai reikejo nusiimti tuos ruzavus akinius,kad ten tai laisve,lygybe,brolybe,teisingumas,skaidrumas,zmogaus teises ir t.t.Jie ‘‘demokratijos lopsyje’’ bijo kalbeti.Drauge is jav skambina tai bijo kalbeti,pasakyti zodi negras,apie sex.’‘mazumas’‘.Yra internete filmas ‘‘sodom’‘.Ji padare rusu zurnalistas A.Mamantov apie mazumas.Verta paziuret,kas supranta.Siuo klausimu daug komentuoja patys amerikieciai.Tai ten rodo amerikiete,kuri yra floriste.Ji atsisake aptarnauti vienelyte santuoka,nes,kaip ji pati sake,esu giliai tikinti,o tai yra nuodeme.Tai is jos jau atimtas verslas ir sodomitai ruosiasi atimti ir asmenini turta.Net JAV advokate didziuliame nusistebejime ,kaip tai gali buti,uz ka?Tai dare JAV teismai,o ne kokie reketininkai ,tai daug ka pasako apie ju’‘teisinguma’‘.As turiu ideja Neringai.Gal reikia pareiksti,kad yra leisbiete ir mane persekioja

aušra       2018-07-14 20:20

sakoma - KIEKVIENAS GALVOJA ir SPRENDŽIA PAGAL SAVO SUGEDIMO LAIPSNĮ..... NIEKADA NEPATIKĖSIU, KAD VENCKIENĖ GALĖTŲ IŠSIGALVOTI PEDOFILIJOS. O IR KAM JAI TO REIKĖTŲ? Todėl net nebežinau, ką galvoti apie pūlinį ir kitus, kurie patikėjo….kuo pats kvepi, tuo ir kitus tepi- KITA PATARLĖ

Gal?       2018-07-14 20:15

Nesuprantu, kodėl Venckienė laikoma JAV nelaisvėje? Ar ji toje valstybėje padarė nusikaltimą?Kodėl, pragyvenusi ten 6 metus tos ekstradicijos negali laukti laisvėje? Suprantu, kad tarp valstybių yra pasirašyta ekstradicijos sutartis. Bet juk yra išimtys? Kaip galima aklai vykdyti susitarimą ? Gal ji nematė  Venckienės brolio lavono foto ir nežino prokurorų išvados, kad jis užspringo žole? Gal ji nežino , kad tos stambus Ūsas,kaip vaikas, paskendo baloje?Gal ji nežino, kad girtą Ūsą “lydėjo” tuometinis teisingumo ministras?Gal ji nežino , kad Ūsa po mirties išteisintas, o Kedys be teismo nuteistas? Gal ji nematė , kaip buvo vykdomas teismo sprendimas teisinę neliečiamybę turinčios teisėjos kieme? Gal ji negirdėjo mergaitės klyksmo, nematė sukryžiuotų kojų? Gal ji nežino, kad mūsų prokurorai, gaudantys Venckienę yra melagiai, nes ” nematė” plikio , nešančio mergaitę? Gal ji negirdėjo , koks politinės korupcijos mąstas Lietuvoje ir nežino nieko apie pagrindinį Venckienės išmetimo iš seimo organizatrių brendininką  Masiulį? Gal ji negirdėjo , kad mūsų Prezidentė negali atsakyti Laisvės šauklei, ar gyva Kedytė, nes nieko apie tai nežinanti? Gal ji nežino ,kad vadas, atvedęs į teisėjos kiemą  240 ginkluotų gąsdinti šiandien premjierauja? Ir t.t. ir t.t.Manau , kad jei žinotų , ekstradicijos nebūtų, nes Venckienei akivaizdaus melo valstybėje gresia pavojus.

Tomas klaustukams       2018-07-14 19:41

Venckienė jei parvažiuos bus rasta kameroje ......su triusikų virvute ant kaklo.Sakys neišlaikė įtampos ir pasitraukė savo noru.Kaltų nėra. Paliulis tai patvirtins ir galai į vandenį.

???       2018-07-14 18:51

Gera čia užeiti, tokie prasmingi komentarai, tai ne Delfyje, seniai regėjau tokį pragaro gelmių puolimą ant Karolio, ant N. Venckienės, pačio žemiausio lygio, šlykštūs, žiaurūs. Kažin, kodėl jie dabar taip atkuto? Gal antrą kvėpavimą įgavo po Čikagos teismo sprendimo?

TO RAMIROS       2018-07-14 18:32

NU JO, KAŽKAS net pačią Garnelienę VIŠTA BENT 10 KARTŲ PAVADINO.- AR IŠSIAIŠKINO, AR PATEIKĖ KALTINIMUS. IR TAI TOKIA PATI TEISMŲ DARBUOTOJA CITUOJA KITŲ NUOMONĘ - BUVO KOMENTARE atspausdinta pokalbio stenograma

hmmm       2018-07-14 18:28

š. gabalas galingesnis už Sesę Sadūnaitę, už kunigus, už Lietuvoje kitus gerbiamus žmones, kurie kreipėsi į JAV. P.S. jeigu byla domisi JAV žurnalistai, rašo apie tai, tai sugrįžus Venckienei, manau, domėsis IR RAŠYS TOLIAU.IR TEISMAI NEGALĖS IŠSIDIRBINĖTI - TURĖS PRIKELTI IŠ NUMIRUSIŲ IR STANKŪNAITĘ IR DEIMANTĘ, IR JOS PUSSERĘ IR UŽ MŪSŲ PINIGUS SAUGOMĄ ŽALIMĄ APKLAUSTI…..Ar tik nereikės ir vėl siųsti pasiuntinį į JAV IR PRAŠYTI, KAD NEGRĄŽINTŲ

