Socialinės inžinerijos eksperimentai , Šiaurės Amerika

JAV Aukščiausiasis Teismas atmetė bylą dėl ligoninės atsisakymo atlikti operaciją translytei pacientei

Tiesos.lt siūlo   2021 m. lapkričio 5 d. 10:33

0     

    

JAV Aukščiausiasis Teismas atmetė bylą dėl ligoninės atsisakymo atlikti operaciją translytei pacientei

laikmetis.lt

JAV Aukščiausiasis Teismas atsisakė nagrinėti bylą, susijusią su katalikiška Kalifornijos ligonine, kuriai iškelta byla dėl atsisakymo atlikti histerektomiją translytei pacientei.

Pirmadienį paskelbtame nutarčių sąraše Aukščiausiasis Teismas atmetė „peticiją dėl sertiorari rašto“. Byla grįžta į valstijos teismą tolesniam nagrinėjimui, nes Aukštojo teismo sprendimas palieka galioti apeliacinio teismo nutartį, leidžiančią ieškovui tęsti bylą prieš ligoninę.

Ieškinys buvo pateiktas 2017 m. balandį, praėjus metams po to, kai „Mercy San Juan“ (San Chuano Gailestingumo) medicinos centras Sakramento priemiestyje Karmičele, Kalifornijoje, atsisakė atlikti histerektomiją Evanui Mintonui, translytei moteriai.

Ligoninė padarė išvadą, kad procedūros atlikimas pažeistų Katalikiškos sveikatos priežiūros tarnybos etines ir religines direktyvas. JAV Katalikų vyskupų konferencija paskelbė direktyvų dokumentą, kuriame pateikiamos gairės „institucinėms katalikiškoms sveikatos priežiūros tarnyboms“.

Direktyvose teigiama, kad „katalikiškoje sveikatos priežiūros įstaigoje neleidžiama atlikti tiesioginės vyrų ar moterų sterilizacijos, nesvarbu, ar ji būtų nuolatinė, ar laikina“. Tačiau direktyvos leidžia katalikiškoms ligoninėms ir sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams atlikti „sterilumą sukeliančias procedūras“, jei „jų tiesioginis poveikis yra esamos ir sunkios patologijos gydymas arba palengvinimas, o paprastesnio gydymo nėra“.

Pirminiame pateiktame ieškinyje teigiama, kad atsisakymas atlikti histerektomiją „yra diskriminacija“ dėl lytinės tapatybės. Nors katalikiška ligoninė atsisakė atlikti procedūrą, Minton užsitikrino histerektomiją kitoje „Dignity Health“ („Orumas Sveikata“) susijusioje ligoninėje, esančioje už 30 mylių nuo jos, praėjus keturioms dienoms po to, kai planuota histerektomija buvo atšaukta.

Iš pradžių buvo sutikta atlikti histerektomiją – procedūrą, kuri paprastai atliekama dėl medicininių priežasčių, kol buvo išsiaiškinta, kad histerektomija buvo lyties keitimo proceso dalis, o ne siekis palengvinti „esamą ir rimtą patologiją“. Tuomet ligoninė informavo gydytoją, turėjusią atlikti histerektomiją, kad ji negali to padaryti. Minton sužinojo, kad histerektomija buvo atšaukta likus dienai iki numatytos procedūros, o tai sukėlė „didelį nerimą ir sielvartą“. 

2019 m. rugsėjį apeliacinis teismas nusprendė, kad „Dignity Health“ („Orumas Sveikata“) diskriminavo Minton, „pažeisdama Kalifornijos pilietinių teisių įstatymą. Apeliacinio teismo sprendimu byla buvo grąžinta Kalifornijos aukščiausiajam teismui San Francisko apygardai priimti naują ir kitokią nutartį“.

2020 m. kovo mėn. pateiktoje peticijoje dėl sertifikavimo rašto ligoninė prašė Aukščiausiojo Teismo pakeisti žemesnės instancijos teismo sprendimą. Peticijoje įspėjama, kad „ši byla kelia didžiulę grėsmę tikėjimu grindžiamų sveikatos priežiūros įstaigų galimybėms plėtoti savo gydymo tarnystę, atitinkančią jų tikėjimo mokymą“.

Nors Aukščiausiasis šalies teismas atsisakė nagrinėti šią bylą, teisėjai pirmadienį priėmė sprendimą kitoje byloje, kuris yra palankus katalikų vienuolėms ir kitiems krikščionių darbdaviams, siekiantiems, kad jiems nebūtų taikomas Niujorko valstijos įstatymas, reikalaujantis, kad darbdavio finansuojami sveikatos priežiūros planai padengtų abortų išlaidas.

Diskusijos apie tai, ar tikinčiųjų organizacijos turėtų būti verčiamos imtis veiksmų, pažeidžiančių jų religinius įsitikinimus, pastaraisiais metais suintensyvėjo Kongresui svarstant Lygybės aktą, kuriuo LGBT bendruomenės nediskriminavimo apsauga būtų įtvirtinta federaliniuose įstatymuose.

Teisės akto kritikai įspėja dėl jo poveikio religijos laisvei, ypač dėl to, kad jis gali priversti religines organizacijas finansuoti abortų sveikatos priežiūrą ir pažeisti jų įsitikinimus apie lytį, santuoką ir lytiškumą.

Įstatymo projektas buvo priimtas demokratų kontroliuojamuose JAV Atstovų Rūmuose, tačiau dėl demokratų ir respublikonų pasipriešinimo įstrigo vienodai pasidalijusiame Senate.

Šaltinis: The Christian Post

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Profesorius Ehud Qimrom: „Sveikatos ministerija, laikas pripažinti nesėkmę“

Vytautas Sinica. Prognozė Prezidentui

Vidmantas Valiušaitis. K. Pakšto įžvalga: Lietuva yra kraštas, kuriame labai pavojinga gyventi

Almantas Stankūnas. Tai sakote, bankrutuoja Vilniaus Šilumos Tinklai?

Vytautas Sinica. Kvailių ieškojimas

Aleksandras Nemunaitis. Farsas, kuris bus šiandien

Vytautas Sinica. Kas visgi yra didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui ir interesams – krovinių tranzitas ar šita vyriausybė?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus savivaldybė skubos tvarka nagrinėja…

Tai buvo klaida, sako Šiauliuose plakatą prieš skiepus gaminusios kompanijos vadovas

Valdas Rakutis. Kam rūpi Lietuva?

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.