A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: Channel_images_model::$LOCS

Filename: models/channel_images_model.php

Line Number: 446

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: libraries/Functions.php

Line Number: 806

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

Line Number: 409

Jaunajai Šiaulių rašytojai – devyneri | Tiesos.lt

🌄Jaunajai Šiaulių rašytojai – devyneri

Irena Vasinauskaitė   2013 m. gruodžio 5 d. 22:25

5     

    

Jaunajai Šiaulių rašytojai – devyneri

Pavadinau Šiaulių Centro pradinės mokyklos trečiokę Ugnę Timonytę rašytoja ir pagalvojau: ar neišpuiks? Bet, ko gero, Ugnei sužvaigždėjimas negresia, nes pasakas ji jau trečius metus kuria – kruopščiai, atsakingai rinkdama žodžius, redaguodama pati ir močiutę žurnalistę Nijolę Petrošiūtę talkon pasikviesdama.

„Ugnytė jau pirmoje klasėje sakė, kad norėtų išleisti knygą. Aš jai sakiau, kad būtinai išleisi, jei tik labai norėsi ir stengsiesi. Tik negalvojau, kad tai atsitiks taip greitai“, – sakė Ugnės mokytoja Alma Kalinauskienė. Tada Ugnė savo norais pasidalijo su močiute: „O aš jai sakiau, prirašyk pilną sąsiuvinį, tada – pažiūrėsim.“

Beje, N.Petrošiūtė prašė nevadinti jos močiute. „Mūsų giminėj nėra močiučių. Mes – babos, promočiutės – bobutės… Tai ir vardas, ir pavardė, ir luomas, ir laipsnis – tiesiog tokia šeimos hierarchija. Ir Ugnytės knygelė vadinasi „Kavinės „Pas babą“ pasakos“, – jaunosios autorės knygelės pristatyme kalbėjo baba Nijolė.

O šalia stovėdama Ugnė Timonytė labai jaudinosi, nes Centro pradinės salėje susirinkę moksleiviai turėjo jai klausimų. „Kaip kilo mintis rašyti pasakas?“ „Kodėl Ugnė jas rašo?“ – buvo įdomu ir bendramoksliams, ir pedagogams. „Reikia mylėti babas, su jomis miegoti ir prašyti, kad sektų pasakas. Tuomet galima kurti naujas istorijas, pataisyti senas. Pasivaikščiojimuose miške galima rasti ne tik kiškio kopūstų, bet ir kiškio pyrago. Aprašai radinį, atsakai į visus klausimus, kaip kiškiai tuos pyragus kepa ir vaikus vaišina. Fantazijai ribų nėra. Bendravimas skatina vaikų kūrybiškumą,“ – dalijosi patirtimi N.Petrošiūtė.

U.Timonytė atostogų metu vieši pas babą Tytuvėnuose. Jos kieme lauko terasoje su draugais mergaitė įkūrė kavinę, kurios pavadinimas ant knygelės viršelio. Kavinėje „Pas babą“ jaunoji autorė bendrauja su draugais, klausosi babos Nijolės pasakų, klausinėja ir kuria savas. Ji pati net afišą padarė: senelis nuobliavo lentą, o ji užrašė. Sako, reklaminis užrašas per vasarą išbluko, teks paryškinti.

Urtė – meniškos sielos mergaitė, pasakų knygelės iliustracijas ji piešė pati. Ant didelės lauko krosnies kiškis kepa pyragus vaikams, o pasakos herojus skruzdėliukas, ieškojęs laimės, ją randa namuose su savo šeima. Paveikslėlyje draugiškai susikibę skruzdėlytės, nupieštos besišypsančios. Pasakos „Varlės ir rupūžės ginčas“ herojės ginčijasi, kuri yra gražesnė – tamsi rupūžė ar žalia varlytė. Jų ginčą spęsti imasi karūnuotas žaltys.

Baba Nijolė slapčia užsiminė, kad jos anūkėlei sunkiausia buvo iliustruoti pasaką „Zebriukas policininkas“, pasakojančią apie tai, kaip kelių eismo taisyklių tenka laikytis žvėreliams. „Briedžio galvą moku nupiešti. O viso –ne, ką daryti?“ – klausė babos patarimo Ugnė. Autorė ir konsultantė rado sprendimą – piešinėlyje per miško gatvę ketinantis eiti briedis stovi pasislėpęs už medžio. Kyšo tik galva. „Mes konsultuojamės net telefonu, kai nesusitinkame. Aptarinėjame situacijas,“ – knygelės pristatyme sakė N.Petrošiūtė.

„Ar tau nenusibosta rašyti? Per kiek laiko parašai pasaką? Ar visą laiką jas rašysi?“, – kaip iš gausybės rago pylėsi moksleivių klausimai. U.Timonytė atsakinėjo labai rimtai: kurti jai patinka, pasaką parašanti per kelias dienas ir žanro neketinanti keisti…

Talentingą moksleivę gyrė jos klasės auklėtoja Alma Kalinauskienė sakydama, kad Ugnė labai daug skaito, gerai mokosi, puikiai piešia. Savo jaunosios autorės debiutui puikiai pasiruošė mokykla: ekrane moksleiviai matė visų pasakėlių iliustracijas, todėl vaikai domėjosi ir sužinojo, kad knygelę jie gali rasti mokyklos bibliotekoje.

Kaip ir dera knygų pristatymuose, susitikimas baigėsi vaišėmis – baba Nijolė Petrošiūtė visus pavaišino kiškio pyragu. Ir aš ten buvau. Mačiau nuoširdų Ugnės jaudulį. Autografą gavau. O išeidama iš Centro pradinės, pašiurpau prisiminusi, kad dar visai neseniai mokyklą miesto valdžia uždaryti norėjo. Centro pradinė – pastatas Šiaulių centre, kiekvieno privatizatoriaus svajonė, užgožianti vaiko godas. Tąkart nugalėjo sveikas protas, todėl įsisteigimo dvidešimtmetį švenčianti mokyklą vykdo vertingas edukacines brandžios asmenybės formavimo programas. Ką gali žinot: gal čia bręsta nauja lietuvių literatūros klasikų karta?...

Nuotraukų autorius – Saulius Vilutis.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

O iš kur       2013-12-7 21:26

iš kur kilusi Tavo Šauni močiutė.

Dėkojame       2013-12-6 11:23

Sėkmės Šiaulių Centro mokyklai, kurioje pastebimas ir skatinamas kiekvienas vaikas.

Agnė       2013-12-6 11:01

Tikra tiesa, kad intelektas paveldimas. Štai jums ir įrodymas. Tikime, kad yra dar ir daugiau tokių atvejų, tad galime optimistiškiau žiūrėti į Lietuvos ateitį. Ačiū jums abiems.

smagu skaityti       2013-12-6 0:34

sekmes visoms- ir jaunajai knygeles autorei, ir jos babytei, ir straipsnio autorei, taip graziai pristaciusiai jaunaja rasytoja.

Mačiau       2013-12-5 22:53

Ugnės knygelę. Šauni jaunoji autorė ir jos piešiniai. Šauni močiutė. Šauni straipsnio autorė Irena, aprašiusi kūrybingą močiutės ir anūkės draugystę.


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Liudvikas Jakimavičius. Visų atsiprašau, kad negaliu nieko pakeisti

Tomas Čyvas „Iš savo varpinės“: „Prasidėjo rinkiminė ruja“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.