Ramiros       2018-07-14 18:26

Paskaičiau. Juokingi kaltinimai. Tuomet reikėtų didesnę pusę Lietuvos susodinti. Juk kai kurie niekšeliai net Prezidentę viešai negražiai pavadino ir nieko, niekas jų nepersekiojo, bylų nekėlė. .. . Gal kažkas panašaus buvo viduramžių inkvizicijos ar bolševikmečio nkvdistiniais laikais ? Be abejo, liūdna, kad taip vyksta mano Tėvynėje. Liūdna ir tai, kad Lietuvos žmonės pasyvūs, abejingi kito nelaimėms, na,o tie tuo ir naudojasi, nebaudžiamiems daryti tai, kas jiems patinka, paminant po kojomis tiesą bei teisingumą, o pavieniai Tiesos ir Sąžinės balsai, tai kaip šauksmas tyruose. Kažkodėl man stuktelėjo makaulėn mintis, kad, gal, ir V.A. pasistengė, ne tik Ž.P. ?

Martynas       2018-07-14 18:19

Paduota apeliacija 7-ajam apygardos teismui, sprendimo galima laukti nuo kelių savaičių, iki kelių mėnesių. Viskas nėra taip blogai. Paaiškėjo, kad procesą stebi JAV Helsinkio grupė. Jiems buvo rašytas kreipimasis dar 2012 metais, Neris Karpuškaitė rinko parašus. Nėra taip niūru, kaip atrodė iškart po sprendimo.

JAV        2018-07-14 18:18

ambasadai turėtų būti labai gėda. Kažin ar tas š. gabalas vežė dėžutę ir kokio turinio.

nuomone       2018-07-14 17:39

tokie ten ir teismai.Kad tie ‘‘kaltinimai’’ tokio lygio,kaip sakem per vandemi.Tai del tokiu niekiniu kaltinimu grazint….Man pasakojo JAV pilieciai kuriems teko’’ laime’’ susidurti su tokia kontora FTI.tAI JEI as nebuciau zinojusi apie kokios salies teisesaugos darba kalba,tai sakyciau ,kad pasakoja apie Lietuvos ar Rusijos teisesauga.Negalvokim tad tu teismu neitakoja.Jau valst.departamentas ekstradicija pasirase dar neesant teismu sprendimams.Ka tai sako…....

Dzeikas       2018-07-14 16:43

15:38-am:
I moraluma vilciu nededu, nenaudeliai tie jankiai-pirsto burnon nekisk. Taciau nenaudeliai su fishke - Amerika laisva salis ir tie kas yra,randasi (ne gyvena,o butent randasi cia ir dabar) yra laisvi zmones. Venckienes atidavimas butu sio kertinio JAV principo,motto sulauzymas gresiantis politiko ji(n) pamynusio karjeros zlugimu.
Beje,neduok Dieve, deportavus Venckiene Lietuvoje jai gresia blogesnis dalykas negu mirtis - ja paverstu darzove.Zudyti pabijotu.

Matysim       2018-07-14 15:41

kokio dėkingumo sulauks Ž.P

Dzeikai,       2018-07-14 14:58

ačiū, tikrai paaiškėjo smile Ir norėčiau, kad Jūs būtumėte teisus.

nedėkite vilčių į JAV teismus       2018-07-14 14:38

Yra ekstradicijos sutartys, yra Valstybės departamento pozicija ir niekas nieko nesiaiškins. Ir Trampas nesikiš. Nes čia įsivėlęs vienas iš Adamkaus patarėjų, galima sakyti, vienas iš Lietuvos vedlių į NATO, jei žiūrėti formaliai, bet ne Žydrasis Albinas, kuriam, pagal idėją, berniukai labiau patikti turėtų. Šitokia gėda, dėl to ir važiuoja buldozeris, o ne dėl Ūso.
Tačiau ir nevilčiai pasiduoti neverta. Žinokite, kad kerštas, kaip ir vynas, - kuo brandesnis, tuo geresnis. Kaip ir kažkas minėjo, yra ir “nevioletiniai violetiniai” , kurių ir galimybės didesnės…
Visi šioje istorijoje “apsišvietę” Venckienės niekintojai turėjo rimtų priežasčių taip elgtis, bet tarp jų beveik nėra iškrypėlių. Tai va dabar ir spėkit iš 3 kartų, kokios gi galėjo būti tos priežastys? smile Šiuo požiūriu, mes tikriausiai niekada nebūtume sužinoję tokio išsamaus prisipažinusiųjų sąrašo. O čia ėmė ir, galima sakyti, patys padarė “comming out’ą” prisipažinusieji KGB informatoriai. smile Visokie valinskai nesiskaito, ten tiesiog apsukrus vertelga, už pinigus jis padarys bet ką ir bet kam. Keista, kad tokioje šeimoje galėjo užaugti sūnus-karininkas. Yra ir dar keletas tokių sąraše. Šiaip jau ten nesunku atsirinkti.

