Demokratija ir valdymas

Janina Survilaitė: atviras kreipimasis į Pasaulio lietuvių bendruomenes

Tiesos.lt redakcija   2018 m. vasario 23 d. 8:17

13     

    

Janina Survilaitė: atviras kreipimasis į Pasaulio lietuvių bendruomenes

Tautinių/patriotinių akordų kupinas, Tautos širdį suvirpinęs nubangavo per visą Lietuvą šimtametis Vasario 16-osios varpų skambesys, nešantis meilę, viltį ir tikėjimą visiems, kurie dar gyvi ir kurs Lietuvos ateitį.

Mano šeimos dinastijai, už laisvą Lietuvą kovojančiai nuo 19 amžiaus, Vasario 16-oji buvo, yra ir bus pati didžiausia šventė! Iš šios dinastijos aš paveldėjau pareigą priešintis neteisybei, melui, tautinės/patriotinės protėvių atminties išniekinimui ir aukotis už laisvą Tėvynės likimą. Todėl ir jaučiuosi turinti moralinę teisę kreiptis į visas Pasaulio lietuvių bendruomenes:

1. Kovoti už tai, kad užsienio lietuvių bendruomenėms nevadovautų buvusių Lietuvos stribų, kolaborantų, kagėbistų ir aršių idėjinių komunistų šeimose išauklėti palikuonys, iškreiptai suprantantys išeivijos istoriją, vis dar nesugebantys išsivaduoti iš sovietinės ideologijos propagandinių replių.

2. Saugoti, kad užsienio lietuvių bendruomenių vadovai neturėtų galimybės perrašinėti Lietuvos pažangiosios išeivijos garbingąją istoriją, ją sovietiniais metodais suniekinti, kaip tai nutiko Šveicarijos lietuvių bendruomenėje (Dar kartą primenu, kad mūsų bendruomenė teisiškai įkurta 1952 metų vasario 17 dieną. Ji buvo įkurta kaip pirmoji Vakarų Europoje tautinė/politinė bendruomenė, kurios tikslas buvo kovoti prieš rusų okupaciją. Tik neutralioje Šveicarijoje ŠLB galėjo rengti politines konferencijas, versti ir platinti „Katalikų kroniką“, užmegzti ryšius su Tarptautinėmis organizacijomis ir 1985 metų lapkričio 26 dieną iš Šveicarijos vyriausybės 1-jo Politinio skyriaus išgauti svarbų politinį dokumentą (jis įdėtas ir į mano knygą „Alpių lietuviai“, p. 168), patvirtinantį, kad: „… Šveicarija niekada nepripažino Baltijos respublikų inkorporacijos į Sovietų sąjungą…“).

3. Atkreipti dėmesį, skatinti, pagerbti ir apdovanoti ir formuoti palankų atvirą požiūrį į emigrantes Mamas, kurios ir be Lietuvos mokesčių mokėtojų lėšų pačios išmoko savo vaikus lietuvių kalbos.

4. Sudaryti sąlygas užsienyje gerai uždirbantiems tautiečiams, kad šie būtų įstatymų apsaugoti Lietuvoje įsigyti nekilnojamąjį turtą ar kitaip investuoti į iniciatyvas, skirtas ne tik savo, bet ir tautiečių gerovei kelti.

5. Pagalvoti, ar tikrai būtina iš Lietuvos mokesčių mokėtojų lėšų remti Pasaulio lietuvių bendruomenėse tik patiems emigrantams naudingus projektus ir kitokius, ypač pramoginius, renginius.

6. Seimas ir Užsienio reikalų ministerija turi rimtai apsvarstyti susidariusią liguistą Pasaulio lietuvių bendruomenės veiklą ir nuspręsti, ar išvis reikalinga tokia institucija, kaip PLB valdyba? Argi neužtektų, kad kiekvienoje šalyje veiktų tiesiog ... bendruomenės – savarankiškai save išlaikančios ir savo surinktomis lėšomis remiančios Tėvynę, o joms vadovautų ir Lietuvos vardą garsintų tikri, o ne šiaudiniai Tėvynės patriotai?

