Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

J.Sejonienė apie milijoną homoseksualių žmonių: dabar sako, gal tik 100 tūkst., o ryt sakys, gal apie tūkstantį…

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 8 d. 20:47

9     

    

J.Sejonienė apie milijoną homoseksualių žmonių: dabar sako, gal tik 100 tūkst., o ryt sakys, gal apie tūkstantį…

Dr. Violeta Vasiliauskienė, teisininkė, Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos pirmininkė

Apie duomenų objektyvumą ir mokslininkų etikos aspektus civilinės sąjungos įstatymo kontekste

Prieš pasirodant civilinės sąjungos įstatymo projektui, tarp mokslininkų pasklido laiškas, raginantis pasirašyti raštą, išreiškiantį paramą partnerystę įteisinančiam įstatymo projektui. Šiame laiške, kai jis buvo teikiamas mokslininkams pasirašyti, nebuvo net pateiktas planuojamo svarstyti įstatymo projektas, su kuriuo galėtų susipažinti pasirašantieji, nebuvo jokių mokslinių argumentų, parodančių tokio įstatymo svarstymo poreikį, galimas teigiamas ir neigiamas pasekmes kitoms gyvenimo sritims. Nėra paskaičiuota, kokiam žmonių skaičiui toks įstatymas gali būti aktualus, nesiremiama jokiais tyrimais ar net apklausomis.

2022 m. kovo mėnesį visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro Vilmorus atlikta Lietuvos gyventojų nuo 18 m. iki 74 m. apklausa apie požiūrį į partnerystės įteisinimą Lietuvoje ir šios apklausos rezultatai šiame laiške ignoruojami.

Tiek rašto turinys, tiek pats civilinės sąjungos įstatymo pateikimas Seime kelia klausimų dėl jo atitikties mokslinei etikai. Kad ir kaip interpretuotume etiką, vertindami ją pagal modernybės ir pomodernybės teorijas, o mokslininkus pagal etines pozicijas skirstytume į situacionistus, absoliutistus, subjektyvistus ir eksepcionistus (D. R. Forsyth, 2019) vis tik turime pripažinti, kad pažeidinėti etikos normas mokslininkams neleidžiama.

Kai kalbama apie mokslinį požiūrį, tai tyrimų metodologija reikalauja formuluoti hipotezes, kurios arba pasitvirtina, arba ne. Etika besivadovaujantis mokslininkas privalo būti atviras gautiems duomenims ir tais atvejais, kai hipotezė pasitvirtina, ir tada, kai ji nepasitvirtina, nes mokslininko misija atskleisti tikrovę tokią, kokia ji yra, o ne pritempinėti tikrovę prie iš anksto užsakyto rezultato. Išankstinis nusistatymas ir argumentais nepagrįstas reikalavimas Seimo nariams balsuoti vienaip ar kitaip, nepateikiant JOKIŲ tyrimais ar praktika pagrįstų argumentų, nesiderina nei su mokslu, nei su logika, nei su padorumu.

Kai tokiais ideologiniais argumentais remiantis įstatymas buvo sukonstruotuotas, nereikia stebėtis, kad pristatydama Seimo narė Jurgita Sejonienė pateikė nieko bendro su realybe neturinčius skaičius: “Nesusituokusių jaunų žmonių Lietuvoje yra daugiau nei pusė milijono”. Pažiūrėjus Statistikos departamento duomenis, susidaro įspūdis, kad nesusituokusiais jaunais žmonėmis ji laiko vaikus, kurių nuo 0 iki 18 metų priskaičiuojama 495 618. Įdomi interpretacija vaikus vadinti nesusituokusiais jaunais žmonėmis. Dar Lietuvoje 13,9 proc. namų ūkių yra du suaugę jaunesni negu 65 m. asmenys be vaikų. Tai yra 386 901 asmenys. Gal juos p. Sejonienė laiko nesusituokusiais jaunais žmonėmis?