Dzeikas       2018-07-14 13:53

Dzeikujui 10:22
Klausimas uz milijona:-)...
Tiesiai sviesiai sakau - nezinau. Todel visi tolesni mano isvedziojimai yra isvedziojimai is to ka zinau apie JAV teismus ir juriosprudencija. Smarkiai nebarkit jeigu prognozes neisipiuldys.
Federalinis teismas turetu gilintis i detales IR turetu isklausyti ieskovo, Lietuvos prokuraturos pozicija. Jeigu kaltintojas savo atstovo neatsiuncia pagal nusistovejusia praktika byla automatiskai sprendziama atsakovo naudai isskyrus tuos retus atvejus kai teisejui atrodo kitaip. Ka sakytu Lietuvos prokuraturos atsiustas klapciukas(16 padejejeas) as nezinau, gi kur ne ikaltis ten koks tai Arkadijaus Raikino ar Michailo Zadornopvo show, - taciau nesiusti klapciuko Lietuva negali. Tautai rasis slyksciu, kaip sakydavo NKVD, klausimuku. Fishke gali buti ir kad klapciukas pateks po automobiliaus ratais eidamas i teismo posedi ankstyva ryta kokiu skersgatviu, ir todel, bus tautai paaiskinta, situacijos deka ir del sio nesusipratimo Venckiene issisuko.
Federalinis teismas turetu nagrineti procesinius pazeidimus , ne pacia byla.Juolab tai nerealu nes issikviesti liudininkus is Lietuvos ...na kaip tai nerealu, kad Amerikos teismas sito imsis. Todel man regis bus apsiribota procesiniu pazeidimu ir bylos politinio pobudzio konstatavimu tuo pagrindu ieskini deportacijai atmetant.
Buti objektyviu pasakysiu, kad yra mananciu kitaip, kad JAV teismas gali ir IMSIS nagrineti pacia byla.
Vienzo spreskite patys.

Geriau viena karta pamatyti,nei 10 kartu isgirsti       2018-07-14 13:33

Idomu ar teismui buvo pateiktos pomirtines Kezio nuotraukos ir musu teismo isvada ,kad jis mire naturalia mirtimi-niekas nepadejo…Nesukeltu jiems itarimu del musu teisingumo darbo ?

oficiali info       2018-07-14 13:14

Šeštadienio rytą Klaipėdos ligoninėje po ilgos ir sunkios ligos mirė Lietuvos poetė, prozininkė, dramaturgė, visuomenės veikėja, Kovo 11-osios Akto signatarė Vidmantė Jasukaitytė, Eltai patvirtino Rašytojų sąjunga.

 

Nepasiduokime nevilčiai        2018-07-14 11:21

Štai Clerkenwell 10:48, 10:47 skirtingai nei kai kurie komentatoriai,
kviečia rasti valios konstruktyviai(!) nuostatai ir tvirtai tęsti kovą(!) iki galo.
Įvykdytas nuodėmės blogis nuo pat pradžių apsprendęs uzurpavusiųjų Lietuvoje
kai kurias valdžios šakas jų ir jų sukurtos Sistemos visišką žlugimą.
Atidžiau stebintys pastarųjų metų įvykius Lietuvoje tai viltingai regi.
***********************************************************************
Atminkime, kad žodžiai ‘nebijokite’, ‘nenusigąskite’ ir kiti padrąsinimai
Šventajame Rašte yra paminėti net 365 kartus - kiekvienai naujai dienai po kartą.
***********************************************************************
Trakų Dievo Motina, Lietuvos Globėja, Tavo globai patikėjome 2018-uosius.
Tad padėk per šiuos metus atskleisti tikruosius mums rūpimų nusikaltimų
sumanytojus bei vykdytojus ir juos įveikti per Jėzų Kristų, mūsų Viešpatį! Amen.

Clerkenwell 2       2018-07-14 9:48

Ziurekime ka mes galime padaryti, kad ekstradicijos atveju, palaikytume ja saugia. Pagalba is kitu neateis jeigu patys sau nepadesime. Organizuokimes, ruoskime mitingus, krutinkite ziniasklaida taip, kad nebegaletu slepti informacijos nuo visuomenes. Kova yra vienintelis kelias i laisve.

Clerkenwell       2018-07-14 9:47

Amerika, ne Lietuva. Tai didziule valstybe su 100 kartu daugiau zmoniu. Teisine sistema ten dirba pagal nustatytas taisykles. Labai abejoju, kad Polikarpovna, VSD banditai ar kitas pedofilinis meslas is LT turejo itakos teismo sprendimui.
Zinant Trumpa, esu tikras, kad jis Venckiene uzsistotu. Bet, nei jis apie ja zino, nei jis galetu kistis i teismu reikalus budamas Prezidentu. Geriausiu atveju galetu parasyti Tweeta apie ja ir jos teisinga kova.

pass       2018-07-14 9:32

Antraeilis reikalas. Netgi trečiaeilis. Daug svarbiau yra tai, kad Didvyrių Tauta sau Kaune pasistatė Vytį. Didingo monumento fone lietuvių bejėgystė atrodys daug ryškiau.
Ant statulos postamento reika užrašyti- “Pasidavusiai Lietuvai”

Čikagos teismo sprendimas jau apskųstas        2018-07-14 9:31

„Associated Press“ pranešė, kad N. Venckienės advokatai
jau pateikė skundą apygardos apeliaciniam teismui Čikagoje.
Tai nuoseklus gynybos sprendimas - teismo nutartį skųsti aukštesnei instancijai.
Tai turėtų padėti ja pasidomėti atidžiau, kad būtų atidengta bylos politizuota esmė.

