Socialinės inžinerijos eksperimentai , Šiaurės Amerika

JAV Aukščiausiasis Teismas atmetė bylą dėl ligoninės atsisakymo atlikti operaciją translytei pacientei

Tiesos.lt siūlo   2021 m. lapkričio 5 d. 10:33

0     

    

JAV Aukščiausiasis Teismas atmetė bylą dėl ligoninės atsisakymo atlikti operaciją translytei pacientei

laikmetis.lt

JAV Aukščiausiasis Teismas atsisakė nagrinėti bylą, susijusią su katalikiška Kalifornijos ligonine, kuriai iškelta byla dėl atsisakymo atlikti histerektomiją translytei pacientei.

Pirmadienį paskelbtame nutarčių sąraše Aukščiausiasis Teismas atmetė „peticiją dėl sertiorari rašto“. Byla grįžta į valstijos teismą tolesniam nagrinėjimui, nes Aukštojo teismo sprendimas palieka galioti apeliacinio teismo nutartį, leidžiančią ieškovui tęsti bylą prieš ligoninę.

Ieškinys buvo pateiktas 2017 m. balandį, praėjus metams po to, kai „Mercy San Juan“ (San Chuano Gailestingumo) medicinos centras Sakramento priemiestyje Karmičele, Kalifornijoje, atsisakė atlikti histerektomiją Evanui Mintonui, translytei moteriai.

Ligoninė padarė išvadą, kad procedūros atlikimas pažeistų Katalikiškos sveikatos priežiūros tarnybos etines ir religines direktyvas. JAV Katalikų vyskupų konferencija paskelbė direktyvų dokumentą, kuriame pateikiamos gairės „institucinėms katalikiškoms sveikatos priežiūros tarnyboms“.

Direktyvose teigiama, kad „katalikiškoje sveikatos priežiūros įstaigoje neleidžiama atlikti tiesioginės vyrų ar moterų sterilizacijos, nesvarbu, ar ji būtų nuolatinė, ar laikina“. Tačiau direktyvos leidžia katalikiškoms ligoninėms ir sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams atlikti „sterilumą sukeliančias procedūras“, jei „jų tiesioginis poveikis yra esamos ir sunkios patologijos gydymas arba palengvinimas, o paprastesnio gydymo nėra“.

Pirminiame pateiktame ieškinyje teigiama, kad atsisakymas atlikti histerektomiją „yra diskriminacija“ dėl lytinės tapatybės. Nors katalikiška ligoninė atsisakė atlikti procedūrą, Minton užsitikrino histerektomiją kitoje „Dignity Health“ („Orumas Sveikata“) susijusioje ligoninėje, esančioje už 30 mylių nuo jos, praėjus keturioms dienoms po to, kai planuota histerektomija buvo atšaukta.

Iš pradžių buvo sutikta atlikti histerektomiją – procedūrą, kuri paprastai atliekama dėl medicininių priežasčių, kol buvo išsiaiškinta, kad histerektomija buvo lyties keitimo proceso dalis, o ne siekis palengvinti „esamą ir rimtą patologiją“. Tuomet ligoninė informavo gydytoją, turėjusią atlikti histerektomiją, kad ji negali to padaryti. Minton sužinojo, kad histerektomija buvo atšaukta likus dienai iki numatytos procedūros, o tai sukėlė „didelį nerimą ir sielvartą“. 

2019 m. rugsėjį apeliacinis teismas nusprendė, kad „Dignity Health“ („Orumas Sveikata“) diskriminavo Minton, „pažeisdama Kalifornijos pilietinių teisių įstatymą. Apeliacinio teismo sprendimu byla buvo grąžinta Kalifornijos aukščiausiajam teismui San Francisko apygardai priimti naują ir kitokią nutartį“.

2020 m. kovo mėn. pateiktoje peticijoje dėl sertifikavimo rašto ligoninė prašė Aukščiausiojo Teismo pakeisti žemesnės instancijos teismo sprendimą. Peticijoje įspėjama, kad „ši byla kelia didžiulę grėsmę tikėjimu grindžiamų sveikatos priežiūros įstaigų galimybėms plėtoti savo gydymo tarnystę, atitinkančią jų tikėjimo mokymą“.

Nors Aukščiausiasis šalies teismas atsisakė nagrinėti šią bylą, teisėjai pirmadienį priėmė sprendimą kitoje byloje, kuris yra palankus katalikų vienuolėms ir kitiems krikščionių darbdaviams, siekiantiems, kad jiems nebūtų taikomas Niujorko valstijos įstatymas, reikalaujantis, kad darbdavio finansuojami sveikatos priežiūros planai padengtų abortų išlaidas.

Diskusijos apie tai, ar tikinčiųjų organizacijos turėtų būti verčiamos imtis veiksmų, pažeidžiančių jų religinius įsitikinimus, pastaraisiais metais suintensyvėjo Kongresui svarstant Lygybės aktą, kuriuo LGBT bendruomenės nediskriminavimo apsauga būtų įtvirtinta federaliniuose įstatymuose.

Teisės akto kritikai įspėja dėl jo poveikio religijos laisvei, ypač dėl to, kad jis gali priversti religines organizacijas finansuoti abortų sveikatos priežiūrą ir pažeisti jų įsitikinimus apie lytį, santuoką ir lytiškumą.

Įstatymo projektas buvo priimtas demokratų kontroliuojamuose JAV Atstovų Rūmuose, tačiau dėl demokratų ir respublikonų pasipriešinimo įstrigo vienodai pasidalijusiame Senate.

Šaltinis: The Christian Post

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.