Tik tada galėsime 2019-uosius metus atšvęsti sąžiningai, su meile ir pavadinti PASAULIO LIETUVIŲ METAIS!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wqwq       2018-07-12 10:33
pasakysiu tik tiek,       2018-02-25 21:24

kad i JAV LB vadovaujancius postus isiskverbe nedidelio mokslo, neauksto intelekto zmones, neretai buve aktyvus komunistai,komjaunuoliai ar kilę iš aktyvių komunistinių šeimų,  kaip Mazeikiu naftos buv. profsajungos pirmininke Irena Vilimiene, dabar susikurusi kelioniu biura piligriminems kelionems ir t.t.Šiuo metu LB tėra tik aktyvi Vyt. Landsbergio ir JE garbintoja. Jokio kritinio mastymo. Todel ir vienija gal č-ę tukst. bendruomenes nariu.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-02-24 15:53

to “Janina     2018-02-24 11:21”. Tai labai paprasta padaryti. Na gal vieną minutę ir užima. Viską jau senai esu pasiruošęs ir daugybę kartų siuntęs straipsnius tiek dėl antikontitucinės valdžios, tiek dėl dviejų pilietybių.... ir gaudavau “nepaprastą daugybę atsakymų”, kurių visų bendras turinys yra ABSOLIUTI TYLA, kaip nieko nebuvo. Atrodo, kaip be dugno ŠIŪKŠLIŲ dėžė, kiek bedėtum niekada neprisipildo. Taip veikia Seimas, Vyriausybė, Prezidentūra….. ir PLB. Absoliuti GĖDA.
Viskas ne darbas, o IMITACIJA. Gėdų gėda.

Danutė       2018-02-24 13:21

Neatsistebiu, neatsižaviu šios moters kova šiame dvigubų vertybių pasaulyje! Ir suprantu rašytojos, buvusios Šveicarijos lietuvių bendruomenės pirmininkės Janinos Survilaitės nesitaikstymą su tuo, kas dabar vyksta pasaulio lietuvių bendruomenėse. Žmogui, skirusiam savo gyvenimą šviesaus atminimo išeivijos įamžinimui, nesuvokiama, kai perrašoma istorija, kai lietuvybės šlovinimas yra tik vėliava, po kuria slepiasi tik egocentriški dabartinių veikėjų siekiai.

Janina       2018-02-24 10:21

Gaila dr. Jono pastangų siųsti į PLB svetainę... Gi PLB pirmininkė p. D. Henkė 10 metų visomis išgalėmis gina archyvų klastotoją J. Caspersen, suteikia jai PLB spaudą ir tribūną skelbti melui, kad ŠLB po 60 metų Lietuvos istorijoje tikrai būtų “įteisinta”, kaip nelegali…

Kiek galima       2018-02-23 19:58

tikėti respublikoje skelbiamais KGB sąrašais?KGB valdo?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-02-23 19:07

“Janina Survilaitė: atviras kreipimasis į Pasaulio lietuvių bendruomenes”

Nusiunčiau šia internetinę (http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/janina-survilaite-atviras-kreipimasis-i-pasaulio-lietuviu-bendruomenes) nuorodą` PLB ir JAV lietuvių bendruomenei.

Stasys       2018-02-23 17:41

Reikia išvaduoti ne tik pasaulio lietuvių bendruomenes, bet ir pačią Lietuva nuo stribų išperų, kadangi Garliavos įvykiai daug ką pasakė ...

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-02-23 15:37

Labai stipriai pasakyta: “1. Kovoti už tai, kad užsienio lietuvių bendruomenėms nevadovautų buvusių Lietuvos stribų, kolaborantų, kagėbistų ir aršių idėjinių komunistų šeimose išauklėti palikuonys, iškreiptai suprantantys išeivijos istoriją, vis dar nesugebantys išsivaduoti iš sovietinės ideologijos propagandinių replių.”
*
Tuo klausimu kviečiu pasiskaityti 2017-07-03 straipsnį “Ar tai prezidentinės ambicijos?”

http://www.ekspertai.eu/ar-tai-prezidentines-ambicijos92888/

Pasiskaičius atkreipti dėmesį į Pasaulio lietuvių bendruomenės depolitizavimo faktą ir kam tai naudinga.
Kviečiu ir ponia Janiną Survilaitę apie tai išsakyti nuomonę. Ačiū.

saugumo ubliudkas       2018-02-23 14:46

Neskubėkite patikėti tuo neaiškiu pranešimu. Tai gali būti “antis”. Kita vertus, informacinio saugumo specialistai turėtų atkreipti dėmesį į šio įvykio sukeltą isteriją viešojoje erdvėje ir Kremliaus trolių siautėjimą didžiųjų portalų komentaruose.
Nes kitą kartą lygiai taip pat gali būti pranešta apie incidentą jau greitai veiksiančioje Astravo AE. Galima tik įsivaizduoti kas dėtųsi prie išvažiavimų iš Vilniaus tokiu atveju. Ir kažin ar tada policija taip stropiai vykdytų savo pareigas… O jei ta “antis” būtų pakartota dar bent kartą...