Dzeikui       2018-07-14 9:21

Ačiū. Jau yra informacija, kad N. Venckienė apskundė Čikagos teismo sprendimą nestabdyti jos ekstradicijos. Noriu paklausti, ar tas federalinis teismas neapsiribos tik ekstradicijos klausimo sprendimu, ar jis gali labiau pasigilinti į “bylą žudikę”?

Dzeikas       2018-07-14 8:21

Dzeikuijui:
Valstijos teismas ne tiesa paskutineje instancijoje.Jei sutinki su valstijos teismo sprendimu - vykdyk.Nesutinki - rasai apeliacija federaliniam teismui.

Dzeikui       2018-07-14 8:12

“Gal bendrajam labui,Mergaites bylai bus ir geriau jei byla nagrines Valstiju federalinis teismas.Cia jau sujudes rimtos figuros ir byla igis pasaulini rezonansa.”
Nesigaudau teisinuose ir tarptautiniuose reikaluose, prašau paaiškinti, kaip šitai gali vykti? Kaip galėtų JAV federalinis teismas nagrinėti šitą bylą, jeigu N. Venckienei būtų įvykdyta ekstradicija?

VaidasVDS       2018-07-14 7:41

Politika yra politika.
Kuomet teismo sprendimas yra labai tampriai susijęs su kokio nors Valstybės Departamento sprendimais, teisingumas gali eiti ilsėtis. Taip buvo visais laikais.
Naivu būtų tikėtis, kad pasaulio galingieji dėl ko nors nesusitars.
Bet kas gi tie pasaulio galingieji?
Tiesiog vargšai.
Neteisus šiek tiek, Letai, esi. Ne demokratijoje problema. Problema judošizme. Tų judošių pilna visur, ypač politikoje. Ten jie turi absoliučią valdžią ir religiją naudoja savo judošizmui pateisinti. Neteisingą religiją, paimtą iš klaidingų religinių šaltinių.
Jau tiek daug atidengta, bet žmonės vis dar be galo akli. Tai, kas sena ir netikę, reikia išmesti, bet žmonės vis dar naiviai mėgina ant netikusio pamato kažką nauja kurti. Ir jiems niekas neišeina. O po to virkauja.
Galima virkauti ir toliau, o galima keisti, bet iš pradžių reikia keisti save, o tai jau labai sunku, ypač tuomet, kai manai, kad pačiam nieko keisti nereikia. Tada belieka eilinį kartą pavirkauti…

Dzeikas       2018-07-14 7:35

Klaustukams: manau kad be Lietuvos rekolonizacijos ir teismines (ir ne tik) valdzios klyzmos,ar totalaus personalinio pakeitimo ir isores kontroles nieko nebus.
Lietuvis nemoka mastyti valstybes masteliu.Pradedant Minde Zagintoju, Smetona rusisku ikru valgytoju ir baigiant dabartiniais banderlogu “vierchais”

???       2018-07-14 7:21

Yra dar tų, taip vadinamų “violetinių”, o iš tiesų žmonių, kuriems kelia daug pagrįstų abejonių kondratjevų-cininų ciniški teismų sprendimai. Gal tie žmonės per atgriaudėjančius rinkimus turės kokią įtaką? Meldžiu Dievą, kad Lietuvai pavyktų pakeisti savo statusą iš LTSR į tikrai demokratinės ir teisinės valstybės statusą, užtenka tų telefoninės teisės, pažinčių ir visokių “spravkių” “teisingumo”, kurį mums demonstruoja užsisėdėję sovietiniai teisėjai, prokurorai, prezidentai ir kiti galingi savo raumenų jėga. Gerai, parveš N. Venckienę, įkalins, siųs jai naujus kaltinimus ir naujas bylas, bet ar ilgai? Daug žmonių žiūrės į ją kaip į politinę kalinę, manau, ir pasaulio žiniasklaida netylės, ko pasieks Lietuva tokiu “teisingumu”? Didelis pliusas būtų, jeigu imtųsi tirti IŠ NAUJO pedofilijos ir žudynių bylas, bet įtariu, kad JIEMS šito nereikia, įtariu, kad JIE tam ir dirba, kad šiurpinti visuomenę savo keistu teisingumo supratimu, gal iš JŲ šito reikalauja choziainai?

Dzeikas       2018-07-14 7:11

“Svolice” teiseja ar ne palukim sprest Visazinanciam.
Galbut teiseja nenorejo sukelt precedento. JAV precedentine teise ir nusprendus pirma karta analigiska situacija sprest taip - visi teisejai privales sprest taip. Esant tokiam precedentui toki Petrika jus krapstytumete ne 3,o 30 metu.Neatmetu ir politinio spaudimo.Kuris neformalus egzistuoja ir JAV. Tik ne telefonu ir be liudininku.Ir kadangi uz deportacijos ieskinio stovi ne INS(tfu ant jo),o Valstybes Departamentas(JAV URM) nenuostabu kad valstijos teiseja i federalinius zaidimus kistis nesiryzo.
Gal bendrajam labui,Mergaites bylai bus ir geriau jei byla nagrines Valstiju federalinis teismas.Cia jau sujudes rimtos figuros ir byla igis pasaulini rezonansa.