Bet dar daugiau nuostabos kelia p. Jurgitos Sejonienės teiginys: ”Kiek yra homoseksualių žmonių, patikslinti negaliu, bet spėju, kad skaičius galėtų artėti prie milijono.” Kokiais šaltiniais rėmėsi įstatymą pristatinėjanti Seimo narė, neaišku. Ir ji pati šaltinių nenurodė. Kad jos pateikti skaičiai prasilenkia su tikrove, akivaizdu. Lietuvoje 38,3% visų namų ūkių sudaro vieno asmens namų ūkiai. Tai apima 1 057 715 žmonių. Ir visus juos p. J. Sejonienė laiko homoseksualiais?

Ir tokią interpretaciją ji laiko suderinamą su objektyviais duomenimis ir etika? Arba ši Seimo narė neadekvačiai vertina tikrovę, arba ji visai neatsakingai pristatė poreikio tokiam įstatymui pagrindimą. Kaip galima pozityviai vertinti visą įstatymą, jei net minimalios situacijos analizės nėra atlikta, nekalbant jau apie rimtesnius tyrimus įvairiais aspektais.

Ką reiškia toks neatsakingas įstatymą pristatinėjančios Seimo narės nesiskaitymas su statistikos duomenimis? Jei ši Seimo narė šitaip gali pateikti lengvai suskaičiuojamus duomenis, tai ko verti jos kalbėjimai apie dalykus, kurių taip lengvai negalima numatyti, nuspėti, suskaičiuoti? O juk įstatymo priėmimas reikalauja rimto įsigilinimo ir kritinio mąstymo, prognostinių duomenų, rizikų, sąnaudų ir naudos santykio įvertinimo? Ko vertas TOKS įstatymas ir TOKS jo pateikimas?

Ir už tokį įstatymą nubalsavo pusė Seimo narių! Atrodo, kad jie net neišgirdo šios Seimo narės neadekvataus atsakinėjimo į klausimus? Apie kokią Seimo nario atsakomybę ir demokratiją galima kalbėti, jei taip vyksta įstatymo pateikimas ir jis toleruojamas?

Tiesa, “Vakaro žinių“ paklausta, kokia informacija naudojasi, J.Sejonienė teigė, kad ištarta frazė – tik nesusipratimas. Pastaruoju metu ji spėjanti, kad homoseksualių žmonių Lietuvoje yra apie šimtas tūkstančių.

Jei tokiu “tikslumu” Seimo narė(!) pateikinės duomenis, niekas nebenustebs, kad kito laikraščio paklausta ji pasakys, kad dabar jau spėjanti, kad tokių žmonių yra apie tūkstantį? Ir pagal tokius duomenis bus pateikinėjamas įstatymas, reikšmingai paveiksiantis šalies situaciją?

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Rasa       2022-06-10 6:41

Kiek pamenu yra tokia statistika. Valstybėse nuo visų gyventojų skaičiaus homoseksualų yra 2-3%

padlai sejonienei       2022-06-9 16:18

..sejau ruta,sejau meta…O isdygo bolsevikai,bl…Neisravesi daba.

klause       2022-06-9 12:08

...kas kas,pederastus seeejo.

Kis       2022-06-9 10:49

Sejoniene ,kokia ji medike,ji paprasciausia medicinos fotografe,ko gero paveikta spinduliais?

Kis       2022-06-9 10:48

tegu sugrazina referenduma,nereikes cia gadinti nervu,del tu paleistuvysciu.Vengrija,koks tas Orbenas nedoras,bet pasklebe referenduma ir stojo mirtina tyla.Kad vesti disputus,gal grazinkite teise zmonems spresti savo ir ateities likimus.Tuscios kalbos mjeigu ir priims seimas,tai ne jam atstovauti tautai,nes seime tera 18% rinktu nenaudeliu,kurie viska daro replom.

Šiaip       2022-06-9 9:20

P. Kuodis vis klausinėja, kas yra toji “Politinė valia”?
Šis pavyzdys rodo,- yra tą “valią” išmanančių,  P. Sejonienės paklaustų - ji juk žino! smile
Norintys galėtų dar ir vakarykštį spektaklį “Gelbstint eilinį ministerį” Seime pavyzdžiu laikyti… smile

Kaip toj dainoj       2022-06-9 7:33

Sėjo sėjo kanapelečkė

O kam       2022-06-8 21:13

Derinasi?

Puikiai patikta       2022-06-8 20:58

Sejonienė matyt su medicina ir logika nesiderina

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.