Al.       2018-02-23 12:43

Reikėtų, kad JAV lietuviai paprašyti Trumpo ar jo artimiausių padėjėjų, kad padėtų bešališkai ištirti Garliavos bylą ir įsitikinti, kad vaikams viskas gerai.

N.Sadūnaitė        2018-02-23 11:54

turi kreiptis į Tilersoną ir Trumpą,nes Garliavos byla-tai politinė byla,tai netgi ES išlikimo klausimas.Nes visur kišasi Kremlius.Amerikai turi būti įdomu,kokiu būdu,per spec.tarnybas buvo galimai kišamasi ir plaunami galimai pinigai.

Visos pasaulio Lietuvių bendruomenės       2018-02-23 9:04

irgi galėtų prisidėti ir kreiptis į Amerikos lietuvių bendruomenę,Lietuvą ir tartis visiems,kaip atsikratyti korupcijos teisėsaugoje,medicinoje,korupcijos,kuri sėja mirtis.Dabar svarbiausia yra Garliavos bylos nešališkas ištyrimas JAV.Tiesos ir tyriausios Tiesos,nes čia sprendžiasi Lietuvai būti ar nebūti.


Rekomenduojame

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Apie meilę, kuri niekada nesibaigia – minint kun. Juozo Zdebskio 34-ąsias žūties metines

Algimantas Rusteika. Šeimininko belaukiant

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Audrius Bačiulis. Sunkus tas LRT leftistinių propagandistų gyvenimas

Laimonas Kairiūkštis. Kiekybė ar kokybė, arba Kiek iš jūsų perskaitote 600 romanų per metus?

„Northwest Herald“: „Gyvenimas po ekstradicijos“ – Karolio Venckaus apžvalga

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma – kodėl nesusikalbame?

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už santuoką

Mark Regnerus. Silpni duomenys, maža imtis ir politizuotos išvados dėl LGBT asmenų diskriminacijos

Vidmantas Valiušaitis. Demokratija įsitvirtino pas mus tik kaip savotiškas „Potiomkino kaimas“ švogerių krašte

Vygandas Trainys apie Mokytojos ir Policininkės konfliktą dėl Trispalvės ir jo teisinį vertinimą: per 30 m. niekas nepasikeitė – dabar pakuotų „savi“

Algimantas Rusteika. Apie grėsmes grėsmėms

Nuo bačkos. Andrius Navickas: mūsų didžiausias politinis koziris yra Ingrida Šimonytė ir jos apsisprendimas yra svarbesnis nei visa politinė programa

„Žygis už gyvybę“ ir socialinių platformų cenzūra

Chad Pecknold. Brexitas – daugiau nei populistų maištas prieš globalizmą

Vidas Rachlevičius. Gal nemokykim britų gyventi

Mūzos ir ginklo broliai: Atmintis gyva. Konferencija skirta rašytojo, partizano Mamerto Indriliūno 100-osioms gimimo metinėms

Zofia Kossak-Szczucka: „Protestas!“

Istorija be vėliavnešių – tik butaforija

Nigel Farage. Trumpas pasakojimas apie ilgą kovą už Brexitą

Valdas Vižinis. Pokalbiai su teisėsauga. I dalis. Apie anūkės tvirkinimą

Petras Cidzikas – Lietuvos dvasios karys

Darius Kuolys. Ir darsyk apie lietuvių laisvės projektą, jo atramas

Irena Vasinauskaitė. Laimėjęs daugumą Artūro Visocko komitetas savivaliauja

Algimantas Jankauskas. Romualdo Ozolo valstybės idėja

Vytautas Radžvilas. Neužmirštuolės ir Vyčio sambūvis – pusiaukelė į Valstybės simbolių panaikinimą

Geroji Naujiena: Palaiminti išvydę Tavąją Šviesą

Valdas Vasiliauskas. Lietuvos politikos Jobas

Britai švenčia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.