Svoločė       2018-07-14 6:09

amerikoniška teisėja.

va čia tai geras!       2018-07-13 23:11

Aušramarinas Povelnionis. smile

...       2018-07-13 22:35

Dėkojame Aušrinuimarinui Povelnioniui, gal ir visiems konservatoriams, o ypač profesoriui V. Landsbergiui, kuris šiame reikale mus kvietė “nestovėti po medžiu”, o dabar jo chebra siunčia savo pasiuntinius į Ameriką, kad tik tiesą paslėpti? Kaip nusivyliau, kaip labai aš nusivyliau… Bet Dievas kartais uždaręs duris atveria langą. Dėkui Dievui ir už tai, kad pamatėme, koks kandidatas taikosi į prezidentus. Mes nežinome Dievo sumanymų, o gal tikrai nėra to blogo, kas neišeitų į gerą? Būtų labai gaila, kad Lietuva netektų tokio žmogaus kaip N. Venckienė, o į jos vietą tūptų visokie skverneliai ir povelnioniai, pamatysime, dar ne vakaras.

dzin       2018-07-13 21:37

Net jei čia ir įsivėlęs, tai smulkmė tas Meželis. Jūs geriau pasiskaičiuokite aukšto rango nabašnikus, ypač iš Adamkaus aplinkos…

jeigu nesilaikoma proceso taisyklių       2018-07-13 20:03

tai apie jokį Teisingumą Lietuvoje negali būti nei kalbos. Kur jūs matėt, kad nusikaltėlis prikišamai paliktų ginklą (KEDŽIUI kaltinimai nušovus Naruševičienę ir “paliktas” ginklas). Jau net sename vokiečių seriale SENIS (ALTE)buvo pasakyta, kad jei taip prikišamai paliekamas ginklas, tai kriminalistai negali užkibti už tokio kabliuko.Vienu žodžių DURNIŲ LAIVAS…
ir durnių ieško

Hm.       2018-07-13 19:40

be to ir Aidas Myzelis kažko išruko iš Lietuvos.

Pardon       2018-07-13 18:58

Venckienė liks Čikagoje, kol 7-asis JAV apygardos apeliacinis teismas nagrinės bylą.

Dočy,       2018-07-13 18:42

varyk į Čadą arba į Skuodą - ten saugiau.

Nežinojot,       2018-07-13 18:32

nabagai, kad Lietuvos konservatorių partija - tai jėga. Pasikliaukite ja. Nuvažiavo vienas, bene įtakingiausias partijos narys, ir sutvarkė reikalą - bus grąžinta.

GAL       2018-07-13 18:25

Žygis žinojo su KUO pakallbėti? Įtartina, kad taip ilgai tempta byla taip nesėkmingai baigėsi….

Jūs        2018-07-13 18:10

nepamirškite, kad Smetona gyvas buvo sudegintas.

Aušrai ir kitiems       2018-07-13 18:01

Kai spaudžia JAV Valstybės departamentas (amerikietiška URM), tai teisėjai telieka pasirašyti pateiktą verdiktą. O Valstybės departamentui vadovauja Maikas Pompėjas, buvęs Centrinės Žvalgybos Agentūros (CŽA) vadovas. Bet, sprendžiant iš to, kad posėdžiai vis buvo atidėliojami, galima spėti, jog teisėja bandė gilintis, tačiau jai kažkas neleido baigti. Apie teismų nepriklausomumą JAV, kaip ir visame pasaulyje, beje, galite pamiršti. Tai yra tik pasakėlė patiems naiviausiems žiopliams.

AUŠRA       2018-07-13 16:52

Ar teisėjai nekilo klausimas kodėl buvo užblokuotas sūnaus filmas YouTube, kodėl buvo blokuojamas parašų rinkimas. Vien jau to turėjo pakakti, kad suprasti, JOG KAŽKAD suinteresuotas. O jau sužinojus, kad Seimas pritarė kyšininkui Masiuliu ir panaikino neliečiamybę..........., apie Kryževičiaus išsidirbinėjimus….....

Marginalas       2018-07-13 16:50

Na gavot demokratijos laisvės?

Liepa       2018-07-13 16:02

Buvau giliai nukišusi mintis, kad JAV išmainys Neringą į sau naudingus sprendimus. Taip ir atsitiko.// Kaip nesulaukėm pokariu paramos iš “stebuklingų” amerikų, kaip nesulaukė jos pjaunami vengrai, taip nesulauksim ir dabar.// Galim pasikliaut tik savo jėgomis.//

Antanas       2018-07-13 15:56

Ar neprisimename kiek metų  mus “vadavo” Amerika iš  komunizmo iki paskutinio Lietuvos partizano? Sausio 13 patys išsivadavome ir Amerika tylėjo. Pirmaisiais nepriklausomybės metais Gegužės mėn. Vilniuje vyko graži taiki demonstracija. Monsinjoras A. Svarinskas pakvietė ir pas jį  viešėjusį  kaip svečią pareigūną, po pietų  dalyvauti kartu eisenoje. Eiseną  per Rusijos Interviziją  pamatė Amerika ir pamatė Amerikos pareigūnai,  kad eisenoje dalyvauja jų žmogus ir baisiai išsigando Rusijos, kad laisvoje Lietuvoje eisenoje eina JAV pilietis ( tai ką  paskys Rusija? Juk ji pyksta ant Lietuvos? Mes Rusijai raupsuotieji.,..) Pareigūnas keletui metų  JAV buvo nušalintas nuo pareigų. Tai va kokia Amerika? Jai netinka Lietuvos žemdirbių  keliai, jai reikia dykumų, kad jų  tankai važinėtų.  Jiems nereikia iš  mūsų  kaimynų  daryti draugų -  Jiems reikia priešų.

to Virginia Kendal       2018-07-13 15:44

ar 10 ar 11 neišaiškintų mirčių byloje žudikėje - vienodai ar ne?

senas komentaras       2018-07-13 15:12

JAV valdžios institucijos, patikėjusios raudonais kgbistais mūsų valdžioje, taip save sukompromituos, kad taps raudonesnės už Kremlių. Trumpas turėtų būti budresnis, kad ši byla netaptų juoda dėme ir Amerikos istorijoje. Turi būti ištirta iš naujo, kad Amerika jaustųsi nepajudinama, kaip uola.

aušra       2018-07-13 15:01

negaliu patikėti, nors buvau giminaitės iš JAV įspėta, kad ten taip pat mažai teisingumo, kai įsikiša aukšti pareigūnai…............AR BENT BUVO PRISIEKUSIEJI AR TARĖJAI, KAip juos ten vadina JAV. Ar yra jie visi su teisėja priešaky girdėję apie Skripalių nuodijimą...........kitus kgb metodus…Manau, kad grįžusi Gerb, Venckienė, neturėdama ką prarasti…........ ne vienas bus demaskuotas, ne vienas .......

kita vertus       2018-07-13 14:54

Visi pabudome ir plačiai atsimerkėme, pamatėme, kas iš tikro yra Amerika.
Tik stebina Valstybės Departamento darbo “kokybė”. Tai negi jie nesupranta tikrosios padėties Lietuvoje? Ką veikia JAV ambasada Lietuvoje tada? Tokie kaip aš Putino niekada nepamilsime, bet ir Amerika nuo šiol mes nebetikėsime. Amerika pati ir nieko neverčiama išstūmė simpatijas sau iš tikrai labai nemažos dalies lietuvių galvų.
Ar čia vis tik CŽA operacijos pėdsakai, dėl ko buvęs CŽA vadovas Pompėjas taip skubėjo patvirtinti ekstradiciją?

tam Matyt       2018-07-13 14:20

Greičiau jau žydiškas pėdsakas, žinant Lietuvos žydų laikyseną skandalo metu, kai žydamas nerūpėjo prof. Bloznelytės likimas. O jos senelis už žydų gelbėjimą buvo sušaudytas nacių. Jau nekalbant apie visus vinokurus, fišus, algius greitai ir t.t Net sunkinančiomis aplinkybėmis žmogžudystę įvykdžiusiam asmeniui žydų bendruomenė duoda teigiamą rekomendaciją, o čia nieko. Žinant Trampo judofiliją...

Šašlyko iešmas       2018-07-13 13:55

Įsivaizduoju, kaip pedrillčiozzai impūvinasi.

Matyt       2018-07-13 13:48

šis konservatorius iš Lietuvos slapta susitiko su teisėjais, todėl toks sprendimas, ką manote?

netikiu jais       2018-07-13 12:59

Prisimenu, kaip pokario laikotarpiu mano tėvai tyliai keikdavo amerikonus, kam jie melavo, kad tuoj tuoj mus išvaduos…dar pakentėkite dar…O miškuose buvo masiškai stribų gaudomi ir naikinami Lietuvos partizanai, tremiami eiliniai valstiečiai.
Taigi, tiek mes terūpime tiems amerikonams ir šiandien.
Netikiu, kad pavojaus atveju jie mums padės. Viso labo tik gražios kalbos.
O dėl Neringos - labai labai baisu. Tiesiog žiauru. Su ja bus susidorota.

***       2018-07-13 11:48

Pasaulinio pedofilų tinklo iškrypėliai turtingi ir įtakingi. Suveikė jų savipagalbos centras. Kur reikia, kokie reikia mygtukai buvo paspausti. Kita vertus, galbūt už Venckienės kailį JAV politikieriai iš Lietuvos valdžios kažką sau išsiderėjo.
Teisininkai neslepia, kad tai politinis sprendimas. Faktas, kad Pompėjus, nė kojų nesušilęs naujose pareigose, skubėjo pasirašyti sprendimą dėl ekstradicijos, irgi labai iškalbingas. O teisėja pasirodė bestuburė nurodymų vykdytoja,  pritempė nutartį, spjovusi ant sąžinės ir teisingumo.
Santrauka iš Ted Gregory str. laikraštyje Chicago tribūne: Suburban woman who fears persecution for exposing corruption in Lithuania fails to convince judge to halt extradition (perskaityti originalą galima internete pagal str. pavadinimą susiradus nuorodą ir atsidarius Google kopiją, kitaip neatsidaro)
Štai kokie „geležiniai“ teisėjos argumentai:
Teisėja V. Kendall teigė, kad Neringos Venckienės tvirtinimai, jog kaltinimai jai yra politiškai motyvuoti, neatitiko tokio tvirtinimo teisinių kriterijų.
Kendall taip pat teigė, kad Venckienė neįrodė, jog Lietuvos valdžios institucijos neturi rimto pagrindo ją apkaltinti, ir kad įrodymai, kuriuos pateikė jos advokatai, neįrodo Venckienės pilietinių teisių pažeidimo.
Jos advokatai dėl šios nutarties teikia apeliaciją, o vienas iš jų pasakė esąs įsitikinęs, kad Venckienė liks Čikagoje, kol 7-asis JAV apygardos apeliacinis teismas nagrinės bylą.
Federaliniai prokurorai teigia, kad jie laikosi sutarties su Lietuva sąlygų, pagal kurias JAV valstybės sekretorius sprendžia, ar taikyti extradiciją. Valstybės departamentas patvirtino Venckienės ekstradiciją.
Tačiau Venckienės advokatai teigė, kad Valstybės departamento sprendimas neturi jokios įtakos teisėjo kompetencijai ir kad Lietuvos Respublikos prokurorai „atnaujina negaliojantį  ieškinio senaties įstatymą“, o Venckienės atveju tai reiškia, kad pagal Pirmosios Konstitucinės Pataisos nuostatas Jungtinės Amerikos Valstijos pažeistų asmens teises.
Jie taip pat pažymėjo, kad ją „bent vieną kartą buvo bandoma nužudyti“.
Kendall atmetė šiuos argumentus, pacitavusi teismo praktiką ir sutarties formuluotę.
Be to, Venckienės advokatas priminė, kad kongreso nariai Randy Hultgren ir Chris Smith praėjusį mėnesį pateikė įstatymo projektus dėl Venckienės ekstradicijos sustabdymo, kol bus baigtas nagrinėti jos prašymas JAV suteikti jai politinį prieglobstį.
Kendall nusprendė nelaukti, kol tuos įstatymo projektus apsvarstys kongresas.
„Teismas aklai nespėlios, kada ir kaip nuspręs Kongresas“ , pasakė ji.

Čia dar viena nuoroda:
https://www.nbcchicago.com/news/local/US-Judge-Refuses-to-Halt-Extradition-of-Lithuanian-Ex-Judge-488067581.html

vyte        2018-07-13 10:45

jai,jai neringai plaukas nuo galvos nukris ,pedofilu klanui ,ne kaip baiksis.nu nevardinsiu ,bet ,Kuriu ,valantinu ,ir janseviciaus mgęe boltik.uz Pociuno zuti palyginsim. kur randasi pedikas Grigaravicius ,ai ,Alytaus savivaldybej.kaliosas.

prie ruso dar blogiau buvo       2018-07-13 10:40

kai buvome okupuoti, tai dar baisiau buvo.
——
pasiliko iškrypę komunistai (pederastai kolaborantai) ir nusikaltėliai kgbistai (pedofilai) valdžioje ir teisėsaugoje.
——
baisu ir šlykštu, bet buvo dar baisiau ir dar šlykščiau smile

ilga daina       2018-07-13 10:35

Nespirgėkite. Advokatai pasakė jog apskųs nutartį. Tada bus laukiama, kada bus paskirta apeliacijos svarstymo data. Tai užtruks. Galiausiai tikriausiai byla pasieks JAV aukščiausiojo teismo kolegiją, kurios pirmininku Trumpas tik ką paskyrė tikrą kirvį, konservatyvų liberastų sodomitų baubą.
Venckienės ekstradicija į LTSR-2 dar tolima lyg horizontas.
Nereikia nervintis.

Įsakymas       2018-07-13 10:26

Neringutę privalome sutikti kaip popiežių. Visi rinksimės oro uoste. Ant rankų atnešime į Prezidentūrą. Po to ji taps Lietuvos Dalia II.

Praregėjimas       2018-07-13 9:34

Gana kelti į padanges tą Ameriką. Jau nebe pirmą kartą ji parodo savo tikrąjį veidą ir interesus. Prisiminkime pokarį.

E951       2018-07-13 9:31

ko jūs tikėjotės iš jankių? atsiminkim istoriją: 1970-aisiais jūreivis radistas Simas Kudirka iš rusų laivo įlipo į amerikiečių katerį ir paprašė politinio prieglobsčio. Amerikiečiai, iš pradžių sutikę tai padaryti, lietuvį vis dėlto grąžino sovietams. Ši žinia sukrėtė Vakarų pasaulį ir uždavė daugybę iki šiol neatsakytų klausimų.

Aišku       2018-07-13 9:30

kad valstybės departamentui padėjo kažkas

StasysG       2018-07-13 9:00

Tuo teismo sprendimu mano meilė Amerikai pasibaigė.

Čia tam,kad nukreipti       2018-07-13 7:32

dėmesį nuo prezidento rinkimų.Tai labai nesąžininga ir tas,kai tai režisuoja rizikuoja savo ir savo vaikų likimais.

Šiaurės Lietuva       2018-07-12 23:20

Na toks Amerikos sprendimas tik padidins nusivylusių amerika ir visų likusiu demokratiniu pasauliu skaičiu . O gal tai kažkieno ir tikslas?

Dreniui       2018-07-12 22:54

Tuomet linkiu Pompėjui tapti pompėjiečiu. smile

Drenis       2018-07-12 22:51

Teismo sprendimas: https://www.documentcloud.org/documents/4597928-Ruling-in-Lithuanian-lawmakers-extradition.html
Teisėjas ekstradicijos bylose labai apribotas: negali vertinti nei politinių, nei humanitarinių motyvų. Beveik visa sprendimo laisvė priklauso Valstybės Departamenttui, kuris ir įvertino N.Venckienės žodžius apie galimą ssidorojimą su ja kaip neįtikimus. Teismui neduota teisė ginčyti Valstybės DEpto vertinimų.

buvau jau užsidegęs       2018-07-12 22:50

Matydamas, kaip š... mala mano srities profesionalai, buvau jau užsidegęs kurti įmonę ir savo galimybių ribose kelti Lietuvos BVP, nes gynybos finansavimas turės augti iki 4%. Bet po šito “šalto dušo” smarkiai suabejojau ar verta. Šitas šaltas dušas nuplovė visus rožinės spalvos likučius nuo akinių. Gurkšnoju taurų gėralą dabar ir bandau susivokti su naujomis aplinkybėmis, nes vis tiek šiąnakt jau nemiegosiu. Rankų nuleisti nesinori, bet ir susivokimas gyvenant tarp kūjo ir priekalo, kur tu nieko nereiški, yra skaudus.

Lt chunta       2018-07-12 22:21

Leido amerikonams turėti Lt kalėjimą, tai dabar šie “atsidėkojo” Lt petterastų chuntai.

Pavilionio karjera       2018-07-12 22:09

baigta.

idiotai       2018-07-12 22:08

Tai kam tada buvo tempti? Iškart nusiplautų rankas ir viskas. Bet ne, tempė. O gal netempė, domėjosi, tačiau patyrė spaudimą? Bet kuriuo atveju galutiniu sprandimu Amerika su Lietuva pasielgė kaip su bananine valstybe ir savo veiksmais parėmė, legitimizavo šalyje valdžią užgrobusį režimą. Parodė, kad nėra jokių taurių idealų, kad visa tai yra tik propaganda ir plepalao. Tėra tik tuometiniai Amerikos interesai. Kai kitą kartą išgirsite, kad Amerika reikalauja paleisti kažkokį kalinį, ar reikalauja teisingo teismo kažkam, žinokite, kad Amerikai nerūpi tie reikalai, tiesiog tokia pozicija atitinka tuometinius Amerikos interesus. Putino propagandistai džiaugsmingai ploja katučių, nors dėl Venckienės ir jie tylės, nes ir jiems nenaudinga kelti tos temos. Kitaip seniai būtų pakėlę.

Dočys       2018-07-12 22:00

Nu tai čia dabar. Tai sakykit man, kur dabar persekiojamam Lietuvos chuntos žmogui bėgti? ES grąžina, Amerika grąžina. Kas lieka? Rusija, bet jei manęs ten net su šakėm nenuvarysi, tai kas lieka? Zambezė ir Čadas.

ausrinamarina       2018-07-12 21:56

Mano sūnelis yra tikras mamos vaiks!

Tikriausiai        2018-07-12 21:55

Žopienė jau vėl rauda iš laimės…

Tarabilda       2018-07-12 21:54

Padėkokim konservatoriams ir jų pasiuntiniui į Ameriką Ž. Pavilioniui. Siūlau visiems imti ir ateiti su tulpėmis prie Konservatorių būstinės Vilniuje ir padėkoti.

Nusivyliau       2018-07-12 21:46

Amerika.Reikėjo Neringai vykti į Angliją.

Phantasm       2018-07-12 21:42

Lietuvos nusikalstamas režimas laimėjo šitą mūšį, bet ne karą.

Manau       2018-07-12 21:36

Melyna tumba pasistenge? Apvainikuos savo karjeros finala kreivos sleivos tiesos paskelbimu. Bet kas patikes..

Tarabilda       2018-07-12 21:32

Nagi nagi. Kuo toliau, tuo įdomiau. Atsiras visai nauja dramaturgija čia Lietuvoj. Amerikos teismas, aišku, pasielgė kiauliškai - nuo savo pečių atsakomybę spręsti tokią sudėtingą bylą, kaip kokį teniso kamuoliuką pasiuntė atgal į Lietuvos aikštelę. “Jei esate, kaip sakote demokratinė Lietuvos respublika, mes iš Amerikos pažiūrėsime, kaip ten dirba jūsų teismai?’, - galėjo būti tokia nuostata. Bet galėjo būti ir blogesnė, mol, atstokit nuo mūsų galvos , nes yra didieji valstybių susitarimai.

kvailiai       2018-07-12 21:31

Tikriausiai Valstybės Departamentas ir CŽA spaudė teisėją “vardan mažos užsienio partnerės ir sąjungininkės stabilumo”. Ką gi, visiškai lygioje vietoje ir niekieno nespaudžiami amerikiečiai susikūrė ne tai, kad antiamerikietiškų nuotaikų Lietuvoje pagyvėjimą, bet padėjo pamatus tokiam abejingumo ir nusivylimo sukeltam vakuumui, kurio vietą tikrai užims Kremliaus propaganda per artimiausius kokius tris metus.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. DiskrimiNacija

Irena Vasinauskaitė. Sirgti draudžiama dirbti

„Neredaguota“ pokalbis su Ramūnu Karbauskiu: kova su propaganda

Ramūnas Aušrotas. Apie teisės viršenybės ir prenatalinės gyvybės apsaugos principų suderinamumą

Andrius Švarplys. Andriau Navickai, ar tikrai?

Nuo bačkos. Andrius Navickas. Lietuvos seksistai, vienykitės!

Stasys Jakeliūnas. „Ateities“, arba „Politinės amnezijos“ koalicijai –  pimyn, perveskit iš „Sodros“ pensijų fondams 400 mln. eurų

Verta pamatyti. Donaldo Trumpo teisinės komandos spaudos konferencija

Žmogaus teisių komiteto pirmininko T. V. Raskevičiaus programa: 5 prioritetai

Geroji Naujiena: Jėzus Kristus, Visatos valdovas, Tiesos Karalius

Algimantas Rusteika. Vartotojo instrukcija

Ramūnas Trimakas. Trojos asilas

Kun. Robertas Skrinskas. Kristus Karalius: šventė lapkričio 22-ąją. Skirta abortų legalizavimo Lietuvoje 65-sioms metinėms

Dalius Stancikas. Melo muziejus (ištrauka iš knygos „Kūju per Lietuvos istoriją“)

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.