Šeimos politika, Europa

Jaunesni nei 16 metų vaikai galės gauti augimo blokatorių be tėvų žinios – JK teismas

Tiesos.lt siūlo   2021 m. rugsėjo 21 d. 8:54

9     

    

Jaunesni nei 16 metų vaikai galės gauti augimo blokatorių be tėvų žinios – JK teismas

laikmetis.lt

Didžiosios Britanijos apeliacinis teismas penktadienį nusprendė, kad gydytojai gali skirti eksperimentinius brendimą stabdančius vaistus vaikams, kurie nesupranta savo lyties. Tai gali būti daroma be tėvų sutikimo, nutarta skandalingoje šalies byloje, kai užaugusi moteris, Keira Bell, gailėjosi dėl pasidarytos lyties keitimo operacijos ir jos poveikio sveikatai. Tikriausiai ji negalės susilaukti vaikų.

Atmesdamas Aukščiausiojo teismo sprendimą, kuriame pernai buvo padaryta išvada, kad „labai mažai tikėtina“, jog 13 metų ar jaunesnis vaikas galėtų pats sutikti vartoti lytinio brendimo blokatorius, apeliacinis teismas priėmė nutarimą, jog gydytojai, o ne teismai spręs, ar jų pacientai gali patys sutikti vartoti tokį gydymą pranešė „The Telegraph“.

„Teismas negalėjo apibendrintai kalbėti apie skirtingo amžiaus asmenų gebėjimą suprasti, ko reikia, kad jie būtų kompetentingi duoti sutikimą vartoti lytinio brendimo blokatorius“, – sakė vyriausiasis teisėjas Lordas Burnettas (Lord Burnett), kartu su Geoffrey Vosu (Geoffrey Vos) ir Justice King (Džastis King), pranešdami savo sprendimą. „Dėl to pacientai, tėvai ir gydytojai atsidūrė labai sunkioje padėtyje“, – pridūrė jis.

Aukščiausiojo teismo sprendimą birželį apskundė vienintelė šalyje lyties keitimo klinika Tavistock, įsikūrusi Londone.

Plačiai nuskambėjusią bylą iškėlė Keira Bell, 23 metų moteris, kuriai buvo atliktas eksperimentinis gydymas šioje klinikoje, dar tada, kai ji buvo paauglė.

K. Bell buvo amputuotos krūtys, o vėliau užaugusi ji gailėjosi dėl lyties keitimo operacijos. Bylos metu jauna motėris teigė, kad negalėjo suprasti medicininių intervencijų rizikos, ir kad dabar ji greičiausiai niekada negalės turėti vaikų, nes vaistai pakenkė jos vaisingumui.

Moteris teigė, kad apeliacinio teismo sprendimas ją „nustebino ir nuvylė“, tačiau ji nesigaili, kad pateikė ieškinį. „Jis viešai nušvietė tamsius medicininio skandalo, kuris kenkia vaikams ir pakenkė man, puses“, – sakė ji ir pridūrė, kad ketina apskųsti sprendimą Aukščiausiajam Teismui.

Praėjusių metų Aukščiausiojo Teismo sprendimu, kuris dabar yra panaikintas, gydytojai, prieš skirdami tokius vaistus jaunuoliams, privalėjo gauti vadinamąjį teisėjo pritarimą. Byloje buvo ginčijamasi dėl „Gillicko kompetencijos“ testo, pagal kurį Jungtinėje Karalystėje tėvų teisės, susijusios su medicininiu gydymu, baigiasi, kai vaikas pasiekia pakankamą supratimą ir intelektą, kad suprastų, kas jam siūloma.

Gillicko standartas, iš kurio kildinama kompetencijos frazė, remiasi dar 1985 m. Lordų rūmuose nagrinėta byla. Byloje Gillick prieš West Norfolk and Wisbech Area Health Authority įstatymų leidėjai svarstė, ar 16 metų neturinčiam nepilnamečiui gali būti skiriama kontracepcija be tėvų sutikimo.

Sintetinių hormonų vartojimas lyties disforiją patiriančių vaikų lytinio brendimo procesams blokuoti pastaraisiais metais sulaukė vis daugiau dėmesio.

Žurnalo „PLOS One“ paskelbtame tyrime buvo stebima Tavistock klinikoje gydytų jaunuolių grupė ir nustatyta, kad dėl brendimą blokuojančių vaistų vartojimo sulėtėjo jų kaulų augimas. Iš 44 vaikų, kuriems buvo skirti lytinį brendimą slopinantys vaistai, 43 toliau vartojo lytinius hormonus. Teigiama, kad nežinoma, koks bus trumpalaikis ir ilgalaikis tokių vaistų poveikis asmens kaulams, fiziniam kūnui ir psichinei sveikatai.

Šaltinis: The Christian Post

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Proletaras       2021-09-25 18:54

Suzinociau kad tai padaryta su mano vaiku. Joks teismas gyditojui. nepadėti.

brendimo blokatorių vartojimo pvz       2021-09-22 13:57

Geras klinikinis pvz yra Tatos Anūkas:  pagal pasą lyg ir vyras, o pagal protelį- mažvaikis.

Šėtonas       2021-09-22 5:46

Valdo.

Eilinis Partsas (Private Parts) :)       2021-09-21 19:25

„...sakė vyriausiasis teisėjas (...) kartu su (...) Justice King (Džastis King)“

Vaikai, vaikai smile O ponas Saprymas Kortas nieko nepasakė? „Justice“ tokiame kontekste ir reiškia „teisėjas“ arba „teisėja“, o jos vardas, kaip matyti iš jų interneto puslapio, yra Eleanor smile

ah.ą       2021-09-21 18:11

Žinot ką ? Einam iš PSO iš ES, kol neužbadė negyvai ir per kiškas išmatos netyška nuo analinio sekso.

trumpai       2021-09-21 17:28

Jei vaikai susidurs su sveikatos problemomis, uz ju gydyma kazkodel tures moketi ne patys vaikai, ne ligonine ir ne teismas. Kazkodel tures moketi tevai.

Žemyna       2021-09-21 14:24

O ar ne sveikiau patiems vaikams būtų, jei suaugę nenukreiptų jų minčių bei žvilgsnio į lyčių ir sueities technikų reikalus, kai gamta reikalauja, kad vaikui būtų sudaromos sąlygos įsisavinti žinias ir įgūdžius, padarančius jį asmenybe, gebančia ir specialybę įgyti, ir šeimą sukurti, ją išlaikyti, ir visko kito, ko reikia žmogui gyvenant šiame pasaulyje. Dabar viskas daroma atvirkščiai, taikant visokį SMURTĄ, ir tai yra VAIKŲ IŠDAVYSTĖ. 

grumstas       2021-09-21 13:12


Big Farmų godulys beribis, medicina tampa blogio sinonimu.Milijonai sudaužytų likimų, kai dėl pinigų alkio medikai gadina sveikatą pacientams bereikalinomis intervencijiomis, vakcinomis ir vaistais. Pacientas dažnai būna bejėgis suprasti ar jų rekomendacijos neatneš žalos paciento sveikatai.

Teismas,       2021-09-21 11:48

kuris nusprendė, kad žemė plokščia.


Rekomenduojame

Ignas Vėgėlė. Patyčios Lietuvoje

Informacinis karas. Aurimas Navys

Regionų politika? Audris Narbutas

Robertas Grigas. Apie liūdnus panašumus

Latvijoje atviros tikintiesiems lieka tik tradicinės Mišios

Prancūzijoje moksleivis šaukė „Allahu Akbar“ prisimenant islamisto nužudytą mokytoją, tėvas grasino padegti mokyklą

Skiepijimo strategija nukrypo ne į motyvavimą, o į grasinimą – Prezidentūra

Niujorko teisėjas uždraudė tėvui lankyti savo dukrą, kol šis nebus pasiskiepijęs nuo Covid

Nuo bačkos. Vytautas Landsbergis: Atsisakantys vakcinuotis žmonės turėtų mokėti „karstelio mokestį“

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Konfliktas Europos Parlamente: išklausykite EK pirmininkės ir Lenkijos premjero kalbas

Lenkijos premjeras M. Moravieckis Europos parlamente: Europos Sąjunga nėra valstybė. Valstybės yra Europos suverenai, kurie nustato ES kompetencijas

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas kuria medijų korporaciją

Nuo bačkos. Vilniaus meras R. Šimašius: aš turiu pareigą dėl vilniečių būti principingu už mūsų miestą ir jo gyventojus

Dr. Dalija Snieškienė. Kur aš tai mačiau???

Prof. Jonas Grigas. Pavojingiausia kada nors išrasta technologija

Suomijoje dėl krikščioniškų pažiūrų teisiama buvusi ministrė

Pokalbis su prof. Alvydu Jokubaičiu

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: nacionalinio konstitucinio identiteto elementu negali būti atsisakymas pripažinti šeima tos pačios lyties asmenų sąjungą

Romualdas Ozolas. Tikslas ir uždavinys: atkurti valstybę

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Edvardas Čiuldė. Vilniaus universiteto nekrozė

Gėjų manifestas

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Justas Sakavičius. Valdžios tikslas – sudaryti nepakeliamas sąlygas neskiepytam žmogui

Asta Višinskaitė - Katutė. Partnerystės įstatymo stūmimo kampanija

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen: Danija laimingiausių šalių trejetuke, nes ten įteisinta vienalyčių porų partnerystė

Anglijoje per penkerius metus planuojama uždaryti daugiau nei 360 bažnyčių

Ir vėl valdantiesiems „parūpo“ miškai

Vengrų europarlamentaras: Europos sąjungoje paskelbtas Šaltasis karas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.