Socialinės inžinerijos eksperimentai , Šiaurės Amerika

JAV Aukščiausiasis Teismas atmetė bylą dėl ligoninės atsisakymo atlikti operaciją translytei pacientei

Tiesos.lt siūlo   2021 m. lapkričio 5 d. 10:33

0     

    

JAV Aukščiausiasis Teismas atmetė bylą dėl ligoninės atsisakymo atlikti operaciją translytei pacientei

laikmetis.lt

JAV Aukščiausiasis Teismas atsisakė nagrinėti bylą, susijusią su katalikiška Kalifornijos ligonine, kuriai iškelta byla dėl atsisakymo atlikti histerektomiją translytei pacientei.

Pirmadienį paskelbtame nutarčių sąraše Aukščiausiasis Teismas atmetė „peticiją dėl sertiorari rašto“. Byla grįžta į valstijos teismą tolesniam nagrinėjimui, nes Aukštojo teismo sprendimas palieka galioti apeliacinio teismo nutartį, leidžiančią ieškovui tęsti bylą prieš ligoninę.

Ieškinys buvo pateiktas 2017 m. balandį, praėjus metams po to, kai „Mercy San Juan“ (San Chuano Gailestingumo) medicinos centras Sakramento priemiestyje Karmičele, Kalifornijoje, atsisakė atlikti histerektomiją Evanui Mintonui, translytei moteriai.

Ligoninė padarė išvadą, kad procedūros atlikimas pažeistų Katalikiškos sveikatos priežiūros tarnybos etines ir religines direktyvas. JAV Katalikų vyskupų konferencija paskelbė direktyvų dokumentą, kuriame pateikiamos gairės „institucinėms katalikiškoms sveikatos priežiūros tarnyboms“.

Direktyvose teigiama, kad „katalikiškoje sveikatos priežiūros įstaigoje neleidžiama atlikti tiesioginės vyrų ar moterų sterilizacijos, nesvarbu, ar ji būtų nuolatinė, ar laikina“. Tačiau direktyvos leidžia katalikiškoms ligoninėms ir sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams atlikti „sterilumą sukeliančias procedūras“, jei „jų tiesioginis poveikis yra esamos ir sunkios patologijos gydymas arba palengvinimas, o paprastesnio gydymo nėra“.

Pirminiame pateiktame ieškinyje teigiama, kad atsisakymas atlikti histerektomiją „yra diskriminacija“ dėl lytinės tapatybės. Nors katalikiška ligoninė atsisakė atlikti procedūrą, Minton užsitikrino histerektomiją kitoje „Dignity Health“ („Orumas Sveikata“) susijusioje ligoninėje, esančioje už 30 mylių nuo jos, praėjus keturioms dienoms po to, kai planuota histerektomija buvo atšaukta.

Iš pradžių buvo sutikta atlikti histerektomiją – procedūrą, kuri paprastai atliekama dėl medicininių priežasčių, kol buvo išsiaiškinta, kad histerektomija buvo lyties keitimo proceso dalis, o ne siekis palengvinti „esamą ir rimtą patologiją“. Tuomet ligoninė informavo gydytoją, turėjusią atlikti histerektomiją, kad ji negali to padaryti. Minton sužinojo, kad histerektomija buvo atšaukta likus dienai iki numatytos procedūros, o tai sukėlė „didelį nerimą ir sielvartą“. 

2019 m. rugsėjį apeliacinis teismas nusprendė, kad „Dignity Health“ („Orumas Sveikata“) diskriminavo Minton, „pažeisdama Kalifornijos pilietinių teisių įstatymą. Apeliacinio teismo sprendimu byla buvo grąžinta Kalifornijos aukščiausiajam teismui San Francisko apygardai priimti naują ir kitokią nutartį“.

2020 m. kovo mėn. pateiktoje peticijoje dėl sertifikavimo rašto ligoninė prašė Aukščiausiojo Teismo pakeisti žemesnės instancijos teismo sprendimą. Peticijoje įspėjama, kad „ši byla kelia didžiulę grėsmę tikėjimu grindžiamų sveikatos priežiūros įstaigų galimybėms plėtoti savo gydymo tarnystę, atitinkančią jų tikėjimo mokymą“.

Nors Aukščiausiasis šalies teismas atsisakė nagrinėti šią bylą, teisėjai pirmadienį priėmė sprendimą kitoje byloje, kuris yra palankus katalikų vienuolėms ir kitiems krikščionių darbdaviams, siekiantiems, kad jiems nebūtų taikomas Niujorko valstijos įstatymas, reikalaujantis, kad darbdavio finansuojami sveikatos priežiūros planai padengtų abortų išlaidas.

Diskusijos apie tai, ar tikinčiųjų organizacijos turėtų būti verčiamos imtis veiksmų, pažeidžiančių jų religinius įsitikinimus, pastaraisiais metais suintensyvėjo Kongresui svarstant Lygybės aktą, kuriuo LGBT bendruomenės nediskriminavimo apsauga būtų įtvirtinta federaliniuose įstatymuose.

Teisės akto kritikai įspėja dėl jo poveikio religijos laisvei, ypač dėl to, kad jis gali priversti religines organizacijas finansuoti abortų sveikatos priežiūrą ir pažeisti jų įsitikinimus apie lytį, santuoką ir lytiškumą.

Įstatymo projektas buvo priimtas demokratų kontroliuojamuose JAV Atstovų Rūmuose, tačiau dėl demokratų ir respublikonų pasipriešinimo įstrigo vienodai pasidalijusiame Senate.

Šaltinis: The Christian Post

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.