
Penktadienį, rugsėjo 9-ąją, likus mėnesiui iki Seimo rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) oficialiai paskelbė kandidatus į Seimą.
Nuo šiol visi kandidatai į Seimą įgijo teisinę neliečiamybę ir be VRK leidimo jų negali persekioti teisėsauga.
Dėl 141 parlamentaro mandato šiemet varžysis 1416 kandidatų – po dešimt į vieną vietą. VRK duomenimis, prieš ketverius metus mūsų atstovais siūlėsi būti didesnis būrys norinčiųjų – į vieną vietą tuomet pretendavo beveik 14 kandidatų.
Naujo Seimo rinkimuose dalyvaus 16 partijų – keturios iš jų sudarė dvi koalicijas. 2012 m. Seimo rinkimuose iš viso dalyvavo 18 partinių sąrašų, šiemet jų bus mažiau – 14. Kandidatų amžiaus vidurkis – 50 metų.
VRK puslapyje internete rinkėjai jau gali rasti visus kandidatus, jų biografijas ir turto bei pajamų deklaracijas.
673 vienmandačių apygardų kandidatai (26 iš jų išsikėlė patys, 653 iškelti partijų) – ieškokite ČIA.
1387 daugiamandatės apygardos kandidatai, įrašyti į 14 partijų sąrašus, – ČIA.
26 patys išsikėlę kandidatai ČIA.
Abėcėlinis visų 1416 kandidatų sąrašas ČIA.
P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.
Parašyk komentarą
Komentarai
ASMENYBES ir GABUS specialistai i politika neina, tad rotacija seimo rinkimuose veikia ir nereikia aimanuoti, kad gyvename taip, kaip sistema vadovauja pilieciams, o ne pilieciai sistemai. Rinkeju skystos blauzdos keisti sistema, nes pasiklausius debatu su visa pagarba pensininkams prisijungusiems prie PUTEIKIO atrodo juokingai. Ir ka senas pensininkas budamas seime gero padarys? Reikia jaunu, drasiu, energingu, kuriu mastymas nepasenes.Niekas nekalba darba pradeti nuo demokratiniu pamatu valstybeje, kad nebutu dvigubu standartu teisineje sistemoje ir t.t. O kas mazins 141 sedintiji?
Kiekvienam piliečiui, kuris pasinaudos savo teise rinkti Seimą, teks pasirinkti po 6 kandidatus iš 1416, kurie jo nuomone labiausiai tinkami. Penkis pagal partijų siūlomus sąrašus ir vieną vienmandatinėje apygardoje. Tiesa, esant antram turui apygardoje gali tekti rinktis iš dviejų, didžiausią palaikymą gavusių kandidatų, jei pirmame ture niekas nesurinko 50 procentų balsų nuo dalyvavusių rinkėjų. Teigti, kad balsuti nereikia ar kad iš tokio skaičiaus nėra ką rinkti nėra labai išmanu. Argi ne verčiau pasirinkti bent jau tą, kuris mažiausiai kelia nepasitikėjimą? Nusišalinusiems nuo politinės valios išreiškimo teks derintis prie tų rezultatų, kuriuos pasieks balsavusieji. Tada visiškai nebalsavusiems neliks galimybių teigti, kad “ne tuos išrinkome”. Viskas rinkėjų rankose. Jei jie panorės, kad valdžioje vėl būtų kairieji ir dar kairesni tai taip ir bus. Jei kas labiau pasitikės demokratijos kūrimo galimybėmis mūsų valstybėje, tikriausiai, rinksis kitus. Gal nereikia aiškinti kas kuriuo atveju džiaugsis Rytuose ir Vakaruose. Esame ES ir NATO pasienyje, tad, manau, turime elgtis net labai atsakingai.
kad Z.Vaisvila nebegalejo. O sakesi stipriai pasiryzes
padiskutuoti su Simonyte savojoje Antakalnio apyg.
ruja hienų ir šakalų varžysis dėl gardžiausių kąsnių.
likusieji, skeltanagiai eis balsuoti - kuri hiena ar šakalas geriausiai atstovaus avinų ir asilų intetesus.
arba už kgbistus darbiečius
Atsiras. Kvailybei ribų nėra, o Lietuvai išsivaikštant, procentiškai zombių vis daugėja.
Aš už mylimus koncervatorius bėgsiu pats pirmas balsuoti
Ar atsiras bent vienas durnius kuris balsuos už konservus ar libderastus.
konkursas - 10 į vieną vietą.
Va jums ir karvės blynas - demokratija ir lygios partinių ir nepartinių teisės būti išrinktiems. Apsilaižykit - 673 vienmandačių apygardų kandidatai (26 iš jų išsikėlė patys, 653 iškelti partijų). Gražus santykiuks, a ne?
vis tiek visą sąstatą išrinks ir abejoju, kad nors kiek bus